Keresés

Részletes keresés

Hannus91 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3979

Köszönöm, meg is rendltem egyet.

Előzmény: ancsaborcsa (3976)
GPS Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3978

 

"Ahogy haladunk mostanában... előbb-utóbb mindenki előveszi a Nagyi régi varrógépét"

 

Sajnos inkább csak javítgatásra-átalakítgatásokra. Újruhára aligha.

Ugyanis olyan anyag-árak vannak... hogy az már vicc-számba megy.

 

Itt, Veszprémben ráadásul egyetlen cég uralja a textil-piacot - hát emiatt olyan árai vannak, hogy amikor bemegy az ember - már nem tudja, hogy sírjon, vagy nevessen?

.

Előzmény: TTNora (3977)
TTNora Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3977

Ahogy haladunk mostanában... előbb-utóbb mindenki előveszi a Nagyi régi varrógépét és a könyveket... jó lesz az még. 

Előzmény: ancsaborcsa (3976)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3976

A Vaterán fillérekért, és százával árulják Cser Ferencné Szabás varrás c. könyvét.

Kutyának nem kell, hisz ki az az elvetemült, aki a mai, eldobható kínaicuccos világban még varrni akar? Az alapokat ebből a könyvből megismerheted.

Előzmény: Hannus91 (3975)
Hannus91 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3975

Köszi!
Írtam neki, majd megkérdezem.
Tudod még csak most tanulok varrni és mivel a burdán kívül nem ismerek semmit ami ezzel foglalkozik, így csak az ő szabásmintáikat ismerem. Néztem varrással kapcsolatos könyveket, de egy darabot se találtam.... csak a burda varróskönyvet, ami nemrég jelent meg.
Nekem valami tankönyvre lenne szükségem, de nem találok.
Akkor simán hagyjam el a rejtett cipzárt? Semmi értelme nincs sima ruhákon? Hiszek nektek ti már gyakorlotabbak vagytok mint én:)
Írok, ha visszaírt az eladó. :) 

Előzmény: sanona (3969)
TTNora Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3974

Oké! Köszi a jótanácsot!

Előzmény: GPS (3973)
GPS Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3973

 

"A nővérem varrógépe már tud ilyen öltést imitálni, de nem használja, mert olyan sokáig toporog az az egy tű az anyag szélén...."

 

Meg gyilkolja is a gépet rendesen - ezt még tegyük hozzá.

 

1 méter "fals-overlock" annyi meló a gépnek - mint 50 méternyi hagyományos cikk-cakk varrás.

 

Főleg az oldalmozgató-művet koptatja piszkosul - pláne, amikor kicsit jobban megnyomják a pedált, hogy haladjon is a meló.

 

(Itt jegyezném meg, hogy semmilyen oldalmozgós haszonvarrásnál (sima cikk-cakknál sem és főleg a nagy öltés-szélességűnél) - nem ajánlatos teljes-gázzal nyomni a pedált, mert az fokozottan koptatja a gépet.)

.

Előzmény: TTNora (3970)
TTNora Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3972

Igen, igen, a rejtett cipzár gyorsan tönkremegy, csak alkalmi ruhákba ajánlom, ahol nem szép, ha kilóg a bumszli műanyag.

Előzmény: sanona (3969)
TTNora Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3971

Egyetértünk mindenben, és a gomblyukvarrás sokkal fontosabb a másik kettőnél. :-)

Előzmény: sanona (3965)
TTNora Creative Commons License 2012.01.04 0 0 3970

Én is pont arra gondoltam, mint Sanoma, hogy a rejtett cipzár bevarrásó lehetőség és az overock öltés tök felesleges. 

Elmondom, hogy szerintem miért: Amikor én tanultam, még rejtett cipzár sem volt, nemhogy hozzá való talp a gépen. Mégis megtanultuk, hogy kell bevarrni, és nem ördöngősség, sőt, most azt mondom, hogy hagyományos cipzárt bevarrni SZÉPEN nehezebb. Most novemberben egy akcióban láttam "univerzális rejtett cipzárvarró talpat", megvettem. Egyszer próbáltam ki, sztem túró. Anélkül sokkal szebben megy. Gondolom a lényeg inkább a gyakorláson van.

