Keresés

Részletes keresés

Kútdoki Creative Commons License 2011.09.19 0 0 13318

Helló !

 

Tudtam , hogy valaki úgyis észhez tér...

Üdv , jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (13317)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 13317

Hello Doki !

 

Nem az van aminek látszik.  Meg is beszéltük telefonon hogy a folytatásnak nem itt a helye és remélem ez így is lesz. Tehát az a folytatás hogy nincs folytatás.

Előzmény: Kútdoki (13313)
Kútdoki Creative Commons License 2011.09.19 0 0 13316

Helló !

 

Igen , a lentebbi hozzászólásokra gondoltam...

Miért nem lehet ezeket privátban leírni? Vagy telefonon megbeszélni?

 Vagy mittudom én ... ki a jómunkásember ?

Meg ,hogy melyik az aki a vízből veszi ki a ZOXIGÉNT ?

 

Üdv !

Előzmény: bohrer (13314)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 13315

Üdv !

Igen, első olvasatban ez így is tűnik, ahogy számolod, de nem így van.

 

"A bajom az, hogy 6-7 perc  locsolás után (több mint 200 l) kifogy a víz. Ha pár másodperc múlva bekapcsolom a szivattyút akkor már újból jön a víz, tehát van utánpótlás. Ha várok 15 percet akkor újból és újból kijön ennyi víz, szinte egész nap így járatom."

 

Tehát volt egy tele kutunk amiből kiszívtuk a vizet és ismét feltelt :

 

 200 liter / (6 perc +15 perc) = 9-10 liter/perc a kút hozama.

A megállapításaiddal egyet értek.

Előzmény: nopánick (13311)
bohrer Creative Commons License 2011.09.19 0 0 13314

Remélem nem rám céloztál, hanem régebbi hozzászólásokra, én inkább elismerem mások tudását ezt próbáltam kifejteni.

Én is olvastam pár furcsa dolgot , de inkább kimaradok belőle, nem rólam van szó és nem is ismerem a körülményeket.

Előzmény: Kútdoki (13313)
Kútdoki Creative Commons License 2011.09.19 0 0 13313

Sziasztok !

 

Megint megy a szitkolózás ?

Nekem is voltak hasonló eseteim , de szerintem ha ezen a munkán múlik a megélhetés ,akkor vhol máshol

keresendő a hiba forrása...

Üdv !

bohrer Creative Commons License 2011.09.19 0 0 13312

Tisztában vannak itt legtöbben egymás tudásával értékével , különösen akik régebb óta olvasgatnak itt , vagy szólnak hozzá dolgokhoz.

Előzmény: Törölt nick (13310)
nopánick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 13311

A 200 liter és a 6-7 perc az cirka 30 liter/perc, de ezzel már elfogy a víz...

Szóval 20-25 liter/perc körül lehet a hozam.

 

Ami valami hegyvidéki-sziklás helyen elmegy,

máshol alföld, folyami kavicsteraszok...kevés.

 

Ígyhát laikusként, azt mondom, hogy

- a szivattyúd túl nagy a kúthoz képest

- a kúthozamot, pedig a helyszíntől függöen lehet megítélni

 

Előzmény: hatvanhet1 (13307)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 13310

Üdv

Köszönöm a megtiszteltetést de lehet hogy túlbecsülöd a tudományom. Vannak itt nálam sokkal nagyobb tudásúak és sokkal elismertebbek és tapasztaltabbak is csak ritkán szólnak hozzá.

Vagy én jártatom sokat a számat ? :)))

Előzmény: bohrer (13308)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 13309

Üdv

Gratulálok !

Bízzál a mesterben és légy türelemes. Nem tudom hol van (mibe készült) ez a kút így nehéz megmondani hogy sok vagy kevés ez a víz. Milyenek a környék kútjai mert kb ugyanarra számíthatsz. Milyen hozamú szivattyút javasolt a szaki ?

 

Előzmény: hatvanhet1 (13307)
bohrer Creative Commons License 2011.09.19 0 0 13308

Én nem vagyok akkora szaki mint Lalibátyó, de szerintem ha tiszta víz jön már belőle akkor nemigen fog nőni a vizhozamod jelentősen.

Előzmény: hatvanhet1 (13307)
hatvanhet1 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 13307

Üdv. Lalibátyó !

 

Készen lett a kutunk, gondoltam megírom.

