Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2011.10.06 0 0 1062

Közben kihúztam a helyéről, leolvasztottam, kitakarítottam, és alaposan átnéztem; nos, nem a gumicsíkkal volt a baj, hanem azzal, hogy a mélyhűtő ajtaja egy kicsit megereszkedett, így a zsnértól távolabbi felső sarka már nem a fémhez ért hozzá, hanem a belső műayang részhez; ami nyilvánvalóan nem mágneses, így nem is "cuppant rá" a mágneses tömítőcsík.

 

A hűtőt megdöntöttem (csak kicsit, mert a felső részében volt még kaja), egy tükröt tettem alá, és - a tükörben nézve - egy villáskulccsal meghúztam a mélyhűtő ajtaját tartó zsanér csavarját.

 

Így már tökéletesen zár.

 

Remélem, hogy másnak is tudtam segíteni!

Előzmény: dogfight (1061)
dogfight Creative Commons License 2011.10.06 0 0 1061

Igen, mi éppen ilyen probléma miatt dobtuk ki régen a Whirlpoo-t.. túl drága lett volna cserélni..

Előzmény: W_B (1055)
dogfight Creative Commons License 2011.10.06 0 0 1060

Igen, csak a lineáris kompresszor tudja azt, hogy a fagyasztóban csak - 15 fok legyen, de a hütöben kb. 5 fok..

Előzmény: lacvol (1057)
janijani Creative Commons License 2011.10.01 0 0 1059

Egy hét után is elégedett vagyok az Indesit Ufaan 400-as fagyasztószekrénnyel, a hőfokszabályzó közepes állásában -22 fokra hűtött napi 0,7 kWh áramfogyasztás mellett, egy picit lejjebb csavartam most csak -18 fok van benne de így az áramfogyasztása 0,6 kWh/napra csökkent. Ez is elég és ezzel az energiamegtakarítás mellett úgy gondolom kímélem a hűtőt is.

Szerintem jó csendes gép, ha közelhajolok hallom a hűtőközeg áramlását de semmi kattogás nyivákolás nincs mint amiket más hűtőkről olvasok itt a fórumon.

Előzmény: janijani (1053)
lacvol Creative Commons License 2011.10.01 0 0 1058

Már régi a kérdésed kíváncsi vagyok milyen tipusú hűtőt vettél, nekünk Elctrolux 34003-as van, csak szívunk vele rendesen az energiatakarékosság arról szól ha úgy működik hogy -18fok a fagyasztóban és kb +5fok a hűtőtérben csak sajnos legalább +15fok van a hűtőtérben és kb. -26fokos mélyhőtő hőmérsékletnél is csak +12fokot tart a hűtőben, amúgy csendesnek nagyon csendes és az előbb említett problémára ki is hívtuk 1hetes korában a szerelőt aki semmit se csinált, most 4éves lesz és most meg önállósította magát folyamatosan megy a kompresszor (ez hőérzékelő vagy fokozatállító kapcsoló hiba lesz) majd megpróbálok érdeklődni (ez már fizetős szerelő lesz) hogy lehet-e állítani az aránytalan hűtési hömérsékleten mert így még lehet a "B" energiaosztálynál is többet fogyaszt. Na arra vagyok kíváncsi melyiket vetted meg és van-e hasonló probléma vele, nekünk már volt LG No frost "B" energiaosztályú de visszasírjuk. Ami a No frost hűtőknek a hátránya zajosabbak többet fogyasztanak de valami csúcs ami komfortot tud adni-illetve javítok az előbbi jellemzökön az LG is nagyot lépett sőt szerintem sokmindenben a Samsunggal együtt bizonyos dolgokban világelsők és a hűtőknél maradva No frost kombinált hűtővel is megjelent A++ és új "Super Silent - Lineáris kompresszor" ami annyira hatékony (gazdaságos) hogy energiatakarékosságban ugyanott van mint a hagyományos hűtőgyártók a többi előnyeiről ne beszéljünk akinek még nem volt elképzelni se tudja. Na érdekességként itt lehet megnézni ezt az LG hűtőt:http://www.depo.hu/lg/gb7138pvxz/2181590

