Keresés

Részletes keresés

tikli Creative Commons License 2018.05.15 0 0 9223

Szia!

Biztosítás terén,simát szoktam kötni,ha valami extra kell külön lehet bele kérni.

Tudom ajánlani még az EU-tajkártyát,alap szolgáltatás jár EU-s országokban.

Ingyenesen kérhető az okmányirodákban,kérelem kitöltése után,kb.2 hét és hozza a 

postás.

Előzmény: Caprera (9222)
Caprera Creative Commons License 2018.05.14 0 0 9222

Üdv,

Jó ideje olvasom a fórumot, érdekel a téma, és most készülök az első többnapos túrámra. Az út Dunkerque-ből Budapestre lenne szeptemberben. Abszolút kezdőként kérném tanácsotokat, egyenlőre csak két kérdésem van de biztos lesz még bőven ha nem baj:). Az első, tudtok ajánlani valami biztosítást amit érdemes ilyenkor megkötni? Gondolok orvosi ellátásra illetve lopásra is. A másik, google kerékpáros útvonaltervezőre hagyatkozhatok? Street view-on belenézegettem a kijelölt útvonalba és jónak tűnik. Segítségeteket előre is köszönöm

Imre

cobranco Creative Commons License 2018.05.14 0 0 9221

Gratulálok,és köszi az aktuális infókat.

Tengerben fürödtél-e, milyen a víz?

Előzmény: peter198 (9218)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.05.13 -2 0 9220
Biciklis Józsi Creative Commons License 2018.05.13 0 1 9219

Szia Péter!

 

Nagyon örülök, hogy sikerült az első csomagos túra. Látod, hogy a 100km távolság és 1000m szint nagyjából ki is jön!
Egyébként a terep mindig hullámosabb, mint gondolná az ember.

Ha van/lesz elérhető beszámoló, örömmel vesszük.

 

Üdv: Biciklis Józsi

 

Előzmény: peter198 (9218)
peter198 Creative Commons License 2018.05.13 0 1 9218

Sziasztok!

Most tartok haza 1 hetes isztriai bringatúráról, Koperből indultam és a határon csak rápillantottak az igazolványra, vissza ugyanígy. Szálláskérdés nem volt. Vadkempinggel nem próbálkoztam, de azért a félsziget belső részein, mellékutak mellett sok jónak tűnő hely van. Kempingek 12-15€ egy főre sátorral, +5€ körül a plusz egy fő. Okmányokat nem vették el. Magánszállás 180-250 kuna, ami azért drága, de színvonalasak is. A tengerparttól távolabb nem nagyon találni kempinget, azt hiszem Motovun és Roč környékén volt egy-egy. Amúgy ez volt az első csomagos túrám, 5 nap alatt 420 km és 6000 m szint. Hihetetlen hullámvasút az út, nézegettem előre a domborzati térképet, de azon nem tűnt ilyen durvának. 

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.12 0 0 9217

Atya gatya! Kiruék is erre jártak két éve, azokban a filmekben tetszett meg a banda és határoztam el, hogy velük tartok, ha lehet. Van mit nézni. ;)

Előzmény: cobranco (9212)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2018.05.04 0 1 9216

 

És akkor a couchsurfing még szóba sem került. Vajon a horvát hostoknak is jelenteniük kell a hatóság felé? És nekik is "számlát" kell adniuk? Vagy írnak egy papírt pl. , hogy: "Alulírott X. Y. kijelentem, hogy ... magyar állampolgár (sz.ig. száma:...) a ... lakcímen található üres szobámban csövezett ... napig ingyen"?  :-)

 

u. i.: Milyen volt a marokkói túra?

 

Előzmény: forgione1 (9213)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.04 0 1 9215

Teljesen igazad van. Háromnegyed évvel később ugyanúgy fáj. A személyi igazolványt ezekben a nagy kempingekben elveszik. Kapsz egy nagy fakkot a falon vagy a fiókban, ott tartják távozásig. Nem tudom, hányan tudjatok, hogy a magyar előírások szerint személyes okmány nem adható zálogba. Itthon a kölcsönzőst elküldöm a búsba, de ott nincs mese. Én viszont a szállás igazolásáról nem tudtam. Azt nem éretettem persze, miért kell vastag mappát adni egy éjszakáról. Számlát talán csak a Parenzana tetején nem kaptam. Ott rekord alacsony árat, 15 ercsit fizettem kettőnkre és még delejt is vezettek a sátorhoz. Igaz, az ausztrál-horvát tulaj egész éjjel ott italozott a többi vendéggel az udvaron. Ám a szlovén Litijaban ennyiért vetett ágyat adtak egy biofarmon! Azt hittem, rosszul értettem angolul és reggel majd 50 lesz. Vacsorára meghívtak, a fenséges reggeli 2,5 euróért járt.

