Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 13561

Amiket leírtam, minden...

Előzmény: csigacsa (13559)
fincsi.bp Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13560

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert kezdek teljesen belezavarodni az árajánlatokba. Egy 68 nm-es panellakás nyílászáróit szeretném kicseréltetni.
Először is az lenne a kérdésem, hogy 5 vagy 6 légkamrásra érdemes cseréltetni az ablakokat? Kaptam mindkettőre árajánlatot, de már nem látom át sajnos.
Illetve, hogy melyik gyártót érdemesebb választani?
Grewin (erről korábban nem hallottam még soha)/Fenstherm-Veka/Premier-Kömmerling/Aluplast Ideal-Maco/Salamander-Roto. Remélem jól értelmeztem és jól írtam. Nézzétek el nekem, de nem nagyon van tapasztalatom benne. :)
Összesen 4 helységben lenne csere, 2 db 150x150-es lenne, ezt tokosztottnak gondoltam, illetve lenne egy 260x240-es erkélyajtós felület, valamint egy 330x150-es felület. Az utóbbit nem tudom eldönteni, hogy érdemes leginkább megosztani. 3 db egyforma méretre, 2 db tokosztottra, vagy maradjon a mostani verzió, ami középen nagyobb, két szélén kisebb ablakot jelent?
Ezek már elvileg résszellőzővel ellátott ablakok, de mennyira ajánlott (ha egyáltalán valóban ajánlott), hogy intelligens szellőző is legyen beépítve? Ha valóban kell, akkor minden helységben kell belőle 1 db ablakba?

Lenne még jó néhány kérdésem, de egyelőre nem zúdítanám rátok. ;)
Talán még annyit jó lenne tudni, hogy hozzávetőlegesen milyen árral kalkuláljak? Van árajánlatom a 320ezertől egészen a kb. 800ezerig. :) Ezek csak ablakra ajánlatok. Első körben megvárnám, hogy mi lenne az ablak végső ára, csak utána gondolkodnék kövezkező lépésben redőnyben.
A gyanúsan olcsótól tartani kell szerintetek?
Előre is köszönöm a segítséget!

csigacsa Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13559

Egy Premieres Kömmerling ablaknál van valami egyedi jelölés?

Előzmény: Törölt nick (13558)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13558

A távtartón manapság már nem minden üvegyártó tünteti fel az üveg adatait, arra ott van a ragasztott cetli az üveglapon. Magyaron magyarul, lengyelen lengyelül, ha csak az aljas kereskedő ki nem cseréli, hamisítja azt is.

 

A tokon lévő védőfólián van rajt a gyártó és profil neve, általában.

 

Vannak profilgyártók, akik a profilra is bizonyos helyekre ráírják adataikat.

Előzmény: csigacsa (13557)
csigacsa Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13557

Köszi a választ. Az ablaküveg között lévő távolsagtartón lévő adatokon kívül az ablak egyéb részén nincs jelölve például a gyártó vagy a profil márkája, fajtája?

Előzmény: Törölt nick (13556)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13556

Kapni fogsz a gyártótól és forgalmazótól egy "garancialevelet". Abban van minden adat.

Van még ÉME minősítés is általában, abban is vannak adatok.

Előzmény: csigacsa (13555)
csigacsa Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13555

Üdvözlet mindkinek. Újabb kérdés vetődött fel bennem, bár lehet, hogy butaságot fogok kérdezni. Hogyan lehet megkülönböztetni a nyílászárókat? Gondolok olyanra, hogy van-e valamilyen jelölés például egy ablakon ami megmutatja, hogy azt ki gyártotta és mit tud. Azért kérdezem, mert ha kiválasztok egy ablakot honnan tudom, hogy ugyanazt azt az ablakot fogom is megkapni. Köszi előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 13554

Eltévedtél???

Előzmény: Törölt nick (13551)
kiss_atti Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13552

12738

Előzmény: Törölt nick (13547)
kiss_atti Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13549

Mivel láttam mekkora belülről egy 3 cm toldó, én azt keveslem egy gurtninak,

--

 

Mi, lökött ablakosok nem keveselljük.

Pont elég, hogy a 18 mm-es luknak legyen helye.

:-))

Előzmény: GZS000 (13541)
kiss_atti Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13548

Én arra lennék kíváncsi,

 

hogy minden lengyel ablakot forgalmazó kereskedő ilyen értetlen-e?