40 m-es lett, mezőfalvi béléscsővel készült. A szűrős részét a kútfúró mester hozta 7 m és úgy tudom, hogy ezt Ő maga furkálja ki és hálózza be. A szűrő köré sóderszerű (meg nem mondom  mi a neve) valamit szórt. Be is üzemelte szép tiszta víz folyik belőle, alig van pár szem homok az alján.

Ez eddig nekem korrektnek tűnik.

A bajom az, hogy 6-7 perc  locsolás után (több mint 200 l) kifogy a víz. Ha pár másodperc múlva bekapcsolom a szivattyút akkor már újból jön a víz, tehát van utánpótlás. Ha várok 15 percet akkor újból és újból kijön ennyi víz, szinte egész nap így járatom.

Azt mondta nekünk a kútfúrónk, hogy kell neki kb. 1, vagy másfél hét mire beáll a kutunk és megnyílnak az erek.

Szeretném megkérdezni, hogy ez tényleg így van???

 

Válaszod előre is köszönöm, üdv.: hatvanhet

 

Ui:

Mondtam a kútfúrónknak, hogy nekem nagyon tetszik a kútfúrás, elmegyek hozzá inasnak.

Mit szólnátok hozzá ha pár év múlva egy kigyúrt hölgy kútfúró is csatlakozna hozzátok??? :-)

(Ez volt a vicc helye)

Előzmény: Törölt nick (13298)
gödörásó Creative Commons License 2011.09.19 0 0 13306

EV-783982   /44376154-1-24/

Előzmény: köszörűs XXI Che (13290)
frenki206 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 13305

üdvözlök mindenki... kérdésem  lene 

 

váchartyánba tácsics m..  fúrt már valaki kútat ..érdekelne mijen méjen is van viz 

 

 

köszi 

 

 

jó hír Creative Commons License 2011.09.18 0 0 13304

normális

Előzmény: Peti-IS (13303)
Peti-IS Creative Commons License 2011.09.18 0 0 13303

A kérdésem az lenne, hogy az elmúlt hetek, 1-2 hónap időjárása befolyásolhatta-e a kútam teljesítményét negatív irányba? Van egy amúgysem nagyteljesítményű kútam, ami egy ciszternát töltöget, de a kb. két hónapja lett rendszerbe állítva (amúgy tavaly fúrtuk), de két hét után mintha nagyon leesett volna a hozama, a teljesítménye a kútnak. Van valakinek bármi ötlete, vagy ez ebben az időben normális?

 

Köszi:

Peti

boda1 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 13302

Nem megfelelő szerszámozottság az oka amiért nem vállalják. Nálunk minél keményebb, annél jobb, mert merülő fúrókalapáccsal dolgozunk. Érzünk némi kihívást amikor omlik. :-)

VÁLLALJUK! Ha aktuális, keressen.. Üdv: Boda

Előzmény: 504LACI (13286)
boda1 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 13301

igaz igaz igaz igaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! egyetértek!!! LE VELÜK!!!!

olyant láttam már, hogy 2500 ft-ért fúr a tulaj saját villanyával, igazából nincs költsége.

 

Előzmény: köszörűs XXI Che (13292)
boda1 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 13300

ha ez mindíg ilyen könnyen menne :-)

 

Előzmény: ultima (13297)
.Guriga. Creative Commons License 2011.09.16 0 0 13299

"...Mert a fa tudja hogy hol kell kinőnie és a madár tudja, hova kell leejtenie a magot..."

Majdnem jó a megállapítás.. :)

 

a madár nemtudja, csak ügyetlen, vagy megy a hasa... egy felmérés szerint 10 méteren belül van elhullajtott madár, mókus, stb magok a vidéki környezetben (természetesen nem a városban :).. 

... rengeteg madár a cseresznyét, meggyet egyben eszi (a mag javítja az emésztésüket, mint a tyúkoknál, mikor kavicsot csipegetenek), és legtöbször "menet közben" ürítenek :)).. már bizonyára ön is kapott ilyen "mintát" :) nos akkor véletlen vagy direkt volt a "találat"?

..tehát az állatok hihetetlen módón "terítik" a természetet!, de nem minden mag kell ki, csak az amelyik JÓ helyen van!!

..és itt igaz, hogy "..mert a fa tudja, hogy hol kell kinőnie.."

 

abban viszont tényleg igaza van, hogy "...Ott fúrt és onnét jön a víz.."

Mo. olyan helyen van ahol "csak" fúrni kell és van víz alatttunk. Ezt a mélyfúróktól hallottam. Átlagosan 100 méterre teszik az általános vízréteget, de van ahol ez nulla, mert kijön.. lásd gyógyfürdők, források..

