Keresés

Részletes keresés

Don Vittorio Creative Commons License 2010.01.27 0 0 96976
Nem fikázom, felsóhajtottam. Vaj(h) a nagy Túr meghallgatna, és kiárasztaná rá a Szent Savót.
Előzmény: Báthory Ödönke (96974)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.01.27 0 0 96975
Az szó szerint futóbolond volt.
Előzmény: Báthory Ödönke (96973)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2010.01.27 0 0 96974
Ugyanmá! Légyszíves ne fikázd az igazság helyi letéteményesét. Bell nem cinikus, csak igazságos. Nem fikáz, csak igaza van.

b
Előzmény: Don Vittorio (96972)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2010.01.27 0 0 96973

Az a helyzet, hogy az angol szöveget nem értem, tehát nem tudom miről van itten nagyba'szó. De Morris Cerrullo volt már a HGYben is. Mit ír róla ez az okosság? Emléxem, egy hétig hintette az Igét, de az egészből csak annyi van meg, hogy "ahóra!", és hogy "maszt!".

 

b

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (96971)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.01.27 0 0 96972
Baszkikám, ha majd mexabadulsz a durva és bántó cinizmustól, az lesz csoda.
Előzmény: belll (96953)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2010.01.27 0 0 96971

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Christian_evangelist_scandals#Todd_Bentley.2C_2008

 

(A listához bátran hozzácsaphatnánk Németh Sándort is az elhíresült átoktanítása miatt, ha bárhol jegyeznék és érdekelne valakit egy szűk rétegen kívül.)

 

 

".Sajnos a megújulási mozgalom azokban az években (70-es), mintha két irányba (!) indult volna el. Egy részük be akarta fogadni a Szent Szellem erejét, meg akarta újítani a régi szövetséget, és ily módon Isten beavatkozása által más pályára terelni a történelem menetét. Mások viszont mintha csak a saját maguk áldásával lettek volna elfoglalva. Ebből fakadtak később az olyan szélsőségek, mint a bővölködés üzenetének túlhangsúlyozása és az úgynevezett prófétai mozgalom. A mai napig látom jeleit annak, hogy akik az Isten kezétől jövő változást szeretnék látni a világban, folyamatosan komoly eredményeket tudnak felmutatni, de emellett ott van és talán mindig is ott lesz az a karizmatikus szubkultúra, amely jószerével csak önmaga felé tendál....
....olyan érzésem volt, mintha gyerekek felnőttek dolgaival játszadoznának. Ahelyett, hogy a Szellem kitöltetését az érettségre, a Jézusnak való elkötelezettségre irányuló hívásként értelmezték volna, sokakat teljesen lekötöttek magának az ébredési mozgalomnak az izgalmai és ÉLMÉNYEI...."

(Stephen Mansfield- Derek Prince 302.oldal részlet)

 

Igen, arról a Derek Princeről van szó, aki intette Sándort, hogy nem kéne uralkodnia a nyáján.


 

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (96970)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2010.01.27 0 0 96970

 

http://www.pardi.ro/evkiado/elutzer/kvi04.html

 

Szeretteim, ne higyjetek minden léleknek, hanem [Mát. 7,15. 1 Thess. 5,21.] próbáljátok meg a lelkeket, ha Istentől vannak-é; mert sok hamis próféta jött ki a világba.

 Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van;

És valamely [rész 2,22. 2 Ján. 1,7.] lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.

(1Jan4,1-3)

Előzmény: N e x t (96968)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2010.01.27 0 0 96969

"Bentley állítása szerint az elmúlt hetekben világszerte több ezer csodálatos gyógyulás történt a Lakelandi ébredés hatására. Vakok nyerték vissza látásukat, süketek hallásukat, daganatok tűntek el nyomtalanul. Bentley stábja 25 halálból való visszatérést is nyilvántartásba vett. Az ébredés médiafelelősei dokumentálni próbálják a csodálatos gyógyulásokat, összegyűjtik az ellenőrizhető adatokat, orvosi látleleteket készíttetnek. Ezekből eddig 15 eset dokumentációját a sajtónak is eljuttatták"

 

 

