Keresés

Részletes keresés

lordhimself Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9088

mikor megjelenik egy enyhe sárga szín a zöldben....

Előzmény: beetee (9085)
arwen2008 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9087

Na igen ez aztán a feladat!:)

Milyen az íze, a savasabb fajta?

Előzmény: beetee (9085)
Lunni Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9086

és ez finom? mármint édes paradicsom ízű? :)))

Előzmény: beetee (9085)
beetee Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9085

Akkor én mit is mondhatok a kedvenc paradicsomomról..?

Ez mikor érett? ;)

Előzmény: arwen2008 (9084)
arwen2008 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9084

nÁLAM SZINTE RÖGTÖN FEKETE,A BORSÓNYI PARIK IS FEKETÉK RAJTA:)

Előzmény: beetee (9083)
beetee Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9083

A feketéről vajon honnan tudom hogy megérett?

 

Hogy nem zöld... ;)

Egyébként, ahogy Lunni is írja, megfogod, és kiderül. Illetve egy kis gyakorlattal később menni fog szemre is, mert azért árnyalatnyi különbség szokott lenni az éretlen és az érett között, de ezt látni is kell.

 

Előzmény: arwen2008 (9073)
beetee Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9082

Amit janijani ajánl, a Curzate, az ígér gyógyító hatást is, tehát a már (kicsit) fertőzött növényi részekből is kiírtja a peronosz-rokon gombásodást.

Viszont 7 nap az ÉVI-je.

Az Amistarnak nem ígérnek gyógyító, csak meglőző hatást, viszont lisztharmat-rokonság ellen is jó és csak 3 nap az ÉVI-je.

 

Kicsit leegyszerűsítve a kontakt témában: a peronoszpórák az elemi rezet utálják, a lisztharmatok a ként. Ezért is illik pl a tavaszi lemosóba mindkettőt keverni, plusz olajos adalékot, mert azt meg a rovarkártevők nem csípik.

 

Előzmény: Törölt nick (9072)
Lunni Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9081

megnyomod :) ha nem betonkeménységű akkor eheted, nekem az egyik kedvencem :)

Előzmény: arwen2008 (9073)
CBNora Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9080

Ezek közül melyik a tiéd?

Előzmény: Törölt nick (9074)
baby-lon Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9079

Köszönöm, ezzel én is képben vagyok, de valaki azt írta itt tavaly, hogy bokor maradt neki... Ezért kérdeztem a tapasztalatokat.

Előzmény: Törölt nick (9077)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9078

Részlet dr. Nagy József: Konyhakert az erkélyen c. könyvéből:

 

"Növekedési típusait tekintve három változatát különböztetük meg:
determinált, féldeterminált, folytonos növekedésű.
Újabban a szakirodalom a féldetermináltat és a determináltat együtt determináltnak nevezi. A régi elnevezés esetünkben könnyebben érthető. A determinált a tömzsi bokor forma, amelynek 2-3 virágfürt elérése után leáll a növekedése (14. ábra). A féldeterminált 4-8 virágfürt után áll le, a folytonos növekedésű pedig akár több méterre is megnövő változat."

Előzmény: Törölt nick (9077)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9077

Korábban már volt téma, hogy a "fél-determinált" mint jelölés megszűnt a kereskedelemben és egy ideje a csak determinált vagy folytonnövő jelölés szerepel a tasakokon. A San Marzanonak van fél-determinált változata is (nekem is van olyan is és folytonnövő is).

A fél-determinált változat is eléri a 180 cm-t is.. ennek ellenére determinált jelzőt kapott az is, mint minden eddigi fél-determinált fajta.

Megszünt a fél-determinált jelölés.

 

 

 

 

Előzmény: baby-lon (9075)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9076

Találós kérdések:

1. Ha egy másfél méter (gy.k 1 méter 50 cm) hosszú területen 3 tő paradicsom van egyenlő távolságra ültetve egymástól, akkor milyen távolságra vannak egymástól? Kb. ált. isk. 2 osztály szint.

