Keresés

Részletes keresés

zsömike Creative Commons License 2002.09.01 0 0 1180
Már kapható nálunk is a CBA-ban a Mattoni ásványvíz! Igaz, őszibarackos nem volt, de a grapefruitos sem rossz..
Zsömi
gazpacho Creative Commons License 2002.09.01 0 0 1179
Igazad van. Az ásványvizekben abszolút nemkívánatos elem a nitrit és nitrát, de sok, nagy forgalmú, drága külföldi vízben van - a franciák kedvencében, a jól ismert olasz márkában is, de az osztrákok méregdrága vízében is, a mieink pedig a legtöbb abszolút mentes ezektől, gazdagok viszont sok-sok hasznos ásványban.

Ki járt mostanság Prágában? Mi az, amit nem lehet most megnézni? Olcsóbbak-e a szállások?

Előzmény: Tycho Brache (1172)
Pivovar Creative Commons License 2002.08.31 0 0 1178
Tychónak nem nagy vigasz, hogy a pilzeni gyár már két nap szünet után újraindult :) - de hogy mi lehet Smíchovban, nem tudom :(
Zmrlzina - van valami helyi hír? (a hermelín-téma mellékvágány :)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.08.30 0 0 1177
Ki mit tud a Staropramen gyár újraindulásáról? Módfelett aggaszt ez a kérdés...
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.30 0 0 1176
Jóvanna. Nem kényszer a Mattoni. :))
Előzmény: Pivovar (1175)
Pivovar Creative Commons License 2002.08.30 0 0 1175
Mi azért mégis megmaradnánk a maláta ízűnél :)
Előzmény: Törölt nick (1173)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.08.29 0 0 1174
Mindenhol azt igyuk, ami jó...
Amúgy ha már ásványvíz, akkor az erdélyi borvizek utolérhetetlenek.
Előzmény: Törölt nick (1173)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.29 0 0 1173
Na, jóól nézünk ki! ;-))
Lehet, hogy jók az itthoni ásványvizek (én alapban nem szeretem), de nincs jobb, mint az echte _cseh_ őszibarackos Mattoni! ;-))
Előzmény: Tycho Brache (1172)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.08.29 0 0 1172
Sajnos nem ronthatom a renomémat azzal, hogy ásványvizet veszek a Tescoban...
Amúgy meg szégyen és gyalázat külföldi ásványvizet vásárolni, amikor a világ legjobb ásványvizei vannak Magyarországon (állítólag, bár e téren csak korlátozott ismeretekkel bírok...)
Előzmény: Törölt nick (1171)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.28 0 0 1171
Tycho,

Ha már ott jársz hozhatnál nekünk Mattoni őszis ásványvizet..egy-két mázsával. :-))

