Keresés

Részletes keresés

Vackorszuzi Creative Commons License 2008.11.06 0 0 7315

Sziasztok!

 

Hétfőn jöttünk haza Sharmról, Conrad Sharm Hotelben szálltunk meg, amely ottlétünk alatt változott Coral Sea Resort Hotellé.

Élveztük az ott töltött 1 hetet, az arabok kedvesek voltak, a tenger bár hűvös volt, de még lehetett úszni, sokat sznoriztunk az erős szél, s így az erősebb áramlatok ellenére is. Szépeket láttunk odalent.

A mólókra bárhol felmehettünk.

Ami negatív, hogy a part közelében a földszinten kaptunk szállást, a szoba szép volt, azonban a hangyák, és egyéb rémes bogarak vígan bejutottak a kisebb nagyobb réseken. A recepciónál tett panaszunkra kb. fél óra alatt 2 nagy bogár írtó fújót kaptunk, így a lelkünk megnyugodott, hogy pár bogarat visszatarthatunk, de azért 1-2 mindig besunnyogott. :)

Jó tanács, a recepción emeleti szobát kérjünk.

Ami még pozitív, hogy csak este 10 után indult a gépünk, de a szállodában nem nézték, hogy jár-e még a vacsi. Így kihasználtuk, s nem éhesen kellett útnak indulnunk.

 

Zsu

karolka1980 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 7314
Szia,

mi gondolkodunk egy egyiptomi szilveszterezésen.
Melyik szállodát nézted ki olyan jó áron?
Az szerintem sem baj,hogy "csak" 3×-os.
Én is néztem Tunéziát és Egyiptomot is szilveszterre,de mindegyik elég húzósnak tűnik árban.De mindenképpen Egyiptom felé billent a mérleg,mer szerintem ilyenkor Tunéziában biztosan nincs túl jó idő.

köszke
Előzmény: wayerdr (7313)
wayerdr Creative Commons License 2008.11.05 0 0 7313

Tényleg el is felejtettem megkérdezni!!!!

 

Jön valaki szilveszterkor sharmra???

 

Ha igen jelentkezzen, és ha van kedve szervezkedjünk együtt!!!

wayerdr Creative Commons License 2008.11.05 0 0 7312

Van kötelező felár, de nem vészes, és megéri...

 

Én most találtam egy hotelt, ami elfogadtható áron van, igaz csak 3 csillag, de nem érdekel...all.in ellátás van, és jó helyen is van....

 

e-mailem: wayerv@externet.hu csakogy ne zavarjuk itt a témát.

Előzmény: Anbati (7304)
_andi02 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 7311

Kedves Ani!

 

Igen, nagyon sokat segítettél. Köszi :) Neked is sok sikert kívánok a továbbiakban!

 

Üdv: Andi

Cilikécske Creative Commons License 2008.11.05 0 0 7310

Jön esetleg valaki innét a fórumról november 17-én a Travel Service járatával?

Cili

tsaby83 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 7309
Szia Andi! Remélem sokkal tudtam segíteni én is hogy kitöltöttem a kérdőívet, jelenleg én is hasonló szakot/szakmát tanulok mint Te és reménykedek én is nekem is mindenem Egyiptom minden jót kívánoka továbbiakban. Üdv Ani
Előzmény: _andi02 (7300)
karolka1980 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 7308
Szia,

kitöltöttem én is.Kíváncsi lennék majd az eredményre;-)
Lehet majd belőle esetleg valahol csemegézni?

További jó munkát és drukkolunk,hogy jól sikerüljön a dipimunka.
Ha kell még esetleg,szólj nyugodtan.

Előzmény: _andi02 (7300)
_andi02 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 7307

Kedves Smakai!

 

Köszönöm a segítséget, másban nem tudsz segíteni, max. ha kitölteted 1-2 ismerősöddel is, de nagyon kedves vagy. :)

 

Egyébként ha kell valakinek tanács az utazással kapcsolatban, az nyugodtan kérdezhet tőlem is, mert volt szerencsém részt venni egy Nílusi hajóúton. :)

 

Üdv Mindenkinek!

smakai Creative Commons License 2008.11.04 0 0 7306

Szia!

