Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.12 0 0 13405

Üdv

 

Ha 9 méterben gondolkodsz akkor legalább 600-800 as átmérőt kellene csinálnod, mert az ásott és a fúrt kút csak annyiban hasonlít hogy szerencsés esetben mindkettőben van víz.

Előzmény: lac1 (13404)
lac1 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 13404

Sziasztok,

 

Kaposváron van-e valaki, aki vállal fúrást és mennyiért? A szóba jöhető mélységet meg tudom mondani, egyrészt a szomszéd kútja alapján, másrészt pedig emlékezem, hogy amikor az utcában vezették a csatornát, akkor a traktor markolója hol mart bele egy vízérbe, ahonnét úgy jött a víz, mintha egy slagot vágtak volna el a föld alatt, ez pedig kb. 7 méter. A szomszéd bevallása szerint pedig az ásott kút mélysége 9 méter, amiben 2 méter a vízoszlop.

tehát ilyen mélységű FÚRT kút kell, vagyis ebben gondolkodom.

Kösz.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13403

Hello Laci

Ha a Jóisten megsegít akkor megyek és kakasos helyett most ezt viszek :

 

 

 

Üdv !

Előzmény: pasass (13401)
Drillstar Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13402

Alföldi vagyok de már nem "alföldi technikával" dolgozom.Gyártás alatt van a lég ill. habölítéssel működő gépem.Személyesen ismerjük egymást én gyártottam amivel dolgozol,sok jól működő kutat sikerült vele megfúrni. Jó Szerencsét. Zs M.

Előzmény: gulyas_s (13399)
pasass Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13401

   Mélyen Tisztelt Kollegák !!

 

Látom a hangulat megint kezd eltolódni rossz irányba.

Nem egymás ellen vagyunk , hanem egymásért.

És ezt Zalakaroson el is fogadtuk.

Tehát ezért elkezdem szervezni az ezévi TALÁLKOZÓT !

Majd ott lent ezt is kilehet vesézni !

De jobben örülnék a szakmaiságnak , mint a civakodásnak.

 

Röviden :

2 fő 3 nap 2 éjszaka 9900 Ft.Félpanzióval./ 5 000 Ft / fő /

Garantálják a mindenki külön ágyban alszik:)

/lehet kérni francia ágyat azoknak akik itt akarnak megbékélni :) /

Megengedik a bográcsozást is !

 

Tehát ha valaki biztos nem akar jönni az írjon !/ Civakodók /

Aki jönni akar Tőle csak az időpontot kérem.

Biztos kitaláljuk mikor is .megyünk.

2- 3 napunk van lefoglalni befizetni.

Ha van jobb ötlet elfogadom.

 

Jószerencsét !

Somogyvári lászló                       

30 /858 0 658

 

 

http://www.kuponvilag.hu/budapest/osz-a-romantika-jegyeben-3-nap-2-ej-ket-felnott-es-egy-gyermek-reszere-felpanzios-ellatassal-29900-ft-helyett-9900-ft-ert-a-fenyo-panzio-es-halaszcsardaban-asotthalmon.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=Travel_1011_act&utm_content=somzitbt%40chello.hu&emst=JQiHVLG5Fx_151798_74279_1007

etiam Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13400

Üdvözletem Mindenkinek,

 

6/4-es öblítő fejet szeretnék venni /vagy. csináltatni/. Ebben kérek egy kis segítséget.

Köszönöm.

Üdv.

gulyas_s Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13399

Köszönöm szépen a segítséget. Egyenlőre megpróbálok kezdeni vele valamit, de ha nem boldogulok, akkor majd szólok. :) Te is az alföldön élsz?:) Köszönöm a segítséget.

Előzmény: Drillstar (13398)
Drillstar Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13398

Gulyás úr.Ahogy a kolléga is üzente a "fosóhomok" nem vízadóréteg, itt az Aföldön le kell menni az úgy nevezett szürkehomokig.Majd abban olyan mélységig fúrni hogy kellő menyiségű szűrő rakatot tudjál letenni, alá természetesen homokzsákot is.Amennyiben a nyugvó vízszinted túl mélyen van a szivattyút telepítsd a nyugvószinthez közelebb,tedd aknába!!Amennyiben gyakorlati segítség kell bátran keress fel.  Vizesember.Zs M.