Előzmény: Tycho Brache (1169)
Pivovar Creative Commons License 2002.08.27 0 0 1170
Közben elkészült és el is fogyott az első házi készítésű hermelínem, és nyomokban emlékeztetett is az "eredetihez", a brnói Texóban vetthez (éppen a feta nem volt eléggé hasonló, bár a kenhetősége kb. ugyanolyan volt). Talán kifelejtettem a leírásból a később belerakott borsot, kevés darabolt fokhagymát, egy babérlevelet, egy kis darab erős paprikát (ezt fél almapaprikával pótoltam)...
Már csak az a rejtély, hogy a hermelín - a sajt - milyen itthon is elérhetővel modellezhető legjobban... vagy az egész izét hogy lehetne megvenni készen itthon is! :)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.08.27 0 0 1169
A hétvégén kimegyek a Tescoba, és felvásárolom az összes Staroprament, ami van, ha még lehet egyáltalán kapni. Tartós hiányra számítok...:(
Tycho Brache Creative Commons License 2002.08.21 0 0 1168
A linkeden a 6. kép a Resslova ulicát ábrázolja, a Károly tértől a Jiraskuv most, azaz a Moldva eredeti medre felé nézve. A jobb oldalon, a gyalogos felüljáró mögött kb. 200 méterrel (volt) található a "Zsákos" hívójelre hallgató kocsma, a valóságban U Parasutistvi névvel illették. Remélem nem fulladt meg a névadó alkoholista bácsi (vagy néni), aki az egyik sarokban zsákba csavarva aludt mozdulatlanul, ebben csak az zavarta meg, amikor félóránként menetrendszerűen letettek elé egy korsó Staroprament. Ekkor ő a zsákból kinyúlt, a korsót bevezette a zsák redői közé, majd kisvártatva kivezette üresen, s ismét mozdulatlanságba dermedt. Szegény - elég szar lehet ilyen mókusnak vízbe fulladni...
Amúgy a kocsmáért is igen nagy kár, bár legutóbb koszos volt a korsó. Na most leázott róla minden, az biztos...
Előzmény: Pivovar (1160)
Uncle Floyd Creative Commons License 2002.08.19 0 0 1167
oszintem szolva meselni sokat nem tudok, mert addigra mar megfekudte a nyomromat a sor(9kor gyutt es mi mar 5re ott voltunk mert a plakatokon az volt, hogy 2-8-ig lesz az egesz, amikor odaertunk danaszas ment csehul, meg bucsuhangulat ezerrel, ugyhogy inkabb elmentunk sorozni es en valamikor 7 korultol nem emlekszem, de ellottem egy tekercset, meg a helyi tescoban talaltunk egy dedikalt jagr mezt(marmint kiakasztva, rogton az 5les becherovkas uveg mellett) es vettem egy dominator zoknit:)), de ha a tobbiek felebrednek es tajekoztatnak, hogy mi volt akkor meselek(plusz ha a kepek is meglesznek, akkor talan csak eszembe jut a dolog...de meg elegge masnapos vagyok:))
Előzmény: MacPhisto (1166)
MacPhisto Creative Commons License 2002.08.19 0 0 1166
Mesélj :-)
Előzmény: Uncle Floyd (1165)
Uncle Floyd Creative Commons License 2002.08.19 0 0 1165
Megjottunk a turarol, kosszonjuk a segitseget! Praga most kimaradt(mert csak csutortokon tudtunk volna odamenni), de Pardubiceben nagyon jo volt. se az uton se ott semmi gond nem volt, se viz, se sar(ami satorozasnal nem hatrany), Pozsonynal se volt gond, pedig penteken del korul jartunk arra. Jo volt a zene, a strand, a sor, a knedli es ott volt valami Dominik Hasek is(nem miatta mentunk ki, de ott voltunk vegulis Macphisto!:)), szoval jo volt, de nagyon. es ugyan aprocska, de a varos ovarosa rendkivul hangulatos(a varos tobbi resze mar kevesbe)

es megegyszer kosz a segitseget mindenkinek, es kulon is zmrzlinanak!

scorpio-grass Creative Commons License 2002.08.19 0 0 1164
Ellenkezoleg. En nagyon jol ereztem magam Brunnben
Előzmény: zmrzlina (1157)
Pivovar Creative Commons License 2002.08.17 0 0 1163
Ezeket a dolgokat inkább a fogyasztói oldal felől szoktam megközelíteni.
Hm, én is, csak ritkán van rá alkalom :)
Az egyik receptes cím ez itt... Sajnos, éppen a részletek maradtak ködösek, hogy hidegen tartani vagy langyosan, rázogatni-e, vagy hagyni, stb...

Más:
Ha nem is sokat érő, de legalább jelképes segítséget én is szívesen adnék barátainknak, csak nem tudom, hol lehet (úgy, hogy oda is jusson, hehe)...
Addig próbálkozom az említett burkolt adófizetéssel. :)

zmrzlina Creative Commons License 2002.08.17 0 0 1162
Ha elküldöd azt a receptet, szívesen lefordítom, bár nem vagyok nagy konyhamüvész. Ezeket a dolgokat inkább a fogyasztói oldal felől szoktam megközelíteni.

Karlín szenvedte a legnagyobb csapást, néhány épület már összedölt. A károkat még nem becsülték fel, de óriásiak, a metró talán Karácsonyra elkészül.

Hadd említsek néhány szót a vidékről is, Észak-Csehországban vannak olyan falvak, ahol a házak 20-30 százaléka megsemmisült.

Az embereket összehozta a közös baj, sokan segítenek, eddig csak 3 esetben hallottunk fosztogatásról. A környező országok segélyei is befutottak, Magyarországról is, köszönet érte, ez most nagyon sokat jelent a cseheknek.

