Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.04 0 0 9006

Ha a szőlőt permetezzük peronoszpóra ellen (többnyire csak bordói lé), akkor mindig kap a paradicsom is, ha már ott van a lé és a férj. Most legutóbb már csak a szabadföldi kapott, mert a benti már érik.

Méghozzá milyet érik: lugas f1-nek vettem a palántát, de nem olyan a termése, mint eddig. De legalább rendesen kötött minden fürt legalább 3-at, és érik.

a bal oldali egy vásárolt paradicsom, nálam eddig ilyen volt a lugas f1, a jobb oldali az, ami nekem most terem az üvegházban.

Előzmény: taormina001 (9002)
BAtti1964 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 9005

Nem. Nem. :)

Előzmény: taormina001 (9002)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.04 0 0 9004

Nem szoktam elég nagy a kert 80%-ba csemege kukorica van,jut onnan föld.

 

Wilson3:Igen van semmivel sem termett eddig többet egyik sem csak korábbi

a fóliás és most talán édesebb is.Nálatok van -30°C hol laksz  talán Lappföldön?

Előzmény: Törölt nick (8998)
arwen2008 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 9003

látom ez máshol is ünnepélyes keretek között zajlik:)))

Előzmény: tanyasibanya (9000)
taormina001 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 9002

Ti permeteztétek már az idén a paradicsomot?

Terveziteke ezt megelözö jelleggel akkor is, ha semmi aggasztó jel nem látszik rajtuk?

homerx Creative Commons License 2013.07.04 0 0 9001

ugy nez ki, nincs rajta semmi atka, igy a szert el sem hoztam. nagy valoszinuseggel a cserep merete es a homerseklet miatt ilyenek. van nehany malteros vodrom, megprobalkozok 1-2 tovet abba attenni.

Előzmény: beetee (8985)
tanyasibanya Creative Commons License 2013.07.03 0 0 9000

Köszönöm a segítséget. 

Ma ünnepélyes keretek között megettük az első idei paradicsomot. (Na jó, a balkonparadicsomot már egy ideje eszegetem, de az ugye más. :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8999

Nemrég néztem, árnyékban 34°C, napon 44°C. Többség napon volt, most megpróbáltam árnyékosabb helyre tenni azokat is.

 

uBencének teljesen jogos a felvetése. Én pont a fertőzésveszély miatt nem mertem felhigítani florimós virágföldet kerti földdel. (Télen cserépből vissza fogom tölteni a földet zsákba, és eredeti tervvel ellentétben, hogy pincébe viszem, inkább kint hagyom a szabadban, hogy a -20-30°C-os fagy minél jobban átjárja, és pusztuljon ami esetleg belé került.)

 

b743 ugyanezeknek a növényeknek a testvérei, melyek nem cserépben vannak mennyivel többet teremnek? Van olyan palántád, amiből raktál cserpbe is és szabadföldbe / fóliába is? Érezhető valami különbség mennyiségre (esetleg ízre is).

Előzmény: Törölt nick (8997)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8998

Hali!

A kerti földet nem szoktad fertőtleníteni mielőtt belerakod? Ha igen, akkor hogy?

Nálunk sem túl nagy a kert, ezért jövőre cserépbe vagy vödörbe én is ültetek paradicsomokat.

Előzmény: Törölt nick (8997)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8997

Köszi,kb 75%-éri a nap,és nem használok árnyékolót sem(zöld hálót,mészhidrátot)

A hőmérséklet kb 5°C melegebb mint a kinti aktuális T ,most kb 33°C van bent a fóliába.

Kb 2-3 naponta kel locsolni nem szárad gyorsan mert elég kötött a föld,ahogy írtam

kb 40% virágföld,plusz egy maroknyi komposztált marhatrágy a többi kertiföld.

Kiültetésnél adok neki Ferticare Startert,majd egy párszor Ferticare II-est és

lombon keresztül Wuxal Ascofolt,meg valamilyen Mg-oldatot.

Egy pár kép még a korai vödrösökről. Lugas,Elán,és a parika (tele C-vitaminnal).

Már sokat leszedtünk azért hiányos:)

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (8996)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8996

Na ezt a linket egyszerre tettük be :)

 

Gratulálok a paradicsomodhoz!

