Keresés

Részletes keresés

baby_katika Creative Commons License 2008.10.20 0 0 7248

Szerintem is a BR útja, mert neki vannak a legjobb Egyiptomjai útjai, és a többiek tőle veszik (szakmabeli vagyok... :))

Akkor majd a gépen találkozunk. :)

Hát igen, nézegettem, hogy mennyibe kerülne a Panasonic gépünkre tok, és kb annyi amennyit írtál, de hallottam olyat is, hogy beázott és nem hogy víz alatt, de szárazföldön sem működött már! Úgyhogy nem szívesen kockáztatnék. Annyira azért megbízok a Kodak-ban, hogy talán élvezhető minőségűek lesznek a képek!

 

Üdv

Kati

Előzmény: Sheesha (7245)
Napfény1 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 7247
Az a baj, ,hogy hiába nézi meg az ember, mostanában a Travel Service folyton késik. Rodoszra menet ugyanez volt, hogy indulás előtt pár nappal kaptuk az értesítést, hogy mégse ekkor, hanem akkor, mégse akkor, hanem ekkor. Végül a 7 órás indulásból 3/4 11 lett, este! Most is úgy volt, hogy ma fél 7-kor megyünk, most 8 órakor elvileg. Hát, majd meglátjuk mikor is szállunk fel:)
Előzmény: Cilikécske (7246)
Cilikécske Creative Commons License 2008.10.20 0 0 7246

Tud valaki segíteni? Hol tudom megnézni a Travel Service téli menetrendjét? (Ha van már egyáltalán ilyen). Arra lennék kíváncsi, hogy nov. 17-én hétfőn mikor indul Sharm-ra.

 

Sheesha Creative Commons License 2008.10.20 0 0 7245

 Szia Baby Katika!

 

Akkor egy géppel megyünk,mert mi is nov.2-án indulunk! :)

 

Mi a Menthol utazás irodával megyünk,de állítólag ez a Best Reisen útja. ..

 

1-szer használatos gépem Nekem is volt,de úgy vettem észre,hogy nem csinált olyan jó képeket!!És csak előhíváskor derült ki,hogy milyenel lettek!Sajnos szintelenek!  :(  Jó ez valami "gagyi" gyártmány volt,mert kb 3 éve Egyiptomban vettem nagyon olcsón...

 

A vízálló tokok tényleg nagyon drágák.Az Olympus gépekre kb 30-40ezer forint.Azért már vízálló gépet is majdnem lehet kapni (pl:olympus mju 850sw) 

 

 

Üdv.Sheesha

 

 

 

 

Előzmény: baby_katika (7242)
Emi50 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 7244
Szia. A delfin úszást csak kint lehet intézni, a telepített idegenvezetőn keresztül. Amikor a program ismertetést tartja, akkor kell szólni, és ha van hely, tudtok menni. Mi most október elején voltunk, mindannyian nagyon élveztük. Kb. 30 percig tart. Csak jelzem, hogy amikor úszni mentek az összes ékszert vegyétek le, és ha van széf a szobába tegyétek be, mert ékszerrel vízbe menni nem engednek.
Előzmény: baby_katika (7240)
Napfény1 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 7243

Mi ma megyünk, ezek szerint még a Conradba:)

a gép másfél órával később indul a tervezettnél - Travel Service - valahogy éreztem, hogy ez lesz... na mindegy, ez legyen a legkevesebb gond.

Előzmény: masika (7238)
baby_katika Creative Commons License 2008.10.20 0 0 7242

Szia Sheesa!

 

Mi nov 2-án megyünk a Grand Sharm Hotel*****-be!

A www.redseahotels.com oldalon találsz jó sok képet a Gahazala-ról, úgy emlékszem, hogy az is Red sea lánc tag (a miénk is).

Mi víz alatti gépet itthon fogunk venni. Az Electro World-sben láttunk, egyszer használatos, Kodak, 24 képet lehet vele csinálni, 3 900 Ft körül van.

Nem akartunk több 10 000-ért tokot venni, inkább veszünk ilyet. :) Remélem jó lesz!

Egyébként melyik irodával mentek?

 

Üdv

Kati

Előzmény: Sheesha (7241)
Sheesha Creative Commons License 2008.10.20 0 0 7241

 Sziasztok!

 

 Sharm el Sheikben mindenki csak a Conrad v. Coral Sea Hotelbe megy???

