Keresés

Részletes keresés

Spenót Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43648
Horvatorszagban uj futotarsam akadt.
Itt van rola egy kep.
tapirka1014 Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43647
Most láttam a Sigma honlapján, hogy új dizájnja van a PC14-esnek. Most már úgy néz ki mint egy karóra és nem mint egy toronyóra :-)))
SkóT Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43646
Megoldottam! Szervízkocsi rulez! :-)
Előzmény: Törölt nick (43645)
Robogo Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43644
Akinek nem gartuláltam személyesen, azoknak ezúton szeretném megtenni! GRATULÁLOK!
Én sajnos a 71 nem teljesítő között vagyok. Nagyon rossz érzés volt kiszállni, de nagyon jól esett a sok kérdő, aggódó tekintet, hogy mit is csinálok a pálya szélén. (A verseny késői szakaszán többen nem voltak hajlandók elhinni, hogy nem célbaértem és ezután vagyok a szurkolók között.)
Külön gratula az első teljesítőknek.
Hiver Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43643
Lassan én is összeszedem az elmúlt hétvégék emlékeit - szerencsére ehhez az elindult beszámoló-áradat kellő ihletet ad. Könnyezve olvasom az IRONMAN beszámolókat, mindenkinek így neten keresztül is gratulálok, bár a legtöbbeknek már élőben megrázhattam a mancsát.
Hiver Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43642
Megbocsátunk! :o) És nem mellesleg gratula!
Előzmény: tapirka1014 (43637)
kaktusz7 Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43641
Gratulálok minden nagyatádi versenyzőnek és Tapírkának!
SkóT Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43640
It wasn't me!
:-)
SkóT Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43639
Sziasztok!

Már egy ideje fogalmazgatom a beszámolót a versenyről, de valahogy olyan távolinak tűnik az amit írok, attól, amit átéltünk, hogy inkább csak azt írom le amit megtanultam. Nagyon sokat megtapasztaltam a saját bőrömön. Ezentúl felkészülés címén nem csak edzést, hanem versenyt is be fogok iktatni. Sok hibát elkövettem és nagyon távol állt tőlem a józan gondolkodás. Annak ellenére, hogy próbáltam nyugalmat magamra erőltetni, kapkodtam és kevésbé vettem tudomást a külvilágról, mint kellett volna. Egészen be voltam szükülve, ami egyébként nem szokásom. Ennek aztán voltak vicces következményei. (Pl: áttörés a kordonon)Elvileg készült videó felvétel, amit talán lejátszhatnánk a szombati tésztapartin. Biztosan lenne jó rötyögés, meg sóhajtozás.

Legközelebb:
-azonos szabású alsónadrágot veszek föl, mint edzéseken (amatőr hiba),
-ha edzésen valamim fáj, hát utánajárok, hogy ne a versenyen dagadjon bele a lábam a cipőbe, (lustaság)
-a kmórán az időt fogom nézni és nem a távolságot,
-nagy melegben is ki fogok menni edzeni, hogy szokjam, megtapasztaljam milyen, ha nem tudom azt a mennyiséget meginni, amire szüksége van a szervezetemnek,
-tervet fogok készíteni előre. Nem csak a kaját, hanem a részidőket is megtervezem,
-többet fogok egyedül edzeni, hogy megszokjam a monotóniát,
-és még egy rakás icipici dolog...

Huhh.. talán elégedetlennek tűnök, pedig nem vagyok az. A kitűzött célt teljesítettem, hiszen a cipő levételével együtt is 6:30-on belül van az időm, ami sikernek elkönyvelhető. Sikerülhetett volna jobban is, ha ....de Mazsola itt azt mondta, hogy nincs "HA", tehát legközelebb talán jobban fog menni. Semmiféle külső hatás nem ért, nem kaptam defektet, nem szorítottak le az útról stb. Amit tavaly elterveztem, azt idén maradéktalanul teljesítettem. Csak az a fránya maraton hiányzik....szerencsére jó kifogásom van. :-(
Egy év alatt ennyit sikerült fejlődnöm. Akkor el sem tudtam képzelni, hogy egyszer képes leszek 6-7 órát nyeregben tölteni, vagy a Balatont átúszni, a K100-at vegig gyalogolni. Ma már ez mind mögöttem van és jövőre is maradtak célok bőven. Jó volt ismét szurkolni a hősönknek és látni a megfáradt de mégis mosolygós arcokat a célban, kezet rázni a teljesítőkkel, frissítőt feladni, pár jó szót mondani a haldoklóknak, izgulni mások sikeréért, kolompolni Fajankónak....na és persze a tudat, hogy jövőre ugyanitt!!

