Keresés

Részletes keresés

mumof4 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 19396

Köszönöm, ezzel is próbálkoztam. Az a gond, hogy ők sem a 2 felnőtt+4 gyerek felállásra vannak berendezkedve, olyannyira nem, hogy az oldal nem is ad lehetőséget ilyen felállásban foglalni. Egyébként minél kedvezőbb árú ajánlatot keresnénk, mivel úgyis csak két éjszakáról van szó, a parkolási lehetőség viszont kiemelten fontos. 

Előzmény: szofi762 (19395)
szofi762 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 19395

Szia, ajánlom ezt az oldalt: accorhotels.com 

Ha kedvezőbb áron kell akkor, Ibis, Ibis Budget és Adagio Aparthotel, ha magasabb az elvárásotok akkor Mercure, Novotel, sőt az Ibis Style kategória is nagyon jó és náluk  mindig van reggeli az árban. Ezek megbízható jó hotelek, saját parkolóval. Ez az oldal kijelezetten csak ezeket a hoteleket hirdeti és tudsz térkép alapján is keresni. És ne Párizs belvárosát nézd hanem kicsit a körgyűrű környékét van azon kívül, lényeg hogy RER megálló legyen a közelben, pl. Versailles. Persze van olyan külső kerület amit állítólag jobb kerülni, de sajnos nem tudom melyik az, de ebben más biztos segít!

Ha regisztrálsz még kedvezményt is ad! Többször foglaltam már náluk, nekem bevált!

Előzmény: mumof4 (19394)
mumof4 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 19394

Próbáltam persze így is, de ezzel nem jutottam előre, mert ha parkolási opciót is bejelöltem mellé, akkor szinte nullára csökken a szállások száma, de azért köszönöm. Bogarászok lelkesen tovább.

Előzmény: sotolon (19393)
sotolon Creative Commons License 2018.03.12 0 0 19393

A parkolási lehetőség szűkítést be tudod jelölni az említett oldalak keresőjében és utána a szimpatikus szálláshelyeket és környéküket meg tudod nézni a Google Street View segítségével. Így azért nagy biztonsággal el lehet dönteni a biztonságos parkolás kérdést, én még soha nem fogtam mellé.

Előzmény: mumof4 (19392)
mumof4 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 19392

Sziasztok. Olvasgatok, de még nem találtam meg a választ a kérdésemre, hátha tudna valaki segíteni.  Autóval utazunk, 4 gyerekkel, Wales a végcél, de a nagyobb gyerekeink nagyon szerettek volna megállni Párizsban, így egyelőre úgy néz ki, 07.17-én kora reggel indulnánk Magyarországról, Párizsban szeretnénk 2 éjszaka szállást találni. 07.17-19 közt, mindenképp biztonságos parkolási lehetőséggel, mivel ilyen rövid időre nem lesz lehetőségünk mindent kipakolni a kocsiból, marad benn poggyászunk, sőt még lehet tetőboxunk is lesz. Airbnb-n nézelődtem, illetve a szálláskeresős oldalakon, eddig nem sok sikerrel. Valakinek esetleg lenne valami ötlete? El vagyok kicsit kenődve, nagyon szeretnénk legalább kívülről megnézni néhány dolgot. Előre is köszönök minden hasznos ötletet.

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.06 0 0 19391

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nekem is készségesen segítettek a pénztárnál, pedig még csak franciául sem beszélek. Na jó, pár alapkifejezés az udvariasság kedvéért sokat tud segíteni. Nem akartak lebeszélni a Navigoról. Szerintem ez leginkább olyan esetekben fordulhat elő, amikor a turista nincs tisztában vele, hogy a Navigo naptári hétre szól és mondjuk csütörtökön szeretne vásárolni, amikor már csak a következő hétre érvényeset lehet megvenni.

Amúgy meg végszükség esetére esetleg nyomtasd ki a Navigo leírását és kérd meg, hogy mutassa meg neked azt a passzust, mely szerint csak franciák vehetik meg.