N e x t Creative Commons License 2010.01.27 0 0 96968
19. És igen biztos nálunk a prófétai beszéd is, a melyre jól teszitek, ha figyelmeztek, mint sötét helyen világító szövétnekre, míg nappal virrad, és hajnalcsillag kél fel szívetekben;
20. Tudván először azt, hogy az írásban egy prófétai szó sem támad saját magyarázatból.
21. Mert sohasem ember akaratából származott a prófétai szó; hanem a Szent Lélektől indíttatva szólottak az Istennek szent emberei.
(2Pét 1)
Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (96965)
N e x t Creative Commons License 2010.01.27 0 0 96967
Jó pihenést!
Előzmény: Törölt nick (96964)
N e x t Creative Commons License 2010.01.27 0 0 96966

20. A tanításra és bizonyságtételre hallgassatok! Ha nem ekként szólnak azok, a kiknek nincs hajnalok:
21. Úgy bolyongani fognak a földön, szorongva és éhezve; és lészen, hogyha megéhezik, felgerjed és megátkozza királyát és Istenét, s néz fölfelé,
22. És azután a földre tekint, és ímé mindenütt nyomor és sötétség, és szorongatásnak éjszakája, ő pedig a sűrű sötétben elhagyatva!

(Ézsa 8)
Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (96965)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2010.01.27 0 0 96965

Én is reneteg bizonyságot látok magam körül, de nem ám a fizikai szememel hanem a seggemen lévő patanással nézzzem...hallelluuuuja...

És nem a fizikai fülemmel hallom a bizniszkerestény oldalbordát susogni a próféciákat bele a rádióba, hanem a szellemi fülemmel...halleluja...

Bizonyságok csodákra kiéhezett agyhalottaknak!

Vegyétek és egyétek!

 

Előzmény: N e x t (96963)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96964

Köszönöm, holnap, most lefekszem, mer holnap korán kelek.

üdv:

nikola

Előzmény: N e x t (96963)
N e x t Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96963
Itt van egy szóbeli beszámoló angolul egy ilyen csodáról, meg egy másik komolyabbról is kb 2 óra 2 perc 20 mp- tól. Korábban meg vannak "kisebb" bizonyságok, amik a közvetített alkalmon történtek Amiről meg később John Arnott beszél, azt itt mindenkinek hallania kellene. De nem csak a fizikai fülével :)
Előzmény: Törölt nick (96960)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96962
Én yól szórakozom, ha odaég a rétesch -:DDD
Előzmény: Törölt nick (96957)
Nemo Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96961

Tíz dolgozatonként pihenőt tartok, és fél kézzel visszaverem a kend hisztijét. Ez nem "nórázás", mert sehol nem használom ki, hogy kenddel van dolgom. Ezt akárki ellen így csinálnám. De lám, kendnek már semmi lőszere nem maradt. Akkor miért nem megy aludni?

Előzmény: Törölt nick (96959)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96960

De azt elismered, hogy az lenne az "igazi" ami a bibliai példa nem?

 

Üdv Neked is:

nikola

Előzmény: belll (96953)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96959
A kend hozzám való szólongása bizony nórázás, mert kend tudja, hogy semmi értelme. Vagy tán kend szereti a nyafogásomat, meg a hisztijeimet olvasgatni. Hát, érdekes. A dolgozatok kevésbé kötik le kendet ezek szerint. Zsíííír:)
Előzmény: Nemo (96958)
Nemo Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96958
Sehol nem nóráztam.
Előzmény: Törölt nick (96957)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96957
Akkor aszt monnya mán meg kend, mi a nyavalyát nórázik itt folyton? Engem ugyan jól elszórakoztat egy darabig, de a többi topiktársat? Az érdemi vitákat ez ugyanúgy töri, mint a rózsaszín málnás rétesezés:) Értelme meg még annyi sem:)
Na, jóéccakát kendnek, vigyázzon magára, ha villámlik.
Előzmény: Nemo (96955)
Nemo Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96956

Ó, eltévesztettem a kend hivatkozását Sven7-re. Ez a labdamenet a kendé lett (ha más nem is). Mindenesetre a vele való módszertani vita is az ő érveinek elfogyásával zárult, akárcsak a (90002-90177).

