Keresés

Részletes keresés

keptn_kork Creative Commons License 2002.09.26 0 0 1286
Eleg szomoru amit irsz. Okt 22-en szemelyesen is megtekinthetem, remelem addig tovabb javul a helyzet.
Előzmény: zmrzlina (1283)
jackiemo Creative Commons License 2002.09.26 0 0 1285
Feltétlenül csatlakoznom kell az elöttem szólókhoz,azzal,hogy én a legrosszabb tapasztalatokat az U Flekuban szereztem.
49 korona 4 dl.sör,a pincér 5 percen keresztül próbálta rámeröltetni/hála Prága szakértöinknek sikertelenül/ a Becherovkát,némi túlszámlázási kisérlet stb.
Az egésznek némi gulyásparti-feelingje van.
Előzmény: Pivovar (1282)
keptn_kork Creative Commons License 2002.09.26 0 0 1284
A Libriben talaltam Pragai Sorkalauzt. Nem mondom hogy ocso volt, de megvettem. A kovetkezo muintezmenyek szerepelnek benne:

Branicky sklipek
Budvarka
Country Club Stodola
De Gala (U schnellu)
Haskova rest. u Brejsku
Havelska koruna
Hospodna na verandach
Hospodna u bile kuzely
Hospodna u rosomaka
Host. pod Vysehradem
Hostinec u Kalicha
Hostinec u Manesa
Hotel u prince
Klasterni pivovar
Krusovicka chalupa
Martins Irish Pub
Na Brezance
Na Kampe 15.
Novomestsky Pivovar
Pivni Galerie
Pivnice na Ovocnem trhu
Pivnice Radegast
Pivnice u Pivoje
Pivnice a restaurace Pivovarsky Dum
Pivrncova hospoda
Plzenska rest. v Obecnim dome
Restaurace na Vlachovce
Restaurace Stoleti
Restaurace u Palivce
Restaurace u radnice
Restaurace u Rotta
Skorepka
Spirit-bar
Staromestska restaurace
U Bonaparta
U bubenicku
U cerneho vola
U cizku
U dvou kocek
U Fausta
U Fleku
U hrocha
U kocoura
U krale brabantskeho
U krale Jiriho
U maleho Glena
U Masinu
U Medvidku
U Pinkasu
U Pisecke brany
U rady Vacatka
U Rotundy
U Rudolfina
U stoletyho kafe
U supa
U Svateho Tomase
U Svejka
U Topolu
U tri korunek
U Vejvodu
U zavasenyho kafe
U zlatne konvice
U zlatne kotvy
U zlatne podkovy
U zlatne trumpety
U zlateho tygra
U zpevacku

mindez terkeppel es rovid leirassal. Tovabba jelolik, hogy mely sorokhoz:

Branik
Budvar
Ferdinand
Flekovsky Lezak
Gambrinus
Guinness
Kelt
Kilkenny
Krusovice
Millenium
Plzensky Prazdroj
Pivrnec
Purkmistr
Radegast
Regent
Staropramen
Svaty Norbert
Velkopopoviczky Kozel
Velvet

mely intezmenyben juthat a szomjuzo sorturista. Hasznos kiadvanynak tunik. De a szemelyes megtapasztalas igy is elengedhetetlen :)

zmrzlina Creative Commons License 2002.09.26 0 0 1283
Tegnap voltam Prágában, hűvös őszi idő volt, egész nap szitált az eső. Tudtam, hogy a metro 18 állomása nem üzemel, mégis meglepett, hogy közöttük van a Főpályaudvar is. Gyalog ballagtam át a Múzeumig, a C vonal innen már működik, az alatta levő A vonalt viszont elárasztotta a víz. Az állomáson, de az aluljárókban is dohos pinceszagot lehet érezni. Átsétáltam a Vencel-téren az Óváros-térig majd a Károly-hídra. Külföldiek voltak dögivel, az utcai zenészek és a bábosok gondoskodtak a hangulatról, de a sört már nem mérték ingyen. A budai oldalon volt a legfeltűnőbb az árvíz pusztítása, némelyik helyen az első emelet ablakáig ért a víz. Gyakran lehet látni rendőröket és katonákat, ezek az elhagyott épületeket örzik és arra is ügyelnek, hogy a lakók ne térjenek vissza az életveszélyes lakásokba. Szomorkás őszi idő volt, de Prága most is tetszett, a város kezdi visszanyerni az árvíz előtti életét.
Előzmény: Fatboy Slim (1278)
Pivovar Creative Commons License 2002.09.25 0 0 1282
Szívemből szóltál :) vagyis :(

