Keresés

Részletes keresés

wayerdr Creative Commons License 2008.11.09 0 0 7319

 

 

Helló Karolka!!

 

írj e-mailt korábban megírtam a címem, ott megdumáljuk....

 

Üdv: Wayer

Előzmény: karolka1980 (7314)
karolka1980 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7318
Szia,

köszönjük szépen az eredményeket.Reméljük a végeredménnyel is megismertetsz majd minket;-)
Kétség nem férhet hozzá,hogy a vörös tenger a világ NAGY csodája,mint ahogy az eddigi eredmény is mutatja.
És aki egyszer "belekóstolt" Egyiptomba,az alig várja,hogy ismét betehesse a lábát ebbe a csodálatos országba.
Aki pedig még csak gondolkodik rajta,hogy elmenjen,az ne habozzon...indulás!!!nem fogja megbánni.
Előzmény: _andi02 (7317)
_andi02 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 7317

Sziasztok!

 

Íme, néhány részeredmény a kérdőívvel kapcsolatban.

 

Eddig 30 kérdőív néhány kérdésköre került kiértékelésre. (egyelőre csak azoké van benne, akik a "már jártak Egyiptomban" c. kérdőívet töltötték ki.)

 

 

30 válaszadó közül: (több válasz volt lehetséges, tehát 1 ember értelemszerűen többet is megjelölhetett)

 

27 ember volt Kairóban

27-en voltak Hurghadán

25-en látták a gízai piramisokat

Luxort 22-en látogatták meg

Sharm el Sheikh-et 10-en

 

A többi várost/nevezetességet 10 embernél kevesebb látogatta meg.

 

A válaszadók csupán 10%-a tartott valamilyen támadástól/attrocitástól utazása során.

 

A válaszadók körében a legnépszerűbb programok (rendre )a következők voltak:

 

búvárkodás/snorkellezés (30-ból 21 fő próbálta ki)

beduin vacsora és tevegelés holtverseny :)  (16-16 fő)

dzseep safari (14)

 

A többi programon kevesebb, mint 10 fő vett rész.

 

 

30 főből 28-an tervezik, hogy visszatérnek Egyiptomba. fontosabb indokok:

 

1. Vörös-tenger miatt/arabok mentalitása,vendégszeretete miatt (7-7 fő indokolta ezzel, hogy miért szeretne visszamenni)

2. műemlékek miatt

 

 

Ha van kérdés, szívesen válaszolok!

 

További szép napot Mindenkinek!

 

Üdv.

 

 

natys Creative Commons License 2008.11.06 0 0 7316

Szia!

Én decemberben mennék, bár még nem fixáltam le az időpontot. Eddig sajnos úgy néz ki, hogy egyedül megyek, de útitársa(ka)t keresek ezen az útitárskereső oldalon. Ide is felteheted te is a szilveszteri szervezkedést, ha lenne útitársam, mi is csatlakoznánk. Szállodát néztetek már?

Szerintetek fürödni lehet még decemberben?

Nati

Előzmény: wayerdr (7313)
Vackorszuzi Creative Commons License 2008.11.06 0 0 7315

Sziasztok!

 

Hétfőn jöttünk haza Sharmról, Conrad Sharm Hotelben szálltunk meg, amely ottlétünk alatt változott Coral Sea Resort Hotellé.

Élveztük az ott töltött 1 hetet, az arabok kedvesek voltak, a tenger bár hűvös volt, de még lehetett úszni, sokat sznoriztunk az erős szél, s így az erősebb áramlatok ellenére is. Szépeket láttunk odalent.

A mólókra bárhol felmehettünk.

Ami negatív, hogy a part közelében a földszinten kaptunk szállást, a szoba szép volt, azonban a hangyák, és egyéb rémes bogarak vígan bejutottak a kisebb nagyobb réseken. A recepciónál tett panaszunkra kb. fél óra alatt 2 nagy bogár írtó fújót kaptunk, így a lelkünk megnyugodott, hogy pár bogarat visszatarthatunk, de azért 1-2 mindig besunnyogott. :)

Jó tanács, a recepción emeleti szobát kérjünk.

Ami még pozitív, hogy csak este 10 után indult a gépünk, de a szállodában nem nézték, hogy jár-e még a vacsi. Így kihasználtuk, s nem éhesen kellett útnak indulnunk.

 

Zsu

karolka1980 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 7314
Szia,

mi gondolkodunk egy egyiptomi szilveszterezésen.
Melyik szállodát nézted ki olyan jó áron?
Az szerintem sem baj,hogy "csak" 3×-os.
Én is néztem Tunéziát és Egyiptomot is szilveszterre,de mindegyik elég húzósnak tűnik árban.De mindenképpen Egyiptom felé billent a mérleg,mer szerintem ilyenkor Tunéziában biztosan nincs túl jó idő.

köszke
Előzmény: wayerdr (7313)
wayerdr Creative Commons License 2008.11.05 0 0 7313

Tényleg el is felejtettem megkérdezni!!!!