Tegnap kitöltöttem egyet, ha kell még szívesen segítek.

Üdv

Előzmény: _andi02 (7300)
rtopi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 7305
Szia! Melyik szállodába mennétek? Reggel szerinted hánytól lehet sznorizni?
Előzmény: wayerdr (7301)
Anbati Creative Commons License 2008.11.04 0 0 7304
Remekül hangzik, de akkor jóval drágább, igaz?
Előzmény: wayerdr (7301)
_andi02 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 7303

Szia KnéZs!

 

Turizmus-vendéglátást tanulok.

Eleinte én is egyiptológus szerettem volna lenni, de sajnos abból nem lehet megélni és hát engem sem vettek volna fel az ELTE-re. Mindig nagyon magasak erre a szakra a ponthatárok. :( Szóval összekötöm a kellemest a hasznossal és megpróbálok egy utazási irodánál elhelyezkedni, hogy később idegenvezető lehessek Egyiptomban.

 

Ebből gondolom kiderült, hogy én is mennyire rajongok már kis korom óta Egyiptomért. Sokszor tartottam is előadást belőle a főiskolán és mindig élvezettel készültem rá. Ha meg valami beadandó feladat van, azért könnyű a dolgom, mert mindig arról írok (persze csak ha lehet:) )

 

Egyébként köszi, hogy kitöltötted a kérdőívet és mindenki másnak is! :)

 

További jó fórumozgatást!

KnéZs Creative Commons License 2008.11.03 0 0 7302
Szia , kitöltöttem a kérdőívedet , megkérdezhetem, hogy mit tanulsz ? engem mindig érdekelt Egyiptom , de már azt hiszem egyiptológus nem lehetek , bár szívesen tanulnék ,ha valamilyen más módon is lehetne mint csak egyetemen.( már csak azért is mert mint hobbit tanulnám)- bár igaz többféle könyvből sok mindent elolvastam már.
Sok sikert!
Előzmény: _andi02 (7300)
wayerdr Creative Commons License 2008.11.03 0 0 7301

Szia!!

 

Sharmon még nem, de Hurghadán igen....de idén Sharm lesz a téma...gyertek minél többen, és akkor kint pendítünk valamit..

 

A szilveszter nekem fantasztikus volt...a tengerben lehet simán fürdeni, a nap 4 után pár perccel lebukik, az este kicsit hűvös, de legalább lehet töményet inni..

 

Sötétedés után...ott a város...tele bulival....Pacha, Hard rock cafe...stb...

 

Üdv.  Wayer

 

ui: én dec 29-én megyek...

Előzmény: rtopi (7298)
_andi02 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 7300

Sziasztok!

 

Kérlek, szánjatok rám 5 percet, egy kérdőívet kéne kitölteni  a szakdolgozatomhoz Egyiptommal kapcsolatban. 2 féle van. Egy azoknak, akik már jártak Egyiptomban és egy azoknak, akik még nem jártak. Így mindenki ki tud tölteni egyet.

 

 

ezt töltsd ki, ha már jártál Egyiptomban:

 

http://www.surveygizmo.com/s/78547/egyiptom-mar-voltam-

 

 

 

 

ezt töltsd ki, ha még nem jártál Egyiptomban:

 

http://www.surveygizmo.com/s/78573/egyiptom-meg-nem-voltam

 

 

 

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

 

További szép napot!

 

 

Cilikécske Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7299

Szia!

A Melia Sinaiba az Anubissal biztosan lehet menni, de gondolom van még más iroda is aki ide is szervez utakat.