Nem tudom ki készítette, de köszönet a Hajrá Futóbolondok! plakátért!

Szolgálati közlemény:
Mivel a talpam picit bedagadt, így nem biztos, hogy a NIKE-n futok, de igyexem lekezelni, hátha gyorsan rendbejön. Egy FUNRUN szuper lenne vasárnap.

SkóT Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43638
Sziasztok!

Már egy ideje fogalmazgatom a beszámolót a versenyről, de valahogy olyan távolinak tűnik az amit írok, attól, amit átéltünk, hogy inkább csak azt írom le amit megtanultam. Nagyon sokat megtapasztaltam a saját bőrömön. Ezentúl felkészülés címén nem csak edzést, hanem versenyt is be fogok iktatni. Sok hibát elkövettem és nagyon távol állt tőlem a józan gondolkodás. Annak ellenére, hogy próbáltam nyugalmat magamra erőltetni, kapkodtam és kevésbé vettem tudomást a külvilágról, mint kellett volna. Egészen be voltam szükülve, ami egyébként nem szokásom. Ennek aztán voltak vicces következményei. (Pl: áttörés a kordonon)Elvileg készült videó felvétel, amit talán lejátszhatnánk a szombati tésztapartin. Biztosan lenne jó rötyögés, meg sóhajtozás.

Legközelebb:
-azonos szabású alsónadrágot veszek föl, mint edzéseken (amatőr hiba),
-ha edzésen valamim fáj, hát utánajárok, hogy ne a versenyen dagadjon bele a lábam a cipőbe, (lustaság)
-a kmórán az időt fogom nézni és nem a távolságot,
-nagy melegben is ki fogok menni edzeni, hogy szokjam, megtapasztaljam milyen, ha nem tudom azt a mennyiséget meginni, amire szüksége van a szervezetemnek,
-tervet fogok készíteni előre. Nem csak a kaját, hanem a részidőket is megtervezem,
-többet fogok egyedül edzeni, hogy megszokjam a monotóniát,
-és még egy rakás icipici dolog...

Huhh.. talán elégedetlennek tűnök, pedig nem vagyok az. A kitűzött célt teljesítettem, hiszen a cipő levételével együtt is 6:30-on belül van az időm, ami sikernek elkönyvelhető. Sikerülhetett volna jobban is, ha ....de Mazsola itt azt mondta, hogy nincs "HA", tehát legközelebb talán jobban fog menni. Semmiféle külső hatás nem ért, nem kaptam defektet, nem szorítottak le az útról stb. Amit tavaly elterveztem, azt idén maradéktalanul teljesítettem. Csak az a fránya maraton hiányzik....szerencsére jó kifogásom van. :-(
Egy év alatt ennyit sikerült fejlődnöm. Akkor el sem tudtam képzelni, hogy egyszer képes leszek 6-7 órát nyeregben tölteni, vagy a Balatont átúszni, a K100-at vegig gyalogolni. Ma már ez mind mögöttem van és jövőre is maradtak célok bőven. Jó volt ismét szurkolni a hősönknek és látni a megfáradt de mégis mosolygós arcokat a célban, kezet rázni a teljesítőkkel, frissítőt feladni, pár jó szót mondani a haldoklóknak, izgulni mások sikeréért, kolompolni Fajankónak....na és persze a tudat, hogy jövőre ugyanitt!!

Nem tudom ki készítette, de köszönet a Hajrá Futóbolondok! plakátért!

