Keresés

Részletes keresés

1ibolya Creative Commons License 2010.04.06 0 0 10438
Kedves Calamondin!Tegnap óta próbálok neked emailt küldeni,de nem megy át az email.Ha tudsz,írj másik címről,másnak tudok küldeni.
mileff Creative Commons License 2010.04.06 0 0 10437
Kedves Citrusrajongók!

Van egy kis gond az egyik citrusommal, örülnék ha tudnátok segíteni. Van egy grapefruit fám és a levelein apró sötétbarna, vagy feketének látszó pontok vannak. Amenyet már mozogni is láttam egyszer. Fényképezni nem tudtam, mert nagyon apró, mint egy "légypiszok".

Szerintem atka lehet, de nem volt még atkám, szóval nem tudom. A számuk szaporodik is. Ekkor megtörlöm a leveleket vizes törlővel, és szépen lejön róla. A kezemmel szétnyomva biztosan látszik, hogy valami nagyon apró kártevő lehet.

Actara szerrel már próbáltam permetezni, de hatástalan. Az OBI-ban elmondtam ezeket a tüneteket a fickónak, ő azt mondja, hogy atka nem lehet mert azt szemmel nem láthatom.

Mik lehetnek ezek? Nincs esetleg valami univerzális szer, amivel hatástalaníthatnám a betolakodókat? :-)
marimama51 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 10436
1-ső kép violacea,2-es paradisica,3-as velutina,4-es a leválasztott iker velutina.
Előzmény: 1ibolya (10434)
marimama51 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 10435
A magról kelt pálmákat is átültettem.A leandereknek kell nagyobb cserepet vennem.A 2 méteres velutinát valószinüleg kiültetem,hadd nőljön kedvére.Annak a cserepe jó lesz a maurellinek.
Előzmény: 1ibolya (10434)
1ibolya Creative Commons License 2010.04.06 0 0 10434

Nálunk minden rendben:-)Nálatok?Én még nem tartok sehol,most kezdem csak az átültetéseket.Tegnap írtam össze,mekkora és mennyi új cserép kell.

Bajban vagyok a banánokkal,kiestek a papírok,hogy melyik-melyik banán.A maurellit, a nanát meg a pinket megismerem.De még van 10 cseréppel amelyikről nem tudom micsoda.Majd írok emailt,megköszönném ha segítenél beazonosítani őket.

Előzmény: marimama51 (10433)
marimama51 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 10433
Szia Ibolya!
Én úgy terveztem,hogy a héten-ha az idő is engedi-kiültetem a kinti banánokat.A magról kelt iker velutinát már szétültettem.Nálam is száradnak a levelek,de szép új levelet is hoz.Talán az egyik iker nyamvadt még kicsit,de reménykedek,hogy az is helyre jön.A violacea sokat nőtt,azt is átültettem nagyobb cserépbe.A locsolással én is bajban vagyok,most inkább csak akkor locsolom őket,ha száraznak érzem a földjüket.A kutyusok,hogy vannak?
Előzmény: 1ibolya (10432)
1ibolya Creative Commons License 2010.04.06 0 0 10432
Szia Marimama!Nagyon szép a banánod!A nagy nálam is megmaradt,oriás cserép kell neki.A kicsi maurellik is jól vannak,el is szeretném őket csere-berélni,túl sokan vannak:-).A pink banánért aggódom,mert leszáradt az összes levele,ilyenkor nehezen találom meg az egyensúlyt,a locsolásnál.Szerinted a kiültetős banánokat mikor ültessem ki?Még mindig cserépben nyomorognak.
Előzmény: marimama51 (10431)
marimama51 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 10431
A Maurelli sok levele leszáradt a tél folyamán.Azt hittem vége is lesz.Most már szépen megindult,csak át kell ültetnem nagyobb cserépbe.
1ibolya Creative Commons License 2010.04.05 0 0 10430
Köszönöm a tanácsot,meg is fogadom!Megdöbbenve olvastam,hogy felszámoltad a gyönyörű növényeidet.Sok örömet kívánok a japán kertedehez!Jó munkát!!!
Előzmény: jozso48 (10429)
jozso48 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 10429
Ha elfogadsz tanácsot,szedj a tél végén arról a fáról oltóágat,amelyiket szaporítani
akarod és ezt a nemes oltóvesszőt csavard papírtörlőbe,tedd műanyag tasakba és
kicsit nedvesítsd meg.Tedd a hűtő aljában lévő gyümölcstartóba.Így néhány hétig eltartható és amikor megindult az alany oltsd be vele.
Az idősebb alanyok néha még könnyebben olthatók,mint a túl fiatalok.
A nyáron ismét van egy nyugalmi időszak ekkor ezt ismét el lehet játszani.
Meg lehet kísérelni az augusztus körüli időszakban(vagy még előbb) a szemzést is.
Ez legalább olyan eredményes lehet.Sok sikert neked ehhez.Levél ment,ha késve is.
Annyi a dolog,hogy néha egy-két nap be sem kapcsolom a gépet.
Előzmény: 1ibolya (10428)
1ibolya Creative Commons License 2010.04.05 0 0 10428
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!Sajnos akkor idén lekéstem,mert minden citrusom virágzik,kivéve a calamondin.Róla meg nem akarok oltani.Pedig 10 fok körüli beüvegezett verandán teleltek.Nem baj,jövőre korábban észbe kapok.
kurdilaci Creative Commons License 2010.04.04 0 0 10427
Az Amalgerol nem ismerem,de biztosan jó lehet.A leírás alapján valamilyen mikroelem-levéltrágyának gondolom.Az alginit és a zeolit nem ugyanaz,mert az alginit agyagásvány,földszerű a kinézete,a zeolit pedig kőörlemény,másféle ásványianyagokkal.Én ültetés után mindíg megöntözöm,sőt beiszapolom a citrusokat.Tápoldatot idén még nem kaptak,de holnap én is elkezdem a Woldüngeres beöntözést.Persze eddig sem szenvedtek tápanyaghiányban,hiszen Jozsó-féle talajkeverékben vannak,annak pedig kb. egyharmada érett marhatrágya,ami több éves tápanyagutánpótlást biztosít.
Előzmény: Cuki 04 (10423)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 10426

