Keresés

Részletes keresés

Cilikécske Creative Commons License 2008.11.25 0 0 7371

Egy kis beszámoló a november 17-24-ig Sharm el Sheiken töltött napokról:

 

Utazási iroda: Tui, indulás Budapestről.

 

Légitársaságunk a Travel Service volt, ami odaútban 4 órát késett. Ezt az időt Budapesten csücsültük a váróban ( a gépről úgy lettünk leszállítva), amíg a géphez Prágából megérkezett a tönkrement navigáció. A visszafelé út problémamentes volt.

 

Hotelünk: Magic Life Sharm el Sheik, minden igényünket maximálisan kielégítő szálloda volt. Igényes épületek, gyönyörű ápolt kert, kényelmes tágas szobák. Az ételek változatosak és finomak. Előzékeny, kedves  személyzet. A hotel mellett mindkét oldalon más hotelek is voltak, a túristabazár 2 perc  gyalog. Old Sharm 29 km.

Folyt. köv.

Cilikécske Creative Commons License 2008.11.25 0 0 7370

Tegnapelőtt 16 óra 45-kor ment le a horizonton a Nap, ezt azért tudom ilyen pontosan, mert addig lehetett a korallpadnál a vízben lenni. A hotelben nem az volt meghatározva, hogy hány óráig szabad a stéget használni, hanem amikor a Nap lebukott, akkor kivezényeltek mindenkit a mélyvízből.

Azután kb. fél óra elteltével már sötét volt.

 

Előzmény: karib987 (7369)
karib987 Creative Commons License 2008.11.25 0 0 7369

Szia!

 

Hány órakor sötétedik?

Előzmény: Napfény1 (7368)
Napfény1 Creative Commons License 2008.11.25 0 0 7368
Várjuk:)
Előzmény: Cilikécske (7367)
Cilikécske Creative Commons License 2008.11.25 0 0 7367

Szia!

Hotel neve: Magic Life Sharm el Sheik.

Idő: nappal 28-30 fok, csak napsütés,  éjjel 16-18 .

Első és utolsó este kellett pulóver, különben még késő este is elég volt a rövidujjas.

Tengervíz: 26 fok, csoda meleg. Naná hogy fürödhető.

Írni fogok egy kis beszámolót, ahogy az elmaradt munkáim engedik.

Cili

Előzmény: karolka1980 (7366)
karolka1980 Creative Commons License 2008.11.25 0 0 7366

Szia,

 

melyik hotelben voltatok,milyen volt kint az idő?Lehet még nyugodtan fürdeni a tengerben?

Előzmény: Cilikécske (7365)
Cilikécske Creative Commons License 2008.11.24 0 0 7365

Ma hazaérkeztünk, nagyon szép hetet töltöttünk Sharmon.

 

Andrjusának: gondoljátok jól át a Katalin kolostor utat. Sharmról 2,5 óra busszal, ami a 6 évesnek biztos nem lesz nagy öröm. Ha van vallási érdeklődésetek, akkor a csipkebokor miatt érdemes elmenni hogy lássátok, de különben azt kell hogy mondjam: kár az időért. Ha mégis elmentek, akkor tudakoljátok meg hogy az iroda ad-e ott szabadidőt, ha igen akkor lehet pl. tevetúrát tenni a gyerkőccel a Mózes hegy lábánál.

Nyilván ez csak egy vélemény a sok közül, én két napja voltam ott. A Mózes hegy megmászása nélül a Katalin kolostorhoz biztos hogy nem mennék el. Mi megmásztuk a hegyet is, azt érdemes volt, de a 6 éveseddel tényleg véletlenül sem ajánlanám.

Üdv: Cili

 

FMKinga Creative Commons License 2008.11.23 0 0 7364
Szia
Igazából érdemleges még nálunk sem történt. Azért még nem adom fel mivel jegyzőkönyv is készül és hát azt csak úgy nem írja alá az idegenvezető.
Minden esetre jó duma ez a jegyzőkönyve felvétel a problémáról, mert leírták a levélben, h az iroda csak a szállás, ellátás, repülőút, helyi képviseletet vállalja a többi nem érdekli őket.
Vagyis ha ehetetlen kaját kapsz akkor is kaptál és ez van ők adtak.
Vagy ha igénytelen szállást kaptál akkor is az van vagy reklamálsz a szálláson vagy ez van.
Szóval nem fényes a helyzet a KT irodánál. Azért az minden esetre megnyugtató, hogy más irodánál Medina jegyzőkönyv nélkül orvosolták a panaszunkat a kövi út kedvezményével. :-)
Előzmény: KnéZs (7363)
KnéZs Creative Commons License 2008.11.23 0 0 7363

Szia !

Nem akarlak elkeseríteni , de igazából semmit nem tudsz tenni , pár éve volt nekünk is szerintük "apró" problémánk , mert senkinek nem lett baja .Leírtam már régebben itt is , de ha érdekel privátba leírhatom ha nem találod meg visszább.

Simán leráznak egy levéllel.