Ön szerencsés mert olyan adottságú a telke, hogy van víz (talajvíz??) mindenhol, de sokan telefúrkáltatják portájukat (max 30-50 méter) és nincs semmi..

tehát nem kell a cinizmus, kedves ultima!...

:)

 

Előzmény: ultima (13297)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.16 0 0 13298

Kedves Béla

Látom megint a Jim bim beszél belőled :) Maradjunk annyiban hogy megtehetem azt hogy válogatok a munkák közt. A köpenycső meg arra kell hogy ne kelljen másnak kavicsfúrást átadni (pl neked) mert baromi kellemetlen mikor a 200 literes rétegbe 20 literes kutat csinálsz nálam meg reklamálnak miatta. Az  meg hogy ki mennyiért fúr mindenki magánügye, én nem fogok hiénázni hogy megélhessek belőle.  Nem ebből élek nekem ez hobbi ha a költségeim megtérülnek és szimpatikus a hely és a megrendelő ám legyen kaland. Én nem fogom senki szemétdombját arrébb pakolni hogy fúrhassak, ha neked ez szimpatikus akkor csináld.

 

Előzmény: köszörűs XXI Che (13290)
ultima Creative Commons License 2011.09.16 0 0 13297

Mert a fa tudja hogy hol kell kinőnie és a madár tudja, hova kell leejtenie a magot...

:-))

Én megmutattam a kútfúrónak hogy hova kérem. Ott fúrt és onnét jön a víz!

Előzmény: .Guriga. (13283)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.09.16 0 0 13296

 

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.09.16 0 0 13295

Nn akkor :

 -1 a kútfúróknak biztosan nem rontja a boltját.

 -2eked is fizetek, ha jól kiméred, viszont te fizetsz nekem, ha nem úgy vannak  dolgok

 -3 én is mértem már ill térképeztem fel kábeleket, csatornát stb... de azt nem tudnám megmondani, hogy merről merre folyik, valami és azt meg pláne nem, hogy  mennyi :)

 

A táltosokkal semmi bajom, de az ő tudásukat kuruzyló újkori sarlatánokkal annál inkább. Amit te tudsz vagy tudni szeretnél az ősibb mint hinnéd. És ez az ősi dolog nekem hitelesebb mint a mai " radioesztétákból lett" Magyar Kovács András féle vagy a Lui Padre féle brigantik:)

 

Azt is kevesen tudják, hogy majdnem minden dzsungelban lévő amerikai szakaszban a vietnámi háborúba volt egy pálcás aki kereste a föld alatti ásott bunkereket.

 

Nagyon sokan mérnek össze visza  ha tetszik, ha nem de,a táltosokat én nem bántanám, mondom ,mert az valami és többi az csak kofa lárma

Előzmény: .Guriga. (13294)
.Guriga. Creative Commons License 2011.09.15 0 0 13294

:))))

már szinte megszoktam, hogy nem értik sokhelyen a magyar beszédet...

 

senkisem beszélt (én biztos nem) mindenféle sámán dolgokról. a vízér és káros sugárzás keresés ettől ég és föld.. semmi köze a kettőnek egymáshoz.

 

személyes tapasztalataimra hagyatkozva írtam, amit láttam és tapasztaltam.

de nálunk, ez még "humbuk" :))) pláne olyanok kardoskodása miatt akiknek rontja az üzletét ;))

kevesen tudják pl. hogy külföldön ebből rendeznek versenyt is... egy nagy földterületre lefektetnek csöveket, betakarják földdel, majd a résztvevőknek négyzetrács papírra le kell rajzolni, hogy "folyik" a víz alúl.. sokszor pár 10 cm-n (!!!) múlnak az eredmények.

tehát vannak "táltos" csoportok akik beégetik ezt a dolgot (és lehet felhozni ellenpéldának öket az "ellentábornak") és vannak azok a kevesek, akik "tudnak"(!!!) és teszik csendben a dolgukat..(csendben, mert a legtöbb helyen, a legtöbb ember kiröhögi ezt).. ez a válasz, hogy miértnem mentek tönkre a " hidrogeológiai méréseket végzők"

 

.. ha valamit nem tudunk, nem értünk, vagy nem hisszük el, attól még lehet igaz..