Szolgálati közlemény:
Mivel a talpam picit bedagadt, így nem biztos, hogy a NIKE-n futok, de igyexem lekezelni, hátha gyorsan rendbejön. Egy FUNRUN szuper lenne vasárnap.

tapirka1014 Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43637
Bocsánat, a frissítés után nem 23, hanem 13 km ment jól.
Előzmény: tapirka1014 (43635)
Spenót Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43636
Gratulalok Tapirka!

Eszmeletlenek vagytok! Kiteszem a labam egy hetre es sokatok olyan tetteket hajt vegre, ami nekem meg alamaimban se nagyon szerepel.
Ha sikerul a maratonom elkezdek almodozni... Addig pedig futok. :)

Előzmény: tapirka1014 (43635)
tapirka1014 Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43635
Minden tiszteletem a nagyatádi teljesítőké, szívből gratulálok mind az egyénieknek, mind a váltóknak!!! NAGYOK VOLTATOK!!!

A hétvége fő műsorszámához képest másodrangú eseményen vettem részt szombaton, bár gyengébb heteken az ilyen beszámolók is beférnek a topicba, ezért megpróbálkozom.

A szikár tények:
Vértes50 teljesítménytúra
Táv: 50,6 km
Szintemelkedés:1220m
Teljesítési idő 6:06 perc

Az érzések:
A várható hőmérséklet, a terep és jelenlegi formám ismeretében 6:30-cal elégedett lettem volna. Az első 21 km-t sikerült belegyaloglás nélkül abszolválni, pedig a komoly emelkedők ezen a részen vannak. Sikerült korán elindulnom, így nem volt még túl meleg az elején, de a szokásommal ellentétben 2 kulacs volt az övtáskámban, az egyikben spéci sókeverék, a másikban Isostar. Féltávnál éppen volt egy ellenőrzőpont, itt szándékoztam a nagy frissítést megejteni, viszont teljes kétségbeesésemre az energia gélem tasakját kiszúrta a kocsikulcs az övtáskámban, és legalább fele kifolyt. A maradékot megettem, viszont fél kulacs vizem is elment a ragacsból kimosakodásra. Innen még 23 km teljesen jól ment, kaptam egy helyen vizet, amit viszont túl gyorsan vettem magamhoz, és a gyomrom teljesen bekrepált, ráadásul éppen egy teljesen árnyékmentes részen. a 38 km-nél levő ellenőrzőponton 3 dl szénsavas üdítő gyors lehajtása a várakozásoknak megfelelően mindent kihozott a gyomromból, rókakoma után megint könnyebben ment a dolog, de itt már jobb volt kocogni mint gyalogolni.
Az 5:45-re is reményt adó tempó 6,3 km-rel a vége előtt szakadt meg, saját hülyeségem miatt. Egy ellenőrzőponton (kaja, pija) olyan szívesen invitáltak, hogy leültem öt percre, és annyira beálltak a lábaim, hogy után gyalogolni is alig tudtam. Így ezen a részen vesztett a pihenéssel együtt kb. 20 percet, de még így is majdnem fél órával a várt időn belül voltam.

Kegyetlen meleg volt, de gyengébb pillanataimban arra gondoltam, hogy Nagyatádon most sokan komoly sportteljesítményt visznek véghez, tehát nekem nem szabad 50 km-en kikészülnöm, ez aztán mindig továbbvitt....

Florance Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43634
Sziasztok,

szinten mindenkinek gratula 066,zakka,akibacsi,Bori,Balazs - nagyonnagyon jok vagytok!!!!
kulon koszonet a valto-tarsaimnak, SkoTnak es Istvannak, nekik is hatalmas gratula!!!
:+)

flo

zakka Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43633
Beszámoló még nincs, de néhány jellemző mondatot írnék a versenyről. Nem garantálom, hogy mindegyik szó szerint így hangzott el, de a lényeg megmaradt. A mondatok időbeli sorrendben vannak.