A tisztázást régebben, lock híján mindig cikcakkal oldottam meg, bár kétségtelen, szebb, gyorsabb és jobb a lock. A nővérem varrógépe már tud ilyen öltést imitálni, de nem használja, mert olyan sokáig toporog az az egy tű az anyag szélén, mire hasonló mintát produkál, hogy végül ő is inkább cikcakkol, mert lényegesen gyorsabb.

Előzmény: Hannus91 (3966)
sanona Creative Commons License 2012.01.03 0 0 3969

Nagyon szívesen!

 

Szerintem jó lesz :)

Én az újat venném, az biztos, de ez az én mániám;)

Műszaki mindeféléből csakis újat szeretek venni-kapni, viszont ruháféléket kifejezetten szeretek turkálni (mondjuk leginkább a különlegesebb anyagok miatt). Női logika :D

 

Egy dologra kérdeznék még rá a helyedben. Azt írja, hogy fémházas, ez egy dolog, de a belsősége is fém? Mármint az alkatrészeire gondolok, tengelyek, stb. De ezt biztos GPS is meg tudja mondani.  (rákerestem a gugliban, de nem találtam a belsejéről fotót).

 

Jah, és 1 év gari van rá, a használtra csak 1 hónap.

Ha a nagyfaluban laksz házhoz is viszi, megtanítja a  használatát. Szerintem ez nem hátrány :) 

 

Jajj, a burda szabásminták (nem véletlen a kis betű), mindent min. 4x-esen megbonyolítanak....... ráadásul nem is méret helyesek, legalábbis régen nem voltak azok.

A németek tényleg minden lehetséges helyen a rejtett cippet használják, én max a vászon vállpántos felsőkbe tenném bele, a szoknya + nadrág oldalába tökéletesen megfelel a rendes cipp is, ráadásul ez utóbbi sokkal tartósabb.

Előzmény: Hannus91 (3966)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 3968

Ilyesmire gondolsz?

Előzmény: judit3510i (3967)
judit3510i Creative Commons License 2012.01.03 0 0 3967

Sziasztok!

 

Színes heveder anyagot keresek, de sehol nem találtam eddig. Tudnátok nekem segíteni?

Köszönöm.

Hannus91 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 3966

Köszönöm mindkettőtöknek!

Sanona szerinted akkor ez a gép megteszi? GPS nem ragaszkodom az overlockhoz se a rejtett cipzárhoz, csak azt hittem, hogy fontos mivel a burda szabásminták mindkettőt említik elég gyakran.
Ha "áldásotok adjátok" erre a gépre, amit sanona linkelt be, akkor licitálok rá :)

sanona Creative Commons License 2012.01.03 0 0 3965

Tanulónak szerintem mind a 3 tökély.

 

A kiegészítőkre figyelj, pl.:

1. link (Toyota) nem látom a gombfelvarró és a gomblyukvarró talpat, ki tudja ezekhez a gépekhez lehet e még kapni.

2. és 3. link nem látom  a gomblyukvarró talpat.

 

A 3-ból van egy vadi új, esélyes, hogy megvan minden kiegészítő kütyüje:

http://www.vatera.hu/uj_yamata_a_mindent_tudo_varrogep_1_ev_garanciaval_1529880485.html

 

A 2-nak van a legtöbb fajta díszítő öltése.

 

 

Rejtett cipzár?

25 éve varrok, igaz ma már csak hobbi szinten, de még sosem kellett rejtett bevarrást csinálnom.

 

Overlock öltés sima gépen?

Na ezt kipróbáltam egyszer, a hajam téptem, olyan lassú volt  az interlock gépemhez képest.

 

Ha eltisztázáshoz szeretnéd használni rugalmas anyagokhoz, akkor bőven megteszi a cikk-cakkk öltés.

Ha már belejöttél a varrásba annyira, hogy másnak is alkoss, akkor érdemes egy interlockot beszerezni.

 

Ez csak az én véleményem, nem szentírás :)))

 

Sok sikert!

Előzmény: Hannus91 (3963)
GPS Creative Commons License 2012.01.03 0 0 3964

 

Ezek a gépek vicc-áron vannak - és ez a pali ráadásul régóta varrógépezik a vaterán - nem hinném, hogy vacak gépet akarna rásózni bárkire is.

