Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

jozsitraktor Creative Commons License 2012.07.10 0 0 18918

Szia ha elmégy egy mezőgazdasági szaküzletbe azt hiszem mtz-jé jó bele!

Előzmény: ricsa01 (18917)
ricsa01 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 18917

Sziasztok!

 

Nemrég vásároltem ey ue 28-ast, egy kis segítségre lenne szükségem! Mellékelt képen látható hiányzik a csavar és elfolyt az olaj. Milyen méretű csavarral tudom pótolni?

 

Előre is köszönöm!

gyonis74 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 18916

Üdv Plé mester! Nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz a válasz! Ha lehet, majd azt is írd meg! 

Előzmény: pléhúsz (18912)
gyonis74 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 18915

Üdv! Engem érdekelnének még képek, Elsősorban a motorról! Küldheted privátban is! Előre is köszönöm!

Előzmény: babszis28 (18913)
Misu000 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 18914

Sziasztok!

 

Találtam 5 db Dutra (U-28) hengerfejet.

Van közte hiányos is. Jutányos áron megválnék tőlük.

 

babszis28 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 18913

Üdv mindenkinek! 

 

Elnézést a zavarásért. Bár nem Dutra de ebben is Csepel szív dobog(ott). Ha volt már, akkor elnézést kérek.  Ha érdekel valakit van több kép is. 

pléhúsz Creative Commons License 2012.07.10 0 0 18912

Kaptam ismét az MVH-tól egy szívküldit, mostmár több éve rendszeresen, hogy fizessek be kárenyhítési hozzájárulást 56310 Ft-ot. Ebből a pénzből harsogják a TV-ben, hogy mennyit fizetnek Szabolcsban a fagykárért.

Én most válaszoltam:

 

Kedves Hazagné Dr. Tamási Ildikó !

 

Sajnálattal közlöm, hogy én semmiféle kárenyhítési hozzájárulást nem fogok fizetni. Továbbá örvendetes lenne, ha nem is húznák le a számlámról.

Arra nem térnék ki, milyen hihetetlenül korrekt intézményt ismertem meg az Ön munkahelyében, az MVH-ban. Tavaly 285 nap késéssel fizették ki az AKG támogatásom.

Indokaim a következők:

2,5 ha kajszi szétfagyott, 2 kg termés sincs.

2 ha meggy 20 %-át teremte a szokásosnak.

5 ha dió telepítésem szénné fagyott.

2 ha szilván 25 % termés mutatkozik.

3 ha körtén, sohasem látott moly károsítás volt tavasszal, alig fogják a fák túlélni.

 

Nem járunk alamizsnáért a falugazdászunkhoz, aki kifejezetten nyegle, s nem kívánok vele értekezni.

 

Jó lenne már egy kis cirkusz a médiában, hogy honnan is fizetnek kárenyhítést a gazdáknak. Mert az átlag egyszerű surmó, kifejezetten utálja a parasztot, hogy azt állandóan támogatják, őt meg senki.

 

Maximális üdvözlettel Gergics Antal földtúró

 

2012. július 10. Tököl

hotib Creative Commons License 2012.07.10 0 0 18911
MEC GYVER Creative Commons License 2012.07.09 0 0 18910

Ok, Egy van belőle:-(azt átviszem Endréhez.

Ott közelebb lesz neked:-)

Előzmény: hotib (18909)
hotib Creative Commons License 2012.07.09 0 0 18909

A rendszám csak zseton kérdése, a pótkocsimra is lehetne ,,,, csak 150 000ben állna meg.

A karika érdekelne mivel a következő műszakira a kabin súlya mellé kellene még 80kg súly a 2 tonna ráfutó fékhez. A jövőhéten majd kereslek privátban.

Előzmény: MEC GYVER (18908)
MEC GYVER Creative Commons License 2012.07.09 0 0 18908

Hali Hotib!

Gratula a gépedhez!

Irigykedve nézem a rendszámot:-)

Kérdezném, hogy kell-e még a krekedre az a rozsdás vaskarika, amiről Endrével beszéltünk??

 

Előzmény: hotib (18884)
MEC GYVER Creative Commons License 2012.07.09 0 0 18907

Szép estét mindenkinek!!

 

Nálunk is megkezdődött az aratás.....

Ennek örömére gyorsan felszereltem a mekkkelt orrhúzót, hogy megússzam a sok nyaktekergtős tolatgatást:-)

 

dbazsi74 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 18906

                                       Jó napot mindenkinek!

Nem tudtok véletlenül egy eladó kardánhajtású gereblyés rendsodrót?  Max 2.2 méter széles kellene. Válaszaitokat előre is köszönöm.

utos Creative Commons License 2012.07.09 0 0 18905

Sziasztok Borsfai felvonulás Dutra találkozó!  : http://indavideo.hu/profile/utos/

Lacy és Ricsi Creative Commons License 2012.07.09 0 0 18904

Tanácsaidra továbbiakban is számítunk és reméljük,hogy hamarosan személyesen is beszélünk :)

Írtuk a Pannoniás fórumon,hogy 1 liternél alig valamivel több olaj fért bele...ezt egyszerűen nem értjük.

