Keresés

Részletes keresés

zozo.1982 Creative Commons License 2016.07.24 -1 0 58325

Szívesen megcsinálnám, csak nem vagyok biztos benne, hogy akkor most melyik útvonal a helyes? Az amelyiket mi jártunk be a tavasszal, vagy az, amelyiket valaki a lentebb jelzett módon rajzolt be a térképre?

Előzmény: hadidoki (58323)
HEV Creative Commons License 2016.07.24 0 1 58324

A KVTE mint egyesület festi a jelzéseket, talán arra is.

http://www.kvte.hu/kvte/index.xml

 

 

Előzmény: zozo.1982 (58322)
hadidoki Creative Commons License 2016.07.24 -2 0 58323

Köszönjük a jelzéseket! A legcélravezetőbb, ha Te magad javítod ki a térképeket. Ez az OSM esetén aránylag könnyű. Itt olvashatsz utána: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Hu:FAQ

Előzmény: zozo.1982 (58319)
zozo.1982 Creative Commons License 2016.07.24 -1 1 58322

Köszi!

 

Mivel mind a három ugyanúgy mutatja, akkor gondolom, hogy március óta változhatott meg az út. Viszont az biztos, hogy a jelzések fajtája nem egyezik meg a valóságban az online térképekével. Jól tudom, hogy KVTE foglalkozott korábban ezzel a régióval? Vajon érdemes ezzel kapcsolatban hozzáfordulni?

Előzmény: HEV (58321)
HEV Creative Commons License 2016.07.24 -1 0 58321

Azt a térképet nem érdemes használni. Egy béta verzió ami nem lett befejezve. Egy része nem is frissül.

Van folyamatosan frissülő online térkép,  pld.

 

http://openmaps.eu/rastermap

 

http://turistautak.openstreetmap.hu/turautvonal.php

 

http://hiking.waymarkedtrails.org

 

Előzmény: zozo.1982 (58319)
Petra-25 Creative Commons License 2016.07.24 -1 1 58320

Mondjuk ez a bélyegző "vandálbiztos" kivitelben készült. '93 óta él a "Bükk 900-as Csúcsai" mozgalom. A csúcsokra oszlopokat raktak ki, arra egy kis négyzet alakú vas bélyegzőt pánttal, ellenanyás csavarral erősítették fel. A legtöbb csúcsra nem is vezet jelzett út, csak az ment arra aki tudta hogy ott van valami. A szervezők arról panaszkodtak, hogy volt aki 8-as villáskulccsal túrázik, mert egy jó pár bélyegző eltünt. De olyan is volt, hogy az egész oszlopot elvitték. 

A "Dombság"-hoz csak annyit, hogy az értékeli csak át a dolgot aki elmegy oda! Nem csak a magasságok, hanem a meredek emelkedők, mély völgyek is embert próbálók. Te csak egy kis részét jártad be, de érdemes oda visszamenned! (Csak amiről beszéltünk a múltkor hogy kihagytad a bárnai Kiskőt, Szerkőt. Na meg Szilváskő is megér egy "misét"!

Előzmény: Törölt nick (58313)
zozo.1982 Creative Commons License 2016.07.24 -1 1 58319

A következő szakaszon, ami Bélmegyertől megy Vésztőig, már a gyerekeinkkel szeretnénk menni, majd az ősszel. Itt ismét vannak furcsa dolgok a piros jelzések tekintetében Vésztő előtt. Ez mind a tuhu-n és az osm-en is így van. Lásd a beillesztett képet. Viszont a térkép (Szarvas map, Békés megye, 2009 -> tudomásunk szerint újabb nem kapható) csak egy utat jelöl. Tud róla valaki, hogy akkor itt pontosan merre is megy a piros? Vagy esetleg kihez lehetne fordulni?

