Keresés

Részletes keresés

alive Creative Commons License 2003.11.10 0 0 555
"nem tudok egy újságot venni anélkül, hogy kocsikon és az áruházat olvasóklubnak néző embereken ne kelljen átverekednem magam, akkor is keresgélhetek mert mindent széthánytak"
Gyerekújságot már nem is keresgélek, mert a "széthányáson" kívül, ki is lopkodják belőle a hozzá tartozó ajándékokat. Mondjuk ez nem csak az újságokra igaz :o(

A múltkor történt jött szembe velünk a két hűtőpult között 3 nő egymás mellett sorfalat alkotva,véletlenül se tudd kikerülni őket. Ahelyett hogy félreálltak volna, az egyik rákezdett:jajjjajjjajj...

A párom válaszát már nem írom le, mert kimoderálnak :o)

Előzmény: Törölt nick (553)
Ben Nyhyl Creative Commons License 2003.11.10 0 0 554
http://www.fvf.hu/k/elelmiszer_1995.doc

1995. évi XC. törvény
az élelmiszerekr?l, egységes szerkezetben a végrehajtásáról szóló 1/1996. (I. 9.) FM-NM-IKM együttes rendelettel

III. Fejezet
A forgalomba hozatal feltételei
Ét. 14. § (1) Kizárólag olyan élelmiszer hozható forgalomba,

(2) Az élelmiszerek min?ségmeg?rzési idejük lejárta után csak az Állomás engedélyével, az abban rögzített feltételekkel és id?pontig forgalmazhatók.
(3) A 28. § (3) bekezdése szerint "fogyasztható" felirattal jelölt min?ségmeg?rzési idej? élelmiszereket, valamint a különleges táplálkozási igényt kielégít? élelmiszereket min?ségmeg?rzési id?tartamuk lejárata után nem szabad forgalomba hozni.

28§
(3) A fokozott közegészségügyi veszélyforrást jelent?, az összetételük miatt mikrobiológiai vagy más okból gyorsan romló (állati eredet? élelmiszer, gomba stb., illetve ezeket tartalmazó élelmiszer), és a min?ségük meg?rzéséhez 0-10 °C közötti tárolási h?mérsékletet igényl? élelmiszerek esetében a "min?ségét meg?rzi" felirat és a dátum helyett a "fogyasztható (hónap/nap)" vagy "fogyasztható (nap/hónap)" feliratot és a dátumot, illetve a dátum feltüntetési helyére való utalást kell jelölni.
(4) A dátum jelölésének a "min?ségét meg?rzi", illetve "fogyasztható" kifejezés után feltüntetett sorrendet kell követnie.

-------------------

Vajon ha kérem az Állomás engedélyét a 'boltostól' megmutatja?

Zoli

Előzmény: kivi (534)
alive Creative Commons License 2003.11.10 0 0 552
Sziasztok!

Engem is elborzaszt a "bolti zabálás", gyakori az is, hogy a sajtoskifli alatt lévő tálcáról a lepotyogott sajtot majszolják az emberek... Fura, hogy emberek ezt nem tartják megalázónak. A múltkor is középkorú férfi, tele fux-szal ott zabált.

Viszont ami a Tesco ellen szól: kb. 3 hete van, hogy akárhányszor megyek nincs üres kocsi, kosarat sem mindig lehet találni. Tény hogy sokan megfújják azt is, de pl. vmilyen mértékben ki lehetne küszöbölni a problémát azzal, hogy a biztonsági őrök kinnt is őrködnek.

Tündérpótló Creative Commons License 2003.11.10 0 0 551
Szerintem egy lusta anya akinek kényelmesebb volt a gyerek szájába tömni a kiflit, mint elmagyarázni, hogy csak fizetés után "illik" megenni.A többi csak ment utána, ha neki szabad akkor nekem is. A rossz könnyen terjed, mint valami vírus. Aztán csordaszellem jeligére ha a gyerek megeheti, akkor én is elnyammogok egyet. Undorító amikor a koszos ujjáról nyalja le a zsírt vagy a sót vagy ami rajta van. Utána megfogja a ruhákat és nem zavarja, hogy zsírfoltos lesz:-(
Nekem is letörte volna anyám a derekam, ha megeszek valamit a boltban mielőtt kifizette volna.
Előzmény: GICA (550)
GICA Creative Commons License 2003.11.10 0 0 550
Ebben a boltban-zabálásban az az érdekes számomra, hogy vagy velem egyidős, vagy nem sokkal idősebb embereket látok, hogy tömik a fejüket, ill. etetik a gyereket... de ez a mi gyerekkorunkban, olyan 10-15 éve -amennyire én emlékszem- nem volt divat!! Honnan jöhetett elő mégis...?
Előzmény: Tündérpótló (549)
Tündérpótló Creative Commons License 2003.11.09 0 0 549
Sziasztok!