Előzmény: cobranco (9209)
haaarmaan Creative Commons License 2018.05.03 -4 0 9214

Sziasztok feltettem egykét eladó táskáim az eladó topickba nézettek rá hátha megtetszik valamelyik.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147704927&t=9112318

forgione1 Creative Commons License 2018.05.03 -3 0 9213

A cikkből nem derül ki pontosan a törvényhozó célja.

 

Ellenben hivatkozik idegenrendészetre és a helyi rendőrségen való bejelentkezésre.

 

Mi van akkor ha bemész a helyi rendőrségre és azt mondod, hogy a tengerparton fogsz sátrazni 2 napot?

 

Vegyünk egy sporthorgászt aki 48 órán át fog horgászni, parton vagy csónakban. Netán Mészáros jachtján :-)

Neki ugyan miért kellene szállást foglalni? Viszont bejelentkezhet, hogy tudják mit csinál az országban.

 

Egy túrakerékpáros akár el is mondhatja, hogy átteker az országon.

 

Tehát a törvényalkotó célja fizetős szállásra terelni a külföldit vagy mozgásának regisztrálása?

Vagy mindkettő :-)

 

 

Előzmény: cobranco (9205)
cobranco Creative Commons License 2018.05.02 0 2 9212

Na mindegy,majd rögtönzünk :)

 

A sokat szidott túlcivilizált nyugaton úgy tünik egyszerübb,mint horvátéknál,éppen ezért

meglehetős késéssel ugyan,de itt a tavalyi Francia-Alpokban tett kerékpártúránkról készült dokumentáció első része/Videó,fotó,túrabeszámoló/

 

Tengeri-Alpok ostroma 1.rész: "Bemelegítő hadművelet" 2017./Italy-France/ FullHD 1080p

 

Útvonal:

Vinadio (900 m)-Sambuco-Pietraporzio-Berzicia-Argentera-Lago Di Maddalena- Colle della Maddalena (1.991 m) (francia nevén col de Lars) –Larche-Meyronnes-La Condamine Chatelard- Jausiers (1.220 m) – Barcelonette (1.134 m)

 

Képes útibeszámolót is elolvasni,különben megsértődök:

http://cobranco.hu/turabeszamoloalp_17.html

 

Fotoalbum:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1638086796272705.1073741879.100002142005779&type=1&l=0471ed3bf5

 

Térkép:

https://drive.google.com/file/d/1m2ZeiexNzDs5Mkg_18yI75CTpre8rFn0/view?usp=sharing

 

peter198 Creative Commons License 2018.05.01 0 0 9211

Ez az utólagos "elszámoltatás" rosszul hangzik... :(

 

Nézegettem azért kempingeket Isztrián és 5-6€ a sátor + ugyanennyi per fő. Ezek olyan kempingek árai amik fent vannak a neten. Magánkempingben szerintem olcsóbb is lehet. Ennyit azért már megér h nem kell rizikózni.

Ez a 350 kuna egyébként is kirívó lehet...2 éve 70nm-es apartmant béreltünk 400-ért Rovinjtól 10km-re.

Előzmény: cobranco (9209)
ComicHUN Creative Commons License 2018.05.01 0 0 9210

350 kuna?!?!? Ezt hol találtad? A kisebb, családi kempingek, frekventáltságtól függően, éjszakánként 2-4 euró! Ilyet kell keresni! Vodice-ben tudok nagyon korrekt, bevált helyet ajánlani.