 

zozo.1982 Creative Commons License 2016.07.24 -1 1 58318

Szintén az osm.turistautak.hu oldalon vettünk észre a Bélmegyer - Tarhos szakasz között egy kis kuszaságot. A feketével bekeretezett szakaszon a jelek nem piros+, hanem sima piros jelzések. A zölddel bekeretezett részen, ha nem is sűrűn, de lehet jelzéseket találni és végig követni, ahogy a tuhu-n lehet látni a nyomvonalat. A pirossal bekarikázott rész az érdekes, mert mi tavasszal nem találtunk erre a részre behívó jelet. Tavasszal a kékkel jelölt részen mentünk tévedésből, de semmilyen piros jelzéssel nem tlaálkoztunk a feketével bekeretezett elágazásig. Azóta persze történhettek változások. Szerintünk érdemesebb lenne a Kárász vadászkastély után továbbvezetni a pirosat a piros+-ig, majd innen bemenni Bélmegyerre, és a piros+ jelzéseket átfesteni sima piros jelekre, ezzel kihagyva a több kilométer hosszú, árnyék nélküli gátakat és a közel 7 km hosszú aszfaltos szakaszt. (Bár a legjobb kilátás az aszfaltról volt, ma hajnalban.)

zozo.1982 Creative Commons License 2016.07.24 -1 1 58317

Az lenne a kérdésem, hogy van-e esetleg közöttetek olyan, aki a Békés megyei jelzések ügyében jártas? Azért kérdezem, mert Bélmegyerből tettünk egy körtúrát. A halastavak után át kellett jönnünk a csatorna jobb oldalára. A jelek követhetőek voltak ezen a szakaszon, de láttunk egy olyan felfestést, ami jobbra mutat Köröstarcsa irányába.  Az osm.turistautak.hu oldalon egyéb furcsaságot is láttunk. Ezeket fekete vonallal karikáztam be. Ezekről van esetleg információtok. A termesztjaro.hu oldalon ezek nincsenek fent, és mi sem láttuk őket, amikor Békésről mentünk Tarhosra. Előre is köszi!

Jámbor Creative Commons License 2016.07.24 0 2 58316

A régi kék most K+. Ha a tábla a K-, K+ elágazásnál van, akkor igen.

Előzmény: Törölt nick (58315)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.24 -1 0 58315

Egy kérdés: Bánkút irányából mentünk a Zsidó-réten át az új kéken, a régi ennél a táblánál vitt a Tar-kő felé?

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.23 -1 1 58314

No még egy apropó, egy kis elmélet és egyben kérdés:

Ökör-hegy 542m, Vajdavár 530m, Köbölvár 520m, legalább 5 hegy emelkedik 500 méter fölé, akkor a Heves-Borsod-vidék miért dombság? Hazai viszonylatban ez hegység. (kéne hogy legyen)

Simán veri a Vértest minden tekintetben, pláne a Villányi-hegységet!

 

1. a Lóhullás-tető is 447m (hagyástölgyek tucatjai a gerincen, tele régi kék jelzésekkel!)

2. az Ökör-hegyről ismét jól látszódtak még ilyen párás időben is a Bükk csúcsai, szemben a Bél-kő. Tiszta időben még jobb lehet a panoráma.

Előzmény: Törölt nick (58313)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.23 0 1 58313

Apropó bélyegzők, bélyegző-eltűnések, vagy éppen kispistázások...

Meg lehet ezt oldani szépen, úgy ahogyan a Kohász Út karbantartói is tették:

Fix bélyegző fára/köre, hogy hova és hogyan az már technikai kérdés, ami még fontos: hegycsúcsokra!

Milic, Naszály stb...

 

Amiről eszembe jutott:

A mai nap Istenmezeje-Ózd etapot mentem, amire nem számítottam az az Ökör-hegyen (541m, a vidék legmagasabb csúcsa) elhelyezett fix pecsét, amely egyben kellemes meglepetés is volt, én bélyegezni szeretek nem fotózni igazolásképpen.

 picit beszürkéztem

 

Mivel a megtett 39 km a mai napra iszonyúan sok volt ezért már itt, a hegy lábánál vacilláltam picit hogy tényleg meg akarom-e mászni, ugyanis kerülő út volt, kb mint a Naszálynak a piros sáv.

