Keresés

Részletes keresés

Piet1952 Creative Commons License 2016.06.07 0 0 22915

Más állat: darazsakat mivel lehet elűzni, befészkelték magukat egy terasz párkányába????

Raid meg ilyenek nem hatnak rájuk.

Előzmény: Zsal (22911)
Piet1952 Creative Commons License 2016.06.07 0 0 22914

Levéltetvekre biztos jó a nikotin.

Előzmény: lapar (22908)
lapar Creative Commons License 2016.06.07 0 0 22913

Valami hasonlót (sárga) használtam hangya ellen, arra is jó, behordták a bolyba, és gondolom adtak a "gyerekeknek" is belőle.

Előzmény: Ali-bá (22912)
Ali-bá Creative Commons License 2016.06.07 0 0 22912

Protect légyírtó granulátum a lyukakba néhány szemcse. Úgy tűnik hatásos.

Előzmény: Zsal (22911)
Zsal Creative Commons License 2016.06.07 0 0 22911

Szép napot mindenkinek!

 

Lótetű ellen van valami tuti szer? Az őszi füvesítés előkészületeit végzem, és a frissen feltöltött területen minden reggel hosszú "feltúrt" részek vannak. Olyan mint amikor a vakond közvetlenül a felszín alatt halad, csak ez a lótetű méretének megfelelő nagyságú.

 

Rengeteg ilyen mozgás van, szeretném kiiktatni őket.

 

Ha valaki tudna tanáccsal szolgálni azt megköszönném.

 

Üdv,

 

Zsal

lapar Creative Commons License 2016.06.07 0 0 22910

Jogos, nincs is nyilvános helyen. (mint a többi permetszer)

Előzmény: öreg_néne_b (22909)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.06.07 0 0 22909

1 l-es flakon vízben telitetten vannak a csikkek

Ilyesmit nem tartok otthon, ha valaki beleiszik, meghal.

Előzmény: lapar (22908)
lapar Creative Commons License 2016.06.07 0 0 22908

A következő fura kérdésem van az urakhoz:

Az áztatott cigi csikk oldat mennyire lehet hatékony, mint rovarírtó?

Egy ismerősöm mondta, hogy használja, de nem tudom, működik-e, és milyen töménységben.

Természetesen csak disznövényre használnám inkább, mert az elbomlási idő ugye nem ismert.

(úgyis kűzdök állandóan a pajzstetüvel a kecskerágón)

Tehát a pontos kérdés az lenne, ha egy  1 l-es flakon vízben telitetten vannak a csikkek, akkor az kb mennyire higítható, hogy működjön?

beetee Creative Commons License 2016.06.07 0 0 22907

Ahogy Jani71 is mondja, atka is esélyes. A képet csak így tudtam kinagyítani.

Mintha lennének rajta apró fehéres lények a szövedék mellett...

de ha már a levél felszínén is vannak, akkor a fonákján nagy dzsembori lehet...

 

Vagy rosszul gondoljuk, és a következő képlet miatt sima lisztharmat:

 

Én az utóbbit valószínűbbnek látom.

 

Előzmény: Didergő Király (22905)
Jani71 Creative Commons License 2016.06.07 0 0 22906

Ha van erős nagyítód, akkor nézd meg a levélfonákot! El tudom képzelni, hogy atka kártétel.

De nem tudom biztosan (most elég vizes az időjárás). Ha atka és leirtod, utána nekilódul majd.

Előzmény: Didergő Király (22905)
Didergő Király Creative Commons License 2016.06.07 0 0 22905

egyre csúnyábban néz ki a birsalmafám, kókadnak, lefonnyadnak rajta a levelek. nagyon aggaszt a dolog. amikor még nem teljesen fonnyadtak a levelek, akkor így néznek ki:

 

meg akartam úszni a permetezést, mert mellette van az egyik cseresznyefa + a hamarosan érő josta és ribizli, de már nem érdekel, szükséghelyzet van. félek, hogy már késő is.

pacsepa Creative Commons License 2016.06.06 0 1 22904

Nekem vannak reflektorok a kert felé.

Egyrészt nagyon keveset tudok a kerttel foglalkozni, jóformán csak hétvégén.

Másodszor van egy viszonylag nagy kerti tavam és a fák közel vannak hozzá. A növényvédőszer vízbe szóródását elkerülni nem tudom, de minimalizálni igen, ha a késő esti, kora reggeli órákban permetezek, amikor a szél elcsendesedik.