;)

 

..mint mondtam személyes tapasztalat az enyém..elöször én is vigyorogtam az egészen, majd felált a hátamon a szőr... most tanulom (már évek óta), gyakorlom a dolgot, olyanoktól akik évtizedeken (!!!) keresztűl csinálják már. többször teszteltek és mindig azonosat mértem velük (látatlanba), tehát nem igaz az "összevissza" méricskélés !... vagy lehet hogy igaz, de azok "táltosok" voltak :))

 

de erről szerintem ne nyissunk itt vitát, mert meddő lenne... mert minden ember abban bizik és hisz el, amit akar!

Előzmény: köszörűs XXI Che (13291)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.09.15 0 0 13293

ja az igazsághoz tartozik, hogy ami a swarcz fúrást illeti én szintén zenész :) csak a tisztesség kedvéért. Viszont régebben és sokkal hatékonyebban, és jobban mindenféle tekintettben :))

3 vagy 4 sorral lentebb az írás eleje.

Lalibátyónak nem fog tetszeni. :))

 

Előzmény: köszörűs XXI Che (13290)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.09.15 0 0 13292

Kedves kollégák!

Miért van az, hogy még mindíg vannak olyan kollégák akik Pesten a kavicsba -agyagba- homokkőbe 2500Ft/m áron vállalnak fúrást akár szondának akár kútnak anyag nélkül, és nem tudják megcsinálni?Miért?

Aki 9000Ft/m ár alatt tutti, hogy  tud 100m-ig fúrni 2500Ft-tért az hívjon fel mert 100 évre tudok neki munkát.!

 A jó életbe!!!

Az ok. , hogy szar a világ, de már hova a francba megy ez az olcsóskodás? De mindegy enyiért úgysem lehet boldogúlni. De a francba, a sok olcsó árral megtévesztett kedves megrendelő mind bedől ennek a szarságnak.

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.09.15 0 0 13291

Te biztossan a holdon lax :)

Nna akkor még 1x.   az egyik rokonom  az táltos iskolába járt. Azt mondta, hogy kiméri nekem a vizet x összegért. -Rendben mondtam, de!,Ha nincs ott víz akkor te fizeted a mutatványt! -Az úgy nem jó, mondta.

Ennyiben maradtunk. Víz meg mindenhol van. Ja! A kútfúró az nem sámán, hanem szakember és oda fúr ahoa kérik. Nem kellene ezt össze keverni az essőcsinálókkal. :))

Egyébként minden tiszteletem az ősök tudásával bíró embereknek

 

http://youtu.be/5EPoTZSpfzg

 

Csak, hogy lásd mennyire nem veszem félvállról a dolgot.

Előzmény: .Guriga. (13279)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.09.15 0 0 13290

Drága Lalibátyó, már bocsánat de úgy írsz itt, mint, ha te nem lennél feketén fúrós, ráadásul voltunk utánad egy helyen és hallom, hogy te is beálltál a 6000FT-tért gépi fúrók táborába (: Úgy, hogy el sem vállaltad a munkát. Azért nem priviben írok, mert megharagítottál, az írásaiddal, az áraiddal meg pláne. mert erröl beszéltünk és tessék. :( Mitcsinálsz? el jössz pestre és töröd az árainkat.!?! De nem baj mert itt kevessen rúgnak labdába.. És hiába veszel köppeny csövet ( mert azt csiripelik a verebek) azt azért kell ám mozgatni is. És , ha arra gondolsz , hogy találsz erre rabszolgát akkor  majd meglátod mennyire mentek harmad magaddal.

Tisztelettel Jószerencsét : Kácsor Béla

Előzmény: Törölt nick (13289)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.15 0 0 13289

Üdv

Ha ez így lenne a hidrogeológiai méréseket végzők rég tönkre mentek volna mert nem lenne szükség rájuk. Maradjunk annyiban hogy lehet hókusz pókuszolni de normális fúrós (ha csak nem a sokadik kutat csinálja ugyanott) 1 keresőt fúr és azt leméreti Az hogy sokszor ez nem így van annak csupán a költségkímélés a garasoskodás az oka elsősorban a feketefúrásoknál. Viszont valóban hegyvidéken ahol jelentős különbségek lehetnek van némi létjogosultsága a pálcázásnak, de szerintem 10 ből 1-2 pálcás az aki tényleg érzi is az ereket. Mindemellett nagyon kíváncsi lennék ha egymástól függetlenül több pálcás is véleményt mondana ugyanarról a területről hogy mennyire beszélnének egyformán. Egyszer a tv ben volt egy tényfeltáró riport ahol a vízerek miatt kerestek jó helyet az ágynak és több (híres) pálcás is vizsgálódott. Ha jól emléxem mind máshová akarta rakni az ágyat :)

Előzmény: .Guriga. (13279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!