Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1524
OK, a bébinek nem lesz tőle baja. :-))))
Előzmény: Arthurgazdi (1522)
dtamika Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1523

Köszönöm, ez így megnyugtatóan hangzik.

(írtam neked levelet is) :)

Előzmény: kheiron (1521)
Arthurgazdi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1522
köszönöm.
Azért biztos, ami biztos a- héten úgy is megyek vérvételre, meg rákszűrésre is-....kisírok még egy ultrahangot.
Előzmény: kheiron (1517)
kheiron Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1521

Kedves dtamika!

 

Egy jó géppel elvégzett hüvelyi ultrahangvizsgálat szerintem elegendő ahhoz, hogy megítélhessük a méh szerkezetét. A 3D-s vizsgálatoknak van valamennyi szerepe egy miómagöb diagnosztikájában, de elsősorban a 3D több síkú rekonstrukciós lehetőségei miatt (pontosabb méretek).

 

A hiszteroszkópia annyiban ér többet, hogy ott direktben látszik a nyálhahártya, lehet belőle mintát venni, polipokat eltávolítani, és amennyire tudom, a méh üregét szokás ilyenkor fel is tölteni, hogy a nyálkahártya két rétege elkülönüljön egymástól. Az ultrahang során a nyálhahártya rétegei meg egymáshoz fekszenek.

Előzmény: dtamika (1520)
dtamika Creative Commons License 2007.07.09 0 0 1520

Kedves Kheirón,

 

mi a véleményed / tapasztalatod, jobb, egyértelműbb képet ad-e a 4D-s UH az esetleges miomatikus méhről, mint a sima, 2D-s? Megközelítheti-e az UH a hiszteroszkópia pontosságát?

 

A történetem "röviden": 40-en felül, másodlagos meddőség (mechanikai + hormonális okok) miatt lombikozom,. eddig 3 stimulációm volt, 2 visszaültetéssel, most már erősen a donor petesejt felé hajlunk.:(

Két héttel ezelőtt a "saját" nőgyógyászom - a magánrendelőjében lévő, kicserélésre váró géppel - egyenetlen felszínt, inhomogén izomállományt, csak a fundusban mérhető mnyh vastagságot, a rendesnél nagyobb méhet látott, a diagnózis uterus myomatosus volt, konkrét mióma mennyiség és méret megnevezés nélkül. Ez egyébként egy stimulált, de visszaültetés nélküli ciklus végén volt.  Az I

VF-ek megkezdése előtt, 10 hónapja természetesen végeztek hiszteroszkópiát, kivettek egy polipot, egyébként mindent rendben találtak.

 

Rohantam "reklamálni" a meddőségi intézetbe, hogy a miómás méhfelszínt eddig miért nem vették figyelembe. Az ottani orvos váltig állította, hogy nincs szó erről, a ciklus végén úgysem lehet diagnózist felállítani, de összehasonlította az elmúlt egy évben náluk készült UH-felvételeim fotóit (a legutolsó 10 nappal korábbi volt, a punkció előtt készült). Szerinte nincs ok aggodalomra, folytathatjuk az IVF-kezeléseket.

 

Engem viszont nem hagy nyugodni a dolog, szeretném megtudni, mi is van a méhemmel. Jó sorrend az, hogy nézzenek meg ciklus elején egy jobb géppel, esetleg 4D-vel is, s ha ott bármi probléma felmerül, akkor hiszteroszkópia? Előfordulhat olyan rendellenesség, amit UH-val nem, csak hiszteroszkóppal lehet látni? Tehát egy negatív UH-s lelet biztosan negatívnak tekinthető?

