Keresés

Részletes keresés

mak9 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 4038

Igen, tényleg közelebb van, kb. 60 km-rel.

Előzmény: abdul2 (4037)
abdul2 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 4037

Szerintem Livorno kozelebb van (legalabbis Budapestrol), mi innen szoktunk atkompozni. Jegyet erdemes elore megvenni, helyben valamennyivel biztosan dragabb. ket nagyobb komptarsasag van (Moby es Sardinia Ferries), ezek max. Ketszer mennek egy nap, de mindenkeppen meg kell nezni a honlapjukon, hogy adott napon mikor van komp (az esti 9-10 oras fix, a nappali nem mindig van eloszezonban).

Előzmény: felhő18 (4035)
mak9 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 4036

Szerintem mindenképp rendeljétek meg elöre a kompjegyet, a kompok reggel meg este is mennek, meg persze attól függ honnan, Genova közelebb van, érdemes onnan menni Olbiába. Porto Rotondo közel van a Smaragd parthoz, ami tényleg mesés. A programokkal kapcsolatban ajánlom a Sardinia Emotions-t, ök ott vannak Èszakon és nagyon sok programot szerveznek, a hajóúttól elkezdve a városlátogatásig, meg mindenféle sportos programokat is, és mindezt magyarul... 

Előzmény: felhő18 (4035)
felhő18 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 4035

Sziasztok! Egy  hónap  múlva megyünk Porto Rotondora 2  hétre, szeretném kérdezni , előre érdemes kompjegyet foglalni vagy ott  a helyszínen  elég  erre   gondolni! És  ha valaki tudna abban segíteni milyen időpontokba indulnak kompok! Honnét  érdemes  megközelíteni   a  szigetet, persze  ha a látnivalókról vagy programokról  is   tudna valaki írni  azt nagyon megköszönném!!

szofi762 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 4034

Hogy nem csak mindig a fehér homokos strandokat reklámozzuk Szardínián: Li Cossi öböl és az oda vezető út a Costa Paradison:

 

 

 

 

 

 

szofi762 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 4033

Hát, ha már 2 hétre mentek akkor én nem hogy megosztanám 1-1 hétre de még az egyik hetet is osztanám két részre: 3 éjszaka Alghero és 4 éj St T. Gallura. Szerintem sem Algherot sem Castelsardot nem szabad kihagyni. Ráadásul ott van Costa Paradiso Castelsardo és St. T. Galurra között ami megint csak csodaszép. A Capo Testa alatt van egy kis eldugott aranysárga homokos kis öböl a sziklák között. na ennek viszont most nem jut eszembe a neve, de a parkolónál van egy alig észrevehető kis lépcső a bokrok között ami levezet!

Előzmény: nmaja (4032)
nmaja Creative Commons License 2014.05.14 0 0 4032

Köszi,nekem is ez volt a meglátásom h. a semmi közepén van, és azt számolgattam h. számomra érdekes part csak kb. 1 óra autóúttal érhető el. Így kb. árban is ugyanúgy jövünk ki.....benzinre vagy drágább apartmanra költve....meg persze azt sem kell elfelejteni h. azért nem jó 2 hetet autókázással tölteni.

Előzmény: abdul2 (4031)
abdul2 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 4031

Én csak átutaztam ott többször, annyi rémlik, hogy a szigethez képest az a főút (Santa Teresa és Castelsardo között) nem a legjobb minőségű és forgalmas. Szerintem pont mindentől elég távol van, se nem Costa Smeralda, se nem Alghero rész. Nem tudom mennyi a keret és az elképzelés (apartman, hotel stb.), de inkább koncentráljatok preferáltabb helyszínre, ha lehet legalább egy helyszín olyan legyen ahol akár gyalog távolságra is van szép partszakasz.  

Előzmény: nmaja (4030)
nmaja Creative Commons License 2014.05.14 0 0 4030

Köszönöm szépen a tippeket :)

Még van 1,5 hetem h. módosítsam a lefoglalt szállást,addig hátha találok valami jót.

És mi a véleményetek Badesiről?Ott találom a legolcsóbb szállásokat a szigeten....van valami oka?Az a környék nem annyira jó?

abdul2 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 4029

Szia, ha két hétre mentek mindenképpen legyen megosztva a szálláshely, de gondolkodhadtok nagyobb távolságban is. Arghero környékén Stintino is gyönyörű, homokos a part. Ráadásul innen könnyebben bejárhatóak még egyes látnivalók.

Santa Teresa di Gallura városi strandja is csodaszép homokos (a kisváros maga is szép és ahogy írták előttem Korzika is innen "gyalog" elérhető).

Szerintem Cala Gonone saját strandjai (nem a hajós) is nagyon szépek, igaz kavicsosak. Igazából nehéz "rossz" partszakaszt találni kint :).