Tudom, hogy a Tesco-t szidja ez a topik, de nekem sokkal több bajom van az ott vásárlókkal, mint az eladókkal. Velem mindíg kedvesek voltak, pedig valóban kevesen vannak ennyi vásárlóra.
Én azon döbbenek meg, hogy miért kell az alatt a két óra alatt enni az áruházban amíg vásárol az ember. Amíg nem volt gyermekem addig csak magamban füstölögtem. Miután a gyermekem megszületett és vásárolni mentünk megszokta, hogy addig bele sem haraphat amíg nincs kifizetve. Csak fogta a csokit a pici kezében amíg a pénztárhoz értünk. Ő adta oda a pénztáros néninek. Megértette - elfogadta. Viszont azt pokoli nehéz volt elfogadnia, hogy Ő nem haraphat bele a turórudiba viszont a mellettünk vásároló (bunkó) szülők meg maguk nyomták a gyermekük kezébe az ételt és maguk is kétpofára zabáltak.
Ez csak Magyarországon divat. Ha külföldön egy boltban jársz, ha valaki a boltban zabál az tuti magyar :-(

Tündérpótló

kapucziner Creative Commons License 2003.11.09 0 0 547
Lesifotósnak gratulálok, sajnos nagyon kevesen vagyunk hasonló mentalitásuak. Számomra nagyon fájó, amikor kis gyerekeket arra nevelünk, hogy nyugodtan ehet az üzletben.
Arról külön lehetne vitázni, hogy milyen a vásárlói kulturánk.
lesifotos Creative Commons License 2003.11.07 0 0 546
Múltkor nem álltam meg és szóltam az egyik vásárlónak. (Tudom, rossz szokás, mert semmi közöm hozzá, de én ilyen rosszul vagyok összerakva)A másik lehetőség, hogy szólok a biztonsági őrnek, de nem akartam hogy feljelentés legyen belőle. Azt pedig végképp nem akartam, hogy fejet elfordítva továbbmegyek.

A fickó családostul (feleség + 2 gyerek) járt körbe-körbe a sorok között.
Az tűnt fel, amikor az autóápolási résznél kétpofára zabálta a körtét a zacskóból. Visszanézve láttam, hogy a már üres zacsit bedobta a kenőolajok mögé. Ekkor még csak a fejemet csóváltam. Nem sokkal később újból összefutottunk. A gyerekek éppen kólát ittak és nagy tábla piros mogyoróst zabáltak két pofára. Mindkét gyerek külön táblát, természetesen.
A család körbe állt, mintha beszélgetnének és velem látszólag nem törődtek, de erősen figyeltek. Gondolom az őrt nézték. Amikor a gyerek a kivégzett csoki papírját gombóccá gyűrte és bedobta valami áru mögé kicsit eldurrant az agyam és odamentem az egyébként jólszituált faszihoz és udvariasan megkérdeztem, hogy azt a sokmindent, amit eddig elfogyasztottak ugye ki szándékoznak fizetni a kasszánál?

A faszi teljesen rákvörös lett és semmi értelmeset nem tudott kinyögni, a gyerekek pedig lesápadva húzódtak az anyjuk mellé.
Én továbbmentem, de kb. negyed óra múlva újra arra jártam. A kocsijuk ott állt a polc mellé állítva, (egy kenyér, valami újság, meg 2 üveg konyak volt benne) de ők már nem voltak sehol. Simán elhúztak az áruházból.

Legközelebb mégis inkább az őrnek szólok.
Múltkor beszélgettem az egyik vezetővel, aki azt mondta, hogy havonta többmilliós a lopási és rongálási kár.
A vásárlók képesek szétszabni egy dobozt, hogy kivegyék a benne lévő ajándékot, vagy ellopni pl. a nyerő kupakokat az üdítőkről. Olyan is volt már, hogy hat doboz jégkrémet pakolt ki valaki a "lámpaosztályon". Talán ott derült ki, hogy nincs elég pénze...

Rendszeresek az átcsomagolások, amikor egy drágább műszaki cikket tesznek az olcsóbb dobozába. A pénztáros persze mit tudja, hogy a Hauser rúdmixer helyett egy Philipset rejt a doboz, stb.