Előzmény: gulyas_s (13381)
gfoto Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13397

ha fikázást meg a pörgést akarod...

a kútfúráshoz nem értek, csak valamelyest talán a webfejlesztéshez. Ez a kód tetszett, mintha a fiam iskolás könyvéből lenne (egyáltalán használod valahol?):

function confirmPost(){

var agree=confirm("Biztos vagy benne?");

if (agree)

return true ;

else

return false ;

 

én így használnám: function confirmpost(){ return (confirm("Biztos vagy benne?") == 1);}

 

de hogy kicsit értelmesebbet is írjak, ha azt akarod, hogy pörögjön, akkor tag-eld be rendesen és regisztrájl egy google analitic-ot, majd tedd be a kód aljára. 

 

aztán, a főcímet azért írtad így, hogy hátha jobban ráakadnak a keresők? elég "egyszerű" módja az árnyékolásnak 3 span közé tenni :). Az ilyen címeket inkább PS-ben gyártanám, max rá egy linket a főoldalra. 

 

nem sokat erölködtem, de a lapod olyan, mintha nem cms lenne mögötte. ahogy kinéz és működik (pld. képek, címek, pozícionálás, wrapper használata). 

 

 

 

Előzmény: köszörűs XXI Che (13393)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13396

Béla

 

Egyszer már elég világosan elmondtam telefonon a véleményem. Ne akard hogy ismét megtegyem.

Köszönöm a megértésed a többi fórumtárs nevében is !

 

Sok sikert !

 

gulyas_s Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13395

Köszönöm szépen a tanácsokat, megpróbálok valamit kezdeni. :)

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13394

aholy

 a reptér mögött, Hol? 125/4 mm tokos Budafilter csővel réselve, szűrőkavicsolva, kitisztítva, 12ezer/m nettó

http://www.kut.guth1640.hu

Előzmény: mrbeck (13356)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13393

hadd pörögjön

 

Kutfúrás

www.kut.guth1640.hu

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13392

Üdv Lalibátyó

oriási tévedés, nem a jim beam :) csak az ideg.

Hobby szinten most már te vagy itt a fórum guru, mert tudjuk erre jönnek a melók. Ráadásul mennyit beszéltünk az árakról, anno (zalakaros) Nagyon jól tudod, hogy sosem fúrtam 200 literes rétegbe 20 literest, ez csak duma mert haragszol . A hobbydról meg, ha atöbbieket nem zavarja akik esetleg ebből élnek, hogy te csak úgy passzióból, és csak a kiválogatott egyszerü esetekben olcsón nyomulsz, hát akkor csináld. Én csak arra próbáltalak rávenni, hogy ha már csinálod akkor csinálhatnád a piaci áron, hogy ne csesszél ki senkivel, de, ha annyira hobby akkor miért nem fúrsz ingyen?

A 2500Ft/m áron fúros faszi pedig konkrétan felhívott, ennyiért vállalt és nem ment neki. Hadd legyek már mérges egy kicsit, és ezt kajázzák meg a kedves megrendelők erre értettem. Ez nem is neked szólt. A te írásod már csak hab volt az egészre.

Nna hogy megy a vas csövezés? :)

 

És most itt egy cím lehet fikázni :

 

Kútfúrás:  www.kut.guth1640.hu

 

Előzmény: Törölt nick (13298)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13391

Üdv

Szerintem átmeneti szintcsökkenésen kívül más nem nagyon lesz ( ha lesz) .

Mire jön a nyár végeznek :)

Előzmény: Csaba110 (13389)
77zoli77 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13390

Szia Sádor!

 

7 méteres nyugvóval ne is várj nagy csodát. A Leo 8 métert tud szívni, max 8,5-et. Ha jól gondolom 40-es csővel fúrtál, az ilyen vékony csőnél komoly vízszint csökkenés van üzem közben, ez akár 4-5 méter is lehet. Jelen esetben inkább csak lehetne, mert a szivattyú nem tud tovább szívni.

Miklóson még nem fúrtam, de Szajolban 30 méteren sóder van, ami jó vízadó. Nem leht, hogy csak nem bírtad felmosatni a nagyobb szemcséket?

Egy kompresszorozás megmutatná mennyi vized van és kiderülne érdemes e ezzel tovább szúnyogolni. Első körben a szűrő tetejéről kompresszorozd, ha nem tetszik a hozam engedd le fenékre. Nem kell nagy gép, vmi kis 1,5 kW-os garázskompresszor pont elég, szabad kiáramláson hagy tolja.

 

Jó szerencsét.

Z

Előzmény: gulyas_s (13386)
Csaba110 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13389

Üdv a mestereknek!

 

Volna egy gondom itt nálunk Érden elekzték csinálni a csatorna hálozatot evvel egyidejüleg elkezték szivattyúzni a talajvizet is hogy a munkagödrükbe ne menjen kérdésem az lenne számíthatok e arra hogy a kútból ami kb 8m elmegyen a víz ásot kutunk van vagy mit lehetne csinálni ellene . Most még csak kb 800m vannak tőlünk.

