Keresés

Részletes keresés

sz16 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 10148
tahisi Creative Commons License 2014.06.06 0 0 10147
tiga19, Szia ma kaptam meg a rehab.járadék január 1. ig visszamenőleg elmaradt részét. Úgy hogy ha még nemkaptad meg te is hamarosan megkapod. Üdv. Laci
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.06 0 0 10146

Kedves Mindenki!

 

Ezekben a percekben regisztráltam ide s igazából még azt sem tudom  merre hány méter,

csak fél szemmel  azt láttam miről is folynak a beszélgetések ezért döntöttem hogy regizek.

Próbálom nagyjából vázolni a helyzetem s ha valaki tud bővebbet írni meg köszönöm.

49 éves nő vagyok. 2009 ben kórházba kerültem mert oly szinten bevizesedtek a lábaim hogy menni sem bírtam.

 

5 hétig voltam a megyében azután átadtak más megyében egy klinikára.

 

Bár az első héten kiderült hogy Crohn beteg vagyok azaz vékonybél gyulladásom van , /ami nem gyógyíható

 

csak kezelhető,/ de mivel nagyon fellálngolt a betegségem kénytelenek voltak átadni a klinikára.

 

Innen 1 hét után haza jöttem, sztreoidot és más gyógyszereket szedtem.Sajnos az állapotom 3 hónap után

 

romlott ezért egy infúziós kezelést találtak szükségesnek. Ehhez  több irányú vérvizsgálatot kellett elvégezni.

 

Ekkor derült ki 2010 tavaszán hogy Hepatitis C vírusom , ami miatt a kezelést nem kaphattam meg.

 

A vírus számom 4 400 000 volt ekkor, de semmit sem csináltak. 3 havonta jártam kontrollra a Crohn miatt ,

 

ekkor mindig vért vettek így figyelték a vérképem, amivel nem volt nagy gond csak 2013 vége felé.

 

Így jelentkeztem gondozásba vételre. Azt hogy hol s mikor  kaphattam szerintem számomra egyértelmű

 

mert mikor meg születtem egyből műteni kellett gyomorszáj szűkülettel ott sok vért kaptam és azóta ez bennem van csak épp nem tudtam róla, hisz ez is véletlen műve volt hogy kiderült.

 

 

 

Tegnap voltam az orvosnál jelenlegi víros számom 1 380 000 még . Vár rám egy Fibroscan vizsgálat, amiről

 

nem sokat tudok hogyan is történik. HCV genotípus vizsgálatra tegnap le vették a vért és ha minden egyben

 

lesz akkor küldik a kérvényt az Interferon alapú kezelésre.  Őszintén szólva nagyon félek a mellék hatásaitól

 

mert eddig még jót nem olvastam. Sajnos nekem a belem is beteg így a stressz és miegymás ha rámegy

 

nem is tudom mi lesz velem.

 

Mellesleg már 10 hónapja táppénzen vagyok mert volt egy közúti balesetem ahol súlyos sérülést szenvedtem,

 

többek között arc csont és váll törést. Így aztán nekem ez a Hepa még hab a tortán. Sajnos úgy érzem hogy a hab már idő nap előtt megsavanyodott!

 

Mivel a táppénzem meghaladta a 240 napot így bizottság elé küldtek ahol 48% egészséges és 52% károsodást állapítottak meg.

A táppénzes orvos azt mondta fellebbezzek mert 1% hiányzik.

Meg tettem, viszont jött a válasz hogy nem fellebbezhetek.

Bementem a nyugdíj folyósítóhoz érdeklődni hogy mi is van most

Közölték hogy ez a táppénzes bizottság döntése és az ellen nem fellebbezhetek, adjam be az igényem

egy komplex vizsgálatra és ha azzal nem értek egyet majd akkor tudok csak élni a jogommal.

Ezt meg tettem és 16-án megyek ismét.

Mire számíthatok, meg hagyják az eddigi %-ot vagy újra vizsgálnak mindent?

Nem tudom ha el kezdem  az Interferon kezelést hogyan fogok tudni dolgozni mert elég komoly mellékhatásai vannak. Persze ezt is szervezet válogatja de a pakliban benne van hogy padlóra küld.