Előzmény: Törölt nick (545)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.07 0 0 545
Addig nem is lenne gond, amíg a jelzett Túrórudit zabáló gyerek (mert a gyerkőcöket hagyják enni legtöbbször) nem megy oda pl. a kabátokhoz és nem keni bele a cuccot. De a felnőtt is szemetel a kajájával, és egyébkéntis. Jó, hogy nem gyújt rá, mert neki úgy esik jól. "Balkán" ez az áruházban kajálás.
Előzmény: index_tc2 (538)
TOPMAN Creative Commons License 2003.11.07 0 0 544
Szerinem éppen ezért árusítanak bent pizzát, meg miegymást, hogy aki éhes, az ne korgó gyomorral távozzon. Habár szerintem ez neveltetés kérdése is.
Előzmény: cyber.greg (542)
fektor1 Creative Commons License 2003.11.07 0 0 543
Én meg, ha megyek Tescoba, akkor előre bevásárlok a Plusban, vagy Intersparban, sütök hamuban sült pogácsát, és azt majszolom el benn. Abból nem lehet baj.
cyber.greg Creative Commons License 2003.11.07 0 0 542
Én ezért szoktam pizzát venni, mert azt bent ehetem meg.
Előzmény: TOPMAN (541)
TOPMAN Creative Commons License 2003.11.07 0 0 541
Gusztustalan és modortalan dolognak tartom az emberek újonnan felvett szokását, amit említessz. Az áruház, vagy közérthelyiség területén belül megkezdeni egy étel elfogysztását. Legalább a pénztárakon túljutásig ki lehetne bírni!
Előzmény: index_tc2 (538)
Bojti Creative Commons License 2003.11.06 0 0 540
Kérdezd meg a KERMI-t, de tuti, hogy van olyan amit mondtam. Pl. mikor a Belvárosi közértben voltam mi is árultunk lejárt konzerveket, ami úgy jött bevizsgálásról. Azé ha gondolod nézz utána.
Előzmény: kivi (539)
kivi Creative Commons License 2003.11.06 0 0 539
Azért kiváncsi lennék ennek a jogszabályi hátterére... Én nyugodt lélekkel megvenném, mert tudom hogy 2 hónappal később is teljesen jó lesz még, de gyanítom hogy így árulni nem lenne szabad.
Tavasszal az importőrtől kaptunk sportitalokat kartonszámra, mert lejárt pár napja a szavatossága. Nem kerülhetett bolti forgalomba, pedig volt vagy 4 raklap...
Előzmény: Bojti (537)
index_tc2 Creative Commons License 2003.11.06 0 0 538
Én rendszeresen "étkezem" de sosem volt probléma belőle. Igaz kifizetem mindig. Ha csomagolt áru, akkor az üres csomagolás a kijáratig a kosárban, blokk a zsebben, ha zsemle, akkor mondjuk 9 a kosárban+1 a gyomorban, és a blokk 10-et mutat. :))) Egyszer szólt az őr ezért a rossz szokásomért, de amikor megkínáltam túrórudival, röhögve elment. :D
Előzmény: terranova (536)
Bojti Creative Commons License 2003.11.06 0 0 537
Nos sajnos nincs igazad.
Az áruházak minöség ellenözés után csökkentett áron forgalmazhatnak bármilyen terméket. A KERMI bevizsgálja, ők eladják ahelyett, hogy kidobnák. Amúgy az a 3 nap semmi. Persze neked meg nem kell megvenni. Hozzátenném, hogy egy csomó élelmiszer úgy tele van lökve tartosítokkal, hogy nem csodálnám, ha még minket is tulélnének. :-)))
Előzmény: kivi (534)
terranova Creative Commons License 2003.11.06 0 0 536
dehogy bármit, van ami csipog, meg van ami nem(értelemszerűen kiló kenyérbe nincsen belesütve az áruvédőcimke, de egy csomó mindenen van) főleg olyat próbálnak kitolni, ami nem csipogna be, de ha valamit nem vettem észre és becsipog akkor is megszívom én is, mert észre kellett volna vennem. meg lehet, hogy éppen az a kapu nem működik(bár ez nagyon ritka), meg persze van aki amíg sétálgat az áruházban leszedi a csipogót(elég nehéz meg ezt az operátorok is észre szokták venni).
szóval lehet próbálkozni, de nem érdemes, mert ha elkapnak, és feljelentenek(egy darab megevett zsemléért is írtak már jegyzőkönyvet a szombathelyiben) akkor a szabálysértési bírság igen nagy lehet(50-100ezer között állítólag értéktől függően)
Előzmény: TOPMAN (535)
TOPMAN Creative Commons License 2003.11.06 0 0 535
Ezek szerint elvileg bármit ki lehet vinni a pénztárak mögötti műanyag "kapukon"? Nem csipognak?
Előzmény: terranova (532)
kivi Creative Commons License 2003.11.06 0 0 534
A budaörsi Tescoban "1-et fizet 2-t kap" akcióban kapható a Toffifi névre hallgató csoki (vagy bonbon-izé). A probléma, hogy az összes doboz 2003.11.03-án lejárt. Ez így szvsz már nem csak etikátlan hanem full szabálytalan is. Ha mondjuk egy hónappal a lejárat előtt csinálnak akciót akkor még meg is dicsérem őket, de ez így durva.

