Keresés

Részletes keresés

Riff-Raff Creative Commons License 2011.05.25 0 0 346
Az, hogy mindenki fürdőruhában van, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem lehet meztelenül szaunázni. Meg kell kérdezni, mit enged a házirend. Ahol nem tilos, ott én is meztelenül szaunázom, függetlenül attól, hogy bárki más hogyan csinálja. Ha valaki ilyenkor pampogna, csak annyit kell mondani: kettőnk közül én vagyok az, akinek megfelel a házirend. Akinek nem felel meg, az elmehet.
Előzmény: Editkém (345)
Editkém Creative Commons License 2011.05.25 0 0 345

Sziasztok!

A Lukács fürdőben miért nem lehet meztelenül szaunázni? A múlt héten ott jártunk a férjemmel, és mindenki fürdőruhában szaunázott, úgyhogy mi is. Nem akartunk kivételek lenni.

aoluak Creative Commons License 2011.05.25 0 0 344

Ne az itteni párkeresős hozzászólások alapján ítéld meg a magyar szaunázókat. Vagy ha már mindenképp, akkor is inkább a Szauna-kultúra topik alapján, ott többségben vannak azok, akik meg tudnak megkülönböztetni egy szaunás topikot egy társkeresőtől.

Előzmény: Somócska (343)


Somócska Creative Commons License 2011.05.25 0 0 343

Az itteni hozzászólásokból is kirí, hogy a magyar ember még mindig nem tud elvonatkoztatni a meztelenségtől, és egy-az-egyben a nemiséggel párosítja azt. Érdekes, hogy csak férfiak írnak ide, és csakis "jó megjelenésű", "fiatal" hölgyekkel tudják elképzelni a szaunázást. Azaz burkoltan ők is a szexre gondolnak. Pedig pont az a lényege a szaunának, hogy az ember pihen (de meztelenül), és közben teljesen mindegy, hogy milyen nemű emberek osztják meg ugyanazt a légteret vele.

 

Azt hiszem mire Magyarországon is kifejlődhet egy egészséges mentális kultúra, el kell teljen nagyon sok idő (talán egész generációk sora), tehát idénre a magamfajta normális ember ne is álmodozzon, hogy Magyarország területén talál olyan szaunát, ahol nem azért akar velem szaunázni valaki, mert ember vagyok, hanem azért, mert nő...

 

A fiatal, jómódú kanoknak azt javaslom, hogy úgy gyakorolják az igazi szaunát, hogy nem csinos, hosszúcombú, nagybögyű lányokkal gyakorolják, hogy meg tudják-e állni, hogy felálljon nekik, hanem pont ellenkezőleg: egy férfi kollegájukkal menjenek le szaunázni, és próbáljanak közben és utána nem idétlenül nevetgélni és poénkodni, hanem úgy csinálni, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.

 

Vonatkozik ez a csalásra is, mint pl a törülközővel való palástolására az embernek azt, hogy még mindig nem éri, miről szól a Freikörperkultur.

 

Köszönöm a Sárvár ötletet, ott még nem voltunk, mert kiesik minden fő ütőeréből Európának logisztikailag, de legközelebb arrafele gurulunk majd.

Előzmény: Törölt nick (342)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 342

Nem reménytelen a helyzet, de még fejlődni kell. Több olyan szauna van, ahol nem szabad fürdőruhában üldögélni. A lepedőt mindenki izlése szerint tekeri magára. A szauna utáni zuhanyozás, illetve hideg vízbe mártózás meglehetősen muris lepedőben!

Tudtommal a sárvári fürdő szaunái ilyenek. A zalakarosi száloda szaunájában mi is kipróbáltuk. A kép vegyes volt, de teljesen meztelenül nem volt senki!

Sauna For Fun Creative Commons License 2011.05.16 0 0 341

Sziasztok,

Örülök, hogy megtaláltam ezt a topikot. Korábban üzletemberként sokat jártam külföldön, kipróbáltam több szaunaparkot is. Akkor jöttem rá a szaunázás lényegére és döbbentem rá, hogy az ottaniak mennyire természetesen viselik a meztelenséget,
és mi magyarok pedig mennyire idegenkedünk ettől.

