Keresés

Részletes keresés

m.musashi Creative Commons License 2010.10.17 0 0 5791
na ez jó nagy zagyvaság. ezt hogy számoltad ki? "vele egy kategorias ellenallo partnerrel" ez meg egyrészt értelmezhetetlen,másrészt a műsor nem arról szólt hogy jön egy támadó aki majd jól ellenáll,és megmutatja hogy ezt nem lehet megcsinálni. azt is ki jelenthetjük hogy sikoltozással kapálózással nem lehet legyőzni egy támadót.és mégis.volt már olyan a történelemben hogy a nő igy futamitotta meg a támadóját.annyi róható fel esetleg hogy ahhoz hogy alkalmazható legyen sok gyakorlásra van szükség."Ugyhogy statisztikailag nem mukodik. Ennel fogva azzal hitegetni a tanulokat, hogy valaha is mukodni fog, finoman szolva is megvezetes." ez sem helytálló. nálatok talán.de ismerek nem egy és nem két olyan embert akinek már sikerült valós támadást elháritani a tanult technikák egyikével. kiváncsi lennék hogy elmondjátok a tanitványoknak meg se próbálják az élőben ezzel megvédeni magukat mert úgysem fog sikerülni.amúgy meg teljesen felesleges olyan dologról beszélni amiről van egy véleményed és ahhoz csűröd csavarod a történetet.
Előzmény: Taiszaki (5790)
Taiszaki Creative Commons License 2010.10.17 0 0 5790
Ez a meg lehet/nem lehet, ki tudja/ki nem tudja c. tortenet a "valosagban" ugy mukodik, hogy (mondjuk) van Magyarorszagon 5000 aikido gyakorlo, ebbol boven kevesebb, mint 100 tudna megcsinalni azt a shiho-nage szeru cuccot vele egy kategorias ellenallo partnerrel es 20 tudna megcsinalni nala 25%-kal nehezebb ellenallo partnerrel. Ugyhogy statisztikailag nem mukodik. Ennel fogva azzal hitegetni a tanulokat, hogy valaha is mukodni fog, finoman szolva is megvezetes. (Minden mas technikara termeszetesen ugyanez igaz.)
Előzmény: m.musashi (5788)
tanakasempai Creative Commons License 2010.10.17 0 0 5789
Találtam egy hasznos oldal, ami táblázatba foglalva tartalmazza az éves programokat:

"Ezen az oldalon országos aikido, kendo és egyéb az egyesületet érintő harcművészeti táborokról, versenyekről szóló információk találhatóak. A teljességre törekszünk, de természetesen kimaradhat egy-egy tábor, elnézést érte, nem szándékosan hagytuk ki senkinek az edzőtáborát, kérjük jelezd és feltesszük ide is."