Kezdő avagy haladó pragomán barátaimnak rendszerint egyet javaslok: menjenek el az összes jó helyre. De ezek mellett összesen egyszer azért (vigyázva persze) menjenek el ide is, mert ez "mégiscsak történelem".
Rájönnek szerintem, hogy nem ezért jöttek az Arany Városba - de azért egyszer (és csak egyszer! - ha ezt a Kehely marketingese olvasná...)
Talán illene Hasek jogutódjainak százalékot fizetniük, mert különben aligha volna japán csoport félóránként :)

Előzmény: Drapálek (1281)
Drapálek Creative Commons License 2002.09.25 0 0 1281
Nos, kedves Prága-rajongók, "szörnyű" dolog történt velem. Hivatalos okból kifolyólag nemrég a Kehely sörözőben (U Kalicha) kellett eltöltenem egy estét.
Elvben semmi okom a panaszra, mert az étlap magyar(!), a kiszolgálás prágai léptékben nagyon korrekt, a sör nagyszerű, az ételekkel sem volt nagyobb gond.
De tényleg nem tudok mit kezdeni azzal, hogy az alapételek ára 200, a ferneté 60, a söré 50.
Ja, hogy a harmonikazenének ára van? Vagy talán a hírnév kötelez?...
A Kehely inkább kozmopolita, mintsem tipikusan cseh vendéglő, ráadásul a berendezése és árszínvonala a nyugati (autóbuszos) turistákhoz van igazítva.
Ha nagyon enyhe szeretnék lenni, akkor azt mondom, nem baj, ez is egy színfoltja Prágának, talán a magyarok Prága-kötődésének is a szimbóluma, hagyom is már békén.
Ha nagyon kemény lennék, akkor azt mondom, ne engedjünk a külső kényszernek, azaz ne essünk bele abba a csapdába, hogy aki magyar, az Prágában a Kehelybe megy, mert különben többi "Prága-rajongó" körberöhögi.

Szerintem az teszi a legjobban, aki maga indul el felfedezni a várost és az utikönyvet csak a látnivalók beazonosítására használja.
Jó utat, jó felfedezést kívánok!

Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.25 0 0 1280
Árvíz óta nincs információm a városról, november tájékán készülök oda legközelebb.
Te mostanában voltál?
Előzmény: Fatboy Slim (1278)
OPi Creative Commons License 2002.09.25 0 0 1279
Meg nem. Milyen lett ?
Előzmény: Fatboy Slim (1278)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.09.25 0 0 1278
Hi,

beszállhatok a csetbe?
sokáig laktam Csehországban, sokszor voltam Prágában. Valszeg, megyek is még, talán esmét hosszú időre egyszer megint. Ahogy olvaslak Titeket, sok újat nem tudok mutatni Prágáról.
Ellenben, a mostani Prága siralmas látványt nyújt
Volt vki mostanában árvíz után?

Fatboy

Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.25 0 0 1277
Látom felraktak minket a http://www.sor.lap.hu/ -ra.
Előzmény: Pivovar (1276)
Pivovar Creative Commons License 2002.09.24 0 0 1276
Megjegyzem, FT sörnagykövet, gondolom ebbéli minőségében szólal fel. Persze valamennyire mi is azok vagyunk, de legalábbis követségi titkárok :)

Hééé, maguk! Hallják??? Legközelebb minket is hívjanak...

Előzmény: Tycho Brache (1275)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.24 0 0 1275

Egy kis kultúra. Házi farkas ugyan nekem nem illik bele a képbe, de ettől a megjegyzésemtől most tekintsetek el...

Szenzációs cseh filmújdonságok a Toldi moziban 2002. szeptember 23. 17:32

(BTL.hu)A Toldi moziban 2002. szeptember 26-29. között kerül megrendezésre a Staropramen Cseh Filmnapok. A különleges cseh hangulatot idéző filmek az elmúlt egy-két év legsikerültebb alkotásai, amelyek igazi csemegét jelenthetnek a hazai filmrajongók számára. Az eredeti nyelven, magyar szinkronfordítással látható filmek igazi élményt nyújthatnak azoknak is, akik érdeklődnek a cseh kultúra iránt, illetve akik emlékeznek még a korábbi, legendás cseh filmekre. A Toldi mozi már eddig is több alkalommal vett részt különböző kulturális események támogatásában, így most is egyértelmű volt, hogy szívesen biztosít helyszínt egy ilyen számottevő eseménynek. A Filmnapok keretében bemutatásra kerülnek az Út a városból (Cesta z města), a Magányosok (Samotari), A félkegyelmű visszatér (Navrat Idiota) és a Vadméhek (Divoké včely) című filmek. A gyerekek kedvenc figurája, a Kisvakond is visszatér egy matiné-előadás keretében, de más cseh rajzfilmek is láthatók. A filmek mellett a „Nem tűntünk el Európából” című cseh képzőművészeti kiállítás anyaga is látható szeptember 26-tól október 9-ig a Toldi mozi aulájában. Ezen kívül szeptember 28-án 17 órától Farkasházy Tivadar olvas fel cseh szerzők műveiből, Hašek és a sör címmel. A Filmnapok indításaként a cseh Bonton Filmforgalmazó Vállalat tart szakmai érdeklődők számára bemutatót. Prága a filmvilág egyik vezetőjeként, eredeti stílusban dolgozza fel a város forgatagát, sokszínűségét. A Filmnapokra látogatóknak egy igazi, autentikus Prága atmoszféráját szeretnénk felidézni, mely magába foglalja a filmeket, a kultúrát és persze a Staroprament. A Cseh Nagykövetség, a Cseh Centrum és a Toldi mozi közreműködésével és támogatásával létrejövő Filmnapokkal célunk, hogy egy sikeres rendezvény-sorozatot indítsunk útjára, amelynek keretében találkozhatnak majd a legfrissebb és legérdekesebb filmalkotásokkal. A Filmnapok díszvendége lesz szeptember 28-án Pavel Liška A félkegyelmű visszatér és a Vadméhek főszereplője.