Üdv.Zsuzsa

Előzmény: FMKinga (7362)
FMKinga Creative Commons License 2008.11.23 0 0 7362
Sziasztok

Van valakinek tapasztalata a KT. iroda panaszkezeléséről? Nekünk elég érdekes választ adtak és hivatkoztak sok törvényre amihez közöm nincs, de a konkrét problémát elfelejtették lereagálni. Köszi
andrjusa Creative Commons License 2008.11.22 0 0 7361

Igen,közben találtam olyan irodát ahol a két út külön is van.Sajnos a miénk nem ilyen.

Akkor megpróbálom kint elintézni.

 

Köszönöm a válaszokat.

 

Előzmény: Replay (7360)
Replay Creative Commons License 2008.11.22 0 0 7360

Gondolom kétféle program van, én egyiken sem voltam.

Egyik a Mózes-hegyi túra ami este indul, megmásszák a hegyet és mikor jönnek lefelé, akkor megnézik a kolostort.

A másik program pedig csak a Szt.Katalin kolostort érinti. Gondolj bele, vannak idősebbek is, betegek, nem mindenki tudja, akarja a Mózes-hegyet megmászni, ők csak a kolostort akarják megnézni. Utastársaink ilyenen voltak, reggel 8 körül indultak, hazafelé Dahabban ebédeltek valahol a parton, szerintem nekik is volt valamilyen üzletlátogatás is programban és 5 óra felé értek vissza.

Ha az irodátoknak nincs ilyen útja, akkor helyi irodával is el tudtok menni, a taxit nem tudom, de gondolom ha találtok rá megfelelő taxist, az is megoldható.

 

Előzmény: andrjusa (7358)
smakai Creative Commons License 2008.11.22 0 0 7359

Sziasztok!

Ismét kérdés: ha nem Namaa-i a sétáló utca, akkor Sharm el Shekh-i, de nem tudom a nevét. A Fő utcából (Paece rd.?) balra nyílik ha az Old Market felé megyünk, lényegében a bazársor. Nem tudom a térképen a viszonyítást, csak ehhez az utcához, pl. hoova esik hozzá képest a Helnan szálloda, stb.

Köszönöm, ha valaki segít.

Apuskám! Igazatok van, reggeli indulás is van a Szt. Katalinhoz, fényképezőket úgy beállítani, hogy ne vakuzzon, mert tiltják a fotót. Az egykori Szadat villában volt az ebédünk (a program részeként), amely kitűnő ízű volt, ilyen finomat kint még nenm ettünk!

Üdv, jövőre Sharm! 

andrjusa Creative Commons License 2008.11.22 0 0 7358

Én az utazási katalógus fakultatív programok leírásából indultam ki.

Eszerint:Kora esti órákban indul a transzfer,4 órás ÉJSZAKAI hegymászás,napfelkelte, a hegytetőn,utána kolostor látogatás.

 

Jobb lenne ahogy,te mondod,csak lehet az az iroda amelyikkel mi megyünk nem szervez ilyet.

 

Ezért voltam rá kiváncsi,hogy pl.taxival el tudok e jutni oda?

 

Előzmény: Replay (7356)
apuskam Creative Commons License 2008.11.22 0 0 7357
Igazad lehet.
Előzmény: Replay (7356)
Replay Creative Commons License 2008.11.22 0 0 7356
Szerintem a Szt.Katalin kolostorhoz nem kell előző este indulni, az a Mózes-hegyi túra, amire Te gondolsz. Utastársaink voltak ott, mikor legutoljára Sharm-on voltunk és reggel 8 órakor indultak.
Előzmény: apuskam (7355)
apuskam Creative Commons License 2008.11.22 0 0 7355
Szia!

A Szt KAtalin kolostorral akpcsolatos infók itt:

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9077345&aq_ext=1&aq_text=Szt%20Katalin%20kolostor

Szerintem, csak szervezetten tudsz oda jutni, mivel előző este van az indulás.
a vizummal kapcsolatban, ha nem kapsz választ, bal oldalt a keresésbe írd be amire kiváncsi vagy és kapod ai infót.
Előzmény: andrjusa (7354)
andrjusa Creative Commons License 2008.11.22 0 0 7354

Kérem írja meg aki tudja,hogy  Nabq Bay-ből egyénileg el tudok-e jutni a Szt Katalin kolostorhoz? Mivel? És vajon kb.mibe kerül?  

(az éjszakai fakultatív a 6 éves kisfiam miatt kizárt,de azért mégiscsak látni szeretném.)

És még egy kérdés:Mi igaz abból,hogy ha nem hagyom el a Sinai fsz-et nem kell vízum?

 

Előre is köszi a válaszokat. 

egyiptomiak Creative Commons License 2008.11.19 0 0 7353
Hello Timka!

