Keresés

Részletes keresés

grandpaa Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7122
Köszönöm, nézegetem a szomszédos bejegyzéseket, hátha kitalálok valamit....

http://kepfeltoltes.hu/view/100528/STA72345_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Előzmény: gerard (7119)
-Tremmel- Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7121

Szia!

Nagyon köszönöm azért, hogy megnézted!

Üdv, Imi

Előzmény: gerard (7110)
milyennincs Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7120

Az a mondat iaternak szólt, az eredeti kérdésére. Az 1862-t meg 1882-nek olvastam. Elnézést (pláne nem is kellett volna annyit lapozgassak).

Ha valakit a ref. fegyverneki anyakönyvezés - mégis - érdekelne, most olvasom, hogy F. annak előtte (<1884) Kenderes filiája volt.

Előzmény: Törölt nick (7114)
gerard Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7119

Szia.

 

valamilyen év (az biztosan feljebb van) februárjában, talán 2.-án, stephanus ?? talán tompa csinált valamit, ha az alatta lévő név alá lenne húzva, akkor házassági bejegyzésre gyanakodnék, így lehet hogy csak simán meghalt, vagy megszületett.... :-)

 

HA három négy ilyen szöveget kiraksz, akkor könnyebb betűhasonlóságokat találni, és talán értelmes latin szavakat is elő lehet bányászni....

 

Ha más ilyen névnél az alatta lévő női név is alá van húzva, akkor házasság, és általában még szerepelnek a tanúk aláhúzás nélkül

 

Ha nem, akkor ugye vagy születés vagy halál (ami ez esetben ugye vagy keresztelés, vagy temetés) Ennek ki kellene derülnie az egész ilyen jellegű bejegyzések elejéből....

 

Se mortu se asentis szót nem tudok felfedezni, de a születést se latinul, úgyhogy bármi lehet.

 

gerard

Előzmény: grandpaa (7117)
gerard Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7118

Szia.

 

Szívesen megnézek akármit. ABC.ben vannak, pár név nem a világ.....

 

(persze majd ha hazaérek)

 

gerard

Előzmény: curlie (7112)
grandpaa Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7117

Ez a jó.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/100528/STA72345_r_szlet_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Előzmény: grandpaa (7116)
grandpaa Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7116
Rossz a link bocs.....
Előzmény: grandpaa (7115)
grandpaa Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7115


Kedves Olvtársak!

Ki tudja ezt valaki betűzni? Egy csomó ilyen régi bejegyzést találtam, de nem tudok mit kezdeni velük....

http://www.facebook.com/photo.php?pid=357677&id=1780710340&oid=114514461922949
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7114
Hogy mire gondol, nem tudhatom. De: Fegyverneken a katolikus anyakönyvezés kezdődött 1862-ben. Ezt megelőzően az itteni (kevés) katolikust anyakönyvezték Tiszabőn. (Forrás: Magyar Katolikus Almanach és Kálniczky László: A MOL filmtárában őrzött anyakönyvi mikrofilmek katalógusa. (segédlet 4/1.)
Tiszabőn valóban nincs református gyülekezet, a fegyverneki a Tiszantúli Egyházkerülethez tartozik (mert az erre vonatkozó mondatot nem értettem).
Előzmény: milyennincs (7113)
milyennincs Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7113

Szerintem ő a reformátusokra gondol. Annak az egyházkerületének az alapítása volt 1882-ben egy Baldácsy-alapítványi ingatlanra 'támaszkodva' (br. Baldácsy Antal 80 holdnyi  belső telki birtokából 10 holdnyit ajánlott fel, előbb volt iskola, templom csak 1928-ban lett).

Tiszabőn nincs református közösség.

Sztem hívd fel őket: 5231 Fegyvernek, Felszabadulás út 150/b. http://www.freeweb.hu/nagykunref/lelkesz.html

Előzmény: Törölt nick (7108)
curlie Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7112
T. gerard!

Hát nekem nagyon sok nevem lenne... úgyhogy ezzel nem terhellek, majd igyekszem valahol hozzájutni a könyvhöz.

De azért kettőt csak megkérdeznék: 1.) Princz Anton egy Franciska nevű feleséggel; 2.) Stump(h) Joseph egy Shedler Anna-Mária nevűvel...

Előre is köszönöm!

Üdv.: curlie
Előzmény: gerard (7077)
Pélyi Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7111
Sziasztok,

A burgerlandi betelepültekről, hol tudnék keresgélni? Mert Rusz vezeték nevet keresek, akik onnan kerültek Veszprém megyébe.

Péter
gerard Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7110

Szia.

 

Nincs...

 

egy db tremer-t találtam... (tremer, heinrich, dichelbach, mit fr., 2 ki, "fort", - 77/6743:93) cj, pr 1763.04.03 de ő sem magyarországra jött..... (preussische lande)

 

Sajna.