Előzmény: Törölt nick (96950)
Nemo Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96955

"hogy borítaná fel a topikbékét az, hogy én bárkiket bármiként emlegetek?" - Érdekes, kend még a moderátorokat is ugráltatta egy időben azért, mert néhányan a vitaképtelensége miatt pirongatták kendet. És televernyákolta a topikokat azzal, hogy kend ellen nórázás (személyeskedés) folyik, satöbbi. Ha az felborította a topikbékét, akkor a kend fedezetlen minősítőkampánya sokkal inkább.

 

"Kend ne múlja mán alul önmagát, tessék szépen szavanként, színessel cáfolni, könyvtárat idézni, stb!" - Az ilyesmivel csak vitázni alapjáraton képes ellenfeleimet tisztelem meg. Kend már többszörösen levitézlett, így ilyesmire nem számíthat. De nem süllyedek a kend szintjére: sok a dolgom, ma még harminc felvételi folgozat vár rám.


"Amúgy az okos, részletes véleményezést a velem való vitatkozásról kendnek Sven7 írta" - Ezt nem is tagadtam, sőt éppen erre válaszoltam előre.

 

A többi csak hiszti.

Előzmény: Törölt nick (96950)
Nemo Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96954

Sejtettem, hogy kend beleesik a csapdába. Én nem magamat mértem Jeremiáshoz, csak a kettőnk szavai iránti fogékonyság alacsony szintjét hoztam párhuzamba. Tehát kend felsült mint értetlen és rosszhiszemű vitázó. Hogy kendnek nincs más kötekednivalója e szálon, az a kend tehetetlenségét bizonyítja.

 

A többi csak hiszti.

Előzmény: Törölt nick (96952)
belll Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96953

Nem vitás, hogy több meg nagyobb kellene, de ami van az sem szubjektív.

Velem objektív csodák történtek.

Szamár viszont semmit nem tapasztalt. Hát így járt.

üdv

belll

Előzmény: Törölt nick (96948)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96952
Na láttya kend, egy kukkot sem ért. Kend Jeremiáshoz méri magát? Kendet az Úr küldte a Hgy intésére? Püff. Kend saját magát puhintja földhöz(vagy valami ilyesmi).Én meg nem magyarázgatok, gondolkodjon, mint Micimackó, hátha rájön, mit kellene tennie. Tőlem sem fog érdemi választ kapni, tegye a többi közé az irományokat.
Előzmény: Nemo (96940)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96951
Egy kézrátételes ima utáni felállás és járás sztem pedig csodaszámba megy. NS követte el az imát és a kézrátételt.
Előzmény: balamszamara (96936)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96950
Bizony, kend toppolt a'la Nóra, mert hogy borítaná fel a topikbékét az, hogy én bárkiket bármiként emlegetek???? Kend ne múlja mán alul önmagát, tessék szépen szavanként, színessel cáfolni, könyvtárat idézni, stb!
Amúgy az okos, részletes véleményezést a velem való vitatkozásról kendnek Sven7 írta, csak kend már akkor sem értette. A 90177 meg nulla. Bezzeg a 90002, az már valami.
Előzmény: Nemo (96939)
Nemo Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96949
Én nem is az előre megírt forgatókönyvek létének tagadásában látom a tévedést (mert emberi szemszögből valóban lehet állítani, hogy nincsenek még megírva), hanem abban, hogy a kálvini predestinációt az efféle forgatókönyvek keresésére és követésére akarja magyarázni, holott abban ennél jóval emberbarátibb cselekvési terv fogalmazódik meg.
Előzmény: Báthory Ödönke (96944)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96948

Velem történt csoda nem is egy.

 

Ezt senki nem kétli, velem is történt, én csak idéztem a Bibliából, és azt, hogy milyen jó lenne. Addig a mi "kis" csodáink, csak szubjektiv csodák.

 

Majd, ha a feleségem munkahelyén kiugrálnak a gondozottak a tolókocsikból, a kéz és láb nélkül születetteknek kinő a hiányzó végtagjuk, akkor beszélhetünk bibliai csodáról, vagyis arról. amit idéztem -:)

 

nikola

Előzmény: belll (96945)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 96947

Ez gondolom így igaz, egyébként hallottunk volna róla...

Előzmény: balamszamara (96943)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!