Előzmény: tripleflow (993)
lacvol Creative Commons License 2011.10.01 0 0 1057

Electrolux kombinált hűtőszekrény folyamatosan megy (4éves) nyilván a hőérzékelője ment tönkre, amúgy már új korában jócskán hibás beállítással született ki is hívtuk egy hetes korában hozzá a szervizest aki semmit nem csinált. A probléma az hogy az hogy ugye csak fokozatállító gomb van és nincs közel se jó beállítási lehetőség, amikor a fagyasztójában -18 fok van a hűtőtérben legalább +15 vagy magasabb az elvárás szerint ilyenkor ott +5fok körül kéne lenni a hőmérsékletnek, tehát ahhoz hogy a hűtőtérben legalább +10 fok legyen olyan fokozatra kell állítani hogy a fagyasztóban már közelit a -30hoz. Hát ennyit az A+ os kategóriáról, persze nyilván erősködni kellett volna garanciaidőben de hát hiába hivtuk ki a szerelőt még arra se volt hajlandó hogy hőméröt vegyen elő. Nem tudja valaki hogy lehet ezen az aránytalanságon állítani vagy ez már így marad, most úgyan meg van rendelve a szervizes hátha tud ezen is állítani de én már abban se bízok nagyon mert ennek a szerencsétlen hűtőnek ha folyamatosan megy a motorja (mint most így tud a hűtőtérben +5fokot hűteni) igen ám de ilyenkor a fagyasztójában már -35fok van és a hűtőtér hátulján 1cm vastagságú a jég, én már azt is el tudom képzeni ezek a hűtők el vannak méretezve kevés a hűtőtérben az a felület ami be van csövezve, tanulság vagy jó tipust kifogni vagy 2kompresszorost venni.

janijani Creative Commons License 2011.10.01 0 0 1056

Annakidején Lehel hűtőszekrény ajtaján cseréltem tömítést mert nagyon meg volt keményedve és nem zárt rendesen. Amíg lágy nem érdemes cserélni mert drága ha egyáltalán lehet kapni. Alá lehet ragasztani egy darab fehér kétoldalú ragasztószalagot, ez nem feltűnő és megemeli annyival hogy zárjon.

Előzmény: W_B (1055)
W_B Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1055

Szervusztok !

 

Kb. 5 éves Whirlpool hűtőmnél tapasztaltam, hogy a fagyasztó ajtaján a gumi tömitőcsík az egyik saroknál nem zár rendesen.

(Itt el is kezdett jegesedni a belső rész).

 

Cserélte már valaki ezt a gumicsíkot ?

 

Köszi; WB

janijani Creative Commons License 2011.09.25 0 0 1054

Még annyit, mivel az a topik címe hogy Melyik hűtőszekrény márka a jobb?, mint az előbb is írtam a Lehellel 20 év alatt semmi gond nem volt (ennek az utódja a Zanussi) 

A Gorenje már nem volt ennyire gondtalan,a hőfokkapcsolója kb 15 év után elromlott. Nem olvadt le emiatt, hanem épp ellenkezőleg túlfagyasztott mert beragadt a hőfokkapcsoló és egyfolytában fagyasztott.Nálam ennyi hiba történt a 20 év alatt. De ugyanez a jelenség nemcsak az én Gorenjémnél történt meg, hanem az apósomékénál is. Két eset alapján ha lehet ezt mondani, típushiba. Őnáluk ezenkivül 3 éve eltört az egyik vékony rézcső is a kompresszornál és elszökött a gáz belőle, 12000 Ft-ért töltötték újra nekik. Azóta is rendben működik.

Szerintem megbízható jó a Gorenje is, de a piros pontot mégis a Lehel érdemli meg.

janijani Creative Commons License 2011.09.25 0 0 1053

Most cseréltem le a 280 l-es 20 éves Gorenje fagyasztószekrényünket mert túl sokat ment, a gyári adat 1,8 kWh/nap helyett 3 kWh/nap áramot zabált, ez havi 4000 Ft. Egy Indesit Ufaan 400-ast vettem helyette, igaz hogy ez csak 238 l-es, de hozza a gyári adat szerinti 0,7 kWh/nap fogyasztást,ez havi 1000 Ft alatt van, vagyis kb negyedannyi mint a Gorenjének. Remélem ez is elmegy 20 évig.