http://www.viharsarokbudo.hu/orszagos%20programok.html
m.musashi Creative Commons License 2010.10.17 0 0 5788
igen egy shiho nage szerű dolog amit meg lehet csinálni,legfeljebb te nem tudod és az nagy különbség,és volt benne egy kote gaeshi is ami szintén kivitelezhető.és amiről szó volt közben a védekezésről az is passzolt. a másikat nem láttam,és a komment cikkről pedig,hát ez van.
Előzmény: Taiszaki (5787)
Taiszaki Creative Commons License 2010.10.17 0 0 5787
Ha erre gondolsz:
http://www.youtube.com/watch?v=tPA6pidl9B0&feature=related
akkor ebben eleg keves aikido jellegu elem volt az egy darab shiho-nage szeru karfeszitestol eltekintve, amit nem lehet megcsinalni ebben a formaban egy erosebb tamadon. Ebben meg:
http://www.youtube.com/watch?v=HbppCf--rNs
pont nem reszletezik a kes elleni technikat (mondjuk ezt jol teszik mert ez a technika sem a valosagarol ismert) csak az agonizalo ellenfelet, ongyilkos taktikai tanacsok tarsasagaban ("let them come to you"). Az eloreszalto/kezen atfordulas a letepert ellenfel folott termeszetesen az utcai onvedelem nelkulozhetetlen eleme. Grylls lehet, hogy kemeny arc volt valaha, mostanra azonban ugyanolyan mocskos mediageci lett, mint a tobbi műmájer, akik az ovehez kozel sem merheto hatterrel rendelkeznek.
http://comment.blog.hu/2007/08/09/megis_puhapocs_a_szuletett_tulelo
Előzmény: m.musashi (5786)
m.musashi Creative Commons License 2010.10.17 0 0 5786
bear gryllsnek van most egy új sorozata.amit láttam epizódot abban arról volt szó hogyan cselekedhetünk ha megtámadnak és nem akarunk rosszul kijönni belőle. bemutatott pár dolgot és elmondott néhány alapszabályt. a dolog gerincét az aikido alkotta.
Taiszaki Creative Commons License 2010.10.17 0 0 5785
Egyeb stilusokban is van non-contact gyakorlas, mi a szokatlan ebben? Az aikidoban ez igy nez ki (az uke eljatssza a szerepet, harmoniaban a torival), mivel az alapelvek szerint harmoniaban kell legyen a ket gyakorlo fel. Ennek a harmonianak (a ket fel egyuttmukodesebol fakado energianak, amit a ki egyik megjelenesi formajakent is lehet ertelmezni) a fenntartasa ket teljesen kooperalo partner kozott sem egyszeru non-contact "modon", probalja ki, aki nem hiszi. Nagyon intenziv egymasra koncentralast igenyel, kulonosen, ha nincsenek elore megbeszelve a technikak.
Előzmény: tanakasempai (5777)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.15 0 0 5784
Nem annyira bohóckodás mint elsőre tűnik, ha figyelembe vesszük, hogy az Aikido (aikidós) fejlődése a fizikaitól a szellemi felé irányul (O-Sensei is szellemi fejlődésének csúcsán tartott ehhez hasonló bemutatókat). Ez inkább egy gyakorlási mód amit lehet jól és rosszul is csinálni. Biztos te is tapasztaltad amikor mestereddel vagy haladóbbal gyakorolsz, hogy nem várja meg amíg ráfogsz, hanem elhúzza a kezét vagy ellép és elvárja, hogy lekövesd a mozgását. Nem arról van szó, hogy ezzel elhárítható egy utcai támadás, vagy meg lehet dobni valakit, mert nem lehet. Ez inkább egy szellemi kapcsolat és az érzékelés fejlesztésére való. A megvilágosodás útjára épp, hogy csak rálépőktől persze nem várható el, hogy megértsék és nem is arra való, hogy a nagyközönségnek mutogassák.
Előzmény: tanakasempai (5777)
yxc123 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 5783

Volt szerencsém élőben látni az egyiket. Meglepő volt.

Ha valaki tart egy bemutatót, akkor azt mutatja meg, mit jelent az ő számára az aikidó. Nem pedig azt, hogy mi az aikidó.

Egyet tehetünk, tudomásul vesszük és tiszteletben tartjuk.

Ami az egyiknek tánc, harmónia, együttműködés, a másiknak erő, győzelem, hatalom.

Mint látjuk, van aki itt meg tudja mondani, melyik az igazi, és melyik az ostonbaság.

Én nem.

Valószínűleg mind a kettő mind a kettő.

És ez így van jól.

Szerintem.

Előzmény: tanakasempai (5777)
m.musashi Creative Commons License 2010.10.14 0 0 5782
azt hiszem ezeken nincs mit véleményezni. amit látunk,az bemutató és sok kokyu nage. de azt is látni hogy mind két mester tudja lazán művészien is és ha kell akkor működjön élőben is.
Előzmény: tanakasempai (5777)
Misawa Ihei Creative Commons License 2010.10.14 0 0 5781
Hali! Ezek a videok sokat ártanak az aikidonak, és még a jóhiszemű néző is csak pironkodik....Ha van is alapja, és tényleg így van, akkor is ellenérzést kelt másokban.
Előzmény: tanakasempai (5777)
Misawa Ihei Creative Commons License 2010.10.14 0 0 5780
Szerbusztok!
Hát vannak ismét hajmeresztő hozzászólások, de szerencsére sokkal hasznosabb és értelmesebb eszmecserék folynak, régebben aztán ment az anyázás, örülök h egyre többen tesznek fel szemináriumokról infót, ez nagyon jó!
pz_new Creative Commons License 2010.10.14 0 0 5779
valószínű az uke a tori nélkül is megcsinálná a bemutatót... :-)
Előzmény: tanakasempai (5777)
tanakasempai Creative Commons License 2010.10.13 0 0 5778
Az ilyen táborokban a hakama nélküliek is edzhetnek, ezek a táborok lehetőséget adnak arra, hogy magasabb szintű aikidosokkal is gyakorolj. Mondjuk van, hogy szétválasztják a csapatokat, de ez nem általános...