Mennyire napsütötte / árnyékos helyen van,

milyen max hőmérséklet szokott ott előfordulni,

folyamatosan nedvesen tudod tartani, vagy alkalmenként kiszárad,

mennyire és mivel szoktad tápanyagozni?

Előzmény: Törölt nick (8994)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8995

Ez egy alap videó, gondolom már mindenki látta: Paradicsom termesztése cserépben.

 

2:35 felé mutatja a cserepet, ránézésre ez is 12-15 liter körül lehet, de szerintem nagyon fontos a klíma, mivel bizonyos hőmérséklet-tartományban köt csak a paradicsom, és leginkább ezzel lehet a bajunk. Évek alatt kikísérletezgethette a kertészmérnök, hogy melyik félárnyékos helyen bírja jól cserépben a paradicsom, és mennyi tápanyag/víz kell neki.

 

How to Grow Large Tomatoes in Containers: The Rusted Garden 2011
3 feltétele van a sikeres vödrös termesztésnek:
- 5 gallonos (19 literes) edény,
- rendszeres öntözés (legalább naponta),
- és hetente kell folyékony tápoldatod kell adni neki.

Jó ötletet a vödröt alja helyett inkább az oldalán, kb. 5 centi magasságban kilyukasztani, így könnyebben elkerülhető a kiszáradás.

(Az sem kizárt, hogy nekünk valamelyik kánikulás napon szakadt meg a bekötés, mert hősokkot kapott, kiszáradt és megállt a tápanyagfelvétel.)

Előzmény: CBNora (8993)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8994

Én piacon vettem a 12 literes vödröket  kb 190-200 Ft-ért,és simán elég meg a Lugas nak is

csak jól kell a földet összeállítani benne,mi csak 40% rakunk bele pl virágföldből a többit

a kertből szedjük,simán lehet vödörbe (nagyobb cserébe paradicsomot nevelni

De eről már linkeltem videót is akkor most újra linkelem:

 

http://www.youtube.com/watch?v=haA37lUawgU

 

A saját, vödörbe nevelt Lugas F1 kb Április 3.ai vetés

És a Május végi Elán már ott a virágfürt

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (8991)
CBNora Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8993

Tápanyag utánpótlással 20 literes edényben nagy termetű paradicsomot is lehet nevelni. Pár tövet mindig tartok így, fal mellett, tető alatt, tartaléknak, ha netán szabad földben kitör a paradicsomvész. Szépen teremnek, csak könnyebben beatkásodnak. Ez sem nagy gond, mert ha esős a nyár, a védett helyen sem olyan száraz a levegő, kevésbé atkásodnak. Ha meg száraz a nyár, nincs fitoftóra, nem baj, ha az atkák tönkreteszik azt a pár tartalék tövet.

Előzmény: Törölt nick (8991)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8992

a kertészeti topicon egy csaj tőzegbetonból gyárt edényeket, úgy tippelem, olcsóbb a bolti cserépnél, és a mérete is személyre szabható.

Előzmény: Törölt nick (8991)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8991

Ránézésre legalább dupla akkora cserép kellene nekik, mert nagyra növő típussal próbálkoztál te is. Én négyszer ültettem át a sajátjaimat (ültető tálca, pici pohár, 2 liter, 7 liter), és már 1 hónapja kinőhette a 7 literest is. 20-as is csak folyamatos tápanyag-utánpótlással lenne neki elegendő, de szerintem a hőingadozásnak is komoly szerepe lehet abban, hogy rosszul kötnek meg.

 

Egy 20 literese virágcserép alátéttel együtt kb. 1.200 Ft, + 400 Ft a 20 liter virágföld, + marhatrágya, tápanyag és növényvédőszerek, ami így összesen legalább 2.000 Ft tövenként. 

Bár a cserép több éven át felhasználható, trágyázással a föld is (ha nem lesz túl fertőzött), de akkor is nagyon durva összegre jön ki a paradicsom kilója, rengeteg munkáról, vízről és aggódásról nem is beszélve.

 

Nem tűnik lehetetlen küldetésnek, de én azt szűrtem le, hogy magasabb költségek miatt sokkal kockázatosabb a cserépben nevelés, és a végeredmény lehet, hogy csak pár szem sárga bogyó lesz :S

 

A kevésbé dekoratív malteros vödör jó ötletnek tűnik, úgy láttam 12, 15 és 20 literes is létezik belőlük, kb. 600, 700, 800 Ft-os áron. Bár szerintem 1-2 hét alatt annak szélét is elérnék a gyökerek, így ott könnyen érné azokat az erős napsütés + az esti lehűlés. Szerintem csak pár - kisebb gyökérzetű - faj alkalmas a cserépben nevelésre. Kísérletezgetni kell.