Többe kerülne neki egy elégedetlen kuncsaft óbégatása - mint amennyit nyerhetne egy 12-15 ezer Ft-os varrógépen.

 

Ha olyan huncutságokat is terevezel, mint rejtett cipzár, overlock, meg ilyesmik - akkor én azt tanácsolnám neked, hogy csak olyan gépet vegyél, amelyiken van öltés-szélesség állítás is.

 

Ez nem nagy kunszt.... de azért sok gépről lehagyják és csak fix öltésszélesség van.

 

Ez nem lenne akkora baj - csakhogy a gond ott kezdődik, amikor finoman be akarod állítani a varrás-nyomot (pl. cippzárnál) - na, akkor nagyon jól jön, ha jobbra-ballra tudod mozgatni a tűt.

 

Részemről a talpnyomás-állításról sem mondanék le - az is jó dolog, ha különféle vastagságú és fajtájú anyagot akarsz varrni.

 

Igazi overlockra viszont ne számíts ezektől a gépektől - mert ilyenjük nemigen van.

Az ovelock az egy spéci célgép.

 

Overlock-szerű öltés az viszont van, használható is - sőt, még a rejtett varrás (pl. kivűlről láthatatlan öltésű nadrág-felhajtás) is remekül szokott működni - persze, némi gyakorlás után, de nem vészes az sem.

.

Előzmény: Hannus91 (3963)
Hannus91 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 3963

Hát az árkategória inkább a 20-as... 
Most nézegettem használtak között a vateren, mi a véleményetek ezekről?

http://haztartasigep.vatera.hu/varrogep/toyota_varrogep_15_programos_1_ev_garanciaval_1530157367.html

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1523168375&bk_medium=selfpromo&bk_source=gravity_vatera&bk_campaign=gravity&bk_term=victoria_tcm_varr_f3g_e9p_sok_program_1_c9v_garancia&bk_content=listings_big3&bk_referral=http%3A%2F%2Fwww.vatera.hu%2Flistings%2Findex.php%3Fq%3Dvarr%25F3g%25E9p%26c%3D0

http://haztartasigep.vatera.hu/varrogep/fy_811_varrogep_23_progis_szinte_gyari_1525950050.html

Fontos lenne a rejtett cipzár és az overlock program.
Most még csak tanulásra kellene, de nagy álmom, hogy ruhákat fogok varrni :)
Érdemes ezek közül válogatni vagy inkább valami más után nézzek?  

ancsaborcsa Creative Commons License 2012.01.03 0 0 3962

Nem tisztem reklámozni,  csak most akadtam a Baráth varrógépszaküzlet honlapjára, ott végkiárusítás címen sokféle gépet ajánlanak. Nem akaarok venni (vágólapot kerestem), nem is néztem meg tüzetesen őket. Igaz tán Szegeden van a bolt(vagy a  székhely?)

Előzmény: GPS (3961)
GPS Creative Commons License 2012.01.03 0 0 3961

 

Valami kis pénz-limitet azért nem ártana, ha megjelölnél. Mert nem ugyanaz a 20 ezres kategória az  50-60 ezressel.

 

No, meg az se mindegy, hogy mire szánnád?

 

Házi hobbizgatásra szinte bármelyik gép megfelel - tartóssági szempontból.

Varrnak is szépen - nincs azokkal gond egy szál sem. Még a 20 ezresekkel sem.

 

A "tudás" az megint egy érdekes dolog: van aki az egyenes és a cikk-cakk varráson kívül - soha nem használ más haszonvarrást.... hiába van 26 program a gépén.

 

Van, aki szívesen kombinálja a lehetőségeket - annál változatosabb is lesz egy-egy munka.

 

Mint ökölszabály (és szigorúan csak magánvéleményként !) a 40 ezer körüli kategória a kerülendő.

Ugyanis ez már elég drága ahhoz, hogy "csípjen"... de nem eléggé ahhoz, hogy valódi "kemény gép" legyen.

 

Tehát valahol a 20 körüli, jó tudású gépek között (nem lesz vele gond)... avagy 60 felett keresgélj - (az már szinte kenyérkeresésre is megfelel).

A kettő között ne nagyon gondolkozz, mert nem éri meg.