Ha minden igaz januárban jön megint Tissier sensei is...

Találtam is evvel kapcsolatos olvasnivalót, Béki Peti (bout) tollából. Régebben egész jókat írogatott erre a fórumra is, érdemes visszaolvasni az írásait.

http://kokorohirek.blogspot.com/2009/02/jotanacsok-aikido-kurzus-esetere.html

Az oldalon van még egypár hasznos gondolat.

http://hbse.budo.hu/hu/index.html - és ez az oldalt is csak ajánlani tudom...
Előzmény: Shizuka (5773)
tanakasempai Creative Commons License 2010.10.13 0 0 5777

Kiváncsi vagyok ezekről a bemutatókról mi a véleményetek (no-touching aikido)

Nobuhiko Watanabe
http://www.youtube.com/watch?v=3viOy-bQSyU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=8L0dFcnux58&feature=related


Takeda Yoshinobu
http://www.aikidosydneycity.com/takedashihan.html - ő róla van több video is

http://www.youtube.com/watch?v=1mihG2GV-aI
http://www.youtube.com/watch?v=Ltf6-Qqc40Y&feature=related
m.musashi Creative Commons License 2010.10.13 0 0 5776
akkor nincs más hátra,mint előre:)
ha jó helyet találsz akkor megtalálod a számitásod,ha nem akkor még mindig van miből választani.
Előzmény: Prefetto (5774)
Delwen Creative Commons License 2010.10.13 0 0 5775
Hm... tempó és agresszió... te bizti, hogy aikido edzésen voltál? Engem is riasztanak dolgok, főleg a nyavalyás gördülések :-)  de a többiek mindig tekintettel vannak arra, hogy én még csak három hetes vagyok, és senkinek sem az a lényeg, hogy a "kis kezdőt" beledöngölje a tatamiba. Amúgy szerintem a lényeg a türelem saját magadhoz, és akkor minden rendben lesz.
Előzmény: Prefetto (5774)
Prefetto Creative Commons License 2010.10.13 0 0 5774
Mint melós, kopottabb vagyok, mint más 50 évesen a kényelmes kis életében. Még nem tudom, fizikailag mi fér bele és mi nem. Erőm van, "viszonylag" laza vagyok, érzékelésem rendben, az elmúlt évben sajnos volt néhány izomsérülésem, ami aggaszt. Igaz még gyerekként, voltam pár más edzésen, de riasztott a tempó és mások agressziója, ahogy észrevették, ki a gyengébb. Inkább érdekel a hangulat, a kölcsönös figyelem, nem a fejlődésem sebessége érdekel, nem a vizsgák; hanem hogy rászokjam a dologra. Lassan de biztosan.
Shizuka Creative Commons License 2010.10.13 0 0 5773
Köszi neked is meg tanakasempai-nak is! Megérdeklődöm akkor, hogy van-e nézőjegy, vagy ha hakama nélküliek is edzhetnek akkor be is állok :)
Előzmény: m.musashi (5762)
m.musashi Creative Commons License 2010.10.12 0 0 5772
bizony van.
-mérnök u.
-műegyetem rkp.
-kardhegy u.
-törökugrató u.
-baranyai u.
meg még biztos van pár.
Előzmény: Prefetto (5770)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.12 0 0 5771
Az jó, ha van egy prekoncepciód. Az alapján már tudsz keresgélni. Nézz meg több helyet mielőtt döntesz. De neked kell döntened. Ha döntöttél akkor pedig legyél következetes. Nem biztos, hogy az lesz a legjobb ami időben és megközelíthetőségben a legkényelmesebb. Lehet, hogy áldozatokat kell hoznod azért, hogy azt csinálhasd amit szeretnél.
Ha azt ajánlanám ami nekem tetszik, az elfogultság lenne és nem biztos, hogy neked az lenne a legjobb.