Szia!

Mivel ez az anyag elsősorban kezdőknek készült, első lépésben nem kívántam a citrusok oltásával foglakozni benne. A magoncok neveléséről szóló részben érintem ezt a területet is, és megadom a következő linket: http://palmaligetetmagyarorszagnak.com/modules/smartsection/item.php?itemid=422

Ebben, többek közt, találsz egy leírást a citrusok héj alá oltásáról. (Szerintem a legkedvezőbb időszak a március vége, április eleje. Feltéve, hogy az alany már beindult, és a nemes, amiről az oltócsapot szeded, még nyugalomba van. Igaz erről már írtam, de volt akinek a véleménye nem egyezett az enyémmel. Sajnos pontosan definiált oltási módot és időszakot nem adott meg.) Amint korábban is jeleztem, én csak a viszonylag kis méretű, formás alanyokra tudok oltani. Egy 15 éves citromfa átoltásában nem vagyok kompetens.

 

AddX-nek úgy látom nem válaszolt senki, így csak annyit üzenek neki, hogy javaslom a weblapomon (http://quicktor57.fw.hu/ ) a Magról szaporítható citrusfélék ... rész elolvasását.

Előzmény: 1ibolya (10420)
kurdilaci Creative Commons License 2010.04.04 0 0 10425
Gratulálok hozzá!Én ugyan nem szoktam oltani,de úgy tudom,hogy meghajtatott alany és nyugalomban lévő nemes oltása adja a legbiztosabb eredményt.Mivel a narancs és a mandarin is elkezdett már hajtani,ezért szerintem egy kissé elkéstél az oltással.Persze ez az én véleményem,vannak itt olyanok ,akiknek a kisujjában van az oltás,ők lehet,hogy használható tanáccsal fognak szolgálni.
Előzmény: 1ibolya (10418)
sjohn Creative Commons License 2010.04.04 0 0 10424
Szerintem jók , igaz , hogy még egyszer annyiba kerülnek , de negyed annyit fogyasztanak.
Előzmény: bombaba (10422)
Cuki 04 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 10423

Köszi a tanácsot.

Az alginitet továbbra is keresem, de sajnos itt a környékünkön nem forgalmazzák a gazdaboltok. Az egyik gazdaboltban ajánlottak helyette zeolitot, állítólag ugyanolyan hatása van, ráadásul sokkal olcsóbb is. Nem tudom nem ismerem ezt az ásványt sem.