Amúgy hogyan vannak ezek a leszázalékolási kategóriák?

Én mindenhol csak azt olvastam hogy 50 fölött már rokkant az orvos meg 53- at említett.

Kívánok Mindenkinek fájdalom mentes napsütéses szép napokat a hosszú hétvégére!

 

Üdv, Zsazsu

 

 

 

 

 

BLM Creative Commons License 2014.06.06 0 0 10145

Horváth Ruth és rokkant 42!

 

Viszont kívánom a fájdalommentes és szép nyugodt 7 végét Nektek és Minden sorstársamnak ! Egyetértek veled a felülvizsgálat és papírok összegyűjtésében. Sajnos nem, hogy a 7 vége, de még az életem sem lesz már fájdalommentes, na ez is őrli rendesen az idegeket.  Szép napot és minden jót kívánok !!

Horváth Ruth Creative Commons License 2014.06.06 0 0 10144

Minden jót kívánok Nektek és Mindenkinek a szép hosszú hétvégén, fájdalom nélkül, nyugodtan :-)

Előzmény: rokkant42 (10143)
rokkant42 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 10143

igen köszönjük szépen a körülményekhez képest igen. De ez az állandó stressz a bizottsági felülvizsgálat miatt és az állandó orvosi papír gyűjtögetés már  teljesen felőrli az idegeinket. Mindenkinek nyugodt kellemes  hosszú hétvégét kívánok.

Üdv. rokkant 42

 

Előzmény: Horváth Ruth (10141)
Ircsi57 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 10142

Szia lanygyos !

 

Nem kaptam meg!

Horváth Ruth Creative Commons License 2014.06.05 0 0 10141

Ebben a helyzetben ez csak jó lehet. Hátha történik valami ... vagy ki tudja ...

Remélem, a körülményekhez képest jól vagytok :-)

 

Előzmény: rokkant42 (10139)
rokkant42 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 10140

köszi a választ!

Előzmény: klaricsabi (10138)
rokkant42 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 10139

Köszönöm a választ. 

Hát én is az  voltam ,de nekem sajnos csúszott. de, most rokkant ellátmányos vagyok és most 1 éves csúszás van. Üdv. 

Előzmény: Horváth Ruth (10137)
klaricsabi Creative Commons License 2014.06.05 0 0 10138

Rehab járadékos voltam,teljesen új igényt adtam be és 1hónap után hivtak vizsgálatra

Horváth Ruth Creative Commons License 2014.06.05 0 0 10137

Kedves Rokkant42, Klaricsabi rokkant JÁRADÉKOS volt, neki nem csúszhat a felülvizsgálat ideje, mert nem kap ellátást.

Előzmény: rokkant42 (10134)
Zeli56 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 10136

Tisztelt Kérdező!

 

A válaszom az, hogy ha van teljes munkaidős ( 8 órás ) főfoglalkozásod akkor egy másodperc sem számit be a szolgálati időbe csak a kereset.

Ha nincs teljes munkaidős főállás akkor a keresetnek a mindenkori minimálbérhez viszonyított arányában számítják be.

Ezt felelőséggel tudom állítani, mert nekem most van folyamatban a NYUFIG-al szolgálati idő egyeztetés és hasonló helyzetemre a fenti választ kaptam.

 

Tisztelettel Zeli56  

Előzmény: Packop (10117)
klaricsabi Creative Commons License 2014.06.05 0 0 10135

Nem volt csúszás

rokkant42 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 10134

Szia én is Pécsen voltam .Nem küldtek màsik szobàba vizsgàlat utàn úgy kaptam C2 50% .megkérdezhetem,hogy neked volt e csúszàsod?és nennyi?

Előzmény: klaricsabi (10132)
lanygyos Creative Commons License 2014.06.05 0 0 10133

 

Kedves Ircsi!

Irtam e-mail-t! üdv.

klaricsabi Creative Commons License 2014.06.05 0 0 10132

Üdv!

 

Tegnap voltam komplexen Pécsen,rehab járadékos voltam,volt szociális és rehab szakértöi vizsgálat is,igy mire számithatok kaphatok igy C2-is?Köszönöm

560707 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 10131

Tisztelt B.J. szakértőasszony, nagyon köszönöm gyors válaszát!