Előzmény: Pivovar (1159)
robicsek Creative Commons License 2002.08.17 0 0 1161
Amit én hallottam, ottani kollégáktól.

Karlin (gyalog 10 percre a belvárostol): HETEKIG nem tér vissza az élet, két régi ház összedőlt, a viz volt 4 méteres is. Hermetikusan lezárt terulet jelenleg.

18 metroállomást teljesen ujra kell épiteni. Azaz totál közlekedési káosz lesz honapokig.

Pár gyogyszergyár meg vegyiuzem is viz alatt. Ezekből akármi is lehet:(

Szoval hogy mikor látogatható a belváros??? Nincs válasz.

De addig is igyunk sok cseh sört, az adóbevétel cseh része meg a cseh büdzsébe, rájuk fér most:)

Előzmény: Pivovar (1160)
Pivovar Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1160
Nna... még a neved is elgépeltem :)

Tegnapi csúnya képek itt... :(

A Husován, a Tigris utcájában (is) a telefonok a 'csúcs' idején már - úgy olvastam - nem működtek... Odáig felment a víz? :(((
Lehet tudni, hogy a prágai belvárosban mekkorák a károk?
Nem az összeg, inkább a sérülések érdekelnek...
Ők mikorra remélik a nagyjából látogatható állapotot?

(tudom, sok egyszerre: a válasz apránként is jó :)

Előzmény: Pivovar (1159)
Pivovar Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1159
Zmrlzina - most, hogy kicsit kezd enyhülni a baj (pedig sajnos, eltart még egy darabig :(( ), hadd kérdezzek, kicsit talán Tycho kedvéért is :)
Van-e olyan recept, ami alapján itthon is lehet (fűszerezett) hermelín-t gyártani otthonra?
Én a brnói belvárosi Tesco-ban vett példány alapján próbáltam modellezni, itthon kapható dán feta-sajttal, kakukkfűvel, szeletelt vöröshagymával, olivával, egész bors meg erős paprika sajnos nem volt itthon, egy kis vizet is engedtem hozzá (lehet, hogy ez hiba) pár szem borókával, mást talán nem raktam bele :)
Ez nagyjából megfelel egy neten talált cseh nyelvű recept adalékainak, de mert nyelvi képességeim határai végesek, inkább a hiányzó részletek érdekelnek...
Amit összeraktam, most a hűtőben vár az első tesztre - legalább a második legyen szakszerű... :)

mikkkro Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1158
zmrzlina Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1157
Én éppen tizenhat éve költöztem oda és egyáltalán nem bánom. Nálad miért sajnos? Olyan rossz volt ott vagy éppen ellenkezőleg?
Előzmény: scorpio-grass (1155)
scorpio-grass Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1156
Mo meg soha nem lattam.
Előzmény: mikkkro (1152)
scorpio-grass Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1155
Igen voltam brnoi, vagy husz evvel ezelott. Sajnos...
Előzmény: zmrzlina (1150)
zmrzlina Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1154
Brno nagy város mindenféle sört lehet kapni, ezért a válaszom, ha csak sörtúrárol van szó akkor már megéri. Viszont ha szép helyeket akartok látni, nagyon sok történelmi emlék van a város környékén is, pl. a külföldiek közül kevesen tudják hogy Austerlitz mintegy 15 km távolságra található, ma Slavkov u Brna a neve.

Ha sörökről van szó, kedvenceim a třeboni Regent és Velkopopvicky Kozel.

Valaki itt említette Český Krumlov városát, szerintem az egyik legszebb hely Európában és nagyon sajnálom, hogy a víz olyan nagy kárt okozott.

Előzmény: Tycho Brache (1151)
CsFeco Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1153
Cesky Krumlovban a Barbakán nevű helyen lehet inni. (igen finom) De sajnos most Krumlov víz alatt, bár a Barbakán biztos nem mert az magasan van.
Előzmény: mikkkro (1148)
mikkkro Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1152
én inkább arra gondoltam, hogy Magyarországon hozzá lehet-e jutni valahol :)
Előzmény: scorpio-grass (1149)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1151
Zmrzlina! Érdemes Brnoba elmenni 3-4 napos sörtúrára? Vagy akkor már inkább menjen tovább az ember 300 km-t? Persze ha száraz lábbal megteheti...
Előzmény: zmrzlina (1150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!