 

Előre is köszönöm a válaszodat.

kheiron Creative Commons License 2007.07.08 0 0 1519
Egy csomó kolléga nagyon rendesen megtanulta az "anyagot", aztán meg csinálják a vizsgálatokat, és néha akkor is borúlátóbbak, ha arra épp nem lenne szükség....
Előzmény: Mamacsibe (1518)
Mamacsibe Creative Commons License 2007.07.08 0 0 1518
Kedves Kheiron!
Köszönöm!
Végül ahol voltak pénteken ultrahangon, hasonló véleményt kaptak, így már nincsenek annyira kétségbe esve.
Az amniot végül nem csináltatják meg, mert mindkét gyereknek annyira rossz helyen van a méhlepény tapadva, hogy egyenként több mint 10%-ot mondtak nekik a vetélés esélyeként.
Még egy ultrahangra elmennek.
Ha megszülettek a babák, leírom, mi lett velük!
És még egyszer köszönöm!
Előzmény: kheiron (1511)
kheiron Creative Commons License 2007.07.07 0 0 1517

Passz.

 

Egyrészt most kapod a gyógyszert, ami elvileg hatásos, ettől nyugodtan lehetne a 12. héten rád nézni.

 

Ugyanakkor meg persze az is érthető, hogy benned van a bizonytalanság, amiatt meg érdemes lehetne 2-3 hét múlva megkontrollálni.  

Előzmény: Arthurgazdi (1515)
kheiron Creative Commons License 2007.07.07 0 0 1516
Igen, egy 14 hetes magzat adatai. :-)   
Előzmény: hubbabubba2 (1514)
Arthurgazdi Creative Commons License 2007.07.07 0 0 1515
Szia Kheiron! A tanácsodat szeretném kérni. 2005-ben volt 2 miss. ab-om -az okát a természetes szelekcióra fogták... aztán most ismét babát várok...az első uh-n (jún. 11.) teljesen üres méh, jún. 18. petezsák látható... Aztán mint írtam begörcsöltem...barnáztam -utrogestant kaptam... 28-án a következöket írta a doki: korábban alhasi görcsök miatt kezdett Mg, utrogestan mellett panaszmentes. Laborok, uh rendben. A has puha betapintható. Kp. tág vag. Zárt, megtartott portio, folytatásában kisökölnyi, gravid jellegű uterus anteflexióban. Környezet mko szabad. Mammák eltérés nélkül. Perifériás nyirokcsomó nem tapintható. Széklet, vizelet rendben. Normotensios. Az uh: a vizsgálatkor a terges méh üregében egy embrió látható. CRL: 7,5 mm. Jó életjelenségek. Dg.: grav.s. 6-7. Nekem csak az a furi, hogy az előzmények ellenére (mindkét baba a 7-8 héten állt meg a fejlődésben ), hogy csak annyit javasolt a doki, utrogestan folyt., 12 hetes Uh javasolt aug. 09-én. Nem kellene közben még 1 uh?
hubbabubba2 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 1514
Szia Kheiron!



Ma voltam a 12.heti ultrahangon .
Amin kiderült a baba 14 hetes+4napos.
Az értékei: CRL:86mm
BPD:30mm
FL: 14mm
NT: 1,9mm
végtagok rendben , gerinc épnek, hasfal zártnak imponál.

A fenti értékek jók??????
Válaszod köszönöm:Krisztina
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.06 0 0 1513
Na, de egy ilyen ingatag diagnózis alapján halálra ítélni egy kisfiút? Hallott ez az orvos Hipokratészről?
kheiron Creative Commons License 2007.07.06 0 0 1512
Kedves doncos, a nőgyógyászati jellegű kérdéseidet inkább a nőgyógyászati topicban tedd fel, mert én radiológus vagyok, nem nőgyógyász.
Előzmény: doncos (1510)
kheiron Creative Commons License 2007.07.06 0 0 1511
Igen, amniocentézist vagy chorionboholy-biopsziát kellene szerintem is csinálni.

Nem, nem valószínű, hogy nagy baja lenne a megszületett gyereknek.
Előzmény: Mamacsibe (1509)
doncos Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1510

Kedves Kheiron!

Ma ismét el kellett mennem az orvosomhoz, mert továbbra is barnás folyásom volt, majd elkezdtem vérezni és fáj az alhasam. Készült UH, ahol az alábbiakat mondták:

CRL:15 mm

YS: 5,4 mm.