BJszakért Creative Commons License 2014.06.05 0 0 10130

TxetX

Kérem, küldje el határozatát pdf email, ha megtisztel, megírom Ön helyett a fellebbezést (elsőfoknál 15 nap, és nem munkanap a határideje, másodfoknál 30 nap), ha van jogalapja:

szakmai weblapomon megtalálja elérhetőségem kapcsolatnál: http://www.versenykepesseg.eu/

 

Fontosnak tartom, hogy az érdeklődők útmutatást kaphassanak, fellebbezést, keresetet is írok ügyfél helyett, ha van jogalapja, a tények ismeretében (határozat pdf-ben), tájékoztatom, jogszerű volt-e a határozata, mi mit jelent, mit tehet, vagy nem, mik az alternatívák, ügyfél dönti el, megfelel-e, elküldi-e az információk birtokában, rehabilitációs gazdasági szakértőként, díjmentesen (Munkaadók kivételével), aki megtisztel hozzám fordulásával szakterületem felülvizsgálat, ellátások, rehabilitáció, foglalkoztatás.  

 

Úgy vélem, a rehabilitáció, foglalkoztatás rendszere igen sokrétű, a jogszabályok sokasága folyton változik, és nem könnyű eligazodni benne. Munkám során gyakran tapasztalom, hogy nemcsak az érintett nyugdíjasok, a rászorulók, a gyermeket nevelők nem ismerik ezeket.

Ezen ISMERETEK HIÁNYA HÁTRÁNYOS KÖVETKEZMÉNNYEL járhat, komoly lehet az anyagi veszteség. Az ellátások igénybejelentéshez kötöttek.

 

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Szakmai weblapomon megtalálja elérhetőségem.

 

Txetxu Creative Commons License 2014.06.04 0 0 10129

Tisztelt Fórum!A komplex vizsgálat utáni határozatot ha megkapja valaki és nem elégedett vele akkor hogyan lehet fellebbezni, mennyi időn belül, mi ennek a módja, milyen adatlapot kell kitölteni,milyen borítékban kell feladni stb.?Köszönöm.

BJszakért Creative Commons License 2014.06.04 0 0 10128

560707

addig kérheti az ellátás megállapítását, amíg a rehabilitációs időszak tart, ill. a szakvéleményben meghatározott felülvizsgálati időpontig (ha ellátást ugye nem igényelt), ugyanis addig van időbeli hatály alatt a szakvélemény. Természetesen Rehab Szakig Szervhez ezt jelezni kell megfelelő indoklással, miért kéri felfüggeszteni az eljárást érintett (pl. munkáltatóval egyeztetés kereső tevékenység tisztázása, vagy táppénzen van x ideig,....). Hivatkozás: Mmtv

Mentem, szép estét

 

shanta Creative Commons License 2014.06.04 0 0 10127

Sziasztok!Van valaki olyan közöttetek,akinek elutasították a FOT-ot,jogorvoslatot kért és pert nyert?Ha van ,kérdezni szeretnék tőle.

eszter2324 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 10126

én május 9.én voltam Győrben,kb egy hete,10 napja van határozat

Előzmény: bv51 (10118)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 10125

Üdv Mindenkinek!

Kérdésem, hogy van-e köztettek olyan aki Charchot Marie Toot betegséggel van leszázalékolva, és az hogy mennyi százalékot kapott rá? Nálam súlyos idegkárosodás igazoltak ENG vizsgálattal, és csupán 20 %-ot kaptam rá, amelyen még a kezelőorvosaim is felháborodtak. 

Most fogok másodfokra menni, kíváncsi leszek, hogy van olyan felülvizsgáló orvos, aki objektíven vizsgál, és a leleteimet is figyelembe veszi?

560707 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 10124

Drága BJ. szakártőasszony! Tökéletes volt a válasza, mint mindig, de ha lehetne megkérem a kérdésem másik felére is ha válaszolna, hogy mennyi idő telhet el ha megkapja valaki a megváltozott munkaképességről a határozatot, s nem akarja azonnal igénybe venni az ellátást, hanem mondjuk egy-két hónap múlva. Ez az idő hány hónap lehet?

