Keresés

Részletes keresés

andrjusa Creative Commons License 2008.11.22 0 0 7358

Én az utazási katalógus fakultatív programok leírásából indultam ki.

Eszerint:Kora esti órákban indul a transzfer,4 órás ÉJSZAKAI hegymászás,napfelkelte, a hegytetőn,utána kolostor látogatás.

 

Jobb lenne ahogy,te mondod,csak lehet az az iroda amelyikkel mi megyünk nem szervez ilyet.

 

Ezért voltam rá kiváncsi,hogy pl.taxival el tudok e jutni oda?

 

Előzmény: Replay (7356)
apuskam Creative Commons License 2008.11.22 0 0 7357
Igazad lehet.
Előzmény: Replay (7356)
Replay Creative Commons License 2008.11.22 0 0 7356
Szerintem a Szt.Katalin kolostorhoz nem kell előző este indulni, az a Mózes-hegyi túra, amire Te gondolsz. Utastársaink voltak ott, mikor legutoljára Sharm-on voltunk és reggel 8 órakor indultak.
Előzmény: apuskam (7355)
apuskam Creative Commons License 2008.11.22 0 0 7355
Szia!

A Szt KAtalin kolostorral akpcsolatos infók itt:

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9077345&aq_ext=1&aq_text=Szt%20Katalin%20kolostor

Szerintem, csak szervezetten tudsz oda jutni, mivel előző este van az indulás.
a vizummal kapcsolatban, ha nem kapsz választ, bal oldalt a keresésbe írd be amire kiváncsi vagy és kapod ai infót.
Előzmény: andrjusa (7354)
andrjusa Creative Commons License 2008.11.22 0 0 7354

Kérem írja meg aki tudja,hogy  Nabq Bay-ből egyénileg el tudok-e jutni a Szt Katalin kolostorhoz? Mivel? És vajon kb.mibe kerül?  

(az éjszakai fakultatív a 6 éves kisfiam miatt kizárt,de azért mégiscsak látni szeretném.)

És még egy kérdés:Mi igaz abból,hogy ha nem hagyom el a Sinai fsz-et nem kell vízum?

 

Előre is köszi a válaszokat. 

egyiptomiak Creative Commons License 2008.11.19 0 0 7353
Hello Timka!

A repülőn osztanak a stewardesek vízumkérő lapot,ha nem akkor kérjen tőlük.
Arab és angol nyelvű ,személyi adatokat kér,útlevélszámot,meg hogy meddig maradsz.
Töltse ki,ahogy belép az épületbe keresse a BANK feliratú pultokat(balra).15USD egy vízum azt vegye meg ragasztassa be.(Ha nem volt a gépen vízumkérő lap itt kapni fog 2 perc kitölteni.) Ezután mehet a pecsételős emberhez,ott leadja a lapját,kap stemplit,és mehet ki( én még nem halottam,vagy tapasztaltam ,hogy a csomagot valaha megnézték volna).
Az első komolyabb csata most jön -lealkudni a taxit,de ez már egy másik történet...
Dollárt vigyen, mert euroban is 15-öt kérnek tőle,sőt a 20-as ból sem hiszem,hogy visszakapna egy magányos högy.
Szóval ne féljen,mi mindig egyénileg voltunk és sokkal hamarabb kinnt voltunk az épületből,mint aki várt az itthon 5-10e Ft-ért megrendelt vízumára-Jó utat a kolleginának !!
Előzmény: Timka_ (7352)
Timka_ Creative Commons License 2008.11.19 0 0 7352
 Sziasztok Egyiptomimádók!

 

Egy picit off leszek, de bocsássátok meg nekem plíz!

 

Pár  infóra lenne szükségem egy kedves kolleginám számára.

Egyedül utazik dec- 30-án Egyiptomba, magánszervezésben, és tudni szeretné, hogy a vízum-dolog hogy működik. Felszáll Pesten a gépre, és mikor megérkezik, akkor automatikusan kapja a vízumot a reptéren, mikor lepecsételik az útlevelét, vagy hogy is működik ez?

Zárt repjegye lesz (visszaút január 6.), gondolom azért ilyenkor nem nagyon kekeckednek a vámnál ugye?

 

Köszi előre is mindenkinek a segítséget!!!!!

 

Timinindzsa

AgiSharm Creative Commons License 2008.11.19 0 0 7351
Sziasztok!

A Conradban dolgozom a buvar kozpontban.
Szeretnem megkerdezni , lenne e valaki aki a Conradba(Uj neven Coral Sea) jon es elhozna csomagot otthonrol a kisfiamnak, mikulas es ez meg az?