Előzmény: cobranco (9209)
cobranco Creative Commons License 2018.05.01 0 0 9209

Amennyire utána néztem,elvileg minden napról kell valami igazolás.Azért szemét a rendszer,mert úgy van kitalálva,hogy,ha nem buksz le a helyszinen,attól még nem biztos,hogy megúsztad.Ugyanez igaz akkor is,ha feketén vettél ki szállást,csak akkor duplán szívsz,mert úgy veszik,hogy vadultál,közben meg fizettél érte.

A szálláshiénák,ha rád találnak,azonnal hívják zsarukat.Márpedig a tengerparton most már mindenki ebből él.

 

Azért 350 kuna egy sátras éjszakáért,ami gyakorlatilg abban különbözik az ingyen vadkempingtől,hogy van melegvíz,a pofátlanság csimborasszója.

Előzmény: peter198 (9208)
peter198 Creative Commons License 2018.05.01 0 0 9208

Külföldi fórumokon ennek ellenkezőjét is lehet olvasni, tavalyi bejegyzések között többen is azt írták, hogy gond nélkül vadkempingeztek és a helyiek is pozitívan álltak hozzá. Gondolom ez azért területfüggő is, a szigeteken biztos jobban megtűrik, illetve el is lehet dugni a sátrat, a dalmát tengerparton pl. ugyanez nehezebb ügy. Régebbi nyaralásokról nekem az a tapasztalatom, hogy a horvátok általában kedvesek, barátságok, főleg a tengertől távolabbi területeken. A tengerparti sávban azért ez nem mindig igaz.

 

A számlával kapcsolatban kérdés, hogy elég-e ha az utolsó napról van? Elvileg már belépéskor kérhetik, hogy legyen szállásfoglalásod, de a gyakorlatban még nem hallottam senkitől, hogy kérték volna.

Előzmény: cobranco (9205)
pchris84 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 9207

Köszönöm! Én is olvastam róla cikkeket. Horvátországban a szállásadók elkérték a személyi igazolványokat a bejelentéshez, Montenegróban már nem emlékszem rá, hogy kellett-e, de számlát nem kaptunk sehol sem. Találkoztunk párszor rendőrökkel, de nem igazán foglalkoztak velünk. A határőrök is csak a személyiket kérték, megnézték gépen és kb. fél perc alatt továbbengedtek. Hogy a szállások adatait látták-e a rendszerükben vagy sem, azt sajnos nem tudom megmondani.

Dubrovnik szinte mindig tele van, bár most még talán sikerült is kifognunk egy viszonylag lazább napot. De ha beállt volna még egy-két óceánjáró a kikötőbe, akkor mozdulni sem lehetett volna az óvárosban, az biztos.

Előzmény: cobranco (9205)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.28 0 0 9206

Amúgy pedig a kempingek költsége horror. Úgy kettő hetet mentünk az országban tavaly és nagyon kevés a korrekt árképzésű hely. Novaljaban és Pula mellett húztak le legjobban, ahol húsz és tizenkilenc éve olyan jó volt minden, de fiam cakis kempinben akart aludni. Hiába nem használod ki, fizetni kell a sok csillagért. Két főre 320-350 kuna pár óráért szinte fájt. A szlovén korrekt. Ott a mosógép ,plusz pénzért használható . Azért az utolsó éjszaka mégis vadkemping lett Varasd mellett! :) Korrekten a Plitvicei-tavaknál és Petrcaneban voltak. Mindkettő kis magán kemping. Érdemes tehát ezeket keresni. Az utunk első része már Afonya2go csatornáján vanvan pár napja. 

6 éve jártam Dubrovnikban. Filmem is van róla. A világ egyik legszebb városa. 

Előzmény: cobranco (9205)
cobranco Creative Commons License 2018.04.27 0 0 9205

Chris:

Jó kis film,azért Dubrovnik mindig tele van (:

Az a strand tényleg jó helyen volt.

 

Kicsit beleástam magam a horvát szállás témában.Eléggé horror,nem csak a vadkemping,ahogy kiderült azért majdnem akasztás jár

http://www.adriainfo.eu/cikk/vadkempingezes_horvatorszagban_bejelentkezesi_kotelezettseg_van

de,úgy tünik,ha nincs nálad számla vagy a horvát elfelejt bejelenteni,akkor is bünti.Ott élők mondták,hogy a bringásokra különösképp utaznak,mert feltételezik róluk,hogy potyáznak.Ráadásul,még utólag is bármikor,a határon is látnak mindent a rendszerben.