 Kezdem úgy érezni mintha más már nem is lenne ott....?! :(

 

 Én a Ghazala Gardens-be megyek... Valaki tud valamit mondani erről a hotelről??

 Azt tudom,hogy a Naama Bay öbölben van,4 sterne,és hogy újjá lett építve,mert 2005ben ott voltak robbantások...  (hm..)

 

 

 Szerintetek hol lehet a legolcsóbban víz alatti gépeket venni?

 Az Extremedigitálnál egész jó árakat láttam..Az Electro World viszont nagyon "rabló"!!

 

 

  Üdv.

 

 

 

baby_katika Creative Commons License 2008.10.20 0 0 7240

Szia Macskalány!

 

Tudnál nekem abban segíteni, hogyha úszni szeretnék a delfinekkel, akkor előre be kell jelentkezni, vagy ott helyben is lehet?

 

Előre is köszönöm a segítséged

 

Üdv

Kati

 

Előzmény: Macskalány :-) (7191)
javgerg Creative Commons License 2008.10.20 0 0 7239
Az összeshez, még a távoliakhoz is, a víz alatti makro funkciót használtam. Nem tudom miért de ezzel sikerültek legjobban a képek.
Előzmény: Huncuttka (7233)
masika Creative Commons License 2008.10.19 0 0 7238

 

 

 A Conrad  új neve 2008. 11. 01.-től  Coral Sea Imperial  Resort .

Előzmény: Huncuttka (7234)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.19 0 0 7237
Easypix aqua géppel készültek, direkt az alkalomra vettük. Amúgy ennél sem 100% os a képek minősége, de a 80% nagyon szép.

Fontos, hogy ne remegjen a kezed, ne mozogjál, mozdulatlan legyen a gép miközben exponálsz, ami a hullámzó tengeren, a víz alatt szerencse kérdése is.

Persze a fényviszonyok is sokat dobnak a kép tisztaságán.
Előzmény: Huncuttka (7231)
Huncuttka Creative Commons License 2008.10.18 0 0 7236

és még egy

a Dive Hard Toursnál a Conrad és a Coral Sea is fent van, külön-külön

Catella Creative Commons License 2008.10.18 0 0 7235
És gondolj arra is, hogy a legtöbb szálloda éttermében elég rendesen légkondiznak. Ha fázós vagy, vigyél egy könnyű kardigán-félét.
Előzmény: Anbati (7226)
Huncuttka Creative Commons License 2008.10.18 0 0 7234

Szia Obulus!

 

Megnéztem, és tényleg igazad van, ha nehezen is, de felismertem a képeken a Conradot. Ezt nem értem, az tuti, hogy kint Conrad volt nagy, világító betűkkel kirakva a szállodára :) de passz, hogy itt miért Coral Sea. Valaki tudja a választ? Engem is érdekel.

Előzmény: Obulus (7227)
Huncuttka Creative Commons License 2008.10.18 0 0 7233

Szia javgerg!

Melyik beállítást használtad a képeknél, nekem nem sikerültek ilyen jól.

Kösziii

smakai Creative Commons License 2008.10.18 0 0 7232

Sziaztok!

Pár éve voltunk a Holliday Inn 4* szállodában, nagyon jó volt. Mostanában valaki azt írta e fórumon, hogy megváltozott a neve Sultan Gardenre? Létezik ez, valaki megerősítené?

A feltett fényképek nagyon szépek, ügyes a készítőjük.

Üdv

Huncuttka Creative Commons License 2008.10.18 0 0 7231
Bocs DrGonzo, javgergnek szántam, nekünk is olympus van - csak azért. De a te képeid szebbek, milyen géppel csináltad?
Huncuttka Creative Commons License 2008.10.18 0 0 7230

Hali DrGonzo1!

Megkérdezhetem, hogy melyik beállítást használtad a víz alatti képeknél?

 

Előzmény: Törölt nick (7223)
Huncuttka Creative Commons License 2008.10.18 0 0 7229

Conrad

A karszalagot nem vágták le, nem tudom, hogy csak szerencsénk volt-e, vagy

ez egyfajta kedves gesztus a vendégek felé. Ebből kifolyólag, mi

még délután igénybe vettük a pari bár szolgáltatásait és vacsizni

is voltunk.

Húúú de visszamennék....