 

Gondolkodom, hogy lecseréljem-e a 20 éves Lehel F 300 ET 300 l-es fagyasztóládánkat is, a gyári adat 1 kWh/nap helyett 1,5 kWh/nap a fogyasztása. Határeset, ha lecserélném egy modernebb A+ osztályú 400 l-es ládára (0,88 kWh/nap) ez éves szinten 226 kWh áramot spórolna meg ami mai áron 10180 Ft, vagyis 90000 Ft vételárral számolva 9 év alatt térülne meg a csere. De ha el tudnám adni 20000-ért az öreg Lehelt akkor is 7 év lenne a megtérülés ideje. Eddig szerelő nem látta, nem rozsdás, lehet hogy még újabb 20 évig gond nélkül elmegy. Az újabb fajtáktól meg félek.

 

Az adatokat fogyasztásmérővel mértem.

dogfight Creative Commons License 2011.09.24 0 0 1052

Megértelek... nekem régen egy "luxus" Daewo-m volt, olyan hangja volt, mint egy aszfaltbontónak.. odaajándékoztam a könyvelônek.)

Előzmény: Hauptrichter (1050)
dogfight Creative Commons License 2011.09.24 0 0 1051

Üdv Mindenkinek!

 

Okulásul:

 

4 éves Candy tipusu kombi hütönk feladta. A szerelô szerint (megnézte: 8 ezer Ft) ki lehet dobni, mert a hütöanyag (gáz) elszállt. Hát ez csodás.

Most kitanulhatom ezt a szakmát is, bár állitolag mostanában minden hütöt kb. max. 6 év életképességre terveznek.

Ittállunk x kiló fagyasztott hussal és közben lenne ugye más dolgom is... Ez péntek este történt.

Felhivtam a CANDY márkaszervizt: közölték, hogy sajna, de hétvégén NEM dolgoznak:))))

 

Ezt a márkát se veszem többet... egyelôre az LG tünik jónak, bár tartok a sok elektronikától, meg a ventillátoroktol.. (csapágy stb..)

 

hát ez van:S

Hauptrichter Creative Commons License 2011.09.21 0 0 1050

Legalább ti ne fussatok bele...

Volt egy 19 éves, nagyon megkímélt Zanussi Lehel 300/115-ös, kétkompresszoros hűtőnk és annyit hallottam már az energiatakarékossági témát, hogy gondoltam, lecserélem egy korszerű A+-osra, egy kompresszorral, kevesebbet is fog enni, meg halkabb is lesz (bár a Zanussi Lehel nem volt különösebben hangos).

Vettem egy akciós Samsung-ot, elidítom, hát majdnem mint egy tank; "dübörgésben" lazán leveri a volt Zanussit (amit közben elvateráztam), a cimke szerinti 41 dB-jével...

Tanulság: a zaj nagyon fontos tényező, és új készülék nem egyenlő csendes készülék!

Hallgassátok is meg a boltban vásárlás előtt! A Samsungnak meg üzenem, hogy ha ennél kicsit is jobban behangosodik (most is szörnyű), garanciaidőn belül a nyakukra fogok járni :-) 

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.27 0 0 1049

Sziasztok! 3éves Zanussi hűtőnk mélyhűtő részében -17C-fok van,a belső légtérben pedig +13C-fok ami szerintem magas hőmérséklet az élelmiszereknek.Befolyásolja-e a külső hőmérséklet (kánikula 37C-fok) a belsőt?

_Pityesz_ Creative Commons License 2011.08.23 0 0 1048

Sziasztok.

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy egy régi zanussi cf400-as fagyasztóládának mennyi kb. az éves fogyasztása? Nagyszülőknél van egy és arra gyanakszom, hogy szétpörgeti a villanyórát....

Köszönöm előre is.

cover002 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 1047

Sziasztok!

 

Kombi hűtőszekrényt szeretnék vásárolni.

Összeszedtem, mik azok a dolgok, amit szeretnék:

- 140-180 L hűtőrész

- A; A+; A++...... energiaosztály

- állítható páratartalmú tárolórekeszek

- antibakteriális bevonat

- nyitott ajtó figyelmeztetés

- inverteres technológia

- "no frost"

 

Néhány érdekes, de nem elsődleges szempont:

- légkeverés

- 2 kompresszoros megoldás

- ** fagyasztórész elegendő...