 

Ha rátalálsz valamire - ne kímélj, megkonzultáljuk vásárlás előtt :-))))

.

Előzmény: Hannus91 (3960)
Hannus91 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 3960

Sziasztok!
TTNora ajánlotta ezt a fórumot :) Kicsit visszaolvastam, mert varrógépet szeretnék vásárolni magamnak.
Úgy olvastam, hogy a Singer, amit a lidlben árulnak elég gyenge. A segítségeteket szeretném kérni, nem ismertek most valami olyan gépet, ami nagyon is megéri a pénzét? Olyant, ami igenis jó és később se lesz hiányos a tudása számomra.
Én hobbi használatra szereteném ,jelenleg tanulni később ruhákat készítenék vele.
Köszi előre is! 

TTNora Creative Commons License 2012.01.02 0 0 3959

Karácsonyi ajándékként készítettem nővéremnek új varrógéphuzatot, a maradékokból meg egy tűpárnát. 

http://www.burda.hu/a+varra_ga_p+asj+ruha_ja

Hanna4901 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 3958

Küldtem mélt! Mindenkép választ várok!

Előzmény: GyimesiCs (3957)
GyimesiCs Creative Commons License 2011.12.28 0 0 3957

Kedves Mindenki,

 

keresek valakit, aki jelentős összegért cserébe le tudná "gyártani" kisfiam alvósállatát, mivel kezd szétmenni, és nem beszerezhető se a neten se a boltokban.

Aki tud javasolni valakit, aki meg tudná varrni a pontos másolatát a képen látható süninek, az kérem írjon a gyimesicsaba76@gmail.com címre.

Előre is köszönettel

Csaba

Luca anyu Creative Commons License 2011.12.22 0 0 3956

Már korábban is írtál  írtad...

 

Előzmény: Luca anyu (3955)
Luca anyu Creative Commons License 2011.12.22 0 0 3955

Látom, a varrógépek komoly szakértője vagy. :) Már korábban is írtál, hogy a 30 évvel ezelőtti gépek alkatrészei jók a mai gépekbe is. Kérdésem, hogy ugyanez a helyzet a Bernina (Bernette) gépekkel is? Azokról azt hallottam, hogy sajnos még egy márkán belül sem cserélhetők az alkatrészek, minden típus annyira más. Ezért megnehezíti az esetleges szervizeltetést, mert csak szakszervíz tud bármit is adni hozzájuk. Neked mi a tapasztalatod? Nagy gond lehet ez később? Meg drága lesz a szervizeltetés így? Reméljük, azért nem lesz rá szükség, ahogy írtad is...

 

Előzmény: GPS (3939)
GPS Creative Commons License 2011.12.22 0 0 3954

 

 

A PFAFF 260-as az egy rendkívül "kemény", varrodai használatra is alkalmas, fél-professzionális gép.

 

Valamikor egy vagyonba került - az ára miatt szinte kizárt volt, hogy valaki házi- vagy hobbi-használatra vásároljon ilyen gépet magának.

 

Ugyanakkor tudni kell, hogy ez egy nagyon bonyolult gép - a himző- és hasznonvarrás funkcióit csak nagyon "kitartó munkával" lehet 100%-ban kiismerni.

 

Segédlet nélkül szinte lehetetlen az összes funkciót beállítani - egy banki-széfet is megszégyenítő kombinációk révén lehet csak eljutni a bizonyos varrás-fajtákhoz - de utána, azt viszont nagyon tudja .

 

Angol nyelvű könyvem van hozzá - egyébként biztos észrevetted, hogy ezt javarészt pénzért árulják a neten - némelykor nem is kevésért.

Ha az angol segít- azt el tudom küldeni neked - persze ingyért :-)))))

.

Előzmény: cscsr1 (3952)
Luca anyu Creative Commons License 2011.12.22 0 0 3953

Köszönöm a véleményedet! Az én szívem is az E66 felé húz. Megnéztünk pár régi legendás gépet is (pl. 30 éves, 16 programos Neumann, Perivileg, régi súlyos Brother gépeket), ki is próbálgattam őket. Majdnem meg is vettük a Naumannt, majd a Brothert, majd eljöttünk úgy, hogy gondolkozunk rajta.

