Keresés

Részletes keresés

Jani71 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 1427

Előre bocsájtom: nem vagyok szakértő.

A klasszikus válaszok a hasonló kérdésekre: leylandi, bizonyos fajtájú borostyán (de persze ez nem klasszikus sövény, ráadásul erős tám is kell neki), bambuszok némelyike, esetleg még tuják. Így elsőre.

Ha nem ragaszkodsz annyira az örökzöldhöz, akkor pedig természetesen a turkesztáni szil (tavaly ősszel ültettem, valamelyiken már kb. másfél cm-es friss hajtások vannak). Visszaolvasva láthatod, hogy milyen brutál növény.

Ja, és nem örökzöldben (támrendszert feltételezve) még: Bakó, Kurucvér szőlők (de ezekkel már nagyon elkanyarodtam az eredeti felvetésedtől).

Előzmény: Efendi. (1425)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1426
Te a csodasövényes oldalról rendelted? Mi egy magán termesztőtől, szerintem azok, amelyeket mi vettünk nem volt többek 1 méternél, amelyek meg igen, azokat elültettük, mint fát. Raktunk oda valami tápszerűséget vagy műtrágyát, én meg nem mondom mit, meg egy csepegtetőcsövet, azt sem a talajba, hanem a csemeték közé, az öntözés az még annyival lesz megoldva, hogy a fűnek az öntözése is ad majd vizet. Szóval csak azt akarom ezzel mondani, hogy rajtunk reméljük nem fog múlni ez a sövény jövője. Igaz, mi nem raktunk olyen szőnyeget mint azon az oldalon volt, de ha nő a gaz, majd kigyomláljuk!!! :P Ha majd lesz valami, csinálok képeket! 
Előzmény: Tigano (1424)
Efendi. Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1425

sziasztok szakértők,

 

tanácsot szeretnék kérni Tőletek.

öreg léckerítés hézagait eltüntetendő szeretnék valamit felfuttatni rá. (van közvetlenül mögötte vasrács-kerítés is, tehát nem lehet besétálni a szomszéd telekről, de nézelődni egyelőre igen.)

tehát minél gyorsabban terebélyesedő örökzöld növényt keresek, ennyi a cél.

mit ajánlotok?

Tigano Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1424

Végül én is levágtam az összeset. Nem tudom így mi lesz belőle. A tövek kb. 1méteresek voltak, és mivel a leírás szerint 20cm-nél kellett visszanyírni, lehetetlen volt rügyek felett metszeni, mivel csak a tövek tetején/végeinél voltak rügyek.

Így most ahogy írod, nálam is csupasz pálcikák maradtak, de hogy ebből így lesz-e még eredés, arra nagyon kíváncsi leszek. Egyébként a levágott szárakat (melyeken a rügyek voltak) vízbe tettem, eddig még nem pusztultak el, sőt, bontják a leveleket, talán sikerül kigyökereztetni néhányat.

Előzmény: Törölt nick (1416)
vedyt01 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1423

Ami a kütyüt illeti, a navigációs rendszer IGO.

A lényeg, hogy most nem mentünk Mikebudára, elcsábultam a leylandi ciprusra. Nagy nagy dilemma volt, de végül az örökzöld mivolta miatt inkább ezt választottam. Azokat már elültettem, "megmetszettem". És most izgulok, hogy nőjjenek. Kb. 60-70 cm magasak csak. Hogy mikor lesz belőle sövény ki tudja :-)

Turkesztánit majd az utcafronra akarok ülteteni, de csak nyáron aszfaltoznak és csak utána lehet. Szóval csak jövőre szolgálhatok eredménnyel...

De ha kimennek a leylandik (remélem nem, de a kutyám jó kertész módjára locsolgatja) akkor lehet, hogy mégis csatlakozom hozzátok :-)

Jani71 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1422

Voltatok Mikebudán (odataláltatok :-) )? Ha igen, mennyit vettetek, milyent sikerült venni, elültettétek-e már, milyen helyre ment, esetleg látszanak-e már a sikeres eredés jelei? Tudod már, hogy milyen kütyü van a kocsiban?

Előzmény: vedyt01 (1359)
Jani71 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1421

1418: Épp' ma néztem egy virágboltban, gyakorlatilag ott is ennyi volt. Az biztos, hogy én nem adnék egy puszpángért ennyit.

 

1420: Hát, ha 40-50 cm, akkor mindenképpen visszavágnám. Ha én csinálnám a saját kertemben, akkor a legalsó kibújt levél felett vágnám el (tuti, ami biztos), ha ez nincs nagyon magasan. Ha nagyon magasan van, akkor viszont megnézném a lejjebb levő rügyeket, és ha ezek ígéretesek (duzzadtak), akkor kb. 15-20 cm-nél vágnám. A turkesztáni szil meglehetősen vitális faj, nálam a tavaly ősszel ültetett mind megeredt, már szépen levelesednek. 1345,1349.

