Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.10.22 0 0 397
Erre az utóbbi összefüggésre én is rájöttem volna, fôleg ha hibiszkusz-szerű szót hallottam volna :-)
De logikusnak tűnik...
Előzmény: ke_p (394)
Menneisyys Creative Commons License 2003.10.21 0 0 396
A hétvégén ráfanyalodtam a sötétzöld dobozos zöld teára is, mert a világoszöld dobozos elfogyott. Rájöttem, hogy melegen semmi igazán rossz mellékíze nincs; és hidegen se nagyon, ha 3-4 percnél tovább semmiképp nem forrázzuk a leveleket.
Előzmény: Menneisyys (391)
Alabárdos Creative Commons License 2003.10.21 0 0 395
Vagy húszféle szárított, saját mennyiség szerint kiválasztott és összekevert gyógynövényből készült teát iszom, amely kiválóan alkalmas vércukor sznten tartására (5.2 mmol/lit.), a koleszterint alakulására (3.6). A tea alkotórészeit gyógynövény szaküzletekben választom ki.
ke_p Creative Commons License 2003.10.21 0 0 394
Csak valószínűsíteni tudom: színtiszta mályvát kaptál. A mályva neve külföldiül: hibiszkusz ;o)))
Előzmény: Törölt nick (393)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.21 0 0 393
Sziasztok teázók,
én is hasonló lennék, ráadásul most kérdéssel :-) Jordániában sikerült beszereznem valami piros, vastag sziromféleséget (biztosan nem az, csak hasonlít hozzá), amibôl hideg vagy meleg italt készítenek, ízre savanykás és nagyon erôsen piros, egyébként finom, hibiszkuszteához hasonlítható.
Ismeri valalamelyikôtök ezt a cuccot? Én tök, elfelejtettem felírni a nevét (kisboltban kimérve vettem), és érdekelne az is, hogy pontosan mi ez, milyen típusú növénybôl származik.
Köszi elôre is!
ke_p Creative Commons License 2003.10.14 0 0 392
Nekem is az a kedvenc zöldteám, de mostanában ahhoz nincs hangulatom.
Lehet hogy lejjebb szállt az igényszintem, de a PICKWICK gyümölcsös ízesítésű teáiért vagyok oda. Áfonya, ribizli, cherry - még ha művacak, akkor is.
Előzmény: értelmiségi (388)
Menneisyys Creative Commons License 2003.10.14 0 0 391
Mindkettő (hideg/forró) jóízű.
Előzmény: értelmiségi (390)
értelmiségi Creative Commons License 2003.10.14 0 0 390
A zold tea hidegen vagy melegen izlett jobban?

Ha hosszu ideig, magas homersekleten tartjuk a teat (es kozben a leveleket benne hagyjuk), akkor van-e valamilyen kulonbseg?

Előzmény: Menneisyys (389)
Menneisyys Creative Commons License 2003.10.14 0 0 389
"Szeretnek tobbet megtudni rola (velemenyek, elkeszites, tanacsok stb.)"

Én nem igazán találtam különbséget aközött, hogy mennyi ideig állt a levél a vízben. Volt, hogy egy fél napig is.

A kínai vendéglősök egyébként maguk is úgy isszák a zöld teát, hogy nem szedik ki a tealeveleket a teából, ha például berakják a hűtőbe azt.

Előzmény: értelmiségi (388)
értelmiségi Creative Commons License 2003.10.14 0 0 388
En is Chumnee - China Green Tea (Fuijan Tea import & export Co.; világoszöld, kocka alakú doboz) szoktam kortyolgatni. Most is.

Szeretnek tobbet megtudni rola (velemenyek, elkeszites, tanacsok stb.) es jo lenne, ha informacioehsegemet, Twining nem egy teljesen mas jellegu kerdes bedobasaval probalna csillapitani.
Elore is koszonom.

Előzmény: Menneisyys (382)
Mortisia Creative Commons License 2003.10.13 0 0 387
Mindenkinek más mennyiség a megfelelő. De szerintem a legjobb mérce, egy bögréhez, ami kb. 2-3 dl között van, egy rendes teáskanálnyi tea. És tudod az arany szabályt ha kannával készíted.:) Személyenként egy teáskanál, és egy a kannának.:))
Előzmény: Nocturnal (385)
lollipop Creative Commons License 2003.10.12 0 0 386
Még nem kostóltam meg : )

Azt írja, hogy meghűléses betegsége és azok megelőzésére, és a szervezet állapotának javítására szolgál. 5 féle gyógynövényből...

Nekem az emlékeimben úgy élt ez a teakeverék, hogy a szervezetben oldja a szmötyit, ami a belélegzett levegővel rakódik le...

Előzmény: Nocturnal (385)
Nocturnal Creative Commons License 2003.10.12 0 0 385
Milyen az a Városlakó tea? Én még nemigen hallottam róla. De kíváncsi vagyok rá, így a neve alapján.
Én most egy Irish Cream teát kaptam anyutól, egy dobozos, filteres változatot, teljesen más, mint a fekete teám, amit még az Első Pesti Teaházban vettem; azt ráadásul még idáig képtelen voltam normálisan elkészíteni. De majd egyszer csak sikerül :)
Ahhoz, hogy ne legyen sűrű a fekete teám, hány decihez kell egy kanál? Vagyis hogy jó legyen, ne túl sűrű, meg ne is túl híg.
Előzmény: lollipop (370)
Menneisyys Creative Commons License 2003.10.11 0 0 384
Passz, nemtom. én napi 1.5-2 liter zöld teát is megiszom (gyakorlatilag csak azt; ja meg persze tejet és minimális vizet, különösen úszás után, ha épp nem jutok máshoz), és emiatt valahogy nem igazán vonzódom az erős teához :)
Előzmény: Twining (383)
Twining Creative Commons License 2003.10.11 0 0 383
És az a gunpowder nevű? Nekem volt egy kínai zöld teám, iszonyú erős, az alján lévő ábra szerint forrázás után plusz vízzel kell hígítani, de még úgy is ütős.
Előzmény: Menneisyys (382)
Menneisyys Creative Commons License 2003.10.04 0 0 382
Sziasztok!

