Keresés

Részletes keresés

szamoca_1 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 241
igen, elore is koszi!
Előzmény: Old England (240)
Old England Creative Commons License 2003.08.28 0 0 240
Szia! Mennyire surgos, mert nem jut eszembe az utca neve es csak otthon van terkep. Ma estig raer?
Előzmény: szamoca_1 (238)
Bigroli Creative Commons License 2003.08.27 0 0 239
Köszönöm a Tippeket!
az a Chimnay Bleu mit tud?
szamoca_1 Creative Commons License 2003.08.27 0 0 238
segitseg! kellene nekem surgosen nagyon jo antikvarium cime! ha lehet a belvaros kornyeken, vagy legalabbis a belso gyuru kornyeken... olyan fr. nyelvu konyvet keresek, ami regi es szep, ajandekba. tud vki segiteni????
szamoca_1 Creative Commons License 2003.08.27 0 0 237
meggyes a Kriek, malnas a Framboise, feketeribizlis a Cassis es barackos a Peche (nincs ekezetem, van rajta olyan kis ize). En a Chimay Bleu-t ajanlom, bar az nem gyumolcsos... es 9 szazalekos, ugyhogy ovatosan vele :-)
Előzmény: Bigroli (235)
Clea Creative Commons License 2003.08.27 0 0 236
A meggyes tényleg jó, azt én is megtudtam inni, pedig (hasonló okból) nem szeretem a sört. Ha jól emlékszem, Kriek a neve.
Előzmény: Bigroli (235)
Bigroli Creative Commons License 2003.08.26 0 0 235
Üdv Mindenkinek!

Egy hétre utazom Ostendébe és Brüsszelbe, és azt szeretném kérdezni,hogy meg tudja-e valaki nekem mondani,hogy milyen olyan sört érdemes inni,aminek nincs az a jellegzetes kesernyés íze,ami miatt soha nem iszom sört, de itt esténként az eléggé soknemzetiségű kollégák közül nem szeretnék kilógni. Hallottam, hogy van gyümölcsös, meggyes ízű is, ami kimondottan édes. Szóval, milyen márkákat ajánlotok?
Köszi előre is
Bigroli

FORB Creative Commons License 2003.08.26 0 0 234
én úgy emlékszem hogy olyat, mint mi!
Előzmény: Szürke Csacsi (233)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.08.26 0 0 233
Sürgős!!! Milyen dugaszt használnak Belgiumban a 220V-hoz? (mobiltelefon-feltöltési problémák) Van egy elég szép gyűjteményünk, de melyiket vigyem?
Old England Creative Commons License 2003.08.26 0 0 232
Megmondom őszintén, nem vagyok felkészült a témában. A neten találtam egy templomot (St. Andrews Church of Scotland), amely vasárnaponként angol nyelvű szentmisét tart. Ezt most nem tudom belinkelni, de nézd meg:
http://home.tiscali.be/alexander.grant/
Amit még ajánlok, hogy esetleg tényleg a belvárosi templomokban (Notre Dame au Sablon, Sainte-Catherine, Saint-Nicolas...) érdekődj, ha már kint vagy.
Megpróbáltam hollandul rákeresni a témára, de a Brüsszel + magyar + istentisztelet szókapcsolatra hadd ne mondjam, hogy csak Pándy Andrásról találtam néhány érdekes cikket. :-P

Internet:
Brüsszelben nagyon sok magánjellegű internetkávézó van, illetve e helyiségek fő profilja az olcsó távbeszélgetés, amit elsősorban a rengeteg ott élő külföldi vesz igénybe. Itt nem interneteztem, de a telefonból ítélve nekem nem tűnt túl olcsónak. Szívesebben ajánlom az Easy Everything hálózat gigantikus internetkávézóját a De Brouckére-en (közel az említett angol nönyvesbolthoz :-)). Itt valami kétszáz gép van, megbízható és viszonylag olcsó, de konkrét árakra már nem emlékszem.

Előzmény: Szürke Csacsi (229)
szamoca_1 Creative Commons License 2003.08.25 0 0 231
Szia, a konyvesboltot illetoen meg en is tudok segiteni, a de Bruckere es a Rogier kozotti uton (parhuzamosan a Rue Neuf-fel, a Bld. Anspachrol jobbra, az ut nevet nem tudom sajnos) talalhato, es ha jol emlexem vas. is nyitva van (Waterhouse talan a neve). Jo nagy, viszont nem tul olcso. A masik kettoben vki biztosan ir neked valaszt.
Előzmény: Szürke Csacsi (229)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.08.24 0 0 230
...mikor és melyik templomban van...
Előzmény: Szürke Csacsi (229)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.08.24 0 0 229
Két újabb kérdés öreg brüsszeleseknek, remélem, tudtok segíteni.

Egy, van-e Brüsszelben valami nagy idegennyelvű (itt angolra gondolok) könyvesbolt? Illetve, mi a neve és hol találom. Tudom, Magyarországon is vannak idegennyelvű boltok, de mintha azt hallottam volna valahol, hogy Brüsszel van nagy angliai hálózatnak is boltja - gondolom, ott nagyobb a választék angol könyvekben, mint a Budapesten fellelhető kisebb üzletekben.