 

2. A paradicsomnak csak hagyományos "közismert paradicsom levele van, vagy esetleg van pl. "krumpli levelű", sötét, méregzöld színű, és halvány zöld, vékony levelű is? Mert nekem a sok fajta paradicsom között van ilyen levelű is, olyan levelű is. Lehet, hogy nem is paradicsomokat nevelek, mert nem olyan a levele, mint amilyennek Juliska néni a magáét ismeri?

 

baby-lon Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9075

Képzeljétek, a ZKI-s San Marzanonak senki nem szólt, hogy determinált. Már a lugasokhoz hasonlít leginkább... Mi a tapasztalatotok vele?

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9074

 

Az a 10 cm tőtávolság 50-55 cm.

Nem minden Physalisnak sima a széle,  sötét hamvas zöld és molyhos -szörös.

A nemzetségnek mintegy 30 faja van.

Van zsidócseresznyém is, mely az egyetlen Európában honos és mérgező, de az sem molyhos és szőrös, még csak nem is hamvas, pedig Physalis.

A lista nem teljes.


    Physalis acutifolia
    Physalis alkekengi
    Physalis angulata
    Physalis angustifolia
    Physalis arenicola
    Physalis carpenteri
    Physalis caudella
    Physalis cinerascens
    Physalis cordata
    Physalis crassifolia
    Physalis foetens
    Physalis grisea
    Physalis hederifolia
    Physalis heterophylla
    Physalis hispida
    Physalis latiphysa
    Physalis longifolia

    Physalis minima
    Physalis missouriensis
    Physalis mollis
    Physalis peruviana
    Physalis philadelphica
    Physalis pruinosa
    Physalis pubescens
    Physalis pumila
    Physalis subulata
    Physalis turbinata
    Physalis virginiana
    Physalis viscosa
    Physalis walteri

Molyhos, hamvas, szőrös...

 

 

Nem molyhosak..:

 

http://www.missouriplants.com/Yellowalt/Physalis_heterophylla_plant.jpg

 

 

http://3.bp.blogspot.com/-C-OHfc9jJeQ/Tiqn1LvQbZI/AAAAAAAAL_c/Ggrx1uydpF0/s1600/Physalis19.JPG

 

Physalis_heterophylla

http://www.missouriplants.com/Yellowalt/Physalis_heterophylla_plant.jpg

 

http://green-24.de/forum/files/thumbs/t_doku_physalis_210.jpg

 

arwen2008 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9073

Sziasztok!

Végre pirosodnak a parik:)

A feketéről vajon honnan tudom hogy megérett?

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9072

Köszi! Ma megnézzük, hogy az általatok ajánlottak közül melyik kapható itt, mert rendelni nem akarok. Most más mg. termék nem kell, a szállítási költségek meg az egekbe szöktek.

Előzmény: janijani (9069)
-balu28- Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9071

Ésakkorésakkor most mivel is kellene permetezni a kezdődő csúnyaságot? Teljesen összezavarodtam itt a sok permetszer között.

Kerestem a boltban Ridomil Goldot, de csak Gold Pluszt tudtak adni. Az elvileg fitoftóra ellen jó; a boltos szerint a Goldot II.kategóriássá tették, ez igaz?

És még mindig nem tudom, mivel permetezzek.

Kezdtük bordói lével, folytattuk Championnal, ma Dithane-nal, ha ez sem használ?

(Az alsó leveleken barna pöttyök körülöttük egyre nagyobb sárga folttal.)

Előzmény: Törölt nick (9070)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9070

A Dithane mankoceb hatóanyagú és abszolút kontakt. :D

Előzmény: Törölt nick (9066)
janijani Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9069
Előzmény: Törölt nick (9067)
taormina001 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9068

Tja, mint ahogy a Physalis-kép is; minden az, csak nem Physalis. A Physalisnak majdnem síma szélü csak enyhén hullámos levelei vannak, a színe sötét hamvas zöld és molyhos -szörös.

