Keresés

Részletes keresés

Sven7 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98187
Nem, ez a mentalitás nemcsak nekem hiéna. És egyáltalán nem csak a hgy vonatkozásában utálom, hanem minden egyéb helyzetben is. Ez az a hozzáállás, ami képtelen elismerni bármiről, hogy esetleg jó is lehet, ez az, amikor a kákán is csomót keresünk, mert jobban esik rosszat mondani, mint elismerni a jót. És jobban esik előre ítélkezni, mint kivárni, hogy valami tényleg rossz-e, vagy esetleg mégsem.
Előzmény: Törölt nick (98165)
Marana tha67 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98186
Csak hipotetikusan: rossz fa, teremhet jó gyümölcsöt?
Előzmény: Sven7 (98185)
Sven7 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98185
"Sven alul informált egy csöppet, ha azt gondolja, hogy egy most induló szolgálatot cincálnak/cincálunk itt."

Nem feltétlenül vagyok alul informált. Talán ez a szolgálat nem ugyanaz, mint régen volt. Hátha már nem ugyanazok és nem ugyanúgy csinálják, mint régen. Hátha meg is újult. Ez annyira elképzelhetetlen? Vagy neked már vannak is erre vonatkozó hiteles információid? Mert ha nem, akkor bizony nem egyebet állítasz, mint hogy te már előre látod a rosszat, még amikor el se indult a dolog. Tán csak nem vagy látnok? Azokkal együtt, akik egyből elkezdték a hír olvastán a szokásos fanyalgást. (Tán erre mondja Belll, hogy fikázás. Nem lehet, hogy esetleg ebben igaza van?)
Előzmény: Don Vittorio (98163)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98184
Valszeg gyakorló keresztény. Annyira gyönyörűen projektál. De... még segíthetnek rajta a megújult hágyés szolgálat szakavatott pásztorlói. ;-)
Előzmény: Marana tha67 (98175)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98183
+d
Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (98176)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98182
Én nem ezt kritizáltam, hanem a tapasztalataimról írtam. tehát azt kritizáltam, amit korábban tapasztaltam. Kritikát arról lehet írni, amivel kapcsolatban tapasztalatunk van. A mostanival még nincs, és többet nem is lesz. Max. mandinerből.
Előzmény: Sven7 (98180)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98181
Ja, az volt BASZ módszere.
Előzmény: Marana tha67 (98178)
Sven7 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98180
Nem hiszem. De ha csupán ennyi történt, akkor is várj egy kis ideig, és utána kritizáld! Hátha nem csupán erről van szó. Hátha tényleg megújult. Nem beszélek másról, csupán az esélyadásról.
Előzmény: Don Vittorio (98156)
Sven7 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98179
Eszemben sincs ezt gondolni. Én csupán azokra vonatkoztattam a megállapításaimat, akik itt anélkül kezdtek viccelődni és fanyalogni, hogy megvárták volna, hogy is alakul ez a szolgálat. És azt fejtettem ki (és ezt továbbra is fenntartom), hogy nem szeretem azt a mentalitást, hogy előre írnak (mondanak) rosszat az emberek valamiről. És ez nem hgy függő, bármivel/bárkivel kapcsolatban ez a véleményem.
Előzmény: Nemo (98161)
Marana tha67 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98178
Lehet, hogy már tulip53 is eljött a HGy-ből és most így áll bosszút.:-)
Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (98176)
Nemo Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98177

A kettő nem zárja ki egymást. Kereszténységem harmadik évében nekem Hézser Gábor régebbi könyve (Pásztori pszichológia) hozott nagy újdonságot: a pszichológia valamiféle rehabilitálását a kereszténységen belül. Az elején leírja, hogy milyen zsákutcába viheti bele a pásztort a Thurneysen-féle (végső soron barthiánus) lelkigondozói elmélet (és gyakorlat), amely valamennyire hasonló a HGY-éhez, csak dogmatikailag jobb alapokon áll.)

Előzmény: Törölt nick (98169)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98176

Köszönjük, hogy hitesként elmondtad a véleményed!

Gyere gyakrabban és mond el újra ha lesz majd véleményed!

Előzmény: tulipan53 (98168)
Marana tha67 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98175
"mert az a gyűlölet, ami egyesekből sugárzik"
"Csak egy a probléma: az ide írók kereszténynek vallják magukat"
"Egymás gyalázása, "
"a fantasztikusan tökéletes keresztények"
"ahelyett, hogy a szellemi fejlődésükkel foglalkoznának. Ami az írásaik alapján rájuk férne."

GYÖNYÖRŰ
Előzmény: tulipan53 (98168)
Nemo Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98174

Kedves Tulipan53!

 

"Csak egy a probléma: az ide írók kereszténynek vallják magukat." - Akkor hát ugyanaz a hiányosságod, mint Biblikusnak: túl rövid ideje olvasod a topikot. Nem minden ide író ember keresztény.