Ha...

Előzmény: drofmats (1420)
drofmats Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1420
Vettem Mikebudán turkesztáni szilt. Már rügyezik, holnap elültetem. A gyökerét nem számítva 40-50 cm hosszúak.
Azt szeretném kérdezni, hogy most ültetés után vágjam vissza, vagy ilyenkor nem szabad?
És ha szabad, mennyire lehet visszavágni? Maradjon rajta levél, vagy a földtől 10-20 cm-re levághatom, nem számít a levél?
pyracantha Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1419

Hello!

Berberis julianae (juliánborbolya), Pyracantha coccinea (tűztövís), mindkettő bökős.(de örökzöld)

Előzmény: Eszto (1403)
pyracantha Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1418

Hello!

Attól függ, mi az "olcsó"?!  Most láttam egy "nagy" árúházban 899.-Ft-ért. Nekem van harmadáért, sőt... A szaporításban is tudok segíteni.

GY-M-S m.

Előzmény: Karesz22. (1411)
fapeter Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1417

Szia Karesz!

 

szombathelyi TESCO?

bár költségesnek tűnik 900HUF egy kb 16-20cm-s tőért...

Előzmény: Karesz22. (1411)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1416
Én sem vagyok hozzáértő, de én tegnap metszettem meg, ha jól emlékszem mi is novemberben ültettük. Hát nem tudom, apám szerint muszáj, mert így fog a későbbiekben szépen megbokrosodni illetve, ha most nem metszenénk vissza akkor az egész felnőne és egy útszéli bozótosra hasonlítana, tehát nem lenne szép sövény formája. Mindenesetre most úgy néz ki, mintha pálcikák állnának ki a földből... ;-) Kiváncs vagyok lesz-e belőle valami... :))
Előzmény: Tigano (1415)
Tigano Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1415

Sziasztok,

 

Novemberben ültettem 80tő turkesztáni szilt. Ahogy nézem, mindegyik szépen megeredt, elvileg most kellene visszametszeni 15cm-re. Nem vagyok egy kertész típus, ezért kérdezném a hozzáértőktől, hogy ha én most így, hogy már rügyezik és  kettévágom a szárát, akkor nem fog elpusztulni a növény? Olyan rossz érzésem van, hogy ezzel gyakorlatilag kinyírom az éppen éledező növényt. :-)

 

A másik kérdésem, van-e valakinek infója arró, hogy a turkesztáni szilnek minimum milyen széles "földsáv" kell? Van egy rész a kertemben, ahol a ház oldalánál majdnem a kerítésig ki van betonozva az egész, mindösszesen kb. 20cm-nyi föld van. A kerítés alapja is beton, kb. 40cm mélyen, viszont a ház irányába csak egy kb. 10cm-es betonréteg van, tehát az alatt képes lenne terjeszkedni. A vízellátást meg tudom oldani úgy, hogy az ereszből érkező vizet odavezetem, vagy ha az nincs, akkor locsolással. De nem tudom, hogy az a 20cm elég lesz-e a növénynek.

Valami nagyon kéne ide, mert igencsak zavar, hogy a szomszéd belát.

Ha valaki tud segíteni, megköszönöm.

Jani71 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 1414
Én vagyok a Te embered (módszertani értelemben, sajnos alapanyagot nem tudok adni). Ti. édesanyám nagymestere a puszpáng szaporításának (látnád az udvart... :-) ). Ha érdekelnek a részletek, írj (jöhet magánban is)!
Előzmény: Karesz22. (1411)
kisszszoros Creative Commons License 2008.03.21 0 0 1413
... és sokkal szebbek mint a más sövények, és sokirányban hasznosíthatóak a szárak, és a rügyek (megfelelő fajta esetén) ehetőek ...
Előzmény: agicza (1408)
kisszszoros Creative Commons License 2008.03.21 0 0 1412
ezeket félfás dugványozással szaporítják, javaslom a Jeszenszky féle Oltás, szemzés, dugványozás c. könyvet megvenni antikváriumból, abban pontos leírása van a félfás dugványozás idejének és módjának.
Előzmény: Karesz22. (1411)
Karesz22. Creative Commons License 2008.03.21 0 0 1411
Hello Mindenkinek!Új vagyok!A segitségeiteket szeretném kérni!Buxust,puszpángot szeretnék ültetni!Ezt hogyan lehet szaporitani?Nem tud valaki olcson eledót?Vas megye!Elöre is köszönöm!Karesz
Dogfüggő Creative Commons License 2008.03.13 0 0 1410
Szia!