 

Segítségeteket köszönöm:csaba

bohrer Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13388

Üzemi vízszint , ha működik ( üzemel ) a szivattyú, akkor lentebb esik a vízszint, a környező rétegek vízadó képességének függvényében .

Milyen teljesítményű az a LEO ? Nem-e nagyobb mint a kút vízhozama? Milyen a szívócső , remélem nem KPE, mert olyat szív ez a szivattyú hogy a KPE kötéseknél beszív egy kis vákuumot, és "megszívat".  A KPE kötések nyomásra vannak kitalálva.

Előzmény: gulyas_s (13386)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13387

Bárcsak ráérnék :)

Előzmény: boda1 (13385)
gulyas_s Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13386

A nyugalmi vízszint körülbelül 7 méter körül van. Ne haragudj, de nem tudom az üzemi vízszint alatt mire gondolsz, nem vagyok még túl jártas a szakmában. Köszönöm, hogy válaszoltál! :D

boda1 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13385

szerzek valami munkát szólj ha nincs mit csinálnod ráérő délutáni időszakodba :-)

Előzmény: Törölt nick (13383)
gamate Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13384

Üdv Sándor!

 

Jó lenne tudni, hogy hol van a nyugalmi és üzemi vízszint.

 

A fosóhomok nem vízadó, hiába van benne víz...

 

Az apró szemű homokot nem fogja megfogni a szűrő, ezért mindig feltöltődik a kút és eltömíti a víz útját.

 

gamate

www.kutfuro.com

Előzmény: gulyas_s (13381)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13383

Mi is -mi is ! Akár 200 méterig és köpenycső is van tehát a sóder sem akadály :)

Előzmény: boda1 (13382)
boda1 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13382

Kútfúrást vállalunk kedvezményes áron. e-mail: furbau@gmail.com

gulyas_s Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13381

Sziasztok! Vásároltam nemrég egy kútfúrót, ez egy álványos szerkezet. Kipróbálás képpen ismerősöknél fúrtam vele 2 kutat is, egy 34 m-eset, illetve egy 20 métereset. Akkor nem volt semmi gond, jött a víz ahogy rátettem a szivattyút. Most szintén egy ismerősömnél fúrtam egy kutat 30 m és nagyon kevés vizet szív a szivattyú! Nagyon gyengén muzsikál. Pedig véleményem szerint vízrétegben kell lennie, hiszem homokot mosott (mondjuk ilyen nagyon aprószemű, az öregek "fosóhomoknak mondják"), illetve a csőből, mikor levettem a fúróról ömlött felfelé a víz. Kiszedtük a furatból a csövet, rátettük a szűrőt (ledugózva) viszadugtuk a furatba, elkezdtük rostált sóderrel beszórni, rátettük a szvivattyút és nagyon nehezen akarta felvenni a vizet, majd egyszer csak elkezdett szívni, de nagyon gyengén éppen, hogy csak csorog. A forgós locsolót is alig bírja megforgatni. Két napja szivattyúzza az ismerősöm és még mindíg nem javult a helyzet. Helyileg ez az alföldön van, Szolnoktól 10 km-re, Törökszentmiklóson. Tudnátok-e nekem segíteni, hogy mi lehet a baj, vagy mit csinálok rosszul? Arra is gondoltam, hogy esetleg a szivattyú lenne hozzá gyenge, de most vette újonnan az ismerősöm (Leo márkájú, azt mondták neki, hogy Pedrolo koppintás) szóval elvileg bírnia kéne 30 métert. A víz egy kicsit szakaszosan jön, egyszer vmivel erősebb, de az sem igaz, azután visszagyengül. Én nem értem, hogy mi a probléma, mert szerintem, ha nem lenne benne víz, akkor kicsit szívna majd lelevegősödne a szivattyú és elejtené a vizet. Kérlek segítsetek nekem, hogy mit csinálok roszul, vagy hogyan lehetne a vízhozamot esetleg valamilyen tisztítással növelni. A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.

 

Tisztelettel: Gulyás Sándor

Gepesz35 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 13380

Sziasztok! És köszi a biztatást és beszámolok majd mindenröl ami a kuttal csinálva lesz.Amugy én kompresszorozni akarnám milyen telyesitményü kompresszor kell hozzá,vagy meddig kell leengedni a tömlőt gondolom az aljáig kell?És medig kell nyomatni milyen anyagnak kell jönnie vagy milyenek nem kéne jönie a koplesszorzáskor.

Előzmény: gödörásó (13378)
lulu betyár Creative Commons License 2011.10.07 0 0 13379