Előzmény: homerx (8990)
homerx Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8990

sajnos nem tudom milyen fajta, ugy kapta az asszony a munkatarsatol. van nehany muanyag malteres vodrom, lehet at kene tenni 1-2 tovet abba, es akkor meglatnank mi lesz.

Előzmény: Törölt nick (8988)
mángorló Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8989

sziasztok

 

nagymamánál összekeveredett háromféle paradicsom, ugyan még nem érnek, de szeretnék készülni előre is, hogy szét tudjam őket válogatni. hét tő van.

a háromféle nem egyszerű, mert viszonylag ritkább fajták: lycopersicon macrocarpum nigra, fóti paradicsom, barna paradicsom.

az első kettőt már úgy ahogy sikerült megtalálnom a neten: hülye nevű egy barnásra érő, a fóti sima piros. a barnával vagyok bajban, mert olyan, hogy barna, az sok van.

na itt jön a nagy kérdés, hogy ismertek e olyan paradicsomfaját, aminek kifejezetten az a neve, hogy barna paradicsom? (egyik se bolti)

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8988

Milyen fajtájú a képen látható (benyilazott) paradicsom?

 

Szerintem a problémád okozója a cserépméret, kb. 8 literes lehet a csereped, pedig ekkora növénynek legalább 20 litert javasolnak a youtobe-os videókban.

 

Én is cserépben próbálkozom, közben ugyanazokból a palántákból szabadföldbe is lettek ültetve. A több napfény, és a folyamatos gondozás miatt június közepéig a cserepesek előnyben voltak a szabadföldihez képest, viszont mostanra teljesen megfordult a felállás.

 

- Garafarmos San Marzano szabadföldi töveken 20-30 dió méretű, kövér termés zöldül, míg ugyanabból a palántázásból származó, 7 literes cserépben nevelt töveken csak 3 termés kötött meg, pedig ezen is van vagy 40-50 virág.

 

- Roma VF szabadföldin szintén 20-30 dió méretű termés, 7 literes cserépben 8-10 termés, abból pár dió méretű, többiek mogyorónyiak.

 

Manó csak 2-3 termést hozott, viszont a Vilma balkon paradicsomok nagyon szépen teremnek. Jövőre cserépben valószínűleg csak pici bogyós, kis termetű paradicsomokkal fogok foglalkozni. Majd ősszel visszatérek rá, hogy az aprók közül ki mivel próbálkozott, íz és termésbőség szempontjából melyek a legjobbak?

Előzmény: homerx (8984)
CBNora Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8987

Szerintem se atkás. Az olyan, ahogy beetee leírta, de rendesen köt termést.

Előzmény: homerx (8984)
homerx Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8986

nna, majd este. amugy tenyleg nincsenek a fonakon ilyen kepletek. nemi sargulast es lefele pondorodest nemelyik nagy levelen latok. ami kisebb es pondorodik, az meg nem sargul. es az az egy szem paradicsom sem akar noni annak ellenere sem, hogy azert mar jonehany napja jo ido van.

Előzmény: beetee (8985)
beetee Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8985

Makrózd már le ezt a daraszerűséget nálad...

Az atkás paradicsom nem így néz ki szvsz...

Feleslegesen meg minek fújkodnád?

Az atka egy pókszabású szívogató állatka a levél fonákján. Ahol táplálkozik, ott a levél elkezd sárgulni felülről is. Nagy atkahadjárat esetén sárgul és pöndörödik lefelé. A fonákon meg bolyhos pókháló szerű képlet jelenik meg.

Ezzel ellentétben a Tieid harsogó zöldek.

Szerintem csak a dögmeleg, a hűvös és a korlátos napfény miatt nem kötnek kielégítően.