Koszonom

Agi
KnéZs Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7350
Dénest és Zsoltit valóban meleg szívvel tudom ajánlani mindenkinek.
Dénes febr. közepéig Thaiföldön van , de úgy tudom Zsolti kint lesz addig is.
Profik a javából !
smakai Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7349

Szia Feri500!

Voltál, voltatok Sharmban a Gazala Beach-ben?

Másoktól is kérdezem, hogy Naama-ban mi a sétáló utca neve? 

Üdv

Napfény1 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7348
Ez a Tabás kitérő nem túl jó, de visszafelé nappal jöttök majd, úgyhogy érdemes az ablak mellé kérni a helyet:) Gyönyörűek a korallzátonyok felülről!!! Most éjjel utaztunk, tehát nem láttam, de az előző 2 egyiptomi utamnál igen.
Előzmény: Cilikécske (7347)
Cilikécske Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7347

Valóban, ennek a korai indulásnak is megvan az előnye. Tulajdonképpen már a hotelben reggelizünk.

Visszafelé is reggel indulunk, elméletileg 9.55-kor Sharmról.

Odautban leszállunk Tabán.

Előzmény: Napfény1 (7346)
Napfény1 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7346

Az annyiban jobb, hogy már reggelre ott lesztek majd. Visszafelé viszont gondolom, akkor nem este jöttök, ahogy mi, hanem már reggel. Fene tudja, melyik a jobb...

Igazából a legjobb az volt, amikor nappal repültünk, régebben így mentek a gépek, a Travel Service is, csak mostanában "divat" ennyire az éjszakai reptetés. Ahogy hallottam, anyagi okokból...

Előzmény: Cilikécske (7345)
Cilikécske Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7345

Igen, hétfőn.

 

Előzmény: Napfény1 (7344)
Napfény1 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7344
Mármint hétfő hajnalban 2 óra 30 perc??
Előzmény: Cilikécske (7340)
Cilikécske Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7343

Egyébként igazad van, ez a merüléses dolog tényleg nem rugalmasság kérdése, elnézést, rosszul fogalmaztam.

Nagyon erős szél van mostanában? Tudsz róla valamit?

Előzmény: neszy (7341)
Macskalány :-) Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7342

Sziasztok!

 

Aki INTRO merülésen gondolkodik meleg szívvel ajánlom a

CFUN Búvár bázist, mely Hadaba városészen van.

Amennyben  telefonon bejelntkeztek és megbeszélitek mikor mennétek, akkor a szállodához küldenek egy buszt és nektek nem is kell az utazásról gondoskodni és nap végeztével természetesen vissza is visznek a szállodába. Minden felszerelést biztosítanak és MAGYAR búvárok is vannak.

 

A legmegbízhatóbb társaság!

 

Halmos Dénes és Stefán Zsolt búvárok!

http://www.cfundivers.com/intro/intro.htm

 

Macskalány

neszy Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7341
Na ne, ez még én sem tudom elhinni... Nagyon sajnállak emiatt :( Talán még módosítanak az időponton, de legalább kint szép idő lesz, sok napsütés, meleg :D (és rengeteg orosz lesz a szállodában, most kaptam a hírt, ennek azért nem örülök)
Előzmény: Cilikécske (7340)
Cilikécske Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7340

Szia Neszy!

Igen megyünk, hát lehet hogy igazad lesz a Travel Service-zel? Már másodszor módosult az indulási időpont, képzeld a jelenlegi indulás hajnali 2 óra 30.

Biztosan találkozni fogunk kint, jó pihenést kívánok!

Üdv: Cili

Előzmény: neszy (7339)
neszy Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7339
Cilikécske, szerintem ez nem rugalmasság kérdése, hanem felelősség. Nem szeretnék ezen vitatkozni, csak a véleményemet mondtam el.
17-én jöttök, ugye? Kint találkozunk. :)
Előzmény: Cilikécske (7336)
kritty Creative Commons License 2008.11.13 0 0 7338

Az intró árakat nem tudom Sharm-on, de azt mondják Sharm alapban drágább egy kicsit, mint Hurghada, no és lehet, hogy idén ott is több lenne az ár. Szerintem viszont a vízalatti látnivalók tekintetében Sharm jobb választás. Szóval lehet, hogy kicsit többe kerül, de biztos vagyok benne, hogy élvezni fogjátok.

Előzmény: Cilikécske (7337)
Cilikécske Creative Commons License 2008.11.13 0 0 7337

Még egy gondolat.

Nem gondoltam, hogy Sharmon ennyivel drágább az intro merülés mint Hughadan.

Hurghadan 2007-ben 50 Euro-ban benne volt /fő ebédestől.

Sharmon több helyről is kértem ajánlatot, de 80 Euro/főre jön ki ebéddel , igaz ebben van term. véd. ter. belépő is.

Remélem annyival szebb is lesz.

Van véleményetek róla????