>Nem verekedni akarok, hanem védekezni, minden támadás nélkül. <

Az Aikido legalább annyira támadás is mint védekezés. Inkább egy közös cselekvés. Végső soron értelmetlen a támadó és védekező közötti megkülönböztetés így a támadás és a védekezés közötti megkülönböztetés is.


Előzmény: Prefetto (5769)
Prefetto Creative Commons License 2010.10.12 0 0 5770
Valahol Budán már biztos jó. A XI-ben is láttam sokat.
Előzmény: m.musashi (5768)
Prefetto Creative Commons License 2010.10.12 0 0 5769
No akkor megfogalmazom. Nem verekedni akarok, hanem védekezni, minden támadás nélkül. Megfogott, ahogy az öreg eljutott a felismerésig, hogy nem elpáholni kell, hanem szinte megegyezni vele, rávezetni, hogy a támadás helytelen úgy általában. Engem főleg emiatt érdekel, ennek szellemi része foglalkoztat elég rég.
Előzmény: Prefetto (5767)
m.musashi Creative Commons License 2010.10.12 0 0 5768
mondj egy vonzáskörzetet mert gondolom rákosborzasztóra nem szivesen mennél.
Előzmény: Prefetto (5767)
Prefetto Creative Commons License 2010.10.12 0 0 5767
Köszönöm, mégis, mit javasolnátok nekem a leginkább?
34 vagyok, dolgozó, Érd felől járok be.
Előzmény: m.musashi (5766)
m.musashi Creative Commons License 2010.10.12 0 0 5766
"közeli" tehát mert ugyanolyan nemvan:)
a közvetlen tanitványok is ebben abban eltérnek és egyik sem rossz.tehát talán onnan kellene megközeliteni hogy mit vár az aikidotól,miért szeretne aikidot tanulni,esetleg mi van közel.bár ez nálam sem szempont mert alkalmanként 30km-t vezetek.
Előzmény: Törölt nick (5765)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.12 0 0 5765
>mind az,és egyik sem. senki sem pont ugyan úgy csinálja. <

Ez a kijelentés pedig igaz is és nem is :-)

Budapesti vonatkozásban valszeg senki sem oktatja O-Sensei Aikidoját (Ki No Nagare http://www.youtube.com/watch?v=649A1u78oso). Legalább is nem tudok róla. Azonban vannak O-Sensei stílusához közeli iskolák és attól nagyon eltávolodottak is. Olyat kell keresni ahol japán a stílus vezető nagyfőnök és O-Senseitől tanulta az Aikidot.
Egyéni kutatás (és csalódások) nélkül valszeg nem lehet megúszni a dolgot. Ám ez is a tanulás része.
Előzmény: m.musashi (5764)
m.musashi Creative Commons License 2010.10.12 0 0 5764
mind az,és egyik sem. senki sem pont ugyan úgy csinálja. máshogy kell a dolgot megközeliteni.
Előzmény: Prefetto (5763)
Prefetto Creative Commons License 2010.10.12 0 0 5763
Sziasztok!

Szeretnék megismerkedni az aikidoval, milyen iskolát ajánlotok Budapesten?
Leginkább O-sensei-hez legközelebb álló érdekel.


Sz.
m.musashi Creative Commons License 2010.10.11 0 0 5762
szerintem is ha van gi-d akkor inkább állj be mert kivülről nem lesz túl izgi. majdnem olyan mint egy sima edzés csak kicsit máshogy mutatják,vagy legalábbis új végrehajtási módokat is mutatnak.és sokféle emberrel dolgozhatsz.
Előzmény: Shizuka (5760)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!