Előzmény: nmaja (4023)
bornew Creative Commons License 2014.05.14 0 0 4028
Én is így gondoltam...
Előzmény: Flower2000 (4024)
bornew Creative Commons License 2014.05.14 0 0 4027
Mi csak előszezonban voltunk Szardínián, így nekem nincs tapasztalatom a zsúfolt La Cintával kapcsolatban..., többször kimentünk oda, mindig nyugis volt.

Napernyő/ sátor tapasztalatok?
bornew Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4026
Nagyon szépen köszönöm! Hogy tudsz erre így visszaemlékezni? :-)
Előzmény: szofi762 (4019)
szkati Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4025

Okos dolog lenne megosztani.

Nagyon szép hely St, Theresa di Gallura és ráadásul lehetne onnan az egyik programotok, hogy áthajóztok( fél óra) Korzikára, Bonifaccoba és ott töltitek a napot. Hidd el, hogy nagyon megéri! Kocsit ne vigyetek, azt ott lehet hagyni a kikötőben, sőt ott kell hagyni, mert Bonifaccoban megőrülnétek, annyira nem lehet parkolni.

Előzmény: nmaja (4023)
Flower2000 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4024

Hát Mallorcán olyan tömeg van, hogy hihetetlen. Hatalmas a repülőtér és özönlenek a turisták. Vannak olyan helyek is persze ahol nem sok ember van, de a főbb helyeken tömegturzsmus van már régóta.

Előzmény: bornew (4011)
nmaja Creative Commons License 2014.05.13 0 0 4023

Sziasztok! Június közepén megyünk közel 2 hétre Szardíniára. Azoktól kérdezném,akkik már voltak a szigeten, hogy van e értelme megbontani a szállásunkat a követekező képpen: 1 hét San Teodoro- 1 hét (Santa Teresa di Gallura v. Palau) Kocsink lesz, tehát igazából oda megyünk ahova akarunk,csak számomra kérdéses h. hol vannak a szebb partok, mennyit kellene utazni? San Teodoroból megnéznénk a Cala Gonone körüli részt, Palauból pedig Olbiáig, vagy mardaunk San Teodoróban és onnan mindent? Vélemények? Köszönöm előre is.

szkati Creative Commons License 2014.05.12 0 0 4022

Odáig nem jutottunk el, hogy láthattuk volna. Miután annyi hely sem volt, hogy a törülközőnket lerakhattuk volna, azonnal mentünk.

Előzmény: szofi762 (4021)
szofi762 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 4021

Viszont a másik végében a Puntaldia felől megközelítve egy lélek nem volt. Itt viszont át kellet " sétálni" vagy inkább úszni egy szakaszt mert bár térkép szerint a földnyelv összeér de azért volt olyan része ahol vállig ért a víz. A pici gyereke miatt azt az átkelést nem javaslom!

 

 

 

Előzmény: szkati (4020)
szkati Creative Commons License 2014.05.11 0 0 4020

A La Cintát még a legnagyobb ellenségemnek se javasolnám soha. Valami szörnyű és nem méltó Szardiniához.

Előzmény: szofi762 (4019)
szofi762 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 4019

Szia, ha San Theodoro felől mentek akkor ugye  a főútról le kell térni Porto Cervo felé, majd jó pár km után a Cala di Volpe / Capriccioli település irányába szintén jobbra. A  Hotel Cala di Volpe (jobb oldalt) után de még Capriccioli előtt lesz egy tábla: Romazzino balra. Ahogy itt lekanyarodtatok pár száz méter után az első lehetőségnél jobbra fordulni (zsákutcaként jelzi). Ez után kb.50-100 m és kint lesz a  tábla hogy parkoló balra! Ha megnézed a google maps-en satellite-n akkor látni a parkoló autókat!

A La Cinta is nagyon szép csak az még júniusban is fullra tele volt!

Előzmény: bornew (4013)
bornew Creative Commons License 2014.05.11 0 0 4018
Még egy kérdés: mi praktikusabb? A napozósátor, vagy a napernyő? Mi egyszer próbálkoztunk a satorral, de valami nehezen összeszerelhető típus volt, így végül hagytuk a fenébe, megvoltunk nélküle. Most viszont a gyerekek miatt muszáj valami, csak nem tudom, mi bírja jobban a szelet.
bornew Creative Commons License 2014.05.11 0 0 4017
Budonit mi is imádtuk! Igaz, amikor másodszor utaztunk, nem sikerült ugyanazt a strandot megtalálnunk. Tájékozódásban gyengék vagyunk.
szkati Creative Commons License 2014.05.11 0 0 4016

Jár busz. Igaz, hogy nem gyakran, de nézd meg a menetrendet. Rengeteg szép strand van a közelben, gyakorlatilag 2-3 buszmegállónyira. Pl. az egyik kedvencünk Budoni volt, ahol egy píneás dűne mögött van a strand, ami nem nagy, de annál hangulatosabb.