Kérdés:

Kaptatok-e számlát,bejelentettek-e,volt-e kötekedés vagy bármi?

Előzmény: pchris84 (9204)
pchris84 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 9204

Akkor hétvégére jöjjön a folytatás, melyben többek között megnézzük Dubrovnik óvárosát és megmártózunk Dalmácia egyik legszebb strandján, ahova csak egy meredek sziklafalba vájt úton lehet lejutni.

 

Kobaltkék Adria 2. rész - Az Adria gyöngye
https://youtu.be/JrwSPu3RshM

ComicHUN Creative Commons License 2018.04.26 0 0 9203

Én alig két-három napja egy egész napos Gerecse túrán kétszer töltötte teli a telómat és estére ismát csutkára volt töltve. Éjjel rádugtam még egyszer a telefont, a kilóméterórámat, illetve a lámpám 2600mah-s 18650-es akkuját. Valamennyit tölt borúsabb időben is, bár még ilyen körülmények között nem volt lehetőségem kipróbálni. Egyébként a tippem MZ-6 napelemes linkjén találhatóra szántam. Ha már ilyet nézett, akkor legalább erről biztos, hogy teljesíti, amit ráírnak és nem lutri.

Előzmény: vizus (9200)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.26 0 2 9202

Valamit ki kellett találnom, mert a simán Áfonya névre szóló, régi regisztrációval nem mentem semmire új jelszavakkal sem. A film címében, ahonnan kaptam a becenevem, ott a vagány szerepel. És nem is akárki a "keresztapám".

https://port.hu/adatlap/film/tv/afonya-a-vagany-afonya/movie-54389

Ez se nem vörös, se nem kék, de már nem is szőke, hanem kopasz és bringázik. :D Szardíniára pedig életében először repül is.

Hétfőn pedig fiaimmal épp Miskolcon fejezzük be négynapos túránkat az Országos Kerékpáros Körtúra teljesítése során. Éles tesztben a FrankO'Wheel 2.0, az új túrautánfutóm.

Előzmény: cobranco (9201)
cobranco Creative Commons License 2018.04.26 0 2 9201

"Áfonya, a bringás" :) Jó név! Kell is a pontosság,nehogy összetévesszünk az "Áfonya,a növény" vagy "Áfonya,a likőr" nevű nevű egyénekkel :)

 

Amúgy meg,úgy jó ahogy van,Korzikát nem tanítják az iskolában,minden infó jól jön.A filmezés iszonyú koncentrációt igényel,főleg,ha mindent a helyszinen csinálsz.Nehéz belőni azt a határt,amin túl már az élvezet rovására megy a dolog.

 

Grat és sok sikert Szardiniához!

Előzmény: Törölt nick (9198)
vizus Creative Commons License 2018.04.26 0 1 9200

Szóval szerinted, ha van egy ilyenem, napsütéses időben futtathatom egész nap a telefonomon az offline gps navigation-t? Persze egyenes utakon pihenő üzemmódban. Esőben meg nem?

Előzmény: ComicHUN (9199)
ComicHUN Creative Commons License 2018.04.25 0 0 9199

Én ilyet használok! Ténylegesen tud valamivel 9600 mAh felett és egy átlagos, nyári napsütéses napon fel is képes tölteni a beépített akkumulátort. Lényeges, hogy az általam tapasztalt pozitív tapasztalat a 3 panelos, 6W teljesítményű verzióra vonatkozik.

 

https://www.ebay.com/itm/Outdoor-Folding-Solar-Mobile-Power-Bank-LED-External-Battery-Support-10000mAh/232308184870?hash=item3616a59726:m:mVhuQLLkDujNgVWWShnNaww

Előzmény: MZ-6 (9197)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.25 0 0 9198

Mivel a korzikai út nem az én tervezésem és szervezésem volt, abból a könyvből készültem általánosan. Az információk annyira rendezve vannak benne, hogy csak akkor tartottam fontosnak változtatni a szövegen, ha mást tapasztaltam. Egyébként pedig forrásmegjelölő funkciója van a könyv borítójának. A kiadónak jeleztem a tartalmat és a segítségem ajánlottam a következő kiadáshoz, ha maradhat. Magyarul benyaltam nekik, na. 