 

Gerard

 

Előzmény: -Tremmel- (7078)
iater Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7109

elvileg?

nem biztos?!

azért köszi a választ :)

 

van még arcanumos anyagod? küldj emailt, ha igen.

Előzmény: Törölt nick (7108)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7108
Elvileg 1800-tól Tiszabő filiája volt. Itt már 1738-tól vezettek akv-eket. A levéltárban az A 896-899 filmeken van.
Előzmény: iater (7106)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7107
Valakinek megvan esetleg?:

Magyar vasuti szaknaptár, közlekedési almanach és sematizmus 1911.
iater Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7106

üdv!

 

gyors kérdést szeretnék feltenni, hátha valamelyikőtök épp itt ül és gyorsan válaszolni is tud.

Hol anyakönyvezték Fegyvernek lakosságát a templom 1862. évi megépítése előtt?

 

köszönöm a lehetőség szerinti gyors választ :)

duros Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7105
Hm, several days. I am send email 25. 3. 2010...:-) Or ..maybe as spam evaluated...
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7104
O.K., but bear in mind, that it sometimes takes several days to receive an answer.
Előzmény: duros (7103)
duros Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7103
Djurika, great thanks for your answer. My email was in hungary language - I had the email to translate from colleague.
I will try to contact the Nógrád County Archive.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7102
If you think that the children of Jan Snopek and Juliana Skotnyar were born in Nagylóc, then you have to contact the Nógrád County Archive (Nógrád Megyei Levéltár). This is their website:

http://www.nogradarchiv.hu/

And here are the accessibilities:
(under "Kapcsolat velünk" -> "Elérhetőségek")

http://www.nogradarchiv.hu/id-187-elerhetosegeink.html

They can only give you data about births that happened more than 90 years ago (1919 or earlier), and only those marriages and deaths can be searched for, which happened before 1949 and 1979, respectively. As of 2010, 1920 births, 1950 marriages and 1980 deaths are not available to the public, because these entries are considered as private information. (This is the so-called 90-60-30 rule)
If you need data after the aformentioned dates, you have to contact the local goverment / mayor's office of Nagylóc, that's the only formal way:

http://onkormanyzat.net/2006/onkormanyzatok/nagyloc-kozseg

Did you mean your mail was unanswered? Maybe no-one around there speaks English and, in this case someone has to translate the letter for you into Hungarian.
Előzmény: duros (7101)
duros Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7101
I want to find a descendant of one of my great-grandfather's brother. He was Jan (János - lat. Joannes Nepomucennus) Snopek (hung. Sznopek) and he was born 16th May 1885 in Cuklasovce. In a birth record there is that he got married with Juliana Skotnyar 17th January 1909 in Nagylóc. I couldn't find more information in his parish neither in offices. Janos Sznopek probably owned a mine, let us say miner concession of one of mines of late district Modry Kamen (in Hungary it is "Kékkő"). After the end of World war II. he wanted to transfer the proprietary to his nephew, but then the communist system came so it wasn't done. I dont't want the renovation of ownership of course, this is just about the research.
I tried to contact some of Sznopeks following the Hungary telephone directory especially from the near area of Nagylóc (according to he map Nagylóc is near to Modry Kamen). Unfortunately, all attempts were unsuccesful or if someone of them answered they weren't descendants of this Janos Sznopek. I don't speak Hungary, so it is a problem for
me to search in Hungary institutions. Even though I am send email for mayor of Nagylóc - unacknowledged.
I'll be very grateful if you find something.

Thanks
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7100
Ugyanez volt a dabasi r.k. filmekkel is, valamikor dec.-jan. fordulóján leküldték vidékre és május közepén jöttek vissza. Gondolom két hónapig lehet "aktás" míg a kutató matat, utána meg egy másiknak is kellett ugyanott ugyanazok a filmek, és az is max. két hónapig szöszmötöl vele, meg a postázás is eltart egy ideig (nem is értem hogy merik rábízni a m. kir. postára :-o ...) Tehát legközelebb én már eleve úgy számolok hogy ha valami "aktás", akkor legrosszabb esetben fél évet kell rá várni. Jó eset meg ritkán van.
De azt sem értem, hogy a nagyobb városok esetén, ahol mondjuk van 21 tekercs film az adott plébániából (pl. Kecskemét r.k.) és valószínű hogy többen is akarják kutatni, ott miért nincs másodpéldány?
Előzmény: grandpaa (7099)
grandpaa Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7099
Kedves Olvtásak!

Lehet az, hogy valaki január óta "ül" az 51809-es mikrofilmen, vagy csak mindíg rosszkor kérem? Január óta nem tudok hozzájutni.
esz-ki-mo Creative Commons License 2010.05.22 0 0 7098

Köszi.