Viszont most karácsonyra ajánlották fel a szüleim, hogy állnák ezt az E66-ot. Asszem nem kellene kihagyni, és talán nem fogom megbánni. Sok évre megelégedettséggel fog eltölteni ez a gép és nagy kedvvel varrogathatok majd rajta. :) Ez után nem hiszem, hogy jó ideig más gépek felé kacsintgatnék majd... :)

Előzmény: GPS (3951)
cscsr1 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 3952

Szevasztok!

 

Nem igazán jártam még itt, szeretném a segítségeteket kérni. Már több gépem is volt, ma viszont olyan vadi uj, de nagyon régi géphez jutottam, csak németül van a használati utmutató. PFAFF 260-as pedálos gépről van szó. van e valakinek ilyen? Régen nekem is volt pedálos singerem, de az már a múlté.

Azt se tudom mit is tud, habár kéttűs, és hihetetlennek tünik számomra, hogy még szálévágó is van rajta. Most olajozva lett, holnap jobban átnézzük. Ha valaki tud segítsen.

Köszönöm.

 

GPS Creative Commons License 2011.12.21 0 0 3951

 

Sajnos csak most értem gépközelbe - de azért elmondom, hogy mit gondolok én erről a dologról.

 

A két gép nem pont ugyanaz a kategória - mert elég jelentős eltérés van a kettő között - az E66-os javára!

 

Ebből 2 nagyon fontosat emelnék ki:

 

1)

  • a) A Fun az  klasszikus, háztartási, félkörös, függőleges hurokfogós - ezzel szemben
  • b) az E66 az fektetett, körforgós rendszerű.

Ez utóbbit inkább komolyabb (gyorsabb, ipari) gépeknél használják - háztartásinál ritka dolog.

Nagyon profi, gyors és megbízható hurokfogó-megoldás a körforgós.

 

2) Az E 66 7 mm (!!!)  öltés-szélességű - szemben a megszokott, 5 mm-es hobbi-gépekkel, mint pl. a Fun is. Háztartási gépeknél nagyon ritka extra a 7 mm-es öltésszélesség!

 

Ez tud ám nagyon hasznos is lenni bizonyos varrás-típusoknál - pl. a nagyfelűletű anyagok összevarrásánál (pl. hármas cikk-cakkban)  aranyat ér... de a többi haszon-öltésnél is sokkal profibb varrást eredményez - mint a szokásos 5 mm-es.

 

Lenne még egy harmadik dolog is - de ebben nem vagyok biztos, hogy a Fun-on nincs. Ez az öltésszélesség-szabályzás.

 

Az E66-on biztos, hogy van ilyen - ez bizonyos műveleteknél rendkívül hasznos (pl adott, fix-nyomra való ráállás - úgy mint az anyagok legszélének az eltalálása, ilyesmik)


 

KONKLÚZIÓ: Ha már ebben az árfekvésben gondolkodtok, akkor én feltétlenül az E66 -ot ajánlanám - mégpedig a fent felsorolt konkrétumok miatt.

 

Az ezek által nyújtott előnyök - a több éves varrási gyakorlatban - igencsak feledtetik azt a plussz-árat, amit megvételkor fizetni kell érte.

 

Elvégre egy ilyen gépet nem csak 1-2 évre vesz az ember, nem igaz? :-))))

.

Előzmény: Luca anyu (3950)
Luca anyu Creative Commons License 2011.12.21 0 0 3950

SOS!!!

 

Szüleim karácsonyra vennének nekem egy varrógépet. Nincs túl sok pénzünk rá, de a 60ezeres gépet még ha nagyon szeretném megvennék, mert kinéztem a BERNINA BERNETTE E66-ot.

Viszont most találtam 39.000-40.000ezerért egy alig használt (2x kipróbált) Bernina Bernette Fun Style gépet még 2,5 éves garanciával. Az új gépeknél 10ezer különbség volt köztük, ezért úgy gondoltam, hogy megéri inkább kicsit többet fizetni, de a jobbat megvenni. De a 20ezer különbség már nagyon elgondolkoztat. Szerintetek? Megéri a 20ezer különbség a jobb gépért?

SOS, mert 2 óra múlva lejár az aukció!

Itt az összehasonlítása a két gépnek: http://varrogepcentrum.hu/osszehasonlito/1190/20

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!