 

NEM EZT ÍRTAM.

Előzmény: Törölt nick (13534)
GZS000 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13546

Kedves kiss_atti, Kisdi, ahos, C20NE és a többiek!

 

Köszönöm a türelmeteket irántam, köszönöm a  segítségeteket.

 

Ezekből az információkból már el tudok indulni.

 

Van egy másodállásban ablakbeépítő kollégám, ha nekem nem megy a dolog, ő lesz a megoldás.

 

Nem fogok zavarni többet. Minden jót kívánok nektek.

 

 

 

 

C20NE Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13545

Megjelölöd , melyik lyukba menne a csavar, kapható egy gyurma szerű anyag amit oda belenyomsz és abba amíg puha belenyomod a tiplit, majd kötés után megcsavarozod.

 

Ha rendesen befordul majd a hőszigetelésed, vágj a tok alá a tok szélességétől picit szélesebb Ytong -ot és azt habarcsozd abba a vonalba ahol az ablak lesz, abba bele tudod csavarozni és arra rá tudsz fordulni a hőszigeteléssel rendesen.

 

Én alul PUR habbal kinyomnám, az betüremkedik a tégla lyukaiba és sose lesz vele bajod, kapaszkodik rendesen.

Előzmény: GZS000 (13539)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13544

Lehet....., de ez esetben nem fúrom ki a tokot előre.

 

Amikor oldalra becsavaroztad az ablakot és ügyesen célzol fúróval akkor tudsz lefelé is a téglafal vastagabb falába csavarozni.

Ha bizonytalan vagy, akkor Hiltiszalagozd meg, vagy egyébb módon rögzítsd.

Ha szigetelés lesz az ablak alatt, akkor az szívás, de öntsd ki híg malterral a lyukakat amennyire csak lehet, vagy alulra kisméretű akármilyen táglát tegyél. Cél, hogy a csavar fogjon benne.

 

 

Azért gondold át még párszor, mert jobb lenne szakit fogadnod....Nagyon sok mindenre kell figyelni, amit itt még nem irtunk le. Minden a helyszínen dől el...ráadásul nem az egyszerűbb beépítési formula lesz nálad.

Előzmény: GZS000 (13539)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13543

Igen, az rizikó, de könnyebben beállítja az ablakot, mint a kramlival, amivel még utána ezernyi a kezdő részéről nem látható gond jön elő.

 

Ha már a tokot furkálja össze-vissza ott már valami agybaj is lesz...:)

Egyszerűen odébb kell tenni az ablakot, ennyi.

(Persze megint könyebb leírni, mint csinálni rutinból.)

Előzmény: Törölt nick (13540)
GZS000 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13542

Hőszigetelés: Baumit hőszigetelő vakolat. A többi falon még ez sincs, csak normál vakolat.

 

 

Előzmény: Törölt nick (13538)
GZS000 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13541

Konkrétan: teraszbeépítés lesz. Fedett terasz helyén lesz egy szoba meg egy előszoba, közlekedő, folyosó, kinek mi.

 

Adott ablakméret elképzelés volt (120 x 150, kétszárnyú, bukó-nyíló, később redőny). Körülnéztünk, 40-70ezer között ajánlottak ablakot újonnan. Sok volt, vettem Vaterán egy közel akkorát (133  x 160), ami építkezésből kimaradt és ki is hozták nekem, mivel a Marutimba nem fért volna bele. Ezt megúsztam 30ezerből. Mivel a távlati tervekben szerepel a redőnyözés, ezért keresek toktoldót. Mivel láttam mekkora belülről egy 3 cm toldó, én azt keveslem egy gurtninak, ezért keresek 5 cm-es toldót.

 

Leegyszerűsítve: alá kell falaznom egy tetőnek és be kell tennem egy ablakot és egy fa  belső ajtót, de azzal nem hiszem, hogy problémám lesz. Lesz új bejárati ajtó is, de azt beépítéssel együtt veszem, mert az már macerás (acél biztonsági ajtó, lesz vagy 100 kg).

 

Kb. ennyi.

Előzmény: Törölt nick (13537)
GZS000 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13539

"A téglákban több kamrafalat fúrsz át, mire a megfelelő hosszt eléred."

 

Oldalt igen, ez világos, de alul? A kamrák függőlegesen állnak, nem lehet fúrni, mert nincs  hova, hiszen egy csomó üreg van csak. Ez az utolsó probléma, erre nem tudom még a megoldást.

Előzmény: Törölt nick (13533)
GZS000 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13536

Igen, köszönöm. Pont ezt nézegettem most én is. Egy kicsit messze van tőlem, de  megpróbálom.  Nagyon köszi.

Előzmény: Törölt nick (13532)
GZS000 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13535

Ezen a címen  a Profialis van, nekik már írtam, mint említettem. Ez a kör lefutva. Mellesleg   nagyker, forgalmazó, nem szerelő cég. Egy darab toktoldó miatt szeritem elküldenének a halál nemző szervére, és igazából meg is tették.

Előzmény: Törölt nick (13531)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13534

Azt írtad, hogy :"ebből a profilból gyártanak a lengyelek dömping szart."

Én meg arra volnék kiváncsi, hogy a szar, az mint szitokszó, vagy mint minőségbiztosítási besorolási kategória szerepel a mondatban :)

Előzmény: kiss_atti (13503)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13533

Tokrögzítő vasalat, vagy szerelő fül, vagy kramli...

 

Bárhol használhatod, ahol a falazat engedi a stabil rögzítést vele, de neked mint laikusnak nem ajánlom, hogy az egész szerkezetet azzal rögzítsd. Kicsit macerás így elsőre vele a munka.

 

A Porotherm szerkezetű téglákba 6-os hosszúszárú kőfúróval szoktam furatot készíteni, előfúrni a csavarnak a téglába. Megfelelő hosszúságú csavart kell alkalmazni ( 132, 152, 182) és abban biztosan köt  a csavar.

A téglákban több kamrafalat fúrsz át, mire a megfelelő hosszt eléred.

 

Először kifúrod a tokot 35-40 cm.-ként, beállítod a helyére, köszöb ablaknál a tok vizszinzben, a falsíktól való távolságot kiméred, függőlegesbe állítod a tokot, majd a tokon keresztül fúrsz bele a téglába.( Persze leírni könnyebb mint megcsinálni...)

 

Óva intelek a nagy ütvefúrók használatától téglába, mert szétüti a tégla belső szerkezetét, ott a csavar csak lötyögni fog.

 

OBI áruházban lehet kapni jó minőségű 6-os hosszúszárú kőfúrót, azzal és kisgéppel dolgozz.

Előzmény: GZS000 (13528)
GZS000 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13530

wymar hu nálam nem működik, "a kiszolgáló nem található". Azért köszönöm, erre tényleg nem gondoltam. De úgy tudom, összeálltak két másik céggel, és abból lett a Profialis, akiket már kérdeztem, megadták egy érdi cég emailcímét, akik két hete nem válaszolnak.

És itt lépett a képbe ez a fórum, ahol felteszem a hülye kérdéseimet.

 

 

Előzmény: Törölt nick (13529)
GZS000 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13528

Köszönöm a  bíztató szavakat és a segítséget, de ez nem önbizalom és tettvágy, hanem kényszer és kíváncsiság. (Elég sok mindent szereltem már, hogy ne ijedjek meg egy szerelési jellegű feladattól.)

 

Láttam olyat, hogy "tokrögzítő vasalat". Azt mikor, vagy hova használják? Ytong, és hasonlókhoz?

 

 

Téglafal (Porotherm 38HS), ablaknyílás. Ha hagyományosan rakom a téglákat, a "sejtszerkezetük" (az üregeik) mind függőlegesen állnak. Hogy teszed be ide az ablakot, hiszen nem homogén tér van, amit bárhol megfúrhatsz, hanem függőleges nyílások, amik nagyobbak, mint egy fúrni kívánt furat? Vagy nem ez a járható út? Téglákat fektetve már javul a helyzet a fúrás terén, viszont nem hiszem, hogy szabályos. Láttam kávatáglát, de azt nem vettem, az lenne a  megoldás?

 

Aki ablakot épít be, sokkal többet látta már ablak helyét, mint pl. én, ezért kérdezem, bár tudom, hogy ez már kőműves feladat, nem kapcsolódik szorosan ide.

 

 

És persze, még mindig érdekelne, honnan juthatnék 6cm-es profilhoz való 5 cm-es toktoldóhoz, 160 cm hosszban (lehetőleg Csepelen, vagy Pesterzsébeten).

 

 

Ez az összes problémám, ez ügyben. Köszönöm a segítséget.

Előzmény: Törölt nick (13527)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13527

Aktív maszek beépítö koromban, örültem volna, ha ekkora önbizalommal és tettvággyal megáldott segédet találtam volna.

 

Volt olyan, aki még a flexet sem volt hajlandó kézbe venni, ja meg a fúrógépet sem....

Nem sokáig dolgozott velem...

 

De volt olyan is, aki 3 hónap után félretolt és úgy végezte az ablakbeépítést, ahogy az le van "írva" :)

 

Ha kérdésed van, gyerünk ne kímélj...:)

Előzmény: GZS000 (13524)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13526

"Fújd ki habbal, várj 1-2 órát, akaszd fel a szárnyat..."

 

Ez az a lépés amivel nem értek egyet...

 

A rosszul beépített szerkezetet, amelyet imbuszkulccsal és egyéb ablakos praktikákkal nem lehet beállítani, vissza kell bontani, újra beállítani, vagyis kezdhetsz mindent előlről.

 

Viszont, ha purhabozás előtt felakasztod a szárnyat, beállítod a nyílórészeket, akkor még a rossz beépítést korrigálod felesleges bontás nélkül.

 

És itt jön az ablakos "praktika"....Ha felakasztod a szárnyat, beállítod ha kell, majd bezárod a szerkezetet, kifújod purhabbal, akkor az a szerkezet úgy abban az állapotában rögzül a helyén, miután megszáradt a purhab.

Később legfeljebbb utánállítást kell rajta elvégezni.

 

A rossz ékelés deformálja a szerkezetet. Az ékelés helyett találta ki a Berner a rögzítő, felfújható párnákat. Gyönyörűen lehet vele dolgozni.

Előzmény: kiss_atti (13523)
asdf_ Creative Commons License 2012.05.21 0 0 13525

Miért nem? Nem agysebészet, mit lehet elrontani?

 

Az autoba is csak be kell ulni, elforditod a kulcsot, egyesbe rakni es mar mehetsz is. Aztan megsem megy elsore senkinek :)

Előzmény: GZS000 (13522)
GZS000 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 13524

Hálásan köszönöm. Erre voltam kiváncsi. Nehéz lett volna első kérdésemre ezt írni? Komolyan köszönöm, ezzel már elég sokat segítettél. Minden jót neked.

Előzmény: kiss_atti (13523)
kiss_atti Creative Commons License 2012.05.21 0 0 13523

Vegyél a boltban

 

132 mm-es, torxfejű tokrögzítő csavart. 6,5 mm-es fúróval fúrd át a tokot. vedd ki a régi szerkezetet, tedd be a helyére az újat. Az előre megfúrt tokot állítsd vízbe-függőbe, ékeld meg véglegesen vagy faékekkel, vagy műa. ékekkel és fúrd be a falba a torx-csavart úgy, hogy a csavar feje kilátszon a tok belső részén. Fújd ki habbal, várj 1-2 órát, akaszd fel a szárnyat és egy 4-es imbusszal állítsd be a szárnyat a végleges állásába.csavarozd fel csillagcsavarhúzóval a kilincset, vágd le a profil alól kilógó, megszilárdult habot, állítsd helyre a falkávát spaklival és 6-30-as Rigipssel.

Púrhabba ágyazva állítsd be a könyöklőt (2-3%-os lejtése legyen a szoba felé), tedd rá szilóval ragasztva a végzárókat, majd a tok és a könyöklő találkozásánál Cosmofennel töltsd ki a hézagot.

 

Használd egészséggel.

Előzmény: GZS000 (13521)
GZS000 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 13522

Köszönöm a  válaszod.  Azt írod: "...egy ablak beepitese nem olyan dolog, amit elsore, hiba nelkul fog egy nullkilometeres ember megcsinalni. Nekem is van venam dolgokhoz, de eszembe sem jutott a beepitest magam csinalni." 

Miért nem? Nem agysebészet, mit lehet elrontani? 

 

Előzmény: asdf_ (13517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!