Cilikécske Creative Commons License 2008.11.13 0 0 7336

Szia!

Nyugodtan szólj csak bele, szívesen veszem mindenki véleményét.

A hotelben ahova megyünk már megérdeklődtem: van búvárbázis, de azt mondták hogy bevezető merülést nem csinálnak, csak tanfolyam jelleggel lehet velük merülni (gyakorlás medencében , természetesen egy csomó pénzért). Azt én nem akarok. Mondjuk ez a hotel búvárbázisa. Feltételezem, hogy lesz ott talán a közelben másik bázis is, ahol rugalmasabbak lesznek. Mindenesetre ezt a kifejezét megjegyzem: "house reef dive" és kösz.

Cili

Előzmény: kritty (7335)
kritty Creative Commons License 2008.11.13 0 0 7335

Szia!

Nem akarok beleszólni, nem tudom, hogy melyik hotelbe mentek, de ha van ott búvárbázis, akkor biztos tudtok a partról is merülni, létezik az un. house reef dive, amikor is a szállodánál lévő zátonyt nézitek meg.

Előzmény: Cilikécske (7334)
Cilikécske Creative Commons License 2008.11.13 0 0 7334

Ne izgulj, sokat gondolkodtunk a dolgon, hogy bevállaljuk-e Jeruzsálemet . Végül is csak a tipp volt a Tiéd (előtte nem is gondoltam rá hogy lehetséges lenne), de mi döntöttünk. Persze hogy több nap az jobb lenne, de ezt egy kis ízelítőnek tekintem ha összejön. Én inkább a határátlépéstől tartok. Nem szeretem az ilyen jellegű macerát.

A póló jó ötlet.

Szerinted lehetséges hogy a partról lehessen palackkal merülni? (Utálok a tengeren hajózni)

Előzmény: Rozi2 (7333)
Rozi2 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 7333

Most megint izgulhatok, amíg haza nem jöttök, hogy jól sül-e el a tippem!

Egyetlen dolog miatt van kétségem (nem a hely miatt): mi egyénileg, több napig voltunk Jeruzsálemben, így sokmindenre volt időnk. Remélem, hogy a rövidebb, szervezett program is visszaadja azt a hangulatot!

 

A Mózes-hegyhez még a száraz váltópólót tudom nagyon javasolni, hogy cserélni lehessen felérkezés után, ha nagyon muszáj. 

Előzmény: Cilikécske (7332)
Cilikécske Creative Commons License 2008.11.12 0 0 7332

Szia Rozi!

Hát igen. Kedves vagy hogy írtál.

 

A heti tervezett programunk így néz ki:

sok-sok sznorri, pihenés,

Mózes hegy megmászása (polár, dzseki, sőt még 2 könnyű hálózsák is beszerezve!!) Jeruzsálem egy nap, ezt meg kell hogy mondjam a Te javaslatodra (az elmúlt évben is bejött a tipped , most miért ne ?:)). Egy kicsit tartok az izraeli úttól, de majd meglátjuk.

Egy nap intro merülés (ezt még nem foglaltam  itthonról, majd meglátjuk milyen lehetőségek lesznek kint.  A legjobban szeretném ha nem kellene hozzá hajóra szállni, de ha kell akkor Ras Mohamed nemzeti park féle út. Ha nem tetszik a hotel partja (Nabq bay:(( akkor esetleg többször is kihajózunk valamelyik nemzeti parkba.

 

Hát így képzelem. Természetesen ez nem egy merev program, még a helyszínen módosulhat.

Ami a tervezetből kimaradt pedig szerettem volna, de az egy hét nagyon rövid: a Színes kanyon túra és a delfinúszás. Azt pedig beláttam, hogy Petra majd egy másik út lesz valamikor.

Különben már nagyon tűkön ülök, mennék.

Üdv: Cili

Előzmény: Rozi2 (7330)
Rozi2 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 7331
Az előző Cilikécskének volt válasz.
Előzmény: Rozi2 (7330)
Rozi2 Creative Commons License 2008.11.12 0 0 7330

Sajnos, nem, pedig már ideje lenne lassan egyszer együtt mennünk!

Nagyon jó utat kívánok!

Várjuk a beszámolót! (Főleg, ha végül úgy döntöttetek, hogy elmentek Jeruzsálembe. Semmihez nem hasonlítható hely, főleg, ha lelkileg ráhangolódik az ember. Számomra a legérdekesebb hely, amit valaha volt szerencsém felfedezni, pedig van bőven összehasonlítási alapom.)

kritty Creative Commons License 2008.11.12 0 0 7329
Igen, segítőkész volt, csak kicsit slendrián.... legalábbis egy idegenvezetőtől jobb szervezést/többet várna el az ember.
Előzmény: Napfény1 (7328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!