 

Jön valaki szilveszterkor sharmra???

 

Ha igen jelentkezzen, és ha van kedve szervezkedjünk együtt!!!

wayerdr Creative Commons License 2008.11.05 0 0 7312

Van kötelező felár, de nem vészes, és megéri...

 

Én most találtam egy hotelt, ami elfogadtható áron van, igaz csak 3 csillag, de nem érdekel...all.in ellátás van, és jó helyen is van....

 

e-mailem: wayerv@externet.hu csakogy ne zavarjuk itt a témát.

Előzmény: Anbati (7304)
_andi02 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 7311

Kedves Ani!

 

Igen, nagyon sokat segítettél. Köszi :) Neked is sok sikert kívánok a továbbiakban!

 

Üdv: Andi

Cilikécske Creative Commons License 2008.11.05 0 0 7310

Jön esetleg valaki innét a fórumról november 17-én a Travel Service járatával?

Cili

tsaby83 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 7309
Szia Andi! Remélem sokkal tudtam segíteni én is hogy kitöltöttem a kérdőívet, jelenleg én is hasonló szakot/szakmát tanulok mint Te és reménykedek én is nekem is mindenem Egyiptom minden jót kívánoka továbbiakban. Üdv Ani
Előzmény: _andi02 (7300)
karolka1980 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 7308
Szia,

kitöltöttem én is.Kíváncsi lennék majd az eredményre;-)
Lehet majd belőle esetleg valahol csemegézni?

További jó munkát és drukkolunk,hogy jól sikerüljön a dipimunka.
Ha kell még esetleg,szólj nyugodtan.

Előzmény: _andi02 (7300)
_andi02 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 7307

Kedves Smakai!

 

Köszönöm a segítséget, másban nem tudsz segíteni, max. ha kitölteted 1-2 ismerősöddel is, de nagyon kedves vagy. :)

 

Egyébként ha kell valakinek tanács az utazással kapcsolatban, az nyugodtan kérdezhet tőlem is, mert volt szerencsém részt venni egy Nílusi hajóúton. :)

 

Üdv Mindenkinek!

smakai Creative Commons License 2008.11.04 0 0 7306

Szia!

Tegnap kitöltöttem egyet, ha kell még szívesen segítek.

Üdv

Előzmény: _andi02 (7300)
rtopi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 7305
Szia! Melyik szállodába mennétek? Reggel szerinted hánytól lehet sznorizni?
Előzmény: wayerdr (7301)
Anbati Creative Commons License 2008.11.04 0 0 7304
Remekül hangzik, de akkor jóval drágább, igaz?
Előzmény: wayerdr (7301)
_andi02 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 7303

Szia KnéZs!

 

Turizmus-vendéglátást tanulok.

Eleinte én is egyiptológus szerettem volna lenni, de sajnos abból nem lehet megélni és hát engem sem vettek volna fel az ELTE-re. Mindig nagyon magasak erre a szakra a ponthatárok. :( Szóval összekötöm a kellemest a hasznossal és megpróbálok egy utazási irodánál elhelyezkedni, hogy később idegenvezető lehessek Egyiptomban.

 

Ebből gondolom kiderült, hogy én is mennyire rajongok már kis korom óta Egyiptomért. Sokszor tartottam is előadást belőle a főiskolán és mindig élvezettel készültem rá. Ha meg valami beadandó feladat van, azért könnyű a dolgom, mert mindig arról írok (persze csak ha lehet:) )

 

Egyébként köszi, hogy kitöltötted a kérdőívet és mindenki másnak is! :)

 

További jó fórumozgatást!

KnéZs Creative Commons License 2008.11.03 0 0 7302
Szia , kitöltöttem a kérdőívedet , megkérdezhetem, hogy mit tanulsz ? engem mindig érdekelt Egyiptom , de már azt hiszem egyiptológus nem lehetek , bár szívesen tanulnék ,ha valamilyen más módon is lehetne mint csak egyetemen.( már csak azért is mert mint hobbit tanulnám)- bár igaz többféle könyvből sok mindent elolvastam már.
Sok sikert!
Előzmény: _andi02 (7300)
wayerdr Creative Commons License 2008.11.03 0 0 7301

Szia!!

 

Sharmon még nem, de Hurghadán igen....de idén Sharm lesz a téma...gyertek minél többen, és akkor kint pendítünk valamit..