Előzmény: Anbati (7225)
Obulus Creative Commons License 2008.10.18 0 0 7228

Szia Ambati!

 

Annyit biztosan állíthatok, hogy az étterembe egy szál fürdőruhában/gatyóban nem fognak beegendi - konkrétan rád szólnak -, viszont ha napközben a partról mész fel, s polót, illetve egy shortot húzol az már rendben van.

A vacsora az már egy kicsit más tészta. Bár nem kötelező, de érdekes módon a vendégek szeretnek kiöltözni, azaz sportosan elegánsak lenni.

Hölgyek magassarkú, nyári ruci, smink. Urak ing, térd-, illetve hosszúnadrág.... lehet, hogy már a vacsi után - minden este - kezdődő zenés programra, vagy a helyi diszkóra gondolnak:)

 

Tehát javaslom, hogy az esetleges kényelmentlen érzések elkerülése végett egy két jobb cuccot dobj be a bőröndbe.

 

Ami a vizet illeti, igen adnak, de kérni kell. Ahányan vagytok annyiszor 1literes (ha jól emlékszem) nem is rossz izű ásványvízet hoznak. S ha a vacsora végeztével, mielőtt elhagyott az éttermet ismét kérsz a szobába elvitelre, akkor ismét adnak.

Előzmény: Anbati (7226)
Obulus Creative Commons License 2008.10.18 0 0 7227

Sziasztok!

 

Mi most megyünk november 10-én a Conradba, s a Karthago-nál foglaltuk le az utat, azonban ott már mint Coral Sea Resort néven fut a szálloda. Tavaly ott voltunk, s nagyon elégedettek voltunk mindennel, azonban most egy kicsit parázunk nehogy a végén más szállodába kerüljünk.

Furcsa de a Conrad weboldalán semmilyen utalást sem találtam arra vonatkozóan, hogy megváltozott volna a neve, illetve hogy tulajdonos váltás lett volna, viszont Sharm El Sheik-en találtam Coral Sea Resort név alatt futó másik hotelt, mely enyhén szólva kritikán alulilanak tűnik...

 

Tehát lényeg a lényeg, aki mostanság ott nyaralt az mivel szembesült a foglalásnál, illetve a helyszínen? Mi a nagy igazság

 

Előre is mindenkinek köszi a választ!

Anbati Creative Commons License 2008.10.18 0 0 7226
Ja, és van olyan program esetleg, ahova illik egy kicsit kiöltözni, vagy nyugodtan maradhatnak itthon ezek a kényelmetlen cuccok?
Anbati Creative Commons License 2008.10.18 0 0 7225
Sziasztok Conrad-osok!
Hogyan illik megjelenni az étkezéseken? Rövid, ill. térdig érő nadrágban lehet?
Vizet adnak a szobába való elvitelre? Utolsó nap délben elkérik a karszalagot?
Köszi a válaszokat!
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.17 0 0 7224


Ő a legédesebb teve a világon a neve Maky, és a Conrád strandján tölti napjait. Lehet rajta tevegelni a tengerparton.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.17 0 0 7223



Ez mind a Conrádnál van.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.17 0 0 7222
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.17 0 0 7221
A képek lemaradtak
Előzmény: Törölt nick (7220)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.17 0 0 7220
Conrad....
dalma53 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 7219

Ne haragudj, de meg kell védenem ezt a szállodát.

Mi szept. -ben voltunk ott, nekünk minden tökéletes volt, tiszta volt a szoba, mindennap baksis nélkül rendesen takarított, 3 naponta lecserélte az ágynemüt.

/A végén hagytunk ott 5  usadollárt/

A szobákat már mire odaértünk elosztották, tehát amit az utlevélbe tettetek,  felesleges volt, előre el volt már készítve minden egy kis papirzacskóban névreszolóan.

Egyetlen dolog amivel nem voltunk megelégedve, hogy nem tudtunk rendes ásványvizet inni. A folyosókon kitett ballon nem volt igazán megbizható, valaki a csoportban látta, hogy csapvizzel töltik fel. Sajnos én sem voltam elég elővigyázatos, mert a hallban lévő pressóban vettünk ásványvizet (8 font/1,5 lit) és nem figyeltem, hogy fóliával lezártat ad-e. Azután már csak olyat fogadtam el.

 

Én mindenkinek ajánlom ezt a szállodát.

Előzmény: busti (7213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!