Előzmény: pléhúsz (18901)
bedipeti Creative Commons License 2012.07.09 0 0 18903

Üdvözlet az uraknak. Érdeklödni szeretnék,az 50-es dutra szelep hézag ügyben.Mennyi a szelephézag a szívó és a kipufogónál,mert sajna nem találok infótróla.

hotib Creative Commons License 2012.07.08 0 0 18902

Mi azt mondtuk a DENCSI Dutrásnak ,hogy többet fogyasztott mint a Dutrája az indítgatások ellenére is ,,amit írtál az mást jelent.

Előzmény: pléhúsz (18890)
pléhúsz Creative Commons License 2012.07.08 0 0 18901

Mindig beigazolódik a világ kicsinysége. Nyomon követtem a kb. 2-3 hónapja vett P-12-őt, a Pannónia fórumon. S láttam nagyon pofás lett a felvonulás indításakor. Akkor még nem sejtettem, hogy ismerős a gép.

Előzmény: Lacy és Ricsi (18899)
korbulyandi Creative Commons License 2012.07.08 0 0 18900

Nézegettük a borsfai felvételt és a képeket, nagyon jól sikerülhetett a találkozó! Sajnáljuk, hogy nem lehettünk ott!

Gratulálunk a rendezőknek!

Jövő szombaton nálunk folytatás!

Andi és Tibor

Előzmény: asztalosfavago (18880)
Lacy és Ricsi Creative Commons License 2012.07.08 0 0 18899

Gratulálunk a Bánfai Zsoltiéknak a rendezvényhez!

Nagyon jól éreztük magunkat :D

Tervezzük,hogy ezentúl mindig ott leszünk (D-Csepel + P12 amíg Dutránk nem lesz :)))

 

Ebből a csapatból mi csak Pléhúszt "ismertük" a Pannoniás fórumról. Sajnos a személyes beszélgetés elmaradt Vele,de majd jövőre...

 

Októberre tervezzük a II. Söjtöri Veterán Motoros Találkozót. A Dutrák fellépésén még gondolkodunk.Biztos feldobnák a rendezvényt,bízunk benne,hogy Zsoltit meg tudjuk győzni!

joebatyo Creative Commons License 2012.07.08 0 0 18898

Néhány amatör foto a tegnapi PROFI rendezvényröl.

     

 

 

     

 

 

joebatyo Creative Commons License 2012.07.08 0 0 18897

Köszönöm az elismerö szavakat.

A németek és az angol barátunk kifejezetten kommunikációkész.

Ez az osztrákokról abszolut nem mondható el.

Az, aki jelentkezett, mikor osztrák fórumon kerestem Dutra tulajokat, csak olyankor szed elö, amikor

valami kínja van, hiányzik neki valami, vagy éppen vásárolna valami eredeti tartozékot.

Eddig még "nem tudtam" segíteni neki.

Most éppen egy eredeti tolólap kellene neki, de nem töröm ki a nyakam, hogy szerezzek.

Hisz nem is ismerem. Meg különben sem.

Ez a legutóbb jelentkezett német csapat nagy szám lehet.

Egy KRAZ-zal cibálják a D4K-B-t és a Famulust.

Jövöre vagy Bokor, vagy vmi más nagy rendezvény az, ahová eljönnének gépestöl.

Lehet, hogy inkább Borsfára kellene?

Előzmény: pléhúsz (18893)
joebatyo Creative Commons License 2012.07.08 0 0 18896

Csatlakoznék az elöttem szóló(k)hoz.

A tegnapi borsfai rendezenyre úgy a kezdete elött néhány órával döntöttem el, hogy én bizony elmegyek.

Nos az a kifejezés, hogy nem csalódtam, nagyonis lekicsinylené Bánfai Zsolt és szövetségesei fáradozásait.

Dencsi Dutrás már barátként fogadott, pedig csak innen a fórumról ismer.

Bánfai Zsolt megkért egyböl, hogy üljek be az ifju titán 17 éves fia mellé az 1000-ükbe a felvonulásra. Nagy örömmel tettem.

Az ifju Bánfai korát meghazudtolóan bánik a nagy vassal. Sajnos megadta magát egy levegöcsö, és fék híján jobbnak láttam ha kicsit én is vezetek :)

Ahogy már Plé is említette, balóban VIP-hez méltó fogadtatásban részesítettek bennünket.

Hozzátenném, hogy én ilyesmit sosem várok el, de most tölük ez kimondottan jólesett.

Szinte lesték a kivánságainkat, pedig nekünk nincs sok ott, ahol ennyi Dutra, és ilyen tárasaság vár :)))

Föleg, ha ilyen szervezettséggel összekötve.

Talán érezni az összevissza szövegelésemböl, hogy igazán nem találok  dicsérö szavakat, pedig próbálkozom :))

Mégegyszer nagy köszönet Borsfa szorgalmes és igyekvö csapatának!!!

