Keresés

Részletes keresés

arwen2008 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9073

Sziasztok!

Végre pirosodnak a parik:)

A feketéről vajon honnan tudom hogy megérett?

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9072

Köszi! Ma megnézzük, hogy az általatok ajánlottak közül melyik kapható itt, mert rendelni nem akarok. Most más mg. termék nem kell, a szállítási költségek meg az egekbe szöktek.

Előzmény: janijani (9069)
-balu28- Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9071

Ésakkorésakkor most mivel is kellene permetezni a kezdődő csúnyaságot? Teljesen összezavarodtam itt a sok permetszer között.

Kerestem a boltban Ridomil Goldot, de csak Gold Pluszt tudtak adni. Az elvileg fitoftóra ellen jó; a boltos szerint a Goldot II.kategóriássá tették, ez igaz?

És még mindig nem tudom, mivel permetezzek.

Kezdtük bordói lével, folytattuk Championnal, ma Dithane-nal, ha ez sem használ?

(Az alsó leveleken barna pöttyök körülöttük egyre nagyobb sárga folttal.)

Előzmény: Törölt nick (9070)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9070

A Dithane mankoceb hatóanyagú és abszolút kontakt. :D

Előzmény: Törölt nick (9066)
janijani Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9069
Előzmény: Törölt nick (9067)
taormina001 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9068

Tja, mint ahogy a Physalis-kép is; minden az, csak nem Physalis. A Physalisnak majdnem síma szélü csak enyhén hullámos levelei vannak, a színe sötét hamvas zöld és molyhos -szörös.

 

Egyébként ha Schott meg egyéb ilyen lugasparadicsomot 10 cm-es tötávra ültetsz, permetezheted bármivel, meg fogja enni a fene.

Előzmény: gergerg (9064)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9067

Köszi! Holnap megnézzük. Ha van veszünk. Nem mindig az az olcsó, ami annak tűnik. Ha ugrik az egész évi termés a nem megfelelő védekezés miatt, az a drága, s nem az 1000 ft-os Amistar.

 

Előzmény: gergerg (9065)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9066

Nem. A férjem permetezett és ő is vette a szereket. Mikor permezett kérdeztem tőle: mifélék? Van közte kontakt és hosszan ható? Azt mondta a Champion kontakt, a Dithane felszívódó és ezek réz tartalmúak és van egy kénes is köztük. Most, mielőtt leírtam volna, a nevüket megkérdeztem tőle (itt ül tőlem 1 méterre), hogy akkor mivel is permetezett, mert itt azt írjátok, hogy ezek közül egyik sem felszívódó?!

És felsorolta. Én meg leírtam. Semmi beugratás, semmi sunyiság, semmi megvezetés. Én nem az a fajta vagyok.

 

Előzmény: gergerg (9064)
gergerg Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9065

Szerintem van nekik, egy ezres körül van egy ampulla, az adagolás pontosan rá van írva, de gondolom neked sem kell az egész. Én fel szoktam oldani egy liter vízben és úgy használom, de felmerült itt a multkor hogy az nem biztos hogy megőrzi a hatását, úgyhogy inkább a fecskendős módszert javaslom én is. Úgy is útbaesik a gyógyszertár ha mész, vegyél egy fecskendőt, szívd föl, és adagolhatod kis mennyiségben.

Előzmény: Törölt nick (9063)
gergerg Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9064

Nekem van egy olyan érzésem hogy ez beugratós kérdés volt. Ha valaki le tudja írni ezeknek a szereknek a nevét, hajlandó őket megvenni, az szokott olyan alapos lenni hogy megnézze felszívódó-e. Kivéve ha nem tudja hogy van felszívódó és kontakt szer, de te tudod hogy van, ezért írtad oda hogy felszívódó. Másrészt ha valaki bemegy egy gazdaboltba és kér a paradicsomra valamit, 90%-ban amistart adnak neki. Szóval nekem gyanús hogy ez a 3 szer- a felszívódó szó direkt volt. Ugye? :-)

Előzmény: Törölt nick (9062)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9063

Tudom, hogy többször is volt már szó az Amistarról és most ha nem szükséges nem kezdenék kutatásba, hogy melyik topikban írtál róla, hogy 1 ampullányit mennyi vízben kell feloldani. Tudod, kicsi területre kell és nem kell sok. Ha feloldom a szükséges vízben, úgy eláll őszig, vagy az ampullának csak felét használjam el és a maradékot zárjam le valami ragaccsal?

Szerinted kapható Vicziánéknál?

 

Előzmény: gergerg (9060)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9062

Köszi, mindkettőtöknek a választ. Hát akkor nem csodálom, hogy nem állt meg a fertőzés.

Nem vagyok járatos a permetszerekben, nem akartam permetezni, de kénytelen leszek holnap valami hosszabban ható, felszívódó szert venni.

 

Előzmény: janijani (9061)
janijani Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9061

"...Felszívódó Dithane M45 és Champion, Thiovit Jet..."

Egyik sem felszívódó!

Előzmény: Törölt nick (9058)
gergerg Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9060

Megelőzően egyetlen ampulla amistarral védekezhettél volna egész évben.