Előzmény: Andrea555 (22903)
Andrea555 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22903

Ó,köszönöm,megjegyzem. Nem fogom tárolni máskor . Most viszont én már ki nem megyek ! :) Éjjel permetezni? Közben világítasz magadnak,vagy van világítás a kertedben? A 14 nap még beleférhet igen. Köszönöm a segítséget!

Előzmény: pacsepa (22901)
pacsepa Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22902

Itt van az általam említett őz. A kép olyan amilyen, csak telefon volt nálunk. A férfiakban jobban bízott, csak engem engedett simogatásnyi távolságra. :-)

 

Előzmény: öreg_néne_b (22899)
pacsepa Creative Commons License 2016.06.06 0 1 22901

Nem szeretjük, ha a permetet eltárolja valaki és később használja fel. Ez az egy nap határeset, de miért nem fújod most ki? Én pl kifejezetten szeretek este, vagy éjjel permetezni.

A növényvédőszerek a vízzel elkeverve elkezdenek bomlani, tehát a hatásossága már holnapra is csökken valamennyivel. Gyengített szerrel permetezni egyenes út a rezisztens kártevők kinemesítéséhez.

karalábéra nem írja a szer leírása, de a hasonló növények esetében7 nap körül van az ÉVI-je. Ebből kellene kiindulni. Ráhagysz még egy hetet és a 14 nap ez a maximum. Ez nem fér bele?

Előzmény: Andrea555 (22898)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22900

A dámbikák októberben barcognak. Ehhez teknőt kaparnak maguknak, belevizelnek és ebben hemperegnek. Ott várják a teheneket, amik maguk választanak. A bikák egymás között viaskodnak a legjobb helyekért. Amennyiben nem akarsz te is teknőt kaparni magadnak, akkor rád nem veszélyesek ilyenkor sem. ;)

Előzmény: pacsepa (22897)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22899

Igen, lehet. A dám tipikus vadaskerti állat.

Előzmény: pacsepa (22897)
Andrea555 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22898

Sziasztok! A tökféléket ellepték a levéltetvek,ezért lefújtam őket most este Actarával. Viszont maradt még egy kevés.Az lenne a kérdésem,hogy ez a bekevert jó lesz e még holnap,na és fújhatom e karalábéra. Nagyon sok lisztecske van rajta.Tudom nem fognak eltűnni,de kicsit legalább gyérülnének. A leírásában nem találtam a karalábét,így nem mertem rászórni. Ha mehet mennyi az évi.-je?

pacsepa Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22897

Lehet vásárolni?

A vadállatok terén nem túl nagy a műveltségem, azt nem tudom, hogy a dámszarvasnál van-e bármilyen üzekedés és harc a hímek között. Ha igen, akkor a bőgéssel, vagy anélkül, felajzottan nem biztos, hogy kezes jószág.

Előzmény: öreg_néne_b (22896)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22896

Ha az erdőből viszi haza, akkor nem az övé. Ha vásárolja, akkor igen.

Előzmény: pacsepa (22894)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22895

A dámbika nem bőg...

Előzmény: pacsepa (22893)
pacsepa Creative Commons License 2016.06.06 0 1 22894

off:

Az a helyzet, hogy a vadállat az nem magántulajdon, hanem állami, vagy valamelyik vadásztársaság tulajdona. Egy ismerős egy őzgidát hazavitt és nevelgette. Mikor kiderült elkobozták és szabadon engedték. Még meg is akarták büntetni. majdnem vadorzót csináltak belőle.

Utána az őz jó ideig ott kóborolt a környéken, én is találkoztam vele, sőt le is fényképeztem, amikor a nyomunkba szegődött az erdei ösvényen. Még óvatosan meg is lehetett simogatni, de félek pörkölt lett belőle, mert vannak arrafelé vadabb népek, akik a prédát látták benne. évek óta nem látom.