Előzmény: növendék76 (19389)
sotolon Creative Commons License 2018.03.06 0 0 19390

Erről a lebeszélős dologról még soha sem hallottam :) Amikor mi pár éve megvettük, akkor a metróállomáson az RATP embere készségesen segített. Beszélünk ugyan franciául, de azért elkészítette a bérletet, ráragasztotta a fotókat és utána kijött a fülkéjéből és a négy bérlet feltöltését is végigcsinálta helyettünk az automatánál. Így lehet "egyben" megvásárolni. Több tapasztalatom nincs a dologról, mert ezt csak egyszer kell megvenni, maga a bérlet évekig (talán 5 évig?) érvényes és ezért utána már csak tölteni kell egy automatánál. De ha netán valaki le akar beszélni, akkor ne hagyd magad :)

Előzmény: növendék76 (19389)
növendék76 Creative Commons License 2018.03.05 0 0 19389

Köszönöm a gyors választ. Azóta még több helyen próbáltam utána olvasni a dolgoknak és szinte mindenhol azt írják, hivatalos közlekedési oldalakon is, hogy számítani lehet arra, hogy amikor szeretném ezt a bérletet megvenni, akkor le akarnak majd beszélni róla, mondván, hogy ez csak franciáknak lehet venni (tudom ez nem igaz) meg hogy nincs és vegyek helyette inkább Paris Visit kártyát stb... Ez tényleg ennyire általános? Mármint, hogy akadályoznák, hogy ilyet vegyek. Fotót már előkészítettem, viszem magammal. Ha jól értem akkor az általad említett "üres bérlet" lesz 5 euro és arra kell töltenem 22,80 euro-t? Ezt nem lehet egyben intézni? Ezeket az árakat olvastam 2018-as árként. Köszönöm!

Előzmény: sotolon (19388)
sotolon Creative Commons License 2018.03.04 0 0 19388

Sok helyen megveheted, talán legegyszerűbb valamelyik metró állomáson. Először menj az üvegfalú fülkéhez és ott mondd el mit akarsz. Ott megveheted az üres bérletet és segítséget kaphatsz az automatás feltöltéshez. Fényképet vigyél itthonról. Ott is van igazolványképes automata, de felesleges arra is költeni.

Előzmény: növendék76 (19387)
növendék76 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 19387

Sziasztok! Kérnék szépen segítséget, hogy hogyan és hol lehet megvásárolni a Navigo heti bérletet. Amennyi infót eddig találtam az alapján ez érné meg nekünk legjobban, de nagy segítség lenne ha valaki leírná a konkrét tapasztalatait főleg ha azok friss tapasztalatok. Pl. fényképet vinnem kell vagy ott készítenek, mennyire bonyolult ezt megvenni stb... Minden infó nagy segítség mert ilyet még nem vettem Párizsban. Köszönöm szépen előre is! 

Jas88 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 19386

Sziasztok!

 

Szeretnénk a segítségeteket kérni. Szüleink május 25-28-ig (25-én délutáni érkezés, 28-án délben indulás) Párizsban nyaralnak és szükségük lenne egy idegenvezetőre. A legfontosabb, hogy mivel nem tudnak semmilyen idegennyelven (sajnos még értés szintjén sem), ezért mindenképpen magyar (magyarul tudó) idegenvezetőt keresnek.

 

Tudnátok ajánlani valakit vagy ezzel foglalkozó irodát?

 

Fontos: ez egy magán szervezés, tehát nem utazási irodán keresztül utaznak. Azonban Nekik az is megfelelne, ha egy csoporthoz tudnának csatlakozni, nem ragaszkodnak az egyedi/külön idegenvezetéshez.

 

A segítségeteket előre is köszönjük.

 

Elérhetőség:

email: abri5th@gmaill.com

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.09 0 0 19385
Előzmény: van ilyen (19384)
van ilyen Creative Commons License 2018.02.09 0 0 19384

Sziasztok! Valaki megtudná mondani milyen idő van most Párizsban ,holnap indulunk fogalmam sincs mit vigyek (túracipő-csizma? széldzseki- télidzseki?.Milyen most a hóhelyzet a közlekedés?

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.09 0 0 19383
Előzmény: Akoka25 (19382)
Akoka25 Creative Commons License 2018.02.09 0 0 19382

Sziasztok!


Megtudná nekem valaki mondani, hogy Párizsban a Charles de Gaulle repülőtértől az Orly-ra mennyi idő alatt lehet átjutni napközben?

Nem tudom, mennyi időt kell tartalékolni az átszállásra. Google térképen azt láttam, hogy 1 óra az út taxival, de gondolom nem mindegy, hogy milyen napszakban.

Kb. mennyiért visz át a taxi?

Jövő januárban készülünk Martinique szigetére és csak az Orly reptérről mennek oda járatok.

 

Köszönöm szépen!