Jó nagyot cummantottam volna ha nem mászok fel, de győzött a becsület, és elnyerte méltó jutalmát, egy váratlan pecsétet! :-))

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.23 -1 1 58312

Nekem még hiányérzetem volt, úgy éreztem hogy egy csomó mindent még nem láttam, ezért kezdtem el másodszorra is, a helyzet pedig adott volt:

Megkérdeztem a két gyereket hogy hova szeretnének visszamenni még egyszer, melyik az a hely ahol a legjobban érezték magukat a kéktúra során, ők pedig Galyatetőt mondták, a Táncoló Kecskék fogadót.

Ott rendeztünk egy afterpartyt, ott kapták meg a jelvényeket is.

És így egy Galyatető-Mátraháza közös túrával kezdtem újra, az első pecsétem a Galyatetői volt, egy '82-es évjáratú füzetbe.

Harmadszorra azonban már én sem tervezem, de sok szakaszt jártam be azóta, és fogok is. Szerintem már minimum meglenne a bélyegzők harmada harmadszorra is.

 

 még Nyírjes felé kellett menni...

Előzmény: qentar (58307)
vektoroptika Creative Commons License 2016.07.23 0 0 58311

Persze, igen, félreválaszoltam. :)

Előzmény: donjuan1984 (58308)
Simulacrum Creative Commons License 2016.07.23 0 1 58310

Éppen túl vagyok a harmadán az OKT-nek (tehát még be se fejeztem egyszer sem), de már tudom, hogy még egyszer tuti meg szeretném majd csinálni (persze előbb DDK, illetve AK, ha lesz erő és kitartás). Ugyanis szerintem fordítva teljesen más lesz az élmény (direkt minden szakaszt ugyanabban az irányban járok most be), mert ugyan mindig visszanéz az ember, ha tudja, hogy valami szépséget hagy el, de azért szerintem teljesen más lesz ellenkező irányban végigjárni. Nem egy kép volt már, amit csak azért nem ismertem fel, mert másik irányból láttam. Arról nem is beszélve, hogy nem egyszer ugrott be, hogy de jó lenne ezt a tájat ősszel is látni, ha éppen nyáron jártam ott vagy fordítva, esetleg télen stb. És akkor harmadikra, negyedikre meg az lenne érdekes, ahogy Csuhás is írja, hogy mi változott.

Előzmény: qentar (58296)
rozaa Creative Commons License 2016.07.23 0 0 58309
donjuan1984 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 58308

Mármint az enyémen? Csak mert hadidoki hozzászólására írtad :))
Köszi amúgy :)

Előzmény: vektoroptika (58306)
qentar Creative Commons License 2016.07.23 -1 0 58307

Köszönöm; igen, ha valaha arra a kettőre adom a fejem, akkor másképp nem megy, nagyobb falatokat kell vállalni egyszerre.

Előzmény: hadidoki (58303)
vektoroptika Creative Commons License 2016.07.23 0 0 58306

A kis gubbasztó madárka az egyik képeden havasi szürkebegy.

Előzmény: hadidoki (58303)
Garofano Creative Commons License 2016.07.23 0 0 58305

Jó kis túra lehetett. Ráadásul még szép időtök is volt. A bakancslistánkon a Tátra felkeresése is szerepel. Egyszer talán mi is eljutunk oda.

Előzmény: donjuan1984 (58304)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.07.23 -2 0 58304

OFF, de akit érdekel: Tegnap ismét a Magas- Tátrában jártam és bevettem a Tengeszerm- csúcsot (Rysy, 2499, illetve 2503 m)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10206817856509471.1073741948.1367812099&type=1&l=e61d94dde5

hadidoki Creative Commons License 2016.07.23 0 1 58303

Gratulálok a teljesítéshez, nem kis dolog! Az újbóli bejáráshoz megértem, hogy nincs kedved, de a RP-DDK-t és az AK-t szívből ajánlom. Érdemes hosszabb utakat tervezni, akkor fajlagosan olcsóbban jön ki, vagy válaszd a vadkempinges megoldást. Kicsit küzdelmesebb, de cserébe a magad ura vagy. További élményekben dús túrákat kívánok!