OPi Creative Commons License 2002.09.24 0 0 1274
jo otlet volt, Gratula !
Előzmény: Hmmmm (1273)
Hmmmm Creative Commons License 2002.09.23 0 0 1273
Sziasztok.
Ritkan jutok el addig, hogy nyugodtan olvastgathassam az indexet, ilyen nepszerubb rovatok kovetesere nincs erom, pedig erdemes lenne.
Ezert most is csak egyszeruen ideorulok, mert tegnap Pragaban zabaltam magam tele ebedre. Annyira finom volt! Az ido is jo volt, minden stimmelt, csak par orat voltam, mig atszalltam, de megerte igy kerni a jegyet. Nem veletlenul volt az a par ora az atszallasnal.
Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.23 0 0 1272
Sajnos teljesen komoly. Remélem találunk másik időpontot.
Előzmény: OPi (1271)
OPi Creative Commons License 2002.09.23 0 0 1271
Komoly ? Ez esetben lefujva a dolog. Sajnalom :-(
Előzmény: Tycho Brache (1269)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.23 0 0 1270
Az alábbi oldalon látható kép hatására kezdem átértékelni Wesselényi, mint az "árvízi hajós" legendáját. Talán ott is más motiváció lehetett a háttérben...

http://www.ckrumlov.cz/obrgal/20020808/P8120507.jpg

Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.23 0 0 1269
Elnézést kell kérnem mindenkitől, de családi okokból nem tudok szombaton Komáromba menni. Majd a következőnél bepótolom.
Pivovar Creative Commons License 2002.09.23 0 0 1268
Remélem, megjavul az idő és csak belül leszünk nedvesek :)
Előzmény: OPi (1267)
OPi Creative Commons License 2002.09.23 0 0 1267
meg 5 nap
robicsek Creative Commons License 2002.09.21 0 0 1266
Amíg ebben a szakmában menedzserkedek, addig szeptember utolsó hétvégéje foglalt mindig.

Kutyának meg nincs utlevele (még) :)

Előzmény: OPi (1265)
OPi Creative Commons License 2002.09.21 0 0 1265
Pedig hozhatnal kutyat is :-)
Előzmény: robicsek (1264)
robicsek Creative Commons License 2002.09.20 0 0 1264
Hazaértem , de a 28 az nem jó..
Pivovar Creative Commons License 2002.09.20 0 0 1263
Szemben a TeátRummal? :)
Előzmény: OPi (1261)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.20 0 0 1262
Igaz, de a jövő hét elejétől terápiás visszaszoktatásba kezdek...
Előzmény: OPi (1261)
OPi Creative Commons License 2002.09.20 0 0 1261
kabbe :-)

u.i. : ugy hallottam, hogy leszoktal, es mostanaban mar nem iszol söröt, csak FeketeTeát. Igaz ez ? :-)

Előzmény: Tycho Brache (1260)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.20 0 0 1260
Bocs oPi az elírásért.
Előzmény: OPi (1259)
OPi Creative Commons License 2002.09.20 0 0 1259
1. OPi <> Opi

2. Megyek.

Előzmény: Tycho Brache (1258)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.09.20 0 0 1258
Fehérvárról várhatóan lesz több útitárs is, szimpla sörivó emberek, magyarul pivológusok, akik csak olvasnak bennünket. Szerintem Opi is arról a tájékról indul... Meg Robicsek is, ha hazajön a Nagy-Szunda szigetekről.
Előzmény: Pivovar (1257)
Pivovar Creative Commons License 2002.09.20 0 0 1257
Nekem is úgy tűnik, hogy jó a 28. Valamikor feltehetőleg reggelfelé én is odajutok (még nem világos, honnan és hogyan), és valószínűleg legkésőbb kb. egy időben távozom Tychóval (20:00-kor indul a vonat magyar-Komáromból Fehérvár felé, onnan már van buszom).

Előzmény: Tycho Brache (1254)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!