Emőke1 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 19381

Köszönöm szépen :) Én utóljára 2009-ben voltam, előtte a 90-es években 6-7 alkalommal, amikor még frank volt a fizetőeszköz .Most az október 23-i hétvégén megyek ismét immáron a gyerekemmel :)  

 

Előzmény: 'szti (19378)
Vero34 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 19380

Sziasztok! Április végén utazunk pár napra Párizsba. Érdeklődnék, hogy van e a csoportban kint élő idegenvezető vagy vállalná e valaki, hogy kalauzol minket. Előre is köszi a válaszokat. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.25 0 0 19379

Angyal vagy:))

Egyébként így visszaolvasgatva, sajnos azóta nagyon-nagyon sokat változott Párizs.

Természetesen a beszámolóban szereplő alapinfók is változhattak azóta.

Előzmény: 'szti (19378)
'szti Creative Commons License 2018.01.25 0 1 19378
Előzmény: Emőke1 (19377)
Emőke1 Creative Commons License 2018.01.25 -1 0 19377

Köszönöm szépen, megtaláltam az oldalon, a beszámolódat viszont sajnos nem :) Belinkeled kérlek? Köszönöm szépen.

Előzmény: Törölt nick (19376)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.25 0 0 19376

Illetőleg, ha visszakeresed a 2014-es nagyon részletes utibeszámolómat, abban benne van, hogy mely helyekre kellett a gyereknek a pénztárnál ingyenjegyet kikérni. Gyakorlatilag mindenhol voltunk, ami érdekelhet.

Előzmény: Emőke1 (19374)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.25 0 0 19375

Igen. Az életkorát igazoló okmány azért legyen a kezetek ügyében.

Előzmény: Emőke1 (19374)
Emőke1 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 19374

Sziasztok,

Segítenétek, kérlek? Ha veszek egy 3 napos Paris Museum Passt felnőttet, akkor a 17 éves lányom , akinek még ingyenes a látnivalók többsége be tud velem jönni sorbanállás nélkül?

Köszönöm szépen :)

sotolon Creative Commons License 2018.01.18 -1 4 19373

Szia, nem megbántani akarlak, de ennek a kikeresése egy teljesen alap feladat, a saját érdekedben önállóan meg kellett volna oldanod. Vannak jó tömegközlekedési útvonaltervező oldalak, de a legegyszerűbb Google Maps keresés is megmutatja pár másodperc alatt - és a transzfer lehetőségekről is minden megtalálható a neten.
Ha nem akarsz elveszni egy ekkora városban, akkor próbáld ezeket az eszközöket megismerni és használni.

Előzmény: Juhaszedit (19371)
FLaci Creative Commons License 2018.01.17 0 0 19372

https://www.aeroportparisbeauvais.com/en/access-parking/shuttle/

 

Ez a busz elvisz a reptérről a Porte Maillot-ig. Onnan az M1 metró, a Bastille-nál átszállsz a M8 metróra a Porte Dorée-ig.

Előzmény: Juhaszedit (19371)
Juhaszedit Creative Commons License 2018.01.17 -2 0 19371

Sziasztok! Tudnátok 1e segíteni abban, hogy hogyan jutok el a Beauvais reptérről a DE LA PORTE DOREE 273 Avenue Daumesnil Paris 75012 címre! Köszönöm

Laszlo Mihala Creative Commons License 2018.01.13 0 0 19370

kösz, hozzáfogok !   :-))

 

Előzmény: Törölt nick (19369)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.12 0 0 19369
Előzmény: Laszlo Mihala (19368)
Laszlo Mihala Creative Commons License 2018.01.12 0 0 19368

Segítség !  :-))    Áprilisban leszünk Párizsban, egyéni út, 4 nap. Nem először, visszatérő párizsiak vagyunk. A Párizs környéki kastélyokat az előző években sikeresen megnéztük, de minden évben, eredménytelenül futunk neki a Loire völgyének. Lehetne magyar buszos utak fakultatívjára Párizsból beszállni, de csak májustól vannak ilyen utak. Mennénk privátban is, /négyen,/ valami helyi irodát kellene találnunk, lehetőleg az OPERA negyedben, aki indít egynaposat,..  ez a bajunk, és nagyon hálás lennék minden ötletért, - végső esetben akár vonattal is mennénk, de egy kiscsoport azért jobb lenne..    Légyszi, segítsetek ! kösz, szia..

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.29 0 0 19367

Torcy az 5-ös zónában van, válaszd ki, hogy melyik jegy a legmegfelelőbb:

https://www.ratp.fr/en/titres-et-tarifs

Előzmény: Magdesz33 (19366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!