Azt mondta, az orvos hogy ezek az adatok 8 hetes terhességnek felelnek meg.

Nekem csak az lenne a kérdésem, hogy tényleg nem gond e a vérzésem, ami már nem csak pecsételő illetve, hogy folyamatosan fáj az alhasam. Duphastont és Pipolphent kaptam, de nem vagyok jobban.

Válaszod előre is köszönöm!

 

Mamacsibe Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1509
illetve akkor sincs baj, ha nem szívódik fel, és ezzel együtt megszületik a baba?
Előzmény: kheiron (1507)
Mamacsibe Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1508
akkor szerinted is amnio a következő lépés?
Előzmény: kheiron (1507)
kheiron Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1507

A plexus choroideus cysta egy, a fejlődés során néha látott eltérés, ami úgynevezett minor anomália, szóval kromoszóma-rendellenességre utalhat, de önmagában nem jelent semmi bajt.

 

Ha nem genetikai az oka, akkor vagy elmúlik, vagy megmarad - nem okoz bajt, és nem lehet ellene semmit tenni.

Előzmény: Mamacsibe (1504)
kheiron Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1506

Szép nagy gyerek.

 

Hogy kivárja-e, azt tőle kell megkérdezni. :-)

Előzmény: _Lilla (1502)
Mamacsibe Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1505
=plexus Ciszta
Előzmény: Mamacsibe (1504)
Mamacsibe Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1504
Kedves Kheiron!

ismerősöm ma 19+6 hetes terhes, kétpetéjű kisfiú ikrekkel. az egyik babánál a következőt látta két ultrahangos is:
bal oldali agykamrában plexus tiszta 7,5*6*2 mm.
(fejből idéztek nekem, ha ilyen nincs, holnap pontosítok)
felajánlották nekik, hogy ezt a babát injekcióval elveszik.
holnap mennek még egy ultrahangra másik helyre, és megcsináltatják az amniot is.
a kérdésük az lenne, hogy ha nem genetikai probléma, hanem (elvileg) gyógyítható, akkor mit lehet vele tenni, lehet-e még méhen belül segíteni (ha nem itthon, akkor külföldön).
Bocs, ha kicsit zavaros volt, az apukával beszéltem, szegény nagyon kétségbe van esve.

VKOrsi Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1503
csak tapasztalatból :) az elég valószínű, hgy kivárja a végét mi alapján van? :)
én június 13án szerdán voltam dokinál (37+2) és a doki azt mondta, hogy minden zárt, gyerek feje nincs beilleszkedve, valószínűleg nem szülünk jó idieg...
nos, a lányom szerint meg DE :) 15én kibújt :)

szóval :) a gyereken múlik :)
Előzmény: _Lilla (1502)
_Lilla Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1502
Kedves Kheiron,

37+4 hetes terhes vagyok, mindne rendben, ma voltam CTG, UHn. BPD 102, FL 74, TAD 112, atl menny magzatviz, jo szivmukodes, placenta nem meszesedik.
Kerdesem: most mekkora? eleg valaoszinu, hogy kivarja a veget, szerinted mekkora lesz 2-3 het mulva?

Koszi,
Lilla
Előzmény: kheiron (1501)
kheiron Creative Commons License 2007.07.03 0 0 1501
Jók az értékei, semmi bajra nem gondolok. :-)
Előzmény: Rich1974 (1500)
Rich1974 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 1500

Kedves Kheiron

 

Tegnap voltam 36+4 naposan Uh-án. Ahola következő adatokat mérték: BPD:88mm, OFD:112mm, HC: 320mm, AC312mm, FL: 71 mm. Igazából az érdekelne, hogy az OFD és a HC méretek megfelelnek-e a korának, nem túl kicsik?

 

Köszönöm a segítséget:

 

Rich

kheiron Creative Commons License 2007.07.02 0 0 1499

TORCH, mint ahogy azt már mások is írták.