 

Előzmény: pléhúsz (18890)
Kemenyes65 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 18895

Ez a vezérlőtolattyú beragadás nem igazán állhat meg, ugyanis lefelé tökéletesen működik, akár szakaszosan is. Beszerelés előtt is ellenőriztem akkor is szépen könnyen mozgott, tiszta és berágódásmentes volt. Szóval valahol máshol lesz a hiba.

Előzmény: endrebá (18861)
pléhúsz Creative Commons License 2012.07.08 0 0 18894

Most eszelgetek a külföldi dolgainkon. Legközelebb 2012. augusztus 18.-án megyünk Lengyel testvéreinkhez. Az a kiskőrösi tréler még sehogyan sem áll. Kellene beszélni róla, ki megy a Magyarok Szövetsége kiállításra Dutrával, mert sajnos pont akkor lesz az is.

 

Ősszel egyértelműen Szerbia.

2013-ban rendez a svéd Dutra talit magánál.

2014-ben pedig egy nagy falat, Nagy-Britannia lenne a cél. Mondjuk én repülni annyira szeretek legalább, mint volt pufajkással szóba állni. De majd csak lesz valahogy.

pléhúsz Creative Commons License 2012.07.08 0 0 18893

Szerintem nagy dolog. Dutra diplomáciailag nagy lépés a külföldi barátaink felé. Köszönet érte apónak-Jóebátyónak, ez kifejezetten neki köszönhető. Benne vagyunk egy nagy német veterán újságban. Már jelentkeztek is német Dutrások, szeretnének eljönni 2013-ban, hozva az orrnehezet, Kamazukkal szokták szállítani.

 

 

 

pléhúsz Creative Commons License 2012.07.08 0 0 18892

Figyusz, azért ne essünk át a lón. Semmi gond nincs itt azzal, hogyha valaki olykor keres, ad-vesz. Ami itt kifogásolandó, ha kizárólag erre próbálja valaki használni. Név, arc nélküli spasszer.

Előzmény: Dutrás-pisti (18889)
pléhúsz Creative Commons License 2012.07.08 0 0 18891

Precízen pontosan megépített kiszolgálók és elrendezés.

 

Azok a bizonyos függesztők.

A bölények közül is néhány.

A sufniban ...

Hotib tuning.

 

Előzmény: pléhúsz (18890)
pléhúsz Creative Commons License 2012.07.08 0 0 18890

Hajrá Borsfa!

 

Hazafele arról beszélgettünk, hogy nagyon rosszul teszi az a klub tag, aki egyáltalán nem jár ilyen helyekre.

Bánfai Zsoltesz és kiváló csapata, megkülönböztetett figyelemben, tiszteletben, barátságban fürdetett minket. Nagyon jó volt. Hatan élvezhettük a klubból megkülönböztetett vendégnek magunkat. Hotib, az ő Dutrás Kisasszonyával szakszerűen lábon Dutrával. A főnök, Vili, nagyon bírom a manust. Úgy elérzékenyült, amikor igazán meghatóan emlékeztek a Hofherrosok elhunyt társukra. Üres ember ilyesmire nem képes. Sándorunk, akit a nem pici távolság sem rettent meg, szép gépei felvezetésétől. Hotib jól mondta, Belgrád után még egy kicsivel, s ott vagyunk, de megéri. Ba Laci ős szakértő és mágus hívta fel a figyelmem, egy nem Dutrára a kiállított gépek közül. Azt hiszem az volt a legnagyobb kuriózum, csak kevesen vették észre. Egy DT-14, egyhengeres Jumz, benzin indítású, csak könyvből lehetett eddig ilyenről hallani. S végre egy kellemes meglepetés, beesett Joebátyó is, felfedve az inkognítót, hogy nem egyidős a Föld kéreggel.

Dencsi Dutrás jó keresztapa módozatban leste minden kívánságunk. A kaja fergeteges volt, a főszakács a hülye fejemnek, még cukkinit is akart készíteni. DD Dencsiről, valaki azt a sutkát eresztette el, hogy azért indítgatja oly gyakorta az 1000-est, mert sokkal több szesz van az arcban, mint gázolaj a tankban.

Volt minden szép, no és persze Dutrák. Sokan 100 km-es tartományból is. Azért Kisdutrás Atyám Gézát még lenyomni? Állítólag megtudta, hogy Kamcsatkán lesz volt orosz katonai roncs derbi. Készül, leengedett hármas ekével, kisbálázóval, s egy fúró toronnyal felszerelve indulni.

Ami igen kivételes volt nekem, a teljesen nincs országszerte, eredeti 28-as függesztőkar, itt majd mindegyiken az volt.

 

Zsoltiék, mégegyszer köszönettel, plé

Dutrás-pisti Creative Commons License 2012.07.08 0 0 18889

Jó napot kívánok mindenkinek!Én régota nézzem ezt a fórumot,tényleg sok jó tanácsokat adnak és sok képeket,videókat készitenek.Tudom hogy ez nem hirdetési oldal de azért szeretnék eladni egy UB-28-as Dutrát,ha valakit érdekel irjon nekem e-mailt.(itakacs71@gmail.com).Bocsánatot kérek azoktól akiket megsértenék ezzel az irásommal.Mindekinek jó Dutrázást kívánok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!