Mostanában azonban nincsenek a környezetemben olyan emberek, akivel meztelenül tudnám a szaunázást élvezni.
Ezért keresem olyan hasonló korombeli 18-30 év közötti dekoratív lányok és hölgyek társaságát, akivel azt a pár órát kellemesen
eltudnánk tölteni egy budapesti, vagy egy Budapest közeli naturista szaunában.  
Akiben nincs elég bátorság, hogy egymaga megjelenjen egy ilyen helyen, és úgy érzi, hogy egy partner társaságában könnyebben tud feloldódni, vagy csak szimplán szeretne egy jót dumálni izzadás közben, az kérem jelentkezzen az alábbi címen:

saunaforfun@hotmail.com

UI: ha ez segít: 26 éves, jómódú, sportos testalkatú, intelligens férfi vagyok, akivel el lehet beszélgetni a világ nagy dolgairól is :-)))

Somócska Creative Commons License 2011.04.29 0 0 340

Nem ismerem, de majd megnézzük. Nálunk a szaunázás olcsó dolognak számít, akár minden nap is megtehetnénk. Az itteni árakból arra következtetek, hogy itt kevésbé megszokott. Pedig a török fürdőt megszokhattuk volna már, 150 év alatt lehetett volna időnk hozzászokni.

Előzmény: NudemanBp (339)
NudemanBp Creative Commons License 2011.04.28 0 0 339

Ez vicces, mert én is külföldön szaunáztam meztelenül először. Fura volt, de úgy hozzászoktam, hogy jelenleg nem vagyok hajlandó textiles szaunába beülni. Ismered a Ramada Hotel (Újpest), Oriental Spa naturista részlegét? Ajánlom figyelmedbe...

Előzmény: Somócska (335)
vendeg73 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 338

Sziasztok!

 

Lányt vagy párt keresek május 3-ra mórahalmi szaunázásra.

Kovi Mark Creative Commons License 2011.04.20 0 0 337

Hát igen az a baj, hogy olyan hölgy nincs aki független ésérdekli a dolog....

Előzmény: Somócska (335)
fatalona Creative Commons License 2011.04.17 0 0 336

Ami azt illeti én is hiányolom Magyarországról a meztelen szaunázós helyeket! Érdemes lenne felvetni megfelelő embereknek, hogy normál fürdőruhás szaunákat nem lehetne-e legalább egy héten egyszer naturista szaunának nyilvánítani! A kijelölt napon/napokon csak így lehetne használni a többin pedig rendesen. Szerintem ez lenne az igazi megoldás. Jó lenne ha lehetne erre pédát találni valahol! Nagyon tetszene, ha ezt a felvetést pl. Veszprémben a Colonia Fitnessz Centerben meggondolnák és ki is próbálnák! Igazán színvonalas és kultúrált helyről van szó, aminek a népszerűségét egy ilyen kezdeményezés tutira tovább növelné.

Előzmény: Somócska (335)
Somócska Creative Commons License 2011.04.16 0 0 335

Vannak. De en is kulfoldon szoktam hozza, hogy a szaunaban mindenki pucer, es ez teljesen termeszetes. Azota nehezen talalunk hasonloan laza helyeket Magyarorszagon. En sem ertem, mit kell ezen kuncogni es ertetlenkedni, a szauna meztelen dolog es kesz. Aki nem birja ki, ne menjen szaunazni, nem? :)

Előzmény: Kovi Mark (334)
Kovi Mark Creative Commons License 2011.04.07 0 0 334

Hol vannak a hölgyek akik nudista szaunára vágynak?!

Nincsenek vagy ennyire gyávák, hogy nem mernek elmenni csak fantáziálnak róla?!:)))

Előzmény: Kovi Mark (332)
revambr Creative Commons License 2011.04.03 0 0 333

vagy ezt hogy kéne? Aláírásgyüjtéssel, hivatalos úton, vagy pedíg egyszerüen csak odamenni, és szubkulturális, underground úton fürdőruha nélkül lenni a gőzben. Amikor mások is látják, hogy ez nem probléma, egyre megértőbbek lesznek. Az volt a naj, hogy a női napokon kevés volt a vendég, veszteséges volt, a férfi napokon meg nagyon intenzív homo-ismerkedések voltak, ami zavarba tudott ejteni embereket. 

Kovi Mark Creative Commons License 2011.04.03 0 0 332

Én egy barátommal hamarosan készülök egy ilyen helyre csinos hölgyeket keresünk utitársnak magunk mellé 2-3 főt, akit érdekel a mailem mark.kovacs@vipmail.hu.