 

A szilveszter nekem fantasztikus volt...a tengerben lehet simán fürdeni, a nap 4 után pár perccel lebukik, az este kicsit hűvös, de legalább lehet töményet inni..

 

Sötétedés után...ott a város...tele bulival....Pacha, Hard rock cafe...stb...

 

Üdv.  Wayer

 

ui: én dec 29-én megyek...

Előzmény: rtopi (7298)
_andi02 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 7300

Sziasztok!

 

Kérlek, szánjatok rám 5 percet, egy kérdőívet kéne kitölteni  a szakdolgozatomhoz Egyiptommal kapcsolatban. 2 féle van. Egy azoknak, akik már jártak Egyiptomban és egy azoknak, akik még nem jártak. Így mindenki ki tud tölteni egyet.

 

 

ezt töltsd ki, ha már jártál Egyiptomban:

 

http://www.surveygizmo.com/s/78547/egyiptom-mar-voltam-

 

 

 

 

ezt töltsd ki, ha még nem jártál Egyiptomban:

 

http://www.surveygizmo.com/s/78573/egyiptom-meg-nem-voltam

 

 

 

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

 

További szép napot!

 

 

Cilikécske Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7299

Szia!

A Melia Sinaiba az Anubissal biztosan lehet menni, de gondolom van még más iroda is aki ide is szervez utakat.

Cili

Előzmény: rtopi (7298)
rtopi Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7298
Szilveszterezett már valaki Sharmon? Milyen volt? Mennyire lehet decemberben fürdeni a tengerben? Sznorizni? A medencék vize hideg? Mettől meddig van világos? Sötétedés után mivel érdemes elütni az időt?
A Melia Sínai hotelbe melyik utazási irodákon keresztül lehet eljutni?
Előre is köszi a válaszokért!
KnéZs Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7297
nem , mi már nem aludtunk indulás előtt , csak a buszon.
Előzmény: rtopi (7294)
KnéZs Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7296
Sziasztok , igen magyar nyelvű idegenvezetés van végig , ébéd benne van az árban , bár nem volt nagy szám , a reggeli dobozt meg kérni kell a szállodában.
Novemberben még klassz idő van kint , este hamarabb sötétedik és akkor már elkel egy pulóver az esti sétához.
A víz kellemes, bár amúgy sem hidegebb soha 21 foknál.
Előzmény: Cilikécske (7293)
nescafe* Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7295

Volt már vki nov. végén Sharm el sheikh-en? Mi idén megyünk, és az időjárástól tartok egy kicsit, jó idő van-e még?

Nagyon vegyes információkat találok a neten, és jó lenne egy megbízható, elsőkézből info! Lehet fürdeni a tengerben? Napozni?

A válszokat köszönöm előre is!

rtopi Creative Commons License 2008.11.01 0 0 7294
Magyar nyelvű idegenvezetés van? Este aludtatok még indulás előtt?
Előzmény: KnéZs (7292)
Cilikécske Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7293

Szia!

Köszönöm. Az étkezés hogy volt megoldva a kirándulás napján? Ez azért fontos számomra, mert két gyereket is viszünk.

Előzmény: KnéZs (7292)
KnéZs Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7292
Szia , mi aug. voltunk ,úgyhogy már nem friss ,de életre szóló élmény volt. Nagyon fárasztó ,mert este 11 körül volt az indulás , a tabai határon gyalog kellett átmenni , a jó ég tudja már hányszor nézték meg az útleveleket , hányszor kérdezték meg hogy hová , mikor , miért , meddig , minek , ja és fegyver - bomba van e nálunk.
Fiatal 20 év körüli vámosokra kell számítani. Nem tolakodóak , de bárkit kiszedhetnek a sorból és átnézhetik az összes motyódat , de mindent visszaadnak!
Az izraeli határról már másik busszal megyünk tovább Jeruzsálemig - olajfák teteje , siratófal , illetve Jézus haláltusának útvonala ,illetve temetkezési helye. ezután jön Betlehem -Szent Születés temploma .Szerintem egy életre szóló élmény , mert úgy gondolom csak "úgy" kevesen jutnánk el Izraelbe. Visszafelé egy rövid Holt tengeri fürdőzés , majd irány vissza. A határ visszafelé már nem olyan macerás.
Visszaérkezés másnap éjfél után.
Előzmény: Cilikécske (7291)
Cilikécske Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7291
A jeruzsálemi fakultatívról nincs valami friss infód? Azt tudom hogy Te nem voltál, de hátha volt valaki a magyarok közül. Ha igen, mit meséltek?
Napfény1 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 7290

Szívesen! 100 eur. Mindennel együtt kb. 2-2,5 óra max. Ha délelőtt mentek, ebédre visszaértek bőven:)

 

Előzmény: Cilikécske (7289)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!