"Két kulacsot kérsz? Akkor dobj el kettőt!"
(A bringás frissítőállomások segítőinek reakciói.)

"Két kulacsot kérsz? Ne állj meg! Az egyiket tőlem kapod, a másikat attól a sráctól!"
(Az egyik bringás frissítőállomás segítője, miközben futva adta fel a kulacsot!)

"Ja, a kóla? Abból nem kapsz, mert az a miénk."
(A böhönyei fordítónál lévő frissítőállomás egyik segítőjének válasza, amikor az asztalon lévő kólából kértem.)

"Micsoda? Feladod a verseny vége előtt másfél órával? Azonnal takarodsz vissza a pályára, és futsz, még ha bele is döglesz! Ha nem sikerül, legalább elmondhatod, hogy megpróbáltad!"
(Hámori Fajankó reagálása, mikor meglátta, hogy áthúzatom a rajtszámom.)

"Mennyi van még hátra? Másfél óra és két kör? Az körönként 45 perc. Hát akkor... futnod KELL."
(Hámori Fajankó reagálása, amikor megtudta, hogy közeledik a szintidő, és már nem tudok futni.)

"Ez az, zakka, kemény vagy, gyerünk!"
(Offtopik Bori, mostmár finisher bíztatása a futópályán, miközben még ő is gyűrte a kilométereket.)

"Öreg, bazmeg, te szívózol velem? Fordítsd vissza a rajtszámod, azt akarod, hogy kizárjalak?"
(Az egyik versenybíró reagálása, mikor meglátta az egyik egyéni, már futó versenyzőt. A fickó már nem igazán tudta, hol van, csak ment előre. Eközben pedig a rajtszáma elfordult a derekán.)

"Ez a rész most egy picit emelkedni fog..."
"Most csak könnyedén menj, lejt a pálya..."

(Future véleménye a pálya ugyanazon szakaszáról, egy kör különbséggel. :-)

"I-RON-MAN! I-RON-MAN! I-RON-MAN! Huj-huj-huj-huj-huj-huj!"
(A parkban lévő frissítőállomás segítői, az utolsó félkörben.)

Repi Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43632
Gratulálok az Ironmant-t teljesítőknek! Nagyok vagytok!

A Nike listára is jelentkeznék:
1045 1:23:31-nél kicsit jobb időt várnék magamtól.

jakka Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43631
Lehet ,hogy szagember segitsegevel lehet rajta javitani,ha tenyleg ilyen fontos lenne.
Előzmény: kivi (43614)
jakka Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43630
A valto is szep teljesitmeny,de nem orultseg.Az ut kozepen valo futast csak furcsallom,de zavarni nem zavar.Ellenben talan erdemes lenne ellatogatni a 26-os buszsoforok topikjaba.:)Mert ott valoszinuleg szepeket mondanak errol.:)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (43611)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43629
Sziasztok!

Hosszas nyaralás után bejelentkezem. A meleg és egy még tartó gyomorrontás miatt nem merek túl jó időt jósolni magamnak a félmaratonra, lehet hogy csak kocogni fogok. Ha nem, 1:40 körül jó lenne beérni.

Előzmény: Hauanita (43521)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43628
SK, én az első Ironman-jére gondoltam. Vagy ez se igaz? Az Ironman különbözik a rövid- és féltávtól, és nem egyszerűen csak a ~4x vagy dupla hosszában.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (43621)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43627
Hatalmas gratula es meghajlas a vasemberek vasholgyek es csapatok elott!!!!
Zakka hefi nehogy mar el legyetek keseredve!!!!
Hatalmas a teljesitmeny amit veghezvittetek

Chino-San Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43626
értettem.
Előzmény: kaktusz7 (43551)
Chino-San Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43625
olvasgatom az eddig leírt beszámolókat és egyfolytában borzongok, libabőrös vagyok.

az a szép az egészben, hogy nemcsak azt írjátok le, hogy milyen érzés volt a célban, az eredményhirdetésen a koszorúval; hanem az összes negatívumokat, fájdalmat, kétségeteket. mindent.
így teljes az egész és nekem ettől még hősiesebb, meghatóbb!
ááá. nem is tudom rendesen leírni, de hihetetlen lyoo olvasni és igenis legyetek baromi büszkék magatokra!

naggyon gratulálok mindannyiótoknak!!!