 

Jó minőségű, nem túl drága készüléket keresek!

 

Előre is köszönöm!

breezer88 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 1046

Sziasztok!

 

Hűtőszekrény vásárlás előtt állok és ezt a 3 típust néztem ki:

 

Bosch KGN36Y40

Indesit NBAA34NFNXD

Ariston BMBL2022

 

Arra kérlek titeket, hogy akinek van tapasztalata valamilyekkel kapcsolatban az ossza meg ezt velem, illetve aki jártás a hűtőszekrények világában irja már le, hogy szerinte melyik lenne a legjobb választás. (A zajosság nem számít)

 

A segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

szodacska Creative Commons License 2011.08.07 0 0 1045

Szia!

 

Nekünk is ugyanilyen hűtőnk van, csak rl40-es és ugyanezt a jelenséget tapasztaljuk, igaz még csak egy lednél, egyre halványabban vagy van, hogy már nem is világít, érdekes... Érdeklődnék, hogy neked mit sikerült intézni, megjavították már azóta? Nekünk most volt egy éves, a jótállási idő 24 hónap kéne, hogy legyen, amit a samsung vállal.

 

Bár látom már régi a hozzászólásod, azért várom válaszod, előre is köszi!

Előzmény: Törölt nick (942)
pinotnoir777 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 1044

Sziasztok!

 

Félprofi kisborászatunk van, és idén először hűtenünk kellene cefrét, mustot. Szerintetek egy erősebb háztartási fagyasztóból átalakítva lehetne valahogy egy hűtési szisztémát kialakítani, és kb milyen költtséggel? Egy koracél csőkígyóval kellene hűteni, és kb az az elvárás, hogy 20 fok körüli anyagot 5 fokra hűtene le,?!  kb 10 hl-nyi anyagot így le lehetne hűteni, és nagyságrendileg mennyi idő alatt?

Kéne egy kis tartály a glikolnak és egy keringetőszivattyú?

Szerintetek mennyi lenne ennek az összköltsége?

 

 

lulo11 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 1043

Sziasztok!

 

Behalt a Lehel hűtőnk 20 év után. Ismeritek ezt: LG GB5133SVAW vagy ezt: Whirlpool WBE 34132

 

A legfőbb szempont, hogy csendes legyen és jól működjön (mint a Lehel. 20 évig)

Ez a no frost technika tényleg sokkal zajosabbá teszi?

Más típust is vennék, ha a zaj elviselhető és az ára 170e alatt van. Ötleteket várnék, mert a topicban nem találtam egyértelmű választ. Először kiábrándultam a Samsungból, majd a z Elektroluxból, a Bossból..... a Liebherrnél feladtam, inkább kérdezek.

Sürgős lenne, mert olvad a lecsó :)

 

Köszi!

Luló

IFHali Creative Commons License 2011.07.28 0 0 1042
Sziasztok!
A hely miatt 54cm széles alulfagyasztós hűtőgépet vennék, max 180cm magas lehet. Kérdés a típus, úgy 100e körül. Gorenjék jók ebben az árban? Vagy Elelctrolux?
dobahn Creative Commons License 2011.07.28 0 0 1041

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy az normális-e, hogy a hűtő rész jól hűt (5-8 fok van benne), de a fagyasztóban csak mínusz 10-12 fok van. Igaz, nincs most a fagyasztóban semmi, ez is okozhatja?

 

Köszi a választ előre is!

Lajfi Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1040

Sziasztok! 

 

Érdeklődni szeretnék, hogy valakinek már van-e tapasztalata Hotpoint Ariston hűtőkkel?

Konkrétan ezzel a tipussal: SBD 2022 F/HA

http://www.olcsobbat.hu/haztartasi_gepek/hutogepek/ariston_sbd_2022_f_ha/

 

 

tzatziki Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1039

Az jo, mert vegul epp azt valasztottam. :)

Előzmény: Saona (1038)
Saona Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1038

Csakis Elektrolux hűtőszekrényt szabad venni. A Panasonic lehet hogy jobb, de drágább.

Egyébként 2 hónapja vásároltunk Electrolux mosógépet. Azóta álom az életünk. Szépen mos, keveset fogyaszt.

tzatziki Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1037

Jaj, es extrakent bejott megegy tipus, egy Electrolux, annak az inox kivitelet linkelem be.

