Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.18 0 0 1240
ELTE TFK levelező, művelődésszervező szak.
Előzmény: OPi (1238)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.18 0 0 1239
Köszi! :-))
Előzmény: Tycho Brache (1237)
OPi Creative Commons License 2002.09.18 0 0 1238
Milyen fosuli ? Ha analizis/valszam/opkut, akkor menet kozben eloadom valamely kocsmaban :-)

Egyebkent meg jelentkeznek hivatalosan is a topictalira. UFF !

Előzmény: Törölt nick (1235)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1237
A kedvedért mehetünk vasárnap is... :)
(Amúgy az esküvő szervezése nagyobb élmény...)
Előzmény: Törölt nick (1235)
Pivovar Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1236
/kicsit off:
Ha valakit érdekelnek az autók is, nézzen rá erre a linkre vagy vagy erre itt...
A cseh-magyar kapcsolatokat így is lehet ápolni :) (a modellről továbbiakat később)

/on

Tali

1. Tycho
2. Pivo
3. OPi (?) Egy sör okán...
4. robicsek (?)(Ha hazatér addigra "Indiából" :)
5. bacee

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1235
Aranyos vagy, de most biztos nem! Péntek-szombat fősuli és amúgy is százfelé áll a fejem a sok szervezéstől.. :-(( Ha ilyen nehéz az esküvő szervezés milyen lehet a házasság? ;-)))
Azért köszi! És ha Ti mentek kérek majd élménybeszámolót, legalábbis amire majd emlékeztek. ;-))
Előzmény: Tycho Brache (1232)
bacee Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1234
Hali!

okt 5 nekem se jó mert éppem a Tokaji Szüreti Fesztivált tervezem meglátogatni.
Bacee

Pivovar Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1233
Jöhet az is :)
(nekem kivétel okt. 5 hétvégéje, de a többi jöhet)
Előzmény: Tycho Brache (1232)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1232
Akár egy egésznapos komáromi topictalit is csinálhatunk! Valami szombatot kéne kinézni ehhez. Csibee, nászutad előtt még elcsábíthatunk? :)
Előzmény: bacee (1230)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1231
B+ már megint tréningezel? Vagy őserdei kalandtúrán veszel részt? :)
Előzmény: robicsek (1228)
bacee Creative Commons License 2002.09.17 0 0 1230
Jól hallom sör??
Mikor? Hol?
Komárom messze van?? Vagy Párkány, vagy mindegy csak ne az itthoni Pilznert csapolják.

Na szóval jelentkeznék. A részvételi díjat(út+szállás+biztosítás) a prágai nemzetközi detoxi állomás számlájára már utaltam is.
bacee

Pivovar Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1229
Prága-tali:

1. Tycho (feltételeztem!)
2. Pivo
3. OPI (?) Egy sör okán...
4. Robicsek (Ha hazatér addigra "Indiából" :)

Fog ez menni :) Új jelentkezők?

robicsek Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1228
Majd ha hazaértem, rám is lehet számítani. Mert ahol most vagyok, ott olyan a sör mint kenuban szeretkezni...
Előzmény: Tycho Brache (1227)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1227
Helyesen feltételezed...

Helyszín-lehetőségek:

Svejk Étterem Bp. VII. Király utca

Krisztina Pub&Café Bp. XII. Krisztina krt. 25.

Kávé-Szín-Ház kávézó Székesfehérvár, Koronázó tér :)))

Előzmény: Pivovar (1226)
Pivovar Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1226
BTW engem érdekel a tali... Csak valami stílszerű környezetet kell találni (egyet tudok, benne van a topic címében is :) de talán lehet közelebb is).

Jelentkezők listája:

1. Tycho (feltételezem)
2. Pivo
3. OPI (?) Egy sör okán...

Új jelentkezések?

Előzmény: Tycho Brache (1224)
Pivovar Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1225
Ha csak úgy nem :)
Előzmény: Tycho Brache (1224)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1224
>OPi pedig ítéltessék arra, hogy valakit meghív egy Staropramenre.