Pedig eddig (eme topic tapasztalatainak ellenére) teljesen elégedett voltam velük.

terranova Creative Commons License 2003.11.03 0 0 532
Helló!
egy ideje nincs netem, de még a szombathelyi tescoban dolgozok.
a telefonról annyit, hogy az a telefon, ami bent van a telefonkönyvben, az a vevőszolgálati pulton csöng, ha nagy a forgalom(állnak sorban a panaszokkal, áfás számlával, garanciapapírral) és a pultos -gyakran 1ember- egyszerre több emberrel foglalkozik, akkor nincs ideje felvenni a telefont, vagy ha fel is veszi, akkor gyorsan továbbkapcsolja. Mint minden osztályra, ide is több ember kéne. a 2en a sorban, szerintem működik, csak ritkán(naponta 3-4alkalommal) fordul elő, hogy feltorlódik a sor a pénztáraknál, de ilyenkor is 5, max 10 perc alatt sikerül újakat nyitni. persze van, aki azon háborog, hogy miért tellik ennyi időbe új pénztárakat nyitni, de mire a vevőszolgálati osztályvezető észreveszi, hogy hosszúak a sorok, kér embereket más osztályokról, beülteti őket, az időbe tellik.
sok gondot, amiért az áruházat(meg az ott dolgozókat) okoljátok a vevők okozzák, az, hogy széthagynak mindent csak a kisebbik gond, de vannak, akik azt élvezik, hogy leszedegetik, arrábtologatják a polccimkéket. Vannak akik ha rájönnek, hogy nincxs pénzük, a húsokat, kefírt szó nélül visszaadják a pénztárnál, hogy akkor ez nem kell, ha meg azt mondom, hogy akkor vidd vissza a hűtőbe, akkor én vagyok abunkó eladó. meglepő, mennyi árut kell kidobni a szemétbe, mert a vevő kivette a hüttőből és széthagyta valahol.

Régebben szó volt arról, hogy miért gyanusítgatnak lopással, erről annyit, hogy -a szombathelyiben legalábbis- senkit nem vizsgálnak át azért mert gyanús a tekintete, csak ha biztos, hogy lopott, mert pl az operátor észrevett valamit. tegnap amíg ott voltam(6óra) 2embert kísértek be, egy nő kozmetikumokat tett el, egy 40körüli pali meg a családjával volt bevásárolni és mobiltelefontokokat vágott zsebre. ez még gyenge napnak számít, az egyik őr azt mondta, hogy 6-7 tettenérés is szokott lenni egy nap.
A másik, a bevásárlókocsiban hagyott dolog, naponta 2-3-4 ember próbál kitolni valamit elöttem(sokan csak párszáz forint értékben). ha felemeltetem a bevásárlókocsiban hagyott kabátot, vagy a bennthagyott 15db kenyeret, akkor vágják a pofákat, meg beszólnak sokat, de egyrészt előirás, másrészt meg nem ritkta hogy többezer forintnyi árut találok így és ha én nem veszem észre, az operátor meg igen, akkor én szívom meg azt is. Persze ha a rekesz sört felemeltetm és van alatta 10ezer forintnyi ujság(volt ilyen is, igaz nem nálam), akkor csak annyit mondanak, ja, elfelejtettem kitenni. ilyenkor nem tudunk semmit csinálni, csak kifizettetjük és legközelkebb is megpróbálják, egészen addig, amíg egyszer a parkolóból nem hozzák vissza(ilyenkor már persze feljelentés is van)
szóval a legtöbb gond oka a vásárlói kultúra, meg persze, hogy nagyon kevés az eladó, vannak olyan részek, ahol kétszerennyi ember kéne a normális munkához.

nah jó sokat írtam, de azért talán valaki elolvassa.
További jó vásárlást!:)

chromax Creative Commons License 2003.10.29 0 0 531
lesi:

Példa: villanyborotva 4 ezerért. Hát olyan is, jól szétszaggatja az ember orcáját...