Spenót Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43624
Sziasztok!

Megjottem a nyaralasbol. Renelem hianyoztam :)

Gratulalok a nagyatadiaknak!!!
Meg nem nagyon volt idom olvasgatni, de latom, hogy Zakkak is sikerult! Neki kulon gratula!

krisz_ Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43623
Gratulálok minden nagyatádi teljesítőnek!
Ezen belül az egyénieknek: Mazsola (az 1. helyért), akibacsi (a több, mint 1órával jobb PB-hez), Zakka (a célbaéréshez) és 066 (mint elsőáldozó).
És a csapatoknak: a Nemzeti Sport csapatának a 2. helyért, és a Hajrá Zakka! csapat mind3 tagjának a remek helytállásért!!
És tisztelem azokat is, akik meg tudták hozni azt a döntést, hogy feladják! Nagyon meleg volt, és ezt nem bírta mindenki. Sokan feladták (60-70-en), köztük profik is. Volt, akibe még tudtak annyi erőt önteni, hogy még befejezze a versenyt, bár így nem ért el vele eredményt. (Robogó! Ne szomorkodj! Te idén már teljesítettél 1-et Rothban.)

Szeretném megköszönni a szurkolást, amit még így is – ebben az offtopik csapatban – kaptam tőletek! (Ki volt az „elkövetője” az Ötvöskónyiban kirakott ’Hajrá Futóbolondok’ feliratú táblának? :)) )

Most csak gyorsbejelentkeztem, beszámolót később írok a XIII. Extrém Man-ről, ami számomra valóban a 13. volt...

SkóT Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43622
Zakka:
Így hajnalban én csak azt tudom, hogy végigcsináltad. Gratulálok! Szörnyű rémképeim nem igazolódtak be, sőt! Nagyon okosan versenyeztél. Náladnál sokkal edzettebnek látszó kerékpárosok, futók feküdtek szanaszét a fűben, úgyhogy amit átadtak neked az a tiéd, mert megküzdöttél érte.
Előzmény: zakka (43619)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43621
Ez az "elsőre" ugyan kicsit túlzás, de szerintem sincs oka Hefinek szégyenkezni! Kint voltam szombaton a terepen, tudom, milyen meleg volt a sporthoz! És egy Ironman hőmérséklettől függetlenül nagyon nagy dolog.

Előzmény: Lassú Nyíl (43617)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43620
Zakka, nincs miért szégyenkezned! Valószínűleg csak annyi történt, hogy a józan ész egy pillanatra felülkerekedett a híres Zakkai akaraton;-)
Előzmény: zakka (43619)
zakka Creative Commons License 2003.08.24 0 0 43619
Még mielőtt beszámolót írnék, szeretném ha tudnátok, miért várok vele. Az eddig beszámolót író többiek "illedelmesen" hallgattak arról a tényről, hogy a futás harmadik körében feladtam az ironmant. Nem, nem csak lelkileg, hivatalosan is. Igaz, csak pár másodpercre, de a rajtszámomon ott a bizonyíték, az áthúzás. Meg annak a javítása is. Mivel érvényteleníttettem a feladást és végigcsináltam, van finisheres pólóm és babérkoszorúm. De még helyre kell tennem magamban, mi is történt ott, Nagyatádon, a futás harmadik körében.
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.08.24 0 0 43618
Kivi, Jakka, hamis az az igen elterjedt nézet, hogy úszni felnőttkorban már nem lehet megtanulni. Az igaz, hogy valószínűleg nem lesz már olyan, mint amit az ember kis kora óta űz, de azért még egészen jó lehet. Fontos a gyakorlás és a jó technika, amihez nem árt egy hozzáértő kontrollja (különösen kezdetben). Meg persze: az elhatározás;-)))
Előzmény: kivi (43614)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!