Előzmény: 'szti (4015)
'szti Creative Commons License 2014.05.11 0 0 4015

ha már ilyen sok hasznos dologra emlékeztek, akkor én is kérdeznék.

porto san paoloban lesz a szállásunk, tömegközlekedéssel (autót nem fogunk bérelni - tudom, enélkül nehéz)  ezen a környéken van megközelíthető szép strand? tavolarára áthajókázunk, az már tuti :-)

szkati Creative Commons License 2014.05.10 0 0 4014

Ő szerintem augusztusról beszél, amikor szerintem egyikünk sem szeretne ott lenni. A házigazdánk mesélte, hogy azon a bekötőúton, ahol lejutottunk a tengerre,( Porto San Paolo) ebben az időszakban szinte órákig nem lehet kikanyarodni a főútra. Nagy a zűr, a strandok, éttermek telítve. Na nekem pl. ilyen abszolút nem hiányozna. Ráadásul minden még az aranynál is aranyabb áron. Egész Olaszország augusztusban nyaral, én meg pont ezért nem:))

Előzmény: bornew (4011)
bornew Creative Commons License 2014.05.10 0 0 4013
Szofi, leírnád nekem merre van a Porto li coggi-hoz vezető paroló pontosan? Hátha jól jön még!

Én már alig emlékszem a helységek nevére, nemhogy strand neveket tudnék idézni!!!
A La Cinta még megy:-), a palacsinta miatt...
Előzmény: szofi762 (4009)
bornew Creative Commons License 2014.05.10 0 0 4012
Bocsánat: Mallorca. Úgy bántotta a szemem valami:-).
bornew Creative Commons License 2014.05.10 0 0 4011
Én is azt szeretem benne, hogy nincs hagyományos tömegturizmus, de tartottam tőle, hogy ez esetleg változik majd az évek alatt. Mert azért repülőjárat csak visz arra...

Egy barátnőm mesélte, hogy neki az olasz barátai nem szeretik Szardíniát, mert nagy a tömeg, ezért Mallorkára járnak, ami gyönyörű és érintetlen. Megkérdeztem, hogy ugyanarról a szigetről van-e szó, amire én gondolok, és ő bólogatott, hogy igen.

Azóta sem értem a dolgot, pedig tudom, hogy nem az a fajta lány, aki nem tudja, mit beszél.

Valószínűleg ezt a kérdést egy Mallorka fórumon tudnám tisztázni:-).
bornew Creative Commons License 2014.05.10 0 0 4010
Látjátok, milyen jó, hogy írtatok!!!!!! Ezek mind nagyon-nagyon hasznos dolgok! Már utána is nézek a strandoknak!!!!!köszönöm! Lehet, hogy lesz még kérdésem:-))!
szofi762 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 4009

Nem, nagyon nem kommersz, semmilyen szempontból sem!

Én úgy emlékszem mi csak a Capo Coda Cavallonál fizettünka parkolásért, de lehet volt ahol csak azért nem mert szezon előtt voltunk. Viszont ahol nem kell fizetni azok általában az olyan strandok ahová 10-15 perces sétával jutsz el. Kettőt is tudok ajánlani, az egyik nagyon közel lesz, Cala Brindinchi, A lu Impostu felett. Szerintem erről itt a fórumon már többen is írtak.

 

A másik Porto Cervo térségében a Spiaggia del Principe / Portu Li Coggi, szerintem ez az egyik legszebb öböl, keress ráa  neten. Vannak kis sziklaszigetek ahol lehet nézegetni a  gyerekeknek térdig érő vízben a rákokat..;) Az erdőn keresztül visz le egy 15 perces gyalogút, ha érdekel leírom pontosan merre vana parkoló. Viszont közel távol se büfé, se semmi szóval innivalót, ezt-azt érdemes ezekre a helyekre vinni.

Szerintem arra  környékre mindenképp menjetek el, hasonlóan gyönyőrű, csak frekventáltabb a könnyebb megközelíthetőség miatt a Golfo Pevero.

 

Orosei öböl: San Theodoroban is fogják hirdetni magukat a hajótársaságok. ha nem akartok saját csónakot bérelni akkor ez is egy opció. Caletta kikötőjéből indul a hajó (Posada alatt) általában 3 helyen is kiköt, 1-1,5 órára mind a 3 öbölben. Közte van a cala Mariolu is. Vagyis olyat keress amiben kikötnek ott is! Nálunk pl. a Cala Luna és Cala Mariolu volt meg egy 3. amire nem emlékszem. De pl.  Cala Goloritze öbölt csaka a hajóról láttuk ott már nem kötöttünk ki. Sajnos árra nem emlékszem de kb. 25-35 euro körül mozoghatott fejenként. Ugyanígy átmehettek a Maddalena szigetekre is Palauból. Reggel 10 körül indulnak a hajók a kikötőkből, odamentek reggel, körbesétáltok és amelyiknek szimpi az útvonala meg az ára arra befizettek és indulhattok is!

Előzmény: bornew (4004)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!