Az egyik kertész ismerősöm viszont ajánlott  egy természetes trágyát, állítólag csodaszer. Az anyag neve: Amalgerol. Azt mondta, hogy ha ezzel permetezem és öntözöm a növényeimet, sokkal ellenállóbbak leszsznek, valamint hatalmas bojtos gyökeret növesztenek. Nem tudom. Hallottál már rólla? Kaptam is belőle, de még nem mertem használni, mivel még regenerálódni kell nekik. Sajnos eléggé tönkrementek a citrusaim a télen. Most átültettem őket. Valószínűleg túlöntöztem. Azt szeretném még kérdezni, hogy ebben az esetben miután átültetem őket szabad locsolni, (sajnos a leveleket eldobálták, kopasz) itt a fórumon olvastam, hogy tápozni csak azután lehet miután elkezd hajtani. Az építészeti perlitet a földhöz kevertem, és kint vannak a teraszon árnyékban.

Előzmény: kurdilaci (10410)
bombaba Creative Commons License 2010.04.04 0 0 10422
Megnéznéd ezeket? Ezek esetleg megfelelnének az adott célra?
http://bolthely.hu/tungsram/lista/4b54daa4c7x37_Becsavarhato_kompakt_fenycsovek
Előzmény: sjohn (10421)
sjohn Creative Commons License 2010.04.03 0 0 10421
http://bolthely.hu/tungsram/id/00905_Neodymium_izzo_R80_230V_100W_E27_Enrich_spot

Én ezt használtam , amikor még csak pincében tudtam teleltetni.
Kb.10m2-re elég vplt a kettő , hogy ne legyenek csúnya vízhajtásai.
Az a baj , hogy naponta legalább 10 órát kell , hogy égjen , az meg tekeri rendesen a villanyórát:-))
Előzmény: bombaba (10417)
1ibolya Creative Commons License 2010.04.03 0 0 10420

A citrus nevelési útmutatóban nem találtam,hogy oltani mikor érdemes a citrusokat.Még nem késtem le róla?Megpróbálkoznék vele.Van 1 magról nevelt citrom fám,10-15 éves.Tavaly láttam Gáborkánál,hogy csinálja.Oltó anyagom lesz,mert a narancs fát és a mandarin fát is metszenem kell.

1ibolya Creative Commons License 2010.04.03 0 0 10419
Azt elfelejtettem írni,hogy nem volt benne mag.
1ibolya Creative Commons License 2010.04.03 0 0 10418

Sziasztok!Rég jártam erre.1 szem mandarin volt a fácskán,kissé megkésve szedtem le,mert nem voltunk itthon 1 hónapot.Mézédes:-),89g.Látszik,hogy már nem olyan lédús.

Józsi,megkaptad az emailemet?

bombaba Creative Commons License 2010.04.03 0 0 10417
Használ valaki napfényizzót vagy egyéb mesterséges világítást a teleltetőben?
Ha igen, milyen fajtát?
Ahogy nézegettem a neten, sokféle izzót árulnak napfényizzó címén.
Nekem elég fényszegény a teleltetőhelyem, úgy gondolom, szükséges lenne a pótfény.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.03 0 0 10416
Belekotyogok.Növényt nem lop az ember csak elemel egy kis szaporító anyagot.A C.medica félék kiváló alanyok erre mert akár egy pohár vizben is gyökeresednek,ilyen-
kor.
Előzmény: ragusa. (10414)
bombaba Creative Commons License 2010.04.03 0 0 10415
Tényleg kár lett volna az óriáscitromról a bimbókat leszedni. A tavalyi egyik virágzáskor az enyémen annyi virág volt, hogy még olyan szomszéd is, akinek van citromfája, csak nézegette, milyen dísznövény ez, ami alig látszik a sok virágtól. Kötni úgysem köt túl sokat, azokból is jócskán válogat, ráérsz majd kb diónagyságnál megszabadítani, ha sokat hagy meg.
Előzmény: ragusa. (10414)
ragusa. Creative Commons License 2010.04.03 0 0 10414

 szia Laci

kis lepes az emberisegnek nagy lepes nekem )))))))

Azt csak TE tudod megerteni hogy ez mit jelent nekem , hogy viragzo SK dugvanyom van oriascitrombol....

 

Csak mersekelten valogattam a TEMERDEK!!! bimbo kozul mert en is arra az elvezetre gondoltam ,ami ram var  hogy naponta hanyszor is fogom kiszagolni az osszes illatat ))))))))

 

 vannak dugvanyaim innenonnan lopott hajtasokbol  --itt egy pirulgatos szegyenlos smile lehetne )))--

pl egy citrus medica is ha mar a latin neveknel vagyunk...Ez volt irva az bricoban arra  citrusra ...amirol ujitottam ..)))