Bp-i, indulás, egy kb 6-7 órás program lenne.

Nem várunk cserébe semmit és üa költséget mi álljuk.

revambr Creative Commons License 2011.04.03 0 0 331

sziasztok, május 1-től koed. fürdőruhás a budapesti király fürdő. Nem kéne egy ilyen mozgalmat indítani, hogy koed napon ne kelljen ruhában lenni legalább a saunában meg a gőzkamrában? szerintem törökfürdőmeb egészségtelen a fürdőruha.

vendeg73 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 330

Sziasztok!

 

Holnap délután szaunázni Mórahalomra, párok, lányok?

me_mo Creative Commons License 2011.03.25 0 0 329

Pillants bele a hozzászólásaimba, találsz infót Bad-Tatzmannsdorf-ról Burgenlandban.

Előzmény: Somócska (326)
libertinus Creative Commons License 2011.03.24 0 0 328

Ausztriában (és Németországban) gyakorlatilag elképzelhetetlen, hogy műanyag fürdőruhába csomagolva ücsörögjenek a kabinban. (Mivelhogy teljesen ellentétes az egész művelet egészségügyi céljával.) A szégyenlősök elkülönülhetnek nemenként - nagyobb helyeken lehet külön férfi-női és "családi"részleg, kisebbeken ugyanez napok szerint beosztva - de többnyire magától értetődó a közös meztelenség. Akár egy kisvárosban is - senki nem süllyed el, ha szomszéddal vagy kollégával találkozik.

Vajon etekintetben miért ennyire más a magyar túlnyomó többség?

Előzmény: Somócska (326)
Lassu Viz Creative Commons License 2011.03.24 0 0 327

A külhoni helyzetről keveset tudok, sőt inkább semmit sem. De valószínűleg ott is többen vannak a textilesek. Legalábbis ami az uszodát érinti. Szauna tekintetében már nem vagyok ebben biztos.

Előzmény: Somócska (326)
Somócska Creative Commons License 2011.03.24 0 0 326

Elhiszem neked... Jobb helyeken ez annyira természetes, mint a friss levegő vagy tiszta víz. Esetleg a környező országokban jobb a helyzet?

Előzmény: Lassu Viz (325)
Lassu Viz Creative Commons License 2011.03.23 0 0 325

Szerinted akkor kellett volna egyesületet alapítanunk? Nincs. Sajnos kereslet sincs rá. Szerencsére mára a gyógyfürdőtől az uszodán át az élményfürdőig vannak téli lehetőségek. Igaz hétvégenként, de februárban szinte minden hétvégére jutott valami Bp és 100 km-es körzetében.

Előzmény: Somócska (324)
Somócska Creative Commons License 2011.03.23 0 0 324

Köszi, ez jól hangzik. Kár, hogy csak egyetlenegy napon van. Olyan nincs, amelyik minden nap nyitva van?

Előzmény: Lassu Viz (323)
Lassu Viz Creative Commons License 2011.03.23 0 0 323

A NaVKE szervez ilyeneket.

Előzmény: Somócska (322)
Somócska Creative Commons License 2011.03.23 0 0 322

tud valaki pesten olyan szaunát, ahol meztelenül is lehet úszkálni? esetleg fürdőt, uszodát? lassan jön a jó idő, és két barátnőmmel szoktunk menni wellnessezni, de a finn meztelen változattal még nem találkoztunk. előre is köszi, ha valaki ismerősebb pesten!

senkivalaki99 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 321

Szia! Én is járok rendszeresen mórahalomra. Ha gondolod írj privátban: snkivalaki99@gmail.com

üdv

Előzmény: tamasnude (312)
senkivalaki99 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 320

Én péntek este elmennék ha Neked is jó.

Írj privátban: snkivalaki99@gmail.com

üdv

Előzmény: huncut7111 (319)
huncut7111 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 319

Megy valaki csütörtökön, esetleg pénteken Mórahalomra szaunázni?

vendeg73 Creative Commons License 2011.03.08 0 0 318

Sziasztok!

 

Mórahalmi szauna hétköznap milyen? Holnap mennék délután.

hmm71 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 317

Ennek örülök, legalább élénkül egy kicsit Mórahalmon a szauna

Előzmény: tamasnude (316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!