 :)

Előzmény: tzatziki (1036)
tzatziki Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1036

Kedves Forumozok!

 

Hutoszekreny megvasarlasa elott allok, az alabbi korlatokkal: max 90 ezer forint, A+ energiaosztaly, 300 l kornyeki kapacitas.

Harom tipust neztem ki:

1. Zanussi

2. AEG

3. Gorenje

 

Kerdesem az, hogy melyiket valasztanatok. En teljesen donteskeptelen vagyok. :)

 

Elore is koszonom a valaszotokat!

 

Udv,

 

tzatziki

Billy-Boy Creative Commons License 2011.07.20 0 0 1035

Kedves Bubu és Mindenki,

 

Láttam, hogy Electrolux vásárláson gondolkodik..

Én azt mondom, hogy Electrolux ERB 36033 X-et nem érdemes venni. Legfeljebb csak olyanoknak, akiknek nagyon jó az idegrendszerük, és nem tartozkodnak sokat a hűtő közelében:-). Ennek a modellnek, ugyanis az a baja -- mint, jónéhány esetben már olvastam ilyet itt a fórumon -- hogy szürcsög, vinnyog vagy nem is tudom milyen jelzővel illessem. Amúgy a zaja nagyon halk, igen kellemes, a kezdet kezdetén, amikor még az előszobában volt, és nyitva volt az ajtó még aludni is lehetett mellette.

 

Szóval néhány hónap után figyeltem fel erre a napi 3-6-szor, kb. 10-15 percig tartó szürcsögő zajra. Eleinte nem volt vészes, de ha az ember sokat van a konyhában, -- és ki nem ha ott étkezik valaki -- akkor már igen idegesítővé kezdett válni.

 

Szomorúan olvatam itt a fórumon, hogy jónéhánynál is ugyanez volt a hibajelenség. Valaki (Notes -- 926) probálkozottis garis javittatással és az azt infót kapta, hogy EZ ILYEN, nem hiba. Hát, ez több mint felháborító. Egy ilyen patinás cégnek a XXI. században, azért illene nem szürcsögő hűtőket gyártania!!

 

Mindenestre én is megpróbálom a garit valhogy érvényesíteni, de nem nagy jövőt jósolok ennek, az itteni tapasztalatok alapján...

 

Amúgy maga a hűtő nem rossz, egyéb baja nem volt eddig, a fentitől eltekintve elégedett vagyok vele. A fogyasztását még nem ellenőriztem le,  hogy jól adták-e meg, de gyanítom az is rendben van...

 

Üdv.,

Billy-Boy

Előzmény: Bubu1975 (1027)
netuttmekhotyki Creative Commons License 2011.07.20 0 0 1034

Ez olyan "ügyfélszolgálatosan" hangzott. :-((((

 

Nem kell fényezni! Természetesen 1, azaz egy előnye ismert előttem: energiatakarékos.

 

Hátránya, hogy zajos és, hogy idiótákat is foglalkoztatnak a Samsung ügyfélszolgálaton. Másfél hónapos készüléken most kell hőfokszabályzót cserélni. Állandóan jár a kompresszor. Ilyenkor nyilván nem 233 kWh/év a fogyasztása!!!!! Erre azt mondja a telefonos kisasszony, hogy "Ez nyáron normális" Kijött a szervíz. Természetesen NEM NORMÁLIS.

 

Előzmény: WreeD-X (1023)
Tomekbá Creative Commons License 2011.07.17 0 0 1033

Pimmi,

Szerintem ilyenkor a normál hűtési hőfokot (-20 a fagyóban és +3 a hűtőben) emeli feljebb, ezáltal kevesebbet fogyaszt. Az új LG készülékeknél -15 és +6 fokra változnak az értékek. Oka, hogy ha kevesebbet nyitogatod az ajtót, és nem hagysz benne könnyen romló dolgot, ezek a hőfokok is prímán megteszik. Szerintem ha keveset van használva a gép, még normál használatra is jó lehet, ha a hőfök elegendő.

Van olyan kombinált hűtő, ahol a fagyasztót üzemben tudod hagyni a hűtő lekapcsolása mellett. Hasznos kis funkció...

T

Előzmény: pimmi (1032)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!