Veszítenivalód nincs, de ha borókáról van szó, sajnos nem túl nagy az esély, hogy megmaradjon. Már a fiatalok se nagyon bírják az átültetést.
Előzmény: leppre (1401)
ZsuR Creative Commons License 2008.03.13 0 0 1409
Latom, mar kaptal ajanlast - nekem a tegla jutott eszembe es sok-sok festek. . . :))
Előzmény: Eszto (1403)
agicza Creative Commons License 2008.03.12 0 0 1408
Bambuszos topic, avagy szerelkezz fel egy machete-vel is, és nem lesz gondod többé a szomszéd ecetfájára sem... ;-))) bambusz nevelése

Komolyabban: fekete és sárga törzsű bambusszal (Phyllostachys nigra és P. aurea) még játszani is lehet, garantáltan gyorsabban és nagyobbra nő, mint bármi más.
Előzmény: Eszto (1403)
eR-dei Creative Commons License 2008.03.12 0 0 1407
Lehet ezen viccelődni azonban nagyon sok helyen alkalmazzák az élő-, és a művirág kombinációját....Nagyon megtévesztő tud lenni :)
Előzmény: yodacsoda (1404)
Axióma Creative Commons License 2008.03.12 0 0 1406
Vagy harmadold ezeket es kesz a soveny:)
http://www.expressz.hu/ingyen/showAdvert,7544094,28,1.html
Persze nem ezert raktam be, csak hatha erdekel valakit, mar ha egyaltalan tulelhet egy atultetest.
Előzmény: Eszto (1405)
Eszto Creative Commons License 2008.03.12 0 0 1405
Igazad van, beinvesztálok néhány műfenyőbe, ha szerencsém van akkor még találok akciós lilát.. :)
Előzmény: yodacsoda (1404)
yodacsoda Creative Commons License 2008.03.12 0 0 1404
művirág bolt??? pikk-pakk 2m-es a sövény, bírja a napot, árnyékot... kevés víz kell neki... :))
Előzmény: Eszto (1403)
Eszto Creative Commons License 2008.03.12 0 0 1403
Sziasztok!

Olyan nyírható sövénynek (is) való növényt keresek, ami viszonylag gyorsan, és legalább 2 méter magasra megnő, nem lehet átlátni rajta, örökzöld, nagyobb levelű, esetleg cirmos (mint a babérmegy), és a napot és a teljes árnyékot is jól tolerálja..

van valami 5letetek, merre keresgéljek?
ZsuR Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1402
Nekem sikerult hasonlo koru tiszafajkat atultetni sikerrel.
Ha visszaolvasol - kb az volt a menetrend. Jol kiszedni - nem kiszaritani szallitas kozben, visszavagni kb 2/3-ra, takarni a foldet es locsolni rendszeresen.
Előzmény: leppre (1401)
leppre Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1401
Sziasztok! Jobban él ez a topik, mint a tujás, így itt kérdezem meg. Egy ismerősöm most akarja kiszedni a terülőtujáit - ennek híján gondolom boróka, mivel túl nagyra nőttek, és amiből nekem is adna szívesen. Állítása szerint vagy 30 évesek. Szerintetek van esély arra, hogy átültethetők legyenek hozzám és meg is maradjanak? És miként? Szerintem ezeknek már hatalmas erős gyökere lehet. (sajna nem láttam őket)
Tippek??
ZsuR Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1400
Persze!!! Tokeletes ido!!! Csak. . .locsolni!!! Ugye a talaj elokeszites alapos volt? A godorbe teszel kis finomsagot, amitol kedve kerekekdik es boltdogan megmarad. . .valami olyasmit, ami eppen kell a talajnak.
Ha agyagos. . .akkor kis humusz, komposzt, ami lazit, vizet marasztal.
Ha homokos. . .akkor is ugyanaz.
Friss - tapanyagdus, ami ad egy kis pluszt nekik, segit atelni az atultetest! Legalabb egy asonyit midegyik godorbe egy finom foldkeverekbol!
Aztan legyen kis melyedes a torzse korul mindegyiknek, hogy a vizet konnyebben megfogja. Mert locsolni kell - ha nagyon szaradna az ido, akkor naponta.
No es mulch. . .most tavasszal eleg sok a teli falevel, ha az van, ne tedd a komposztra, tedd a fak ala. Persze minden jo. . .meg a friss forgacs es fureszpor is!

Sok sikert - drukkolok nektek!
Előzmény: yodacsoda (1399)
yodacsoda Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1399
akkor elvileg mehet most tavasszal? Igyekszem nagy földlabdával átvinni őket...
Asszem lesz pár hólyag a kezemen... :)
Előzmény: ZsuR (1398)
ZsuR Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1398
Huh! Nem semmi munka! ELoszor is sok izmos fiatalember. . .aztan par aso. . .es sok viz. . .

Ha takarod atultetes utan a talajt es locsolod vallasosan, akkor nagy baj nem lehet. No es ha mar nincs tobb fagy, kezdheted. . .kepet elotte-utana csinalj!!!
Előzmény: yodacsoda (1397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!