 

"ilyen hangnemben nem írhattok" [...] "(Akinek nem inge, ne vegye magára)." - Egyszerűbb volna, ha konkrét kifogásokat tennél stílus vagy akár tartalom tekintetében. Valószínűleg még a harapósabb HGY-bírálók is szelídülnének valamelyest, látva, hogy nem csupán a megindíthatatlan, cinikus Belll vagy a doktrinér Next lesi a szavaikat.

 

"fantasztikusan tökéletes keresztények, akik itt írogatnak ahelyett, hogy a szellemi fejlődésükkel foglalkoznának." - Miért "ahelyett" s nem "amellett"? Hamis alternatívát konstruálsz. De ahogy panaszod sem tartalmazott konkrétumot, úgy ez a visszatámadásod sem. Ha konkrétumokat írnál, sok fölösleges perpatvarnak vennéd elejét.

 

"ui: felelsleges az írásom gyalázására időt fecsérelnetek, nem óhajtok ebbe beszállni." - Nem érdemes előre jajgatnod. Ha bírod a vitát, és vannak érveid, valószínűleg senki nem fog gyalázni téged, de még az írásodat sem.

Előzmény: tulipan53 (98168)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98173
Nem ők lehettek azok akikre hivatkozva írják le a fehér füzetben a szakadás előtt, hogy a gyülekezetben megszaporodtak a mentálisan sérült tagok?
Előzmény: selay (98166)
Marana tha67 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98172
"mert az a gyűlölet, ami egyesekből sugárzik, elvette a kedvem tőle."
bell-re gonoltál?
Előzmény: tulipan53 (98168)
Marana tha67 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98171
"Igen, Nóra7 valódi pásztorlás, és szabadítás is folyik a szolgálatban." Istenbizony?:-)
Mert amúgy még mi folyik?
Előzmény: tulipan53 (98170)
tulipan53 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98170

Igen, Nóra7 valódi pásztorlás, és szabadítás is folyik a szolgálatban. Ezt biztosan tudom.

De nem igazán értem, miért olyan fontos ez neked, ha már nem vagy ott? A szíved visszahúz?

És egyáltalán: ha ott hagytok egy gyülekezetet, miért azzal foglalkozol te is, a többiek is? Miért nem az újat építitek? Miért fontos ez nektek?

Előzmény: Törölt nick (98169)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98169
Szvsz egy gyülekezetben sem főként orvosi, pszichológusi és pszichiáteri segítséget kellene nyújtani, hanem valódi pásztorlást, betegeknek és egyéb bajokban nyűglődőknek valósággal közvetíteni Isten üzeneteit, erejét, imádkozni értük/velük.... A többire ott vannak az orvosi rendelők. Én ebben reménykednék, ha még Hgy-s lennék, hogy valódi szolgálat indul a segítséget kérők felé, és semmiképp sem orvosi rendelés.
De legalább belekezdtek valamibe, ki kell várni a végét az ítéletmondással.
Előzmény: selay (98166)
tulipan53 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98168

Kedves Fórumozók!

Eddig csak néha olvasgattam ezt a topikot, de aztán sokáig felé se néztem, mert az a gyűlölet, ami egyesekből sugárzik, elvette a kedvem tőle.

Mindenkinek  joga van természetesen ott hagyni egy gyülekezetet, ha az nem tetszik neki. Joga van véleményt is alkotni. Sőt,  b i z o n y o s  körülmények között ezt hírdetni is.

Csak egy a probléma: az ide írók kereszténynek vallják magukat.

Kérlek benneteket: ha Jézus fontos nektek, ha közösségetek van a szsz-el - akkor ilyen hangnemben nem írhattok.

Mi a fontosabb? Egymás gyalázása, vagy az Istennel való kapcsolatotok?

(Akinek nem inge, ne vegye magára).

 

ÉS: Igen, elkezdett működni a HGY-ben felújított pásztorlási szolgálat. Egy ismerősöm az első nap ott volt, és nagyon meg volt vele elégedve. Jó a szervezés, és hozzáértő emberek, pásztorok szolgálnak.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy fogják ezt a tényt is lehúzni azok a fantasztikusan tökéletes keresztények, akik itt írogatnak ahelyett, hogy a szellemi fejlődésükkel foglalkoznának. Ami az írásaik alapján rájuk férne.

üdv: egy Hites

 

ui: felelsleges az írásom gyalázására időt fecsérelnetek, nem óhajtok ebbe beszállni.

 

Marana tha67 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98167
Lehet, hogy miután elmentek a HGy-ből a "páciensek" hagyták ott őket. Szerintem, ismerve az ilyen szitukat, ez a valószínübb.
Előzmény: selay (98166)
selay Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98166
Bizony, a Veres Pálné u.-i lelkisegély központ sok-sok évig funkcionált, most nem firtatom, milyen hatásfokkal. Ámde igen komoly kérdést vet fel, hogy vajon miért hagyta ott "szolgálatát" nemcsak VP, hanem dr.GJ pszichiáter is. Rajtuk kívül segélyezett lelkiekben ott még többek között néhány diakónus, mint Lvs Mrgt és Klf Gyl felesége is, aki szintén kiváló pszichológus szakember. Ő a gyülibe jár még). Tehát az iroda "ősidők" óta működött, és a fenti két orvos a szakadáskor távozott. Felmerül bennem a kérdés, hogy vajon -ha keresztényként nem is értettek egyet a HGy tanításival, de miért hagyták el a "pácienseket"? Ennek súlyos okának kellett legyen.
Előzmény: Don Vittorio (98163)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98165
Ez csak neked hiéna :) Vajon a Golgota gyülekezetet miért nem "cincálja" senki?

