Keresés

Részletes keresés

gergerg Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9105

Nincs eldugulva, új korától ilyen, engem igazából nem zavar, mert sokmindent 2l-es permetezővel fújok, az meg eleve nem terít annyira. Ha meg sokat fújok akkor meg teríthet, de nekem a legfőbb erény a könnyű szétszedhetőség. Emlékszem régen mikor a műanyagból hol a kis réz "korongot" hol a "kétlyukas műanyag betétet" ejtettem le a sárba.

Előzmény: janijani (9104)
janijani Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9104

Ha koppig rácsavarom az enyém ködszerűen porlaszt, ha azt akarom hogy sugárban vágja mint a gyári szórófejek akkor kb 1/3 fordulattal lejjebb csavarom. A kettő között fokozatmentesen lehet állítani.

Ha lecsavarod a kupakját alatta a végén van két kis pici horony, azt nézd meg nincs eldugulva?

Előzmény: gergerg (9102)
janijani Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9103

Ja, bocs, nem fárasztalak tovább.

Nekem még régebbi Amistarom van, azon más címke volt.

Előzmény: Törölt nick (9101)
gergerg Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9102

Én ilyet használok évek óta, de hogy állítható az enyhe túlzás. Vagy porlaszt nagy sugárban, vagy fröcsköl kicsiben. Legnagyobb előnye a műanyaggal szemben, hogy mikor eldugul és szétszeded, nem hull darabokra.

Előzmény: janijani (9098)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9101

"Nem tudom hol olvastad azt a "paradicsomvész esetél kb. 15-25 ml kell 10 L vízhez"

a Syngenta oldalán 0,75-1 l/ha (7,5-10 ml/10l) dózist írnak."

 

Hát úgy tűnik, hogy az én itteni tevékenységem bizonyítások sorozatából kell álljon, mert minden mondatomat megkérdőjelezi valaki. Fárasztó.

Pedig, bíz' Isten nincs bizonyítási kényszerem.

Kérlek, az Amistar nevezetű, ma vásárolt ampulla, csomagolásáról szedtem ezt az infot. Ha ostobaság amit írtam, akkor talán a gyártó a hibás.

De, hogy ez is fotóval legyen bizonyítva, újra elsőszedtem a "fotó apparátot" ha már ma egész nap fotózok és képeket töltök fel pl. a gyógynövényes topikba és lefotóztam a kérdéses csomagoló anyagot:

 

Parancsolj, kérlek! Higyjél a saját szemednek te is. Nekem még véletlenül se, mert ki tudja.. (PS: nem Photoshopolt a kép..).$

 

 

 

Előzmény: janijani (9098)
CBNora Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9100

A tomatillóra tényleg emlékeztet. Szép, sűrű növénynek tűnik.

Nekem zöld tomatillóim vannak, régóta virágoznak, de még nem kötöttek termést. De eddig még mindig termettek, úgyhogy nem aggódom, valamennyi csak lesz. Bár ha mégsem, az sem olyan nagy baj. Az szokott csak fogyni, amit télre el tudok tenni. Jobb híján, a retek mellé változatosságnak nem rossz, de nyáron, amíg van paprika-paradicsom, nem esszük. A férjem később sem.

Előzmény: Törölt nick (9090)
janijani Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9099
Előzmény: janijani (9098)
janijani Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9098

Nem tudom hol olvastad azt a "paradicsomvész esetél kb. 15-25 ml kell 10 L vízhez"

a Syngenta oldalán 0,75-1 l/ha (7,5-10 ml/10l) dózist írnak.

http://www.gazdabolt.hu/index.php?route=account/customer_support/search&searchin=customer_support&filter_name=málna

 

A töményebb szer valóban hatékonyabb ezért én is bele szoktam tenni a 10 ml-t, de mindig számolni kell mi mennyibe kerül, nehogy a végén drágábban termeljünk a kertben mintha megvennénk a piacon.

Curzatet is nem a 30g-osat veszem 322 Ft-ért, hanem megveszem a 0,2kg-t 1486 Ft-ért, ebből kb 65 liter permetlé készíthető és úgyis van a paradicsomon kivül más is amit kell permetezni és ha nem fogy el az idén elteszem jövőre.

 

Ami még fontos, érdemes tapadásfokozót is tenni bele (Nonit), hogy permetezésnél jobban tapadjon a levélre. Ezt is egyszer kell megvenni és évekig elég:

http://www.gazdabolt.hu/novenyvedo-szer/adalekanyag-egyeb/T01807-Nonit-0-15-l?filter_name=nonit

 

Ami még jó dolog az állítható szórófej a permetezőre, takarékosan kb egyharmada szerrel meg lehet permetezni vele:

http://kertbaratbolt.hu/catalog/product_info.php?products_id=6408

 

Előzmény: Törölt nick (9094)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9097

Köszi!