Úgy gondolom, ezt egy TOPICTALI keretében ejthetné meg méltóképpen...
Vélemények?

Előzmény: Pivovar (1223)
Pivovar Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1223
Mindkettőtökkel egyetértek :))

Amúgy tényleg elkelt már a topicnak egy ars poetica... Kösz, Tycho!
OPi pedig ítéltessék arra, hogy valakit meghív egy Staropramenre.

Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1222
Hülye. :)
Előzmény: OPi (1221)
OPi Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1221
Ez szép volt!

Miután kibőgöm magam, nyomok egy Staroprament :)

Előzmény: Tycho Brache (1220)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1220
Egyetértek Pivovarral, nem véletlenül megyünk mi is minden alkalommal egyre kijjebb és kijjebb a belvárostól: így találunk rá az eredeti Prága-feeling-re, ami 10 éve még az U Kalicha-ban, az U Fleku-ban és a Szent Tamásban, 6 éve az U Kocoura-ban, az U Cerneho Vola-ban és a Tigrisben, 2 éve a Na kampé 15-ben megvolt. Ma már el kell zarándokolni Smíchovba, az Újváros vagy a Kisoldal távolabbi részeibe, hogy 20 CZK alatti sörhöz jussunk, amit kérés nélkül cserélnek, ha fogyóban van, hogy csak cseh szót halljunk, hogy megnézzenek a helybéliek, mert idegenek vagyunk. A turistaáradat egyszer csak eléri maximumát - aminél a város már nem tud befogadni egy időben többet. De ha mégsem, akkor majd feltárjuk a cseh vidéket, biztos vagyok benne, hogy talán még a prágainál is nagyobb élmény lehet egy-egy érintetlen kisváros megismerése.

Prága szimbolizál nekünk, magyaroknak egy olyan helyet, ahol szeretnénk lakni, egy fejlődő, de a múltjára és hagyományaira büszke, és azt ápoló várost, ahol mind a szellem, mind a test megnyugvásra lel, sőt, gazdagodik. Ez lehet a Prága-kultusz magva, nem pusztán a jó sör, vagy a knédli, ezek csupán szükséges, de nem elégséges feltételek. Látszólag enni-inni megyünk Prágába, kocsmáról kocsmára járva elhanyagoljuk a kultúrát, a műemlékeket, a múzeumokat, de valójában pont így ismerkedünk meg az igazi szépséggel: az emberekkel, a miliővel, a hangulattal, a prágai életérzéssel. Sokszoros Prága-járók szerintem ezért mennek újra és újra, és ezért tervezgetik már a hazafelé vezető úton, Velké Popovicét elhagyva a következő út időpontját. Prágára rá lehet szokni, szenvedélybeteggé tesz, visszavár. És Te mész, mert menni kell...

Előzmény: Pivovar (1218)
OPi Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1219
nyugi Pivovar, nem tamadtam senkit sem.
Előzmény: Pivovar (1218)
Pivovar Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1218
OPi, lehet, hogy félreérted Drapáleket - úgy veszem ki, hogy ő igenis jól ismeri Prágát, csak azt nem látja eléggé, mitől vagyunk ennyire beindulva tőle. Innen nézve a "gyere velünk, csináld velünk" típusú invitálás tényleg nem talál célt... Nem kell hát rögtön támadni.

Drapálek - abban bizony igazad van, hogy az a Prága, amit mi szeretünk, a hangulatos sörözőket, a tíz vagy száz vagy ötszáz évvel előtti világot inkább idézi, mint a Károly utcai biszbasz-árusok, a gyerejapánturistaátvágunk típusú Prága, mely - valljuk be - ebbe az irányba halad. Hogy ne váljon végül Prága Központi Turista- és Gépgyárrá, azért vagyunk mi, távoli virtuál-végvár is itt: igenis mi a régi jó Prágába járunk, lebeszélünk akit lehet a csingilingi dolgokról és útikönyvekben talán nem is szereplő látnivalókról (na meg sörökről) számolunk be, ha tudunk.
Ha tényleg tájékozott vagy Prágában, már az is nagy segítség, ha néha lapjainkra nézve közbeszólsz, ha nagyokat tévedünk :)