Előzmény: Törölt nick (9058)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9059

Fitoftóra:

 

"Paradicsomfa"

 

Schott

Előzmény: Törölt nick (9058)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9058

Hetek óta küzdök a fitoftórával. Már 3 rezes+kénes permetezés volt. Felszívódó Dithane M45 és Champion, Thiovit Jet, de még mindig találok zöldes-szürke leveleket és barna foltos szárakat. Elsősorban a földön fekvő Korall és Manó esett áldozatul. Mind kinyűttem, de átterjedt a mögötte levő folytonnövőkre is, még a Schott-ról is kellett eltávolítanom szárat és levelet. Még 1 beteg tő mindig van, amit nem húztam ki, mert színesedés előtt áll rajta a Japanese Black T. és legalább magot fognék róla. Mindről törtem ép, nagy hajtást, meggyökeresedtek és kiültetem őket máshová. Kicsit később lesz, de reméljük lesz. Egyedül a Banana legs veszett el végleg, azt mindenestől ki kellett dobni, azt kapta el a legjobban.

A kihúzigáltak helyére tettem át azt a kb 15-20 tő Physalist és a padlizsánokat.

A Schottok és egyéb lugasok nagyon nőnek, lassan elkerülnek, pedig kosárlabdás magasságú vagyok.

 

Fitoftóra:

 

"Paradicsomfa"

Schott lugas:

 

Physalis:

gergerg Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9057

Én úgy éreztem tavaly is hogy kicsit el vagyok késve, ugye akkor is a leggyatrább palántákat hagytam magamnak, de akkor is pont a mai nap vettem le az első termést. (ha jól emlékszem) Idén még kb 2 hetet kell várnom. Ez van, engem anyira nem zavar. Akit nagyon zavar, az vegyen a tuskóba piros paradicsomot, kösse a bokorra nézegetni, másra úgy sem alkalmas. Szomszédot bosszantani meg pont jó.

Előzmény: janijani (9055)
lordhimself Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9056

nyugodtan felveheted, csak mikro és makro elemek....

Előzmény: Törölt nick (9051)
janijani Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9055

Nyugi, még én is csak a zöld paradicsomokat nézegetem. Tavaly junius 20-án már szedtük az érett koktélparadicsomot, ilyenkor meg lecsót főztünk. Ez egy ilyen év.

Előzmény: Törölt nick (9051)
Andrea555 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9054
Előzmény: Törölt nick (9051)
pippoka Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9053

Az első érett paradicsomok, zebra csíkos, sunrise.

A sárga koktélokból ma paradicsom sali készült.

 

 

gergerg Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9052

:-))) Őrült vagy, a magad módján. :-)))

Előzmény: Törölt nick (9051)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9051

Nekem is ez a dolog kezd a fejemben kavarodni, hogy a paradicsomok nem akarnak narancssárgulni, de már világoszöldes-sárgás állapotban vannak, de a piros szín átütés nem akar megjelnni rajtuk. Igazán kezdhetnének érni már. Lehet idő kérdése, de már szerintem itt lenne az ideje. Ha egy héten belül sem kezdenek narancssárgulni, akkor be kell valamit vetnem. Azóta is a nadálytőlét fokozottabban adom nekik a K szükséglet miatt, de az lenne a legjobb, ha a Ca, Mg és K 1:1:1 aráynban tudnám neki adni, de ezt organikus módon nem tudom megvalósítani, vagy csak nem tudom h meglehet-e. Tehát jómagam is örülök ennek a Wuxal Ascofol-nak, különösen azért mert azt mondod biotermesztésben is engedélyezett. Utánanéztem, de konkrét hangsúlyt nem találtam e tekintetben. Most komolyan; tudjátok, szeretek biztos lenni a dolgokban, különösen az ilyen dolgokban: tényleg engedélyezett? Mert ha a ténylegnél is biztosabb, akkor felveszem a készlettáramba a biztonság esetére. 

Előzmény: Törölt nick (9028)
gergerg Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9050

Nekem meg még semmit nem kaptak, tünet sincs még, de holnap szerintem elővigyázatosságból megejtem az első amistart.

Előzmény: Törölt nick (9049)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9049

Hát, pöttyök esetén még a sima réz is elég a mostani időjárásban júliusig, pláne ha használtunk Trifendert. Nekem eddig 2 rezes permetezést kaptak és kutya bajuk, éhány alsó levélen látszott valami, de azokat meg úgyis le kellett szedni, ha betegek, ha egészségesek. Most fogok majd Ridomilra váltani, ha esetleg esősebb idő jön, de előbb újra belocsolom Trifenderrel.

Előzmény: gergerg (9048)
gergerg Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9048

Én is így gondolom. Alternária, nagyon előrehaladott állapotban. Igazából az a baj, (és most nem a kérdezőt akarom bántani) hogy ezeken a paradicsomokon már igen igen rég látszani kellett hogy valami nincs rendben. Már mikor az alsó leveleken megjelentek a pöttyök, akkor meg kellett volna kínálni egy kis amistarral.

Előzmény: Törölt nick (9044)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9047

Itt van róla egy kis leírás. Ázsia, no comment. :D

Előzmény: Törölt nick (9046)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9046

Octopus F1 paradicsom igazi fává nevelve, durva...

Előzmény: Jbori (9041)
Lunni Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9045

megnyugodtam, az én cserepes paradicsomjaim is így néznek ki :) csupa virág de még semmi paradicsom, pedig reméltem hogy augusztus előtt fogunk enni belőle de hát nem :)

Előzmény: homerx (8984)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9044

Nem tudom, nem hiszem, az interneten fellelhető alternária-képekre sokkal jobban hasonlít, a kevés látható beteg levél szintén. Nagyon enyhén, alsó leveleken nekem is előjött ugyanez a Korall paradicsomon. Az angol ezt hívja Early Blight-nak, a fitoftórát meg Late Blightnak, mert az alternária korábban jön, a fitoftóra meg rendszerint júliustól. De ahogy kinéz az a pari, az nem júliusban jött. :) Persze ez csak irányadó. A fitoftóra szerinem máshogy teszi tönkre a szárt is.

Előzmény: CBNora (9043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!