Előzmény: homerx (8984)
homerx Creative Commons License 2013.07.03 0 0 8984

naszoval, lehet, h nagyobb a gaz, mint gondoltam. tegnap konzultaltam a kertesz sraccal. elmondtam mi a problemam. akkor mutatott nekem atkas levelet egy kertben. otthon lecsekkoltam, es mintha tenyleg lennenek ilyen apro daraszerusegek rajtuk. raadasul azon a novenyen, amit nem en neveltem, hanem ugy kaptam, mar 5 szinten van virag. ebbol az alson egy szem megkotott, a kovetkeyo ketton elszaradtak, a felso ketto meg cfsak most nyilna, ha egyaltalan fog majd. mara igert nekem egy mixet, amivel lekezelhetem.

 

Előzmény: homerx (8977)
Jani71 Creative Commons License 2013.07.02 0 0 8984

Még javasolnám a HUMUS használatát. Plusz, ha esetleg Ca-hiányos tünetek kezdeti jeleit látnád (bár jobb a megelőzés), akkor a már emlegetett Ca-lombtrágyát.

A kettő együtt nem lehet, mert a Humus kicsapódik a Ca-lombtrágyában!

Vagy legalább Zöldítő komplex, ha nincs más, bár a Wuxal se rossz, de az más... :)

Jövőre pedig igyekezz szervesanyaggal feltölteni a talajt (az se baj, ha pluszban valamivel még ezen felül is meg tudod javítani a víztartó képességet - agyag, vályog, stb.)!

Én tavaly ősszel nagy adagú komposztot kevertem a homokos vályogtalajomba, eszméletlen jó lett a paradicsom (tettem kontrollnak paradicsomot ugyanolyan művelésmód mellett az általam régebben említett tyúktrágyás, eredendően semmit érő, sivatagi homokba, öntözés mellett egész tűrhető az is - és hogy ne legyen egyszerű a képlet, még azon belül is van olyan, ami alatt Dudarit és Gyökéritató van... ;-) )!

Most már csak vigyázni kell rá!

Visszatérve a kérdésedre: ha lehet, talajtakarás, alsó levelek fokozatos leszedése, reggeli öntözés, a gyökérzóna nedvesen tartása, növényvédelem.

Előzmény: tanyasibanya (8983)
tanyasibanya Creative Commons License 2013.07.02 0 0 8983

A föld kb sivatagi homok, de nem foghatok mindent rá. Idén sikerült mindent elkövetnem a paradicsomok ellen, amiért valószínűleg a kontár hobbikertészek poklában fogok égni ítéletnapig. Most próbálom helyrehozni a dolgot, amennyire lehet. Van néhány tő, amin már van 1-2 zöld paradicsom, de a többség még csak virágzik. (A fotón egy kimondottan gyöszös példány van, mert ezen jól látszott a sok mellékhajtás.) A kusza tövek egyszálasítását megkezdtem, ezzel együtt megkezdtem a felkötözést is. Wuxal tápoldatot vettem, holnap megkapják levéltrágyaként. 

Tehetek még értük valamit, hogy megbocsássanak? :)

Előzmény: TINTUS (8963)
lordhimself Creative Commons License 2013.07.02 0 0 8982

szerintem sokunknak vannak ilyen problémái :) volt egy nagy hőhullám, aztán rendesen hideg volt...egyik sem optimális. a második kötés nekem is kuka.

Előzmény: homerx (8966)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.02 0 0 8981

Én nagyon el vagyok maradva. Még csak az üvegházban érik a 3 lugas f1 tő, a saját nevelésűek még nem. Odakint pedig ki tudja mikor lesz termés? Sajnos árnyékos, de az idő sem volt a legjobb rá. Van olyan tő, ami másfél méteresnél nagyobb, d e egyetlen megkötött termés sincs rajta. Lehet sűrű is, úgy 50-70 centire vannak, de a kacsolás sem lett az igazi, mert összekeveredtek a fajták, és nem tudtam, hogy melyik a determinált. Most se tudom még, mindegyik magas, és nem fejezte be virágfürttel egy sem.

nerented Creative Commons License 2013.07.02 0 0 8980

Mármint hogy ritkásan nőttek .

Előzmény: nerented (8979)
nerented Creative Commons License 2013.07.02 0 0 8979

 

A kis tigriseim is igen ritkák !

nerented Creative Commons License 2013.07.02 0 0 8978

Ha időben összerakom , hogy az enyém mennyivel van lemaradva a Tiédhez képest , akkor nekem az első szint kb a Te második szinteddel egy idős. Akkor voltak azok a fránya hidegek .... ? Na mindegy reméljük a következő szint majd kárpótol !

Előzmény: m-s-m (8976)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!