 

off2:

Az mondjuk érdekes, hogy egy falubelije meg egy vadmalaccal csinálta ugyanezt, aki onnantól házőrzőként viselkedett összehaverkodott a kutyáival, bejárt a falu széli házba, ha bement a boltba, akkor elkísérte. Neve is volt "Csíkos". Szép termetes állat volt, de még mindig ölebként működött. Imádta az autót, ha mentek valahova, akkor az anyósülésen ült. Esküszöm! :-)

De ez nem minden! A tulajdonos házaspár férfitagja angol állampolgárként született, magyar nőt vett el és beleszeretett a kis fakuba, ahol természetvédelmi terület kezdődött az ablaka alatt. Az autójuk "otthonról" hozott angol rendszámos és jobb kormányos volt! Ergo a látvány úgy nézett ki, hogy jön veled szembe egy autó, amelyik "vezetőoldalán" egy vaddisznó feszít! :-D

Előzmény: öreg_néne_b (22889)
pacsepa Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22893

Bőgés idején veszélyes lehet, főleg ha bika! A háziasított őzek és szarvasok olyankor nem annyira kezes állatok, adott esetben még a gazdáját is riválisnak tekinti. Az erő meg vele van.

Előzmény: öreg_néne_b (22892)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22892

Nem vadabb, mint a nyúl. :)

Előzmény: Piet1952 (22891)
Piet1952 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22891

Azért a Damvad azért csak egy vadállat! Azért az más mint egy (harapós) szamár ;-)

Előzmény: öreg_néne_b (22889)
hamvasat Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22890

Sziasztok!

 

Annyira azért ne idegeskedjetek rajta :-) 

 

Úgy néz ki, hogy ez a riasztó működik.

 

Köszönöm a tanácsokat, majd szépen fokozatosan vezetem be a szankciókat, ahogy a türelmem is fogy.

 

Egyelőre ahányszor jön a dög, annyiszor hívom fel. Ma is felhívtam és megtudtam, hogy ugyanarról az állatról van szó, csak elkezdett kinőni a szarva. Állítólag ilyenkor nagyon gyorsan, akár heti 7-8 centit is nőhet.

 

Vagy etetve vagyok :-)

öreg_néne_b Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22889

Dámot tartani nem nagyobb ügy, mint kecskét vagy szamarat. Engedély csak a veszélyes állatok tartásához kell, de a dám nem számít annak.

Előzmény: Jani71 (22888)
Jani71 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22888

A legutolsó hozzászólásokat olvasva én is épp ezt terveztem beírni, de látom, hogy már megtetted.

Szóval kezdjük az elején: lehet egyáltalán olyan, hogy a delikvens csak úgy dámot tart?

Van egyáltalán engedélye rá? Plusz csak úgy bejön, mindenféle bonyodalmat, kellemetlenséget okoz,

kárt tesz neked, költségeid vannak, ő meg csak sz@rik rá, meg lepasszol?

Már bocsánat... Az meg már milyen?

Ezzel az erővel te is odamehetnél éjszaka az udvarába és minden effélét csinálhatnál, majd amikor

kérdőre von, akkor vonnál egyet a válladon lezserül... Hol élünk...?

De kezdhetjük a boncolgatást a 22865-nél is: kiszökött az állat, de ő a tulaj? Ez hogy van?

Ha kárt tesz az az állat, akkor valaki felelős érte!!! Akárki akármit mond!

Az(ok) a szarvas(ok) valakinek a tulajdona(i), akárkié is. Fogja be, tartsa zárva, ha tényleg 'maszek'!

Viselje a költségeit és nehézségeit! Ha vadásztársaságé, akkor pedig kártalanításra vagy jogosult

(persze az alább leírtak feltételével, gondolom) - nyilván 'magántulajdon' esetén is.

Na, most jól felhergeltem magam... Húú, de utálom az ilyent...!

Előzmény: pacsepa (22887)
pacsepa Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22887

Vadállat befogása és tartása nem engedélyköteles egyébként?

Előzmény: hamvasat (22884)
ax15 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 22886

Említsd meg a tulajnak, hogy elmész a jegyzőhöz birtokvédelmet kérni a vadja ellen.

Az neki nem lesz ingyen, ha bizonyítani tudod, hogy az ő állatkája jár hozzád kajálni gyümölcsfát.

Hátha ettől eszébe jut megfékezni éjszakára, vagy legalább megetetni rendesen.

Plusz nem szeretnéd, ha valami baja lenne a permettől.

 

De előtte legyen valami emberi léptékkel zártnak minősíthető kapud.

Ha átugorja az más eset, az már az ügy szempontjából nem a te bajod. Te megtettél mindent, hogy ne jöjjön be.

 

Előzmény: hamvasat (22884)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!