 

Ha nem toxoplazma, akkor legnagyobb valószínűséggel egy variáció - olyan "rendellenesség", ami nem jár semmiféle funkciózavarral.

Előzmény: muzsa (1489)
muzsa Creative Commons License 2007.07.02 0 0 1498

busija = buksija

vallószínűségel = valószínűséggel

és így tovább, elnézést a 100 elírásért, nincs rajtam a kontaktlencsém:)

Előzmény: muzsa (1497)
muzsa Creative Commons License 2007.07.02 0 0 1497

Elnézést előre, is hogyha ez itt már offnak számít, de most már csak leírom, hogy mit látott az ultrahangon a doktornő szombat este (sok mást is megnézett, ha már ott voltunk,  és mert a gyerek persze nem akarta úgy pozícionálni magát, ahogy kellett volna):

 

A magzati szív vizsálatánál a szívüregek alakja, helyzete, mérete szabályos. A kamrai sövény zárt. A foramen ovale és a Botallo-vezeték nyitott. Az aorta és az arteria pulmonalis eredése, lefutása és áramlása szabályos.- A vizsgálat alatt ríthmusos szívműködés. Kompenzált keringés. A vizsgálat a jelenleg érvényben lévő szakmai protokoll alapján történt. Súlyos szívfejlődési rendellenesség nagy vallószínűségel kizárható.

 

és akkor a busija:

 

A magzati oldalkamrák hátsó szarva izoláltan tágult, 16 mm-es. A kamrarendszer többi része tágulatot nem mutat. Az agy állományában, gyrificatiójában eltérés nem látható. A median saggittalis sík a magzat helyzete miatt nem vizsgálható.

A fényképen csak a kamrák méretét látom, más méreteket nem jegyzett le...

D1: 1.62 cm

D2: 1.42 cm

D1/D2: 114%

 

Azt mondta ezek alapján, hogy ő arra gyanakszik, hogy a tágulatok azért vannak, mert a kamrákat összekötő sövény(?) hiányzik. És hogy ez azt jelenti, hogy nem tudja a jobb félteke, mit csinál a bal. Erre jól megijedtünk. De rögtön hozzátette, hogy ha más idegrendszeri károsodás, defektus nem társul hozzá, akkor ez így önmagában semmi bajt nem fog jelenteni. Ami miatt aggódhatunk, az a toxoplazmózis (amire van kezelés) és a cytomegália (amire nincs). Talán ez utóbbi a legrosszabb mert azt mondta, hogyha már ekkora tágulatot eredményez, az nagyon nem jó. Hát ezt tudtam meg, jövő hétfőn megyünk újra...

 

Kedves kheiron, ha majd leszel topikközelben, neked mi a véleményed?

Előzmény: Jigael (1495)
kriszi Creative Commons License 2007.07.02 0 0 1496
Nem tudom, mekkora a mérési pontatlanság, nekem 2 hetente uhuzták a baba fejét és kisebb lett aztán az agykamra mért mérete. Az utolsó méréskor vagy 3 mm-rel, akkor mondták, most már minden rendben. Úgy is lett, az eredmény immár holnap 7 hetes (a  szülés után is csináltak neki uh-t ott is negatív volt minden).
Előzmény: muzsa (1494)
Jigael Creative Commons License 2007.06.28 0 0 1495

Nekem annak idején azt mondta a nőgyógyászom, hogy szerinte pénzkidobás toxot szűrni mindenkinél, mert úgyis kimutatja az ultrahang. Mondjuk én akkor is megcsináltattam, mert nagyon macskás vagyok, és kiderült, hogy régebben át is estem a fertőzésen, tehát nagy valószínűséggel védett vagyok.

 

A doki által kifejtett dolgokból én arra következtettem, hogy még az UH után is van idő cselekedni, kezelni. Remélem, minden jól fog alakulni! Feltétlenül írd majd meg, mit mondott az rovosod.

Előzmény: muzsa (1494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!