Nektek mi a véleményetek a nálunk kapható (nem filteres) zöld teákról? Én a China Green Tea – Special Chunmee – Fine quality (kétféle kiszerelésben is árulják, sötétzöld, nem kocka alakú dobozban; China national native produce & animal by-products import & export Corporation, Guandongh tea branch)) és a Chumnee - China Green Tea (Fuijan Tea import & export Co.; világoszöld, kocka alakú doboz)-t ismerem. Az elsőnek forcsa mellékíze van mind a kínai vendéglőkben kapható, mind a második teához képest. Nektek mi a véleményetek ezekről?

medvemacs Creative Commons License 2003.09.20 0 0 381
Szereti valaki rajtam kívül a Mate Green-t? És van-e tapasztalatotok a Mate Orange-zsal?
ke_p Creative Commons License 2003.09.20 0 0 380
nem kizárt!
azóta nem ittam újból, de felfedeztem egy párhuzamot. Az öregúr árul a Katona József utcában egy Munk nevű teát, amit osztrák szerzetesek receptje, abban van bergamott és levendula is, nos arra hasonlít egy kicsit.
Barátkozom vele.
Azt a telet meg csak ne sürgessük, épp elég baj, hogy korán sötétedik.
Előzmény: Alfa Hold (379)
Alfa Hold Creative Commons License 2003.09.19 0 0 379
:-)
Majd télen megkívánod...
Előzmény: ke_p (378)
ke_p Creative Commons License 2003.09.19 0 0 378
Kipróbáltam. Eddig egyet ittam és nem tudom, mikor veszem megint elő. Kicsit pacsulinak tűnt.
Előzmény: ke_p (377)
ke_p Creative Commons License 2003.09.11 0 0 377
Köszönöm, a dobozt már ismerem, csak nem tudtam, mi van benne. Nem akartam úgy járni, mint a TW trópusi keverékkel, mert azt borzalmasnak találtam, a ladygreyt kipróbálom.
Előzmény: Alfa Hold (376)
Alfa Hold Creative Commons License 2003.09.09 0 0 376
a lady grey az kék dobozos.
az íze hasonlít az earl grey-hez, de nem annyira bergamot-os és általában is lágyabb.
Előzmény: ke_p (375)
ke_p Creative Commons License 2003.09.08 0 0 375
milyen a lady grey?
hasonlít az earl greyre?
Előzmény: Alfa Hold (374)
Alfa Hold Creative Commons License 2003.09.08 0 0 374
Az én kedvenceim, a lipton? golden ceylon,
és a twinings lady grey.
Nagynulla Creative Commons License 2003.09.08 0 0 373
Én is ide tartozom.
Mostani kedvencem az egyszerű picwick citromos tea.
Twining Creative Commons License 2003.09.07 0 0 372
...nem a reklám helye, de egy jó teabolt címe itt közérdekű infó, többek között ezért nyittatott ez a topik, úgyhogy nyugodtan tedd közzé a bolt címét, biztos sokan kíváncsiak rá!
Előzmény: almarium1 (368)
ke_p Creative Commons License 2003.09.06 0 0 371
nekem az egész év teaszezon
Előzmény: aljas666 (369)
lollipop Creative Commons License 2003.09.03 0 0 370
Sziasztok!

Kóstolt már valaki közületek Városlakó teát?
Kicsit sok füstöt szívok be biciklizés közben, aztán gondoltam kikéne próbálni : )

Van valakinek tapasztalata?

aljas666 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 369
felhozom, úgyis nemsokára itt a teaszezon :)
almarium1 Creative Commons License 2003.08.07 0 0 368
Ki vagyok?
Takács Zoltán, 35 éves.
1 éve csináltam egy teaboltot... de ez nem a reklám helye.
-szóval mivel érdekelt, utána néztem egy két dolognak. Van egy kis összeállításom az érdekesebb teainfókról.
-elsősorban a natúr, európai teákat kedvelem, de
"nagy kényszeredetten ;-)" eliszogatom a mate-t és
a rooit és néha a lapacho-t is.
-a vajasteát még nem próbáltam, de szerintem az csak 5000 m felett iható, amennyiben nincs más ;-), csak tudtam a receptet. Egyébként zöld majdnem egész tealevelekkel csinálják, szerintem Darjeeling tartományból.
-Jaktej ügyében egy késő esti állatkerti
látogatás az egyetlen "használható" ötletem ;-)
-A dongmo már bonyolultabb. Talán a nagykövetségen a kereskedelmi részen tudnak mit mondani, vagy esetleg a TEREBESS.HU. Egyébként úgy emlékszem, hogy a recept is innen van...

... szóval sajna nem igazán tudtam segíteni,
de ha az európaibb teákat is kedveled abban
jobban otthon vagyok.

Egyébként egy teára szívesen meghívnám a csapatot, feltéve ha ez érdekel benneteket itt "lent" vidéken is...

Mivel ez nem a reklám helye, akit érdekel, kérem
írjon az almarium@almarium.ini.hu -ra.

Üdv mindenkinek!!!

Előzmény: Hamu (366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!