Idézett írásodban engem nem is a pincér átverése izgat, ez szükséges (?) rossz, szinte hagyomány - hanem az apró trükkök, hogy ha már beszélek egy kicsit "konyhacseh"-ül, mivel készüljek fejleszeni ezt, milyen "ellenőrző" kérdéseket szoktak feltenni (persze lehet, hogy ez nincs egységesítve :)

Előzmény: OPi (1217)
OPi Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1217
Nyilvános forumban irtad, amely mindenki számára elérhető. Viseld következményeit, avagy moderáltasd ki.

A Prágai kultusznak szvsz nincsen egy okra visszavezethető eredője. Sok-sok orát töltene el az okok mesélése, de mindennél többet ér, ha töltessz el egy kis időt ott.

Előzmény: Drapálek (1216)
Drapálek Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1216
Köszönöm Sörgyárúrnak a "helyzetbe-hozást", de talán nem kellett volna...

Ha már itt vagyok, olvasgattam ezt a fórumot.
És az jutott az eszembe, hogy vajon miért van nálunk ez a Prága-kultusz? Mitől divatos - sőt, néha "trendi" - Prága? Az (olcsó és kiváló) ottani sörtől? Az Orlojtól? A barátságos és talpig úriember pincérektől? A bazársorrá silányult "Královská cesta"-tól?
Elgondolkodtató.

Pivovar Creative Commons License 2002.09.13 0 0 1215
Történet Drapálektől a Beégésem története c. topicból:
---------------------
Most nem én égtem be:

Prága, barátaimmal elmentünk sörözni. Útközben meséltem nekik, hogy mennyire átverik a a külföldieket, ha nem tudnak csehül. A Hradzsinban bementem az egyik kocsmába, kértem csehül ötünknek sört és fizettem 125 koronát. Kihoztam a korsókat az utcára, csak úgy állva legurítottuk. Egyik cimbora bevállalta a következő kört. Előtte jól megkérdezte, hogy mondják, hogy „5 sört kérek”. Bement, kihozta az öt sört, megkérdeztem, mennyit fizetett, mondta, hogy 150-et.

Utólag kiderült, hogy ő mondta a mondókáját, a pincér meg kérdezett tőle valamit (ellenőrző kérdés…) és erre már nem tudott válaszolni, lebukott, rögtön át is verték
---------------------

Csokis Creative Commons License 2002.09.12 0 0 1214
Vannak most azok a Soproni plakátok, ahol filmekkel operálnak (Ötödik elem, Tizedes, meg a többiek). Ott jutott eszünkbe, hogy lehetne csinálni egy olyat is, ahol jobbról is két üres üveg, balról is két üres üveg, középen meg homályosan -ahogy a filmekben szokták a részegséget jelezni- összefolynak egy ötödikké. Felirat: "Kétszer kettő néha öt". Na, ha ott ennyiféle sör van, attól félek, hogy ez a számolás is ennyire lenne megbízható. :-)
Előzmény: Tycho Brache (1213)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.12 0 0 1213
Hát hitelt érdemlően csak úgy lehetne megszámolni, hogy mindegyik fajtából egy üres üveget produkálsz magad elé az asztalra.
Így legalább azt is el tudod dönteni, hogy melyik a legjobb, és utána már csak olyat iszol.
Előzmény: CsFeco (1212)
CsFeco Creative Commons License 2002.09.12 0 0 1212
Bizony, bizony. És rögtön a régi határállomás közelében egy remek kocsma 10 féle csápolt sörrel és meg nem számolható fajta üvegessel! ;))
Előzmény: Csokis (1210)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.12 0 0 1211
Nekem Fehérvárról 1 óra Komárom vonattal, ha előtte az állomás előtt a Gombában iszom egy sört, akkor 1 óra 5 perc...
Amúgy olvastam már valakiről, aki tesztelte Komáromot és Párkányt is, előbbi mellett kardoskodik azóta.
Előzmény: Csokis (1210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!