Próba szerencse...azért nagyon meglepődnék, hogyha találnék valamit...nagy mázli lenne, mert jelenleg a Bakonyig tudtam visszafejteni a nyomokat, ahol a szépszüleim születtek úgy 1810 körül...de kis szerencsével akár az ő szüleiket be is telepíthették valamikor a 18. sz vége felé...

 

No, majd kiderül.

 

Eszk

Előzmény: pistur (7095)
milyennincs Creative Commons License 2010.05.22 0 0 7097

Köszi.

Igen, ez sajnos másik család. Engem konkrétan ama Zách (Záh)-nemzetség érdekelne, amelynek egyik ága (főág?) Zách Feliciánban, ill. két lányában végződött.

Az ő merénylete 1330-ban volt (ott helyben 'levágták'), de a Zách-ok már a XIII. században jelentős birtokokkal rendelkeztek Nógrádban, ill. későbbi birtokszerzésekkel a környező vm-ékben. (Z.F is barsi birtokos volt).

 

A Benyovszkykról tudtam, hogy ők egy korábbi elágazásból származtatják magukat, kiváncsi voltam említ-e a két tudós genealógus bármely más családot, aki így ennyi idő után azé' büszke az ő eredeti nemzetségükre.

Marad akkor az Arcanum, meg a Borovszky...

 

Előzmény: pistur (7096)
pistur Creative Commons License 2010.05.22 0 0 7096
Hello!
Nagy Ivánból a Zach. ennyi

Zach család.
Zach József kir. Curiai (igy) orvos 1765-ben Mária-Teréziától kapta czímeres nemes levelét. *
Czímere a paizs felső részének közepéről két felé húzott vonal által három udvarra oszlik, a középső (alsó) kék udvarban zöld téren daru áll, jobb lábával buzogányt tartva, melyre kigyó tekerődzik, a baloldali arany udvar baloldalából kétfejű fekete sasnak fele része látszik, a jobb oldali ezüst udvarban egymás fölött vizirányosan két vörös pólya és azok fölött egy vörös csillag szemlélhető; a paizs fölötti sisak koronáján daru áll, fölemelt jobb lábával kövecset, csőrében pedig kigyót tartva, két elefántormány között, melyekből a jobb oldali arany, a baloldali fekete szinű. Foszladék jobbról aranyfekete, balról ezüstkék. *
A nemesség szerző utóbb a pesti invalidusok hazának orvosa és protomedicus volt. Ennek fiai Antal és Ferencz. Amaz született Pesten 1747. jun. 14-én. Mint a bécsi mérnök kari katonai akademia növendéke katonai pályára lépvén, a franczia háború alatt mutatott vitézsége és katonai érdemei által már 1798-ban tábornokságra emelkedett. Ezen évben a novii ütközet után Mária Terézia rendét és élete hosszára külön dijt nyert. Marengónál fogságba esett. 1801-ben Ferencz testvérével együtt magyar báróságra emeltetett. * 1805-ben altábornagy lett. 1810-ben Olmuczvár al-, 1813-ban főparancsnokavá 1825-ben pedig katonai szolgálata 50. évében főhadszertármesterré neveztetett. * Meghalt Gréczben 1826. nov. 22-én.
A bárói czímer csak a bárói korona által, és e fölé még két koronás sisak helyezése által különbözik az előbb leirt nemesi czímertől, a jobb oldali sisak koronáján egyfejű fekete sas áll szét terjesztett szárnyakkal, a középsőn ugyan az, ami a nemesi czímeren, a baloldalin pánczélos kar kivont kardot tart. Foszladék jobbról aranyfekete, 290középről ezüstkék, baloldalról ezüstvörös. A paizst két oldalról telamonok gyanánt két sisakos pánczélos vitéz tartja. *
Előzmény: milyennincs (7086)
pistur Creative Commons License 2010.05.22 0 0 7095
Hello.
Ha mész a könyvtárba akkor van egy könyvecske amiben megtalálod az iratok felsorolását, és abból a IV. K2 10 kútfő telepítési űgyek 1786-1789 ig Inpopulationala .
Ezt kérd ki.
Ebben találsz latin és német nyelvű toborzási felhívásokat, sőt szerb és más nyelveken is. 1787 nov.27-i dátummal. később pedig találsz 3 füzetszerü lapokat 20oldalas oldalanként 13 névvel, a bejővő telepesek név szerinti felsorolása.

jó bogarászást.
üdv pistur
Előzmény: esz-ki-mo (7082)
milyennincs Creative Commons License 2010.05.22 0 0 7094

Kösz szépen. :) A megadtad linket is.

Ha van még valakinek Nagy Ivánja, azt is megköszönném.

Előzmény: kerub (7087)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 7093
tett helyett tedd! :(
Előzmény: Törölt nick (7090)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!