Szerintem azért, mert egyszerűen működik. A HGY viszont hatalmat akart. Világit. Amikor megjelent a kísértő, ők nem azt mondták, hogy nem kell nekik a hatalom, hanem hogy "jó, hogy jöttél, pajtás!"

No, ezért a fikázás. Mert addig kell mondani míg meg nem változik vagy meg nem semmisül. Nem nekem, de ha épp én, az se baj.
Előzmény: Sven7 (98149)
Nemo Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98164

Én is tudtam arról, hogy a HGY-ben működik valamiféle lelkisegély-központ - ha máshonnan nem, hát abból, hogy Bartus is megírta. Aztán VP elment, de úgy hiszem, a HGY nem nélkülözheti ezután sem ezt a NS nyomában végzett tűzoltómunkát (mert sokkal többnek nemigen tarthatják). Amit méltánylólag említettem a Nóra7-től most hozott hírből, az egy létező (működő) lelkigondozó szolgálat méltó helyre kerülése volt. Ha más nem, ez a krízisbeli pásztorlás növekvő megbecsülését mutatja a HGY-n belül.

Előzmény: Don Vittorio (98163)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98163
Várj, Nemo, itt azért a helyzet nem olyan tiszta. Sven alul informált egy csöppet, ha azt gondolja, hogy egy most induló szolgálatot cincálnak/cincálunk itt. És, ha Te egyetértesz vele, még úgy tűnik, Te is ezt gondolod.
Nem, a HGY-ben lelki segély szolgálat (vagy lelki segélyszolgálat?) több mint 20 éve működik - sok horror sztorit generálva pl. bűnvallásokon és kitárulkozások alkalmával szerzett információk etikátlan felhasználása kapcsán. De gyakori volt már 20 éve is az, hogy "nesze semmi, fogd meg jól" volt a segítség, és a "te vagy a bűnös", "te térjél meg", "te bocsássál meg, mert elkárhozol" típusú egyenválaszokat szórtak ki a problémával jelentkezőknek. 1990-ben magam is fordultam egy problémával hozzájuk, és aztán a felületességnek és hozzá nem értésnek olyan fokával találkoztam, hogy kedvem támadt volna a vidéki katolikus pappal beszélgetni ismét - csakhogy ő már akkor vagy 6 éve halott volt.
Az, hogy ennek a szolgálatnak most külön helye és telefonszáma lett a HGY-ben, nem hiszem, hogy az attitűdön jelentősen változtatna. Ha ezen múlna valami, hát igaza lenne a HGY-nek abban is, hogy kis csarnok: kis áldás, nagy csarnok: nagy áldás.

Annak mondatnak pedig - szerintem - itt mindenki igazat ad, hogy, ami jó a HGY-ben, és építő és krisztusi, azt nem szabad szétszedni. (Kb. ezen a szinten ment Ovi beszéde is a minap: csupa olyat mondott, amit minden jóérzésű ember úgy gondol, mint ő: munka kell, biztonság kell, otthon kell, támogatni kell a jövő generációit, stb.)
Előzmény: Nemo (98161)
Nemo Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98162

"NE FELEDJÉTEK HITESEK" stb. - Olvass, okosodj. Ha nem megy, kérdezz. Mi is így kezdtük.

Előzmény: biblikus (98160)
Nemo Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98161
Azért szólaltam meg, hogy ne csak egy véleményt hallj. Lényegében igazat adok neked: ami a HGY-ben jó, építő és krisztusi, azt nem szabad szétszedni. De azt sem kell gondolnod, hogy az elhangzott bíráló vélekedések kimerítik a topikközönségben jelen lévő összes véleményt a HGY lelkisegély-szolgálatáról.
Előzmény: Sven7 (98155)
biblikus Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98160
NE FELEDJÉTEK HITESEK ,HOGY A BIBLIA EGY AZ EGHÁZI TANITÁSOK TELYESEN MÁSAK
Don Vittorio Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98159
Mi az, hogy nem szolgálat volt? Mi az, hogy szolgálat valami? Nem az lett volna a dolga, hogy alkalmas vagy alkalmatlan időre tekintet nélkül szólja "I" nagy dolgait? Még a rendőr is szolgálatba helyezi magát, ha helyzet van, és ezt éppen egy élhágyés szolgálótól nem várhatjuk el?
Előzmény: Sven7 (98149)
Marana tha67 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 98158
Drága bell! Nem lesz ebbőé bajod? Aggódom...
Előzmény: Marana tha67 (98157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!