A sorozat vágása alatt volt időm jobban rákeresni a netes infókra. Eszem ágában sem volt bebiflázni mindent a szigetről. Sok kimaradt a tervekből, néha egészen más jött ki belőlük. Amúgy pedig meg akartam élni a kalandokat. Már a családi videózásnál volt némi hiányérzetem, mert kicsit külső szemlélőnek érzem olyankor magam. 

Előtte 3 hetet bringatúráztam 13 éves fiammal,  de a 3 műszakos munkarend a nehéziparban is arra csábított, hogy hagyjam a szervezést az ötletgazdára, akit nem is ismertem még akkor. 

Egy hónap múlva Szardíniát járom. Volt fél évem készülni. A könyvsorozat ide vonatkozó része az alap, de sok egyéb infót is gyűjtöttem. A könyvborító szép, nem kizárt, hogy bekerül ismét. 

Előzmény: Mehmet Karcsika (9168)
MZ-6 Creative Commons License 2018.04.19 0 0 9197

Akkor ez alapján nem valószínű, hogy az agydinamós valóban 500mA-rel tölt, azért még beszélek a gyártóval.

 

Napelemes töltőre viszont találtam egy ilyet: 

https://www.amazon.de/Ladeger%C3%A4t-X-DRAGON-Outdoor-SunPower-Smartphone/dp/B014PCJUDQ/ref=sr_1_40?ie=UTF8&qid=1524144502

Ha tudja amit írnak akkor jó lehetne és árban is elfogadható.

Előzmény: Nemo (9195)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2018.04.18 0 0 9196

 

Hát igen, igaza van B. Józsinak abban, hogy: "a Balkán egy csodálatos hely, aminek megismerésére egy élet sem elegendő". Én még annyit hozzáfűznék: "de törekedni kell rá" :-)

 

Nyári tervek? Konkrét túratervem egyelőre nincs. Persze ötleteim lennének (pölö Alpok középső része, vagy Appenninek), de hogy lesz-e belőlük valami idén az még nagyon bizonytalan...

 

Előzmény: cobranco (9194)
Nemo Creative Commons License 2018.04.17 0 0 9195

500 mA már elég erős kimenet, tekintve, hogy maga a dinamó is csak 6V 3W adatokkal büszkélkedik, azaz fél ampert ad le a legjobb kedvében.

 

Szóba jöhet még valamiféle napcellás töltő, ez USB-kimeneten, azaz 5 voltnál maximum 1 ampert tol ki.

https://www.conrad.hu/hu/napelemes-akkutoelto-1000-ma-5w-power-traveller-extreme-ptl-extsl001-1558912.html

Én hasonlót használok, az 4 wattos, azaz 800 mA-t tud. Legalábbis vakító napsütésben, a sugarakra merőlegesen állítva.

Tapasztalatom szerint már egy kis felhősség esetén használhatatlan lesz, és az agydinamós töltő lepipálja.

 

Ismerem még a Kemót is, ez max. 300 mA-t tud.

https://www.conrad.hu/hu/kerekpar-toeltesszabalyzo-kemo-m172-usb-860270.html

Előzmény: peter198 (9186)
cobranco Creative Commons License 2018.04.17 0 1 9194

Igen,az eredeti terv a viaduktos út volt,az utolsó pillanatban variáltam át,bizva,hogy ez látványosabb lesz,illetve,hogy lesz egyáltalán út át a Kucka Krajinán.Mindkettő bejött.Egyébként az én térképeimen/mindkettő F&B/sem volt semmi,pedig az albán szinte naprakész volt.

Már a hágómászás felénél tartottunk és még akkor sem volt biztos,hogy lesz átjáró,végül aztán az egyik boltos erősítette meg,hogy átmászható málhás gépekkel,csak a múrvás szakaszra figyeljünk.

Igazi vérbeli felfedezőtúra alakult a végére,nem bántam meg,hogy arra mentünk.

Furcsa módon a felső régiókban tényleg voltak táblák,de attól még igencsak eldugodt vad,istenhátamögötti vidék,az a néhány elhagyott katun pedig csak fokozta a feelinget.

 

Karesz,ha már itt vagy,érdeklődhetnék a nyári tervekről?

Előzmény: Mehmet Karcsika (9192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!