A repülőn osztanak a stewardesek vízumkérő lapot,ha nem akkor kérjen tőlük.
Arab és angol nyelvű ,személyi adatokat kér,útlevélszámot,meg hogy meddig maradsz.
Töltse ki,ahogy belép az épületbe keresse a BANK feliratú pultokat(balra).15USD egy vízum azt vegye meg ragasztassa be.(Ha nem volt a gépen vízumkérő lap itt kapni fog 2 perc kitölteni.) Ezután mehet a pecsételős emberhez,ott leadja a lapját,kap stemplit,és mehet ki( én még nem halottam,vagy tapasztaltam ,hogy a csomagot valaha megnézték volna).
Az első komolyabb csata most jön -lealkudni a taxit,de ez már egy másik történet...
Dollárt vigyen, mert euroban is 15-öt kérnek tőle,sőt a 20-as ból sem hiszem,hogy visszakapna egy magányos högy.
Szóval ne féljen,mi mindig egyénileg voltunk és sokkal hamarabb kinnt voltunk az épületből,mint aki várt az itthon 5-10e Ft-ért megrendelt vízumára-Jó utat a kolleginának !!
Előzmény: Timka_ (7352)
Timka_ Creative Commons License 2008.11.19 0 0 7352
 Sziasztok Egyiptomimádók!

 

Egy picit off leszek, de bocsássátok meg nekem plíz!

 

Pár  infóra lenne szükségem egy kedves kolleginám számára.

Egyedül utazik dec- 30-án Egyiptomba, magánszervezésben, és tudni szeretné, hogy a vízum-dolog hogy működik. Felszáll Pesten a gépre, és mikor megérkezik, akkor automatikusan kapja a vízumot a reptéren, mikor lepecsételik az útlevelét, vagy hogy is működik ez?

Zárt repjegye lesz (visszaút január 6.), gondolom azért ilyenkor nem nagyon kekeckednek a vámnál ugye?

 

Köszi előre is mindenkinek a segítséget!!!!!

 

Timinindzsa

AgiSharm Creative Commons License 2008.11.19 0 0 7351
Sziasztok!

A Conradban dolgozom a buvar kozpontban.
Szeretnem megkerdezni , lenne e valaki aki a Conradba(Uj neven Coral Sea) jon es elhozna csomagot otthonrol a kisfiamnak, mikulas es ez meg az?


Koszonom

Agi
KnéZs Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7350
Dénest és Zsoltit valóban meleg szívvel tudom ajánlani mindenkinek.
Dénes febr. közepéig Thaiföldön van , de úgy tudom Zsolti kint lesz addig is.
Profik a javából !
smakai Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7349

Szia Feri500!

Voltál, voltatok Sharmban a Gazala Beach-ben?

Másoktól is kérdezem, hogy Naama-ban mi a sétáló utca neve? 

Üdv

Napfény1 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7348
Ez a Tabás kitérő nem túl jó, de visszafelé nappal jöttök majd, úgyhogy érdemes az ablak mellé kérni a helyet:) Gyönyörűek a korallzátonyok felülről!!! Most éjjel utaztunk, tehát nem láttam, de az előző 2 egyiptomi utamnál igen.
Előzmény: Cilikécske (7347)
Cilikécske Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7347

Valóban, ennek a korai indulásnak is megvan az előnye. Tulajdonképpen már a hotelben reggelizünk.

Visszafelé is reggel indulunk, elméletileg 9.55-kor Sharmról.

Odautban leszállunk Tabán.

Előzmény: Napfény1 (7346)
Napfény1 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7346

Az annyiban jobb, hogy már reggelre ott lesztek majd. Visszafelé viszont gondolom, akkor nem este jöttök, ahogy mi, hanem már reggel. Fene tudja, melyik a jobb...

Igazából a legjobb az volt, amikor nappal repültünk, régebben így mentek a gépek, a Travel Service is, csak mostanában "divat" ennyire az éjszakai reptetés. Ahogy hallottam, anyagi okokból...

Előzmény: Cilikécske (7345)
Cilikécske Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7345

Igen, hétfőn.

 

Előzmény: Napfény1 (7344)
Napfény1 Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7344
Mármint hétfő hajnalban 2 óra 30 perc??
Előzmény: Cilikécske (7340)
Cilikécske Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7343

Egyébként igazad van, ez a merüléses dolog tényleg nem rugalmasság kérdése, elnézést, rosszul fogalmaztam.

Nagyon erős szél van mostanában? Tudsz róla valamit?

Előzmény: neszy (7341)
Macskalány :-) Creative Commons License 2008.11.14 0 0 7342

Sziasztok!

 

Aki INTRO merülésen gondolkodik meleg szívvel ajánlom a

CFUN Búvár bázist, mely Hadaba városészen van.

Amennyben  telefonon bejelntkeztek és megbeszélitek mikor mennétek, akkor a szállodához küldenek egy buszt és nektek nem is kell az utazásról gondoskodni és nap végeztével természetesen vissza is visznek a szállodába. Minden felszerelést biztosítanak és MAGYAR búvárok is vannak.

 

A legmegbízhatóbb társaság!

 

Halmos Dénes és Stefán Zsolt búvárok!

http://www.cfundivers.com/intro/intro.htm

 

Macskalány

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!