Kettő, tudjátok-e, hogy mikor és melyik van Brüsszelben angol nyelvű szentmise? (esetleg magyar? bár ennek szerintem kicsi az esélye) Hol érdemes érdeklődni? Egy turisták által ellepett belvárosi templomban valószínűleg fel vannak készülve erre a kérdésre, de nem biztos, hogy olyan könnyen találok valakit, akit meg lehet kérdezni...

Ja és három, internet-kávézókból van-e bőven, és mennyire drágák? Eddigi tapasztalatom külföldön kb. 2 euro 1 óra.

Old England Creative Commons License 2003.08.24 0 0 228
Szia! Igen, emlékszem a hozzászólásodra, műértő Brüsszel-kedvelőt véltem kiolvasni a sorokból. :-)

A Stoclet palotában sajnos még én sem jártam. Amikor kint voltam, egy könyv alapján végigjártam szinte minden fontosabb Art Nouveau házat, sokat fényképeztem is, elképesztő dolgok vannak a legeldugottabb helyeken, sokszor sajnos eléggé lepattant állapotban.
A Horta-ház nagyon tetszett, s van még egy gyönyörű, múzeumnak kialakított ház, amelyben jártam, a Maison Cauchie.

Előzmény: ultraviolettt (227)
ultraviolettt Creative Commons License 2003.08.24 0 0 227
Szia Old England!
irigyellek ha jartal a St Cyr-ben es a Horta muzeumban. De mit tudsz a Stoclet palotarol ?
(nehany linket beirtam a 187-es korul itt)
Előzmény: Old England (218)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.08.23 0 0 226
Bár úgy lenne... akkor nem lennék magányos városnézésre kárhoztatva :o)
Előzmény: Old England (223)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.08.23 0 0 225
Mivel utazol?
Előzmény: Vizitorma (222)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.08.23 0 0 224
Nem tesz semmit, éppen erre jártam :)

csak 6-8 ágyas szobát ajánlottak, amitől így egyedül egy kicsit tartok

Én se bánom olyan nagyon, hogy nem sikerült - aludtam már tömegszállásom, nem kívánom senkinek... Nem az egyszerűséggel van baj, hanem hogy mindig akad pár bulizós hajlamú fiatal (illetve, a fiatalok legtöbbje ilyen), akiktől nem lehet nyugodtan pihenni.

A Bnb irodája H-P van nyitva, és emailben is szívesen válaszol a kérdéseidre egy kedves hölgy.

Előzmény: Vizitorma (222)
Old England Creative Commons License 2003.08.23 0 0 223
Helló, jó, hogy idetaláltál.
A tippeket nagyon szívesen (én is szeretek informálódni, mielőtt elutazom valahová).
Jó utat!

Mi az, mindenki Brüsszelbe megy? :-)

Előzmény: Vizitorma (220)
Vizitorma Creative Commons License 2003.08.23 0 0 222
Köszi a gyors választ. A hotelek árával kapcsolatosan igazad van :-) Ifjúsági szálláson pedig én se kaptam jó helyet, csak 6-8 ágyas szobát ajánlottak, amitől így egyedül egy kicsit tartok.
Azt hiszem Bed&Brussels-ből megpróbálom az egyik északit, hátha ...
Előzmény: Szürke Csacsi (221)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.08.23 0 0 221
Csak azt tudom összefoglalni, amit eddig is írtam...

Van két ifjúsági hotel:
-- Sleep Well Youth Hotel (www.sleepwell.be) - max. 5 éjszaka
-- Centre Vincent Van Gogh Youth Hotel (www.ping.be/chab/en/pres_en.htm) - max. 7 éjszaka
Mindkét helyen időlimit van, és amikor én megyek (aug. vége - szept. eleje), már nincs is szabad helyük.

A Bed&Brussels (www.bnb-brussels.be) oldalon foglaltam végül szállást, itt kiadó szobákat találsz szerte a városban. Reggelit is adnak, az árak szerintem tűrhetőek.

Ezen kívül vannak még szállodák széles választékban, de feltételezem, ezek az áruk miatt neked sem jöhetnek szóba (különben nem tetted volna fel a kérdést :)). Ha mégis érdekel, szívesen sorolok néhányat - az útikönyvekben is ajánlanak párat és a neten is van szállodakereső.

Kemping is van, egy biztosan, de a város körül egy nagyobb körben lehet, hogy több is. A brüsszeli kempingben annak idején is én megszálltam családdal, emlékeim szerint teljesen jó volt, csak a déli órákban be volt zárva a kapu - ilyenkor nem tanácsos érkezni, ha nem akarsz sokáig ácsorogni a tűző napon.