BJszakért Creative Commons License 2014.06.04 0 0 10123

Ügyintézési határidőről a megváltozott munkaképességű személyek ellátása ügyében a a 2011. évi CXCI.tv. végrehajtási rendelete szabályoz, a 95/2012. Korm.r. azon belül a 17§:

A rehabilitációs szakigazgatási szerv és a Hivatal eljárására irányadó ügyintézési határidő - ha jogszabály másként nem rendelkezik - 30 nap. Komplex minősítés esetén az eljárásra irányadó ügyintézési határidő 60 nap.

 

AZONBAN:

2004. évi CXI.tv. (Ket a közigazgatási tv.) rendelkezik erről még, amely magasabb rendű, mert törvény és nem rendelet:

33§ (3) bek.: az ügyintézési határidőbe nem számít be:

a) a hatásköri vagy illetékességi vita egyeztetésének, valamint az eljáró hatóság kijelölésének időtartama,

b) a jogsegélyeljárás időtartama, továbbá a 36. § (2) bekezdése alapján adatnak a nyilvántartásból történő beszerzéséhez szükséges idő,

c) a hiánypótlásra, illetve a tényállás tisztázásához szükséges adatok közlésére irányuló felhívástól az annak teljesítéséig terjedő idő,

d) a szakhatóság eljárásának időtartama,

e) az eljárás felfüggesztésének időtartama,

f) a 70. § (1) bekezdésében szabályozott eljárás időtartama,

g) a hatóság működését legalább egy teljes napra ellehetetlenítő üzemzavar vagy más elháríthatatlan esemény időtartama,

h) a kérelem, a döntés és egyéb irat fordításához szükséges idő,

i)hatályon kívül

j) a szakértői vélemény elkészítésének időtartama,

k) a hatósági megkeresés vagy a döntés postára adásának napjától annak kézbesítéséig terjedő időtartam, valamint a hirdetményi, továbbá a kézbesítési meghatalmazott és a kézbesítési ügygondnok útján történő közlés időtartama.

 

Tehát figyelmbe véve a fentieket, bármennyi lehet, a Hivatal meg tudja magyarázni a fenti pontokkal, hogy mi az, amivel az ügyintézési határidő eltolódott. Mivel túlterhelt Hivatal (sok a felülvizsgálatra kötelezett és egyéb feladatai is vannak bizottságnak), ezért tízből két esetben talán tartják a 60 napot, a gyakorlatom ezt mutatja.

 

Bízom benne, érthetően leírtam, és segítettem az eligazodást.

 

560707 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 10122

Tisztelt B.J. szakértő asszony, vagy esetleg ha más is tud érdemben válaszolni, Két kérdésem lenne, ha valaki beadja kérelmét megváltozott munkaképességre betegségei miatt, új belépőként, mennyi idő telik el a komplex vizsgálatig. A másik kérdésem, ha elbirálták és megkapta a minősitést, mennyi idő telhet el a határozat és az ellátás igénybevétele közt, ha teszem fel nem azonnal kérné az ellátást, hanem csak hónapok múlva a megállapítás után.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.04 0 0 10121

Ha megkapod a minimálbért, akkor teljes szolgálati időnek számít!

Előzmény: Packop (10117)
andras46 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 10120
Remélem ezt egyre többen fel is fogják!
Előzmény: Törölt nick (10119)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.03 0 0 10119

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

A magyar nép arra szavazott, akit elé raktak, és akit a média népszerűvé tett. A magyar nép nem birtokolja sem a médiát, sem a rendszerváltáskor "kitermelt" politikai garnitúra személyeit. Ezt nálunk jóval nagyobb hatalmak és érdekek levajazták már jó előre. Nekünk csak legitimálni kellett lényegében, de ezt is csak a saját megnyugtatásunk miatt.

 

Emellett pedig van még két faktor. Az, hogy ezek a szociopaták nem ellenfelei egymásnak, legfeljebb csak felszínesen, a színjáték kedvéért. A főnökük lényegében ugyanaz, és nem csinálják ki egymást, hacsak nem ez az utasítás.

Előzmény: sz16 (10115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!