 

Egyébként ha Schott meg egyéb ilyen lugasparadicsomot 10 cm-es tötávra ültetsz, permetezheted bármivel, meg fogja enni a fene.

Előzmény: gergerg (9064)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9067

Köszi! Holnap megnézzük. Ha van veszünk. Nem mindig az az olcsó, ami annak tűnik. Ha ugrik az egész évi termés a nem megfelelő védekezés miatt, az a drága, s nem az 1000 ft-os Amistar.

 

Előzmény: gergerg (9065)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9066

Nem. A férjem permetezett és ő is vette a szereket. Mikor permezett kérdeztem tőle: mifélék? Van közte kontakt és hosszan ható? Azt mondta a Champion kontakt, a Dithane felszívódó és ezek réz tartalmúak és van egy kénes is köztük. Most, mielőtt leírtam volna, a nevüket megkérdeztem tőle (itt ül tőlem 1 méterre), hogy akkor mivel is permetezett, mert itt azt írjátok, hogy ezek közül egyik sem felszívódó?!

És felsorolta. Én meg leírtam. Semmi beugratás, semmi sunyiság, semmi megvezetés. Én nem az a fajta vagyok.

 

Előzmény: gergerg (9064)
gergerg Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9065

Szerintem van nekik, egy ezres körül van egy ampulla, az adagolás pontosan rá van írva, de gondolom neked sem kell az egész. Én fel szoktam oldani egy liter vízben és úgy használom, de felmerült itt a multkor hogy az nem biztos hogy megőrzi a hatását, úgyhogy inkább a fecskendős módszert javaslom én is. Úgy is útbaesik a gyógyszertár ha mész, vegyél egy fecskendőt, szívd föl, és adagolhatod kis mennyiségben.

Előzmény: Törölt nick (9063)
gergerg Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9064

Nekem van egy olyan érzésem hogy ez beugratós kérdés volt. Ha valaki le tudja írni ezeknek a szereknek a nevét, hajlandó őket megvenni, az szokott olyan alapos lenni hogy megnézze felszívódó-e. Kivéve ha nem tudja hogy van felszívódó és kontakt szer, de te tudod hogy van, ezért írtad oda hogy felszívódó. Másrészt ha valaki bemegy egy gazdaboltba és kér a paradicsomra valamit, 90%-ban amistart adnak neki. Szóval nekem gyanús hogy ez a 3 szer- a felszívódó szó direkt volt. Ugye? :-)

Előzmény: Törölt nick (9062)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9063

Tudom, hogy többször is volt már szó az Amistarról és most ha nem szükséges nem kezdenék kutatásba, hogy melyik topikban írtál róla, hogy 1 ampullányit mennyi vízben kell feloldani. Tudod, kicsi területre kell és nem kell sok. Ha feloldom a szükséges vízben, úgy eláll őszig, vagy az ampullának csak felét használjam el és a maradékot zárjam le valami ragaccsal?

Szerinted kapható Vicziánéknál?

 

Előzmény: gergerg (9060)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9062

Köszi, mindkettőtöknek a választ. Hát akkor nem csodálom, hogy nem állt meg a fertőzés.

Nem vagyok járatos a permetszerekben, nem akartam permetezni, de kénytelen leszek holnap valami hosszabban ható, felszívódó szert venni.

 

Előzmény: janijani (9061)
janijani Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9061

"...Felszívódó Dithane M45 és Champion, Thiovit Jet..."

Egyik sem felszívódó!

Előzmény: Törölt nick (9058)
gergerg Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9060

Megelőzően egyetlen ampulla amistarral védekezhettél volna egész évben.

Előzmény: Törölt nick (9058)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 9059

Fitoftóra:

 

"Paradicsomfa"

 

Schott

Előzmény: Törölt nick (9058)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!