Előzmény: Vizitorma (220)
Vizitorma Creative Commons License 2003.08.23 0 0 220
Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Eddig egyszer voltam Brüsszelben, akkor is sajna csak egy napot, de azt hiszem sikerült megéreznem valamit a hangulatából.
Most újra mennék szeptember végén, de gondjaim vannak a szállással.
Kedves Szürke Csacsi! Tudnál adni szállástippet? Ahogy olvastam te jól beleástad magad a témába.
Előre is köszi.
Old England: köszi a rengeteg infot, amit itt találtam. A Hangszermúzeumot már kinéztem magamnak a múltkor, csak lemaradtam róla. Most bepótolom. :-)
Előzmény: Szürke Csacsi (219)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.08.22 0 0 219
Miért ne, Londonban pl. ingyenesek a múzeumok (igaz, nem régóta).

Nézegetem a Brüsszel útikalauzt - már előre vérzik a szívem, mennyi mindent kell majd kihagynom időhiány miatt... :(

Előzmény: Old England (218)
Old England Creative Commons License 2003.08.22 0 0 218
Ehmm... nem hinnem, hogy sok ingyenes muzeumot talasz.
Ettol fuggetlenul nagyon ajanlom a Szepmuveszeti Muzeumot (a Kiralyi Palota kozeleben), mert egyedulallo gyujtemenyuk van a flamand mesterek (Van Eyck, Bruegel, Bosch, Rogier van der Weyden, Van Dyck stb. muveibol). Praktikus, mert egy epuletben van a regi es a modern muzeum, ha erdekel a modern kepzomuveszet, akkor se hagyd ki!!!

A kozelben van aztan a Hangszermuzeum, egy gyonyoru epuletben, amelynek neve Old England.
:-)
Tervurenben van egy hires Afrika Muzeum, tenyleg paratlan gyujtemennyel. Montgomery metroallomastol lehet kijutni villamossal.
Mint tudjuk, a belgak/franciak nagy kepregeny-maniasok, ugyhogy Kepregeny Muzeum is van Brusszelben. :-)
Es nagyon ajanlom meg a Horta-muzeumot St. Gilles varosnegyedben, en legalabbis nagy Art Nouveau rajongo vagyok.

Előzmény: Szürke Csacsi (217)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 217
Sajnos iden nincs viragszonyeg a Grand` Place-on

Óh, ezt sajnálom :o(

A szállás végül se kelet, se dél, hanem észak lett, illetve Schaarbeek és Evere között valahol - nem tudom, hol van a két kerület határa. Itt nincs metró (úgy látom, a metróvonalak zömébe kelet-nyugat irányúak), de majd megyek busszal meg villamossal. Van kiadó szoba a város szívéhez közelebb is, csak sokkal drágább.

Lehet, hogy hülye kérdés, de a múzeumok ingyenesek? Vagy legalább néhány?

Előzmény: Old England (215)
Old England Creative Commons License 2003.08.21 0 0 216
jav.: flamandul Ukkel.
Előzmény: Old England (215)
Old England Creative Commons License 2003.08.21 0 0 215
Sajnos iden nincs viragszonyeg a Grand` Place-on, az epp ilyentajban szokott lenni, de csak ketevenkent.

Igazabol egyik kerulettel sincs baj (Brusszelben nincs getto-hangulat), foleg, ha rovid idore mesz lakni. Teny, hogy egyes keruletekben tobb bevandorlo el, de szamomra ezek a reszek eppen emiatt erdekesek.
Amit irtal (Gribaumont) valoban elegge kint van, de jo metrokapcsolattal. A deli resz esetleg Ukkle/Uccle? Tenyleg gyonyoru, kertes-ligetes kornyek. Arrafele laknak a diplomatak, kulfoldiek, tehetos brusszeliek.

Előzmény: Szürke Csacsi (214)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.08.19 0 0 214
Nah! Megvan. Jövő szerdán megyek. Busszal, mert a repülőt nem nagyon szeretem. Itt van a jegy a kezemben :o) (Utaztam már repülővel néhányszor, de nem volt az igazi. Meg aztán drágább is - nem tudok októberig várni.)

Szállást most fogok foglalni. Az egyik youth hotelben 7 éjszaka a maximum (ahogy már írtam), a másikban 5 éjszaka (www.sleepwell.be), úgyhogy marad a szoba reggelivel. Nem sokkal drágább, és remélem, csendesebb.

Van egy szoba dél-Brüsszelben, ami nagyon vonzónak tűnik - elég messze van a belvárostól, de gyönyörű helyen lehet. A másik, amit fontolgatok, a város keleti részén van, metró közelében és olcsóbb, mint az előző. Ugye a nyugati kerületekre írtátok, hogy oda ne? A déli rész rendben van, arra emlékszem, a keleti is? Gribaumont metróállomás környékéről van szó.

FORB Creative Commons License 2003.08.19 0 0 213
hát, fórumtársunk érdekében remélem nem, de ki tudja, ravaszak ezek....
Előzmény: Old England (212)
Old England Creative Commons License 2003.08.18 0 0 212
Hhmm... ez vajon azt jelenti, hogy az odaut 14 900, de a visszaut mondjuk 50.000?
Előzmény: FORB (211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!