Cili

Előzmény: rtopi (7298)
rtopi Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7298
Szilveszterezett már valaki Sharmon? Milyen volt? Mennyire lehet decemberben fürdeni a tengerben? Sznorizni? A medencék vize hideg? Mettől meddig van világos? Sötétedés után mivel érdemes elütni az időt?
A Melia Sínai hotelbe melyik utazási irodákon keresztül lehet eljutni?
Előre is köszi a válaszokért!
KnéZs Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7297
nem , mi már nem aludtunk indulás előtt , csak a buszon.
Előzmény: rtopi (7294)
KnéZs Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7296
Sziasztok , igen magyar nyelvű idegenvezetés van végig , ébéd benne van az árban , bár nem volt nagy szám , a reggeli dobozt meg kérni kell a szállodában.
Novemberben még klassz idő van kint , este hamarabb sötétedik és akkor már elkel egy pulóver az esti sétához.
A víz kellemes, bár amúgy sem hidegebb soha 21 foknál.
Előzmény: Cilikécske (7293)
nescafe* Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7295

Volt már vki nov. végén Sharm el sheikh-en? Mi idén megyünk, és az időjárástól tartok egy kicsit, jó idő van-e még?

Nagyon vegyes információkat találok a neten, és jó lenne egy megbízható, elsőkézből info! Lehet fürdeni a tengerben? Napozni?

A válszokat köszönöm előre is!

rtopi Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7294
Magyar nyelvű idegenvezetés van? Este aludtatok még indulás előtt?
Előzmény: KnéZs (7292)
Cilikécske Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7293

Szia!

Köszönöm. Az étkezés hogy volt megoldva a kirándulás napján? Ez azért fontos számomra, mert két gyereket is viszünk.

Előzmény: KnéZs (7292)
KnéZs Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7292
Szia , mi aug. voltunk ,úgyhogy már nem friss ,de életre szóló élmény volt. Nagyon fárasztó ,mert este 11 körül volt az indulás , a tabai határon gyalog kellett átmenni , a jó ég tudja már hányszor nézték meg az útleveleket , hányszor kérdezték meg hogy hová , mikor , miért , meddig , minek , ja és fegyver - bomba van e nálunk.
Fiatal 20 év körüli vámosokra kell számítani. Nem tolakodóak , de bárkit kiszedhetnek a sorból és átnézhetik az összes motyódat , de mindent visszaadnak!
Az izraeli határról már másik busszal megyünk tovább Jeruzsálemig - olajfák teteje , siratófal , illetve Jézus haláltusának útvonala ,illetve temetkezési helye. ezután jön Betlehem -Szent Születés temploma .Szerintem egy életre szóló élmény , mert úgy gondolom csak "úgy" kevesen jutnánk el Izraelbe. Visszafelé egy rövid Holt tengeri fürdőzés , majd irány vissza. A határ visszafelé már nem olyan macerás.
Visszaérkezés másnap éjfél után.
Előzmény: Cilikécske (7291)
Cilikécske Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7291
A jeruzsálemi fakultatívról nincs valami friss infód? Azt tudom hogy Te nem voltál, de hátha volt valaki a magyarok közül. Ha igen, mit meséltek?
Napfény1 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7290

Szívesen! 100 eur. Mindennel együtt kb. 2-2,5 óra max. Ha délelőtt mentek, ebédre visszaértek bőven:)

 

Előzmény: Cilikécske (7289)
Cilikécske Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7289
Köszönöm szépen. Pontosan mennyibe került?  És mennyi idő szükséges az egész programra a szálláshelyről odautazással?
Előzmény: Napfény1 (7288)
Napfény1 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7288
Igen, ott az id.vez-nél be lehet fizetni rá.
Előzmény: Cilikécske (7287)
Cilikécske Creative Commons License 2008.10.30 0 0 7287
Hogy sikerült elmenni a delfinúszásra? Ott szerveztétek?
Előzmény: Napfény1 (7284)
KnéZs Creative Commons License 2008.10.30 0 0 7286
Ugyanilyen sorrendben voltunk mi is , hát... nekünk csalódás volt , de nam akarlak elszomorítani , lentebb írtam mindkét hotelről már.
Jó utat nektek!
Előzmény: Katesz76 (7283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!