Előzmény: lesifotos (519)
chromax Creative Commons License 2003.10.29 0 0 530
na igen, amit Plus-ban csinálnak az már felháborító botrány, én csak azt nem értem, hogy - minden tiszteletem az övék - miért van folyamatosan tele nyugdíjasokkal? és ha már tele van miért nem lehet még egy pénztárat nyitni?

és miért nincs egy rohadt italhűtő az egészben...

Előzmény: traumablog (520)
jenette Creative Commons License 2003.10.28 0 0 529
bocs ha már volt szó róla . . .

miért van az, hogy a Tescoban minden kínai?

régebben még a TescoGazdaságos cuccokra rá volt téve az embléma miszerint "magyar termék" de ezt a multkor már nem láttam.

persze ha jobban megéri beszállítani a világ végéről mint a hazai cuccot árulni, tökegyértelmű hogy a világvégéről hoznám én is.

kérdés : hogy a fenébe érheti meg ez jobban?

Bojti Creative Commons License 2003.10.21 0 0 528
Szia,

minden elismerésem. Én nem olvastam végig, nem szoktam, de ez tényleg széop teljesítmény.

Csak a képzetségről akartam szólni 1-2 szót. Én ker szakközpben végeztem+1 év. Na van néhány ismerősöm, aki a szakmában maradt. Saját bolt 7 év után: "én úgy utálom a vevőket". Amúgy ennél már csak az a durvább, hogy az osztály kb. 2/3a elhagyta a szakmát, pedig volt vagy 4 kitünő 4.ben. Én a logisztikán vartyogok, de végeztem közgét is szal látszik innen és onnan. Amúgy épp vevőszolgálaton vagyok (ez nem a hagyományos dolog, de az) és szintén sokat beszélgetek emberekkel. A lényeg úgy beszélj velük, ahogy ők veled. Nem kell mindig nettnek lenni, de légy igazságos. Volt már példa, hogy szinte azzal kezdetem bocsánat szar napom van, na ehhez mérten válaszolok. Szal lehet ezt csinálni, de ez is csak munka (én szeretem, szerettem; azaz kicsit szórakozás is), de azzal egyet értek, hogy mindenkinek normálisan kellene viselkedni, azt tán nem lenne egyire rossz mindanyiunk szájíze.

Előzmény: traumablog (520)
Bojti Creative Commons License 2003.10.20 0 0 527
Ja tudom, hát úgye a szakma hiányosságai a tankönyvek után a gyakorlatban. Reméljük hamar kihullanak azon logisztikai cégek, melyek magukért és nem a fogyasztóért vannak. (Az a baj velem, hogy túl sok ismeretet szereztem már, hogy ne tudjam milyenek:-/)
Előzmény: LilThekita (503)
Bojti Creative Commons License 2003.10.20 0 0 526
Az éves bevétel megengedte a 4. pénztárt, de a recesszió elvitte azt is:-))))
De aki ezt tervezte: hát nem lehetne mondjuk vmi terméket oda tenni? Ja és persze a sorok a polcok között kigyóznak így se vásárolni, se nyugiba állni nem lehet. Na mind1. Még jó hogy EZ van közel a melóhelyemhez. Miért nem lehetett ott CBA:-((((
Előzmény: v_peti (517)
vizes zsemle Creative Commons License 2003.10.19 0 0 525
...na a TUSCO-s fánkról annyit, hogy a diplomaosztóm napján délelőtt vettünk egy csomaggal, délután "ebédre" megettük (mást nem), majd az estém 90%-át a bankettnek helyt adó hotel budijában töltöttem...
Veqfuritamma_Dzsulájska Creative Commons License 2003.10.18 0 0 524
Nekem az egyik kedvenc boltom a Tesco. Hát igen,a tesco gazdaságos már egy fogalom, olyat nem igen veszek...:)De pl a tesco fánkot nem is említettétek, pedig az jó.
Egyszer betegen mentem a tescoba és rosszul lettem, majdnem elájultam asszem. Az egyik biztonsági hapi pedig kivitt, leültettek, még vizet is hoztak, bár nem pohárban, hanem műanyag tálban, mert csak az volt. Szóval szvsz a személyzet sem rossz.
A kedvencem pedig az újságos pult, ahol nem szól rád senki, hogy "ha olvasni akar, vegye meg!" Akár két órát állhat az ember egy helyben, senkit se zavar.Ki tudja hány ezret spóloltam meg:) Ez a corában is így van, de ott megszüntették már az újságokat, csak könyvek vannak...
sansan Creative Commons License 2003.10.18 0 0 522
Tehát: miért várakozik egy KOCSI 4-5 órát?

Terranovát kerestem Tatabányán egy kávé erejéig a múltkor.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!