 

De hogy mas sikeremrol is irjak ... tavaj vettem osszel egy melyen learazott mirtuszlevelu narancsot- amin most negy  erett narancs van ... öt volt de egyet mar megettem ,, igazan finom volt. 

 

nagyon szerenyen vagyok BÓDOG))))) 

Előzmény: kurdilaci (10408)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.02 0 0 10413
A probléma valós és teljes a káosz.Ennek az egyik oka a tikettekel való laza bánás .Az
igazi nagy baj,hogy a Citrus hobbi üzletté vált de sokszor szakmai odafigyelés nélkül.sokan megelégszenek avval,hogy van citrom,narancs stb.De ma már az alapfaj-
ták de még a fajok sem határozhatóak meg ránézésre/ha egyáltalán érdekli a vevőt/o-
lyan széles lett a tenyésztési variációk száma.Igaz viszont genetikailag soha nem volt
annyira biztos módszer mint a jelenben.Csakhát..drága és nem mindegy szokták mondani kereskedők,de sokszor a vevők is.További probláma az olasz nyelv és a latin
egymáshoz való viszonya.Ebből adódnak,hogy a megbizható latin nevek helyett az egyes tenyésztők és azok országai is "beviszik"a saját területük,országuk neveit.
A konkrét emlitett példánál maradva a Latinban meghatározott Citrus medica mindenkit betájolna ha ezt használná,de sajnos az Olasz ezt a gyümi fajtát cedro ordi-
nario-nak nevezi.Mostmár csak össze kell keverni/kereskedő,tikettgyártó stb/és kész a káosz.Mert ha azt írná a tikettre,helyesen,hogy Citrus medika"Maxima"akkor mindenki tudná,hogy a növény az egy nemesitett C.medica fajta amely jellegzetes nagy gyümivel bír.ha meg azt írná rá,hogy cedró ordinárió akkor mindenki tudná/akit érdekel/
,hogy ez egy "mezei"alap faj ami szintén egy /más/jellegzetes gyümivel bir.
Ennél még durvább a másik példa: aCitrus latifolia amit eredetileg "Tahiti lima"név alatt
/esetleg:perzsa lima vagy medve lima/ismerünk és arról ismert,hogy gyümijei nagyobbak és nem különösebben érzékeny limafajta.Evvel szemben valaki azt gondolta sziget-sziget és ráiratta,hogy ez Caraibi.Talán jobban hangzik/pedig Tahiti se
kutya/Saccom szerint olasz-német koprodukció volt.Uszkve-szerintem-,ragaszkodni kellene a latin elnevezésekhez és az újabb fajtáknál is ki kellene szoritani a helyi neveket/pl.Israel/és a származási latin nevet kellene kérni.Perszsze csak akkor ha nemcsak táplálékként néz valaki a Citrusfélékre.
Előzmény: bombaba (10406)
AddX Creative Commons License 2010.04.02 0 0 10412
Sziasztok.
Vetettem el narancsmagokat egy cserépbe.A 20 és 25°C jó hőmérséklet a csírázásnak?
És kb mennyit kell várnom míg kibújik az első növényke?
Kérem, valaki segítsen.
kurdilaci Creative Commons License 2010.04.02 0 0 10411
Gyönyörűek!Előrébb vannak a citrusaid,mint az enyémek,mert nálam még csak a narancs kezd virágozni,a többi éppen csak elkezdte a bimbóképzést.A kumkvat pedig teljesen csendben van,igaz az csak május környékén szokott megindulni.
Előzmény: sjohn (10397)
kurdilaci Creative Commons License 2010.04.02 0 0 10410
Nyugodtan használd az építési perlitet,nekem is csak az van,s ragyogóan bevált.Alginitet azért próbálj beszerezni,mert fontos ásványianyag kiegészítő,s mivel nem túl gyakran ültetjük át a citrusainkat,ezért célszerű a használata minden alkalommal.Én a többi szobanövénynél(pálmák,kaktuszok,stb.)is kivétel nélkül használom.
Előzmény: Cuki 04 (10387)
kurdilaci Creative Commons License 2010.04.02 0 0 10409
Sajnos teljesen igazad van!Abszolút megbízhatatlanok a citrusfélék cédulái,nemhogy a fajta,de még a faj esetében is.Persze sokszor nem a termelő-szállító a hibás,hanem a vásárlók,áruházi alkalmazottak,akik a kiesett,vagy elolvasásra kihúzott cimkét nem abba a cserépbe dugják vissza,ahonnan származott.Láttam már ilyet!
Előzmény: bombaba (10406)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!