Előzmény: qentar (58296)
qentar Creative Commons License 2016.07.23 0 0 58302

Hű, ez nem semmi! Nekem annyi túra van még, amit szeretnék bejárni...

Előzmény: Csuhás (58299)
qentar Creative Commons License 2016.07.23 0 1 58301

Tudod, hányszor gondolkodtam azon, hogy pl. Pécsről hogy lehet megcsinálni az OKT-t? :) Sok szabadságot kell rááldozni.

Igen, mi úgy csináltuk, hogy leginkább hétvégi program volt 2-3-4 napos etapokkal, autóval könnyítve a tömegközlekedés lehetetlenségét.

Előzmény: Pompiere (58298)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.23 0 4 58300

Egy kis 'régen és most' a Kékes-Sirok útról:

Csuhás Creative Commons License 2016.07.23 0 2 58299

Eszembe sem jutott hogy ne kezdjem el rögtön újra.. A második végigjárásnál kezdett ismerőssé válni az útvonal, megtanultam ott is tájékozódni ahol az első lejáráson nem én vezettem. A harmadiknál már ismerős volt az út, már láttam hol mi változott, és jó volt ezekre rácsodálkozni. A negyedik nagyon lassú volt, akkor nem igazán akadt társam az úthoz. Az ötödik már a kedvesemmel... és most már együtt kezdtük el újra. 

Előzmény: qentar (58296)
Pompiere Creative Commons License 2016.07.23 0 1 58298

(Az AK meg a DDK meg egyszerűen messze van Pesttől, azt nem tudom kigazdálkodni.)

 

A költségoldalát nem nézve, akkor gondold el, hogy a déli végekről - az AK déli szakaszait kivéve - milyen messze van minden. Tömegközlekedés esetén a sugárirányú hálózatnak hála, az első nap az eljutáshoz kell,  az utolsó nap végén meg rá kell húzni még egy éjszakát. Tehát 2 nap, 2 éjszaka plusszal kell számolni. Autóval természetesen más a helyzet.

Előzmény: qentar (58296)
AttHunter Creative Commons License 2016.07.23 -1 0 58297

Érdekes, nekem is 88% lett, csak a teszt szerint a síkvidéki tájékozódásomat kell fejlesztenem. Ezek szerint elszámoltam volna az utcákat a városi térképen? Lehet, de ez megerősít abban, hogy a hegyekbe menjek. :)

Előzmény: Csuhás (58292)
qentar Creative Commons License 2016.07.23 -1 1 58296

Aki már végigjárta a kéket többször: az első teljesítés után mi vitt rá benneteket az ismétlésre? Milyen volt újból végigjárni?

 

Másfél hónapja fejeztem be, majd' három évbe telt. Rengeteg szervezés, amit végig nagyon élveztem.* Volt kánikula, eső, sár, hó, szél, minden. Örülök neki, mint majom a farkának, és valahol rossz is, hogy vége, de azt hiszem, nem kezdeném újra. Nem azért, mert unom, hanem mert csak. Túl sűrű, nagy projekt volt, újra bejárni valahogy sok lenne. (Az AK meg a DDK meg egyszerűen messze van Pesttől, azt nem tudom kigazdálkodni.)

 

*Oké, nálam a Szent György-hegynél van vége. Onnan nyugatra vannak ugyan izgalmas részek (Keszthelyi- és Kőszegi-hegység, de az az egybefüggő túraélmény ami mondjuk akár a Cserehát, akár a Börzsöny, már nincs meg. Nem a szint hiánya miatt). Baromira örülök, hogy nem azt hagytam a végére.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!