Kapott már idáig 3 alkalommal, (dithane, thilovit, champion keveréket) ma lesz a negyedik: amistar.

De az 5. majd curzate lesz. Ha én addig ki nem pusztulok előbb ettől a sok mérgtől.

 

Előzmény: beetee (9096)
beetee Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9096

Fontos!!!

 

Ha tényleg meg akarod védeni a növényeket egy már bejelentkezett kór ellen, akkor soha nem elég egy permetezés.

Főleg a gombák ellen érdemes ciklusokban (hőmérséklettől függően) olyan 10 napos ciklusokban újra védekezni, mert az életritmusuk úgy van, hogy az első védekezéssel el nem pusztított spórák kb. 10 nap múlva kerülnek olyan stádiumba, mikor hat ellenük újra a permet.

Ha 2-3 generációt időben lekezelsz, akkor csökkenhet le érdemben a számuk olyan szintre, amikor már egy életerős növény is képes felvenni kis segítséggel (réz-kén) ellenük a harcot.

 

Ezeket a gombákat-baktériumokat-vírusokat úgy sem lehet tökéletesen kiírtani, nem is kell erre törekedni, mert egy életerős növénynek is van olyan immunrendszere (jobb-rosszabb, ellenálló, rezisztens, kevésbé ellenálló...), ami megvédi/megvédheti. A növény célja a szaporodás. Akkor teljes az élete, ha csíraképes magot tud érlelni. Ha a körülmények csak tizet engednek, mert beteg lesz, akkor tizet, ha egészséges marad, akkor ezreket... Nekünk embereknek az a célunk, hogy inkább ezret..., ezért pátyolgatjuk, védjük, besegítünk neki. Van aki csalánnak, van aki felszívódóval, mert muszáj.

Előzmény: Törölt nick (9094)
arwen2008 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9095

Magom van jövőre kipróbálom én is!!:)

Megtréfáljuk a vendégeket!:)

Előzmény: beetee (9089)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9094

Mindenkinek köszönöm, aki pozitívan állt hozzá a problémámhoz és használható infot nyújtott, jótanácsokkal látott el!

Ma reggel megvásárlásra került az Amistar 10 ml-es ampulla. Késő este le lesznek permetezve a paradicsomok.

Ha jól olvasom, az egész ampullára szükség lesz: paradicsomvész esetél kb. 15-25 ml kell 10 L vízhez, tehát akkor ha jól számolok kb 5 liter vízhez elég a 10 ml. Nem kell ezt tárolni. Simán elfogy 5 liter egyszerre. Ubi, paprika is lesz. Biztos, ami biztos. A szomszédom parija totálra paradicsomvészes, mondom neki: le kék fújni egy kis réz alapú szerrel, de csak a vállát vonogatta tegnap, ma reggel meg a paradicsomtöveket.

 

Korán elindultunk, mert én mentem gyógynövényezni. Ha később indulunk el, akkor még olvastam volna beetee tanácsát is és valószínűleg (ha kapható lett volna) akkor Curzate-t vettem volna.

Hármat írtam fel, ABC sorrendbe, hogyha egyik nincs, akkor a másik... Amistar, Curzate, Ridomil.

Volt Amistar, -az lett véve Viciánéknál volt itt helyben.

Előzmény: beetee (9082)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9093

Szívesen. Bocsánat!

Nincs semmi tapasztalatom, én csak 6 tő most másfél méter körüli "determinált" San Marzanot nevelgetek mag korától kezdve és ugyanannyi folytonnövő San Marzanot egymás mellett.

Előzmény: baby-lon (9079)
Dance1 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9092

Üdv az uraknak hölgyeknek

Ennek a parinak mi lehet a baja rogyásig van paradicsommal de az alsó levele így néz ki eddig levettem az ilyen leveleket de ujra ilyenek lettek a következők

 

 

Másik kérdésem az iylen paradicsomokkal mit lehet csinálni?

Fogalmam nincs hogy determinál vagy folytonövő.

De már úgy néz ki lassan mint egy fa és kötözgetni is elég rossz így.

Remélem valamennyire látszik

beetee Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9091

Tényleg... :Đ

Előzmény: lordhimself (9088)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9090

Fogalmam sincs, csak tippem. Majd ha a most még miniatűr termések nagyobbak  lesznek, a termés színe, a kifejlett levél alakja, nagysága alapján rá tudok keresni a neten a képek között.

Ami biztos: Physalisként kaptam egy fórumtárstól, az alakja, terméskezdeménye megegyezik a Physalis valamelyik fajtájával, viszont a levelének színe, formája eltér a nekem évek óta meglévő és újonnan szerzett mérgező zsidócseresznye másnéven lampionvirágétól, mely mint írtam szintén Physalis - az egyetlen mérgező még éretten is. Szóval egyelőre nem tudom milyen. Az erkélyen vödörben levő 4 tő purple tomatillo is hasonlít az általam korábban betett képen látható Physalisra, azokon már jóval nagyobb a termés. Majd lefotózom.

 

Előzmény: CBNora (9080)
beetee Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9089

Nem. Ez nálam pont adja a brandywine alakkör édes-lédús ízét. Viszont muris, mert ződ..:)))

Érdekes fejeket szoktak vágni, mikor adok ismerősöknek, kollégáknak ajándékba...

Előzmény: arwen2008 (9087)
lordhimself Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9088

mikor megjelenik egy enyhe sárga szín a zöldben....

Előzmény: beetee (9085)
arwen2008 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9087

Na igen ez aztán a feladat!:)

Milyen az íze, a savasabb fajta?

Előzmény: beetee (9085)
Lunni Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9086

és ez finom? mármint édes paradicsom ízű? :)))

Előzmény: beetee (9085)
beetee Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9085

Akkor én mit is mondhatok a kedvenc paradicsomomról..?

Ez mikor érett? ;)

Előzmény: arwen2008 (9084)
arwen2008 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9084

nÁLAM SZINTE RÖGTÖN FEKETE,A BORSÓNYI PARIK IS FEKETÉK RAJTA:)

Előzmény: beetee (9083)
beetee Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9083

A feketéről vajon honnan tudom hogy megérett?

 

Hogy nem zöld... ;)

Egyébként, ahogy Lunni is írja, megfogod, és kiderül. Illetve egy kis gyakorlattal később menni fog szemre is, mert azért árnyalatnyi különbség szokott lenni az éretlen és az érett között, de ezt látni is kell.

 

Előzmény: arwen2008 (9073)
beetee Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9082

Amit janijani ajánl, a Curzate, az ígér gyógyító hatást is, tehát a már (kicsit) fertőzött növényi részekből is kiírtja a peronosz-rokon gombásodást.

Viszont 7 nap az ÉVI-je.

Az Amistarnak nem ígérnek gyógyító, csak meglőző hatást, viszont lisztharmat-rokonság ellen is jó és csak 3 nap az ÉVI-je.

 

Kicsit leegyszerűsítve a kontakt témában: a peronoszpórák az elemi rezet utálják, a lisztharmatok a ként. Ezért is illik pl a tavaszi lemosóba mindkettőt keverni, plusz olajos adalékot, mert azt meg a rovarkártevők nem csípik.

 

Előzmény: Törölt nick (9072)
Lunni Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9081

megnyomod :) ha nem betonkeménységű akkor eheted, nekem az egyik kedvencem :)

Előzmény: arwen2008 (9073)
CBNora Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9080

Ezek közül melyik a tiéd?

Előzmény: Törölt nick (9074)
baby-lon Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9079

Köszönöm, ezzel én is képben vagyok, de valaki azt írta itt tavaly, hogy bokor maradt neki... Ezért kérdeztem a tapasztalatokat.

Előzmény: Törölt nick (9077)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9078

Részlet dr. Nagy József: Konyhakert az erkélyen c. könyvéből:

 

"Növekedési típusait tekintve három változatát különböztetük meg:
determinált, féldeterminált, folytonos növekedésű.
Újabban a szakirodalom a féldetermináltat és a determináltat együtt determináltnak nevezi. A régi elnevezés esetünkben könnyebben érthető. A determinált a tömzsi bokor forma, amelynek 2-3 virágfürt elérése után leáll a növekedése (14. ábra). A féldeterminált 4-8 virágfürt után áll le, a folytonos növekedésű pedig akár több méterre is megnövő változat."

Előzmény: Törölt nick (9077)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9077

Korábban már volt téma, hogy a "fél-determinált" mint jelölés megszűnt a kereskedelemben és egy ideje a csak determinált vagy folytonnövő jelölés szerepel a tasakokon. A San Marzanonak van fél-determinált változata is (nekem is van olyan is és folytonnövő is).

A fél-determinált változat is eléri a 180 cm-t is.. ennek ellenére determinált jelzőt kapott az is, mint minden eddigi fél-determinált fajta.

Megszünt a fél-determinált jelölés.

 

 

 

 

Előzmény: baby-lon (9075)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 9076

Találós kérdések:

1. Ha egy másfél méter (gy.k 1 méter 50 cm) hosszú területen 3 tő paradicsom van egyenlő távolságra ültetve egymástól, akkor milyen távolságra vannak egymástól? Kb. ált. isk. 2 osztály szint.

 

2. A paradicsomnak csak hagyományos "közismert paradicsom levele van, vagy esetleg van pl. "krumpli levelű", sötét, méregzöld színű, és halvány zöld, vékony levelű is? Mert nekem a sok fajta paradicsom között van ilyen levelű is, olyan levelű is. Lehet, hogy nem is paradicsomokat nevelek, mert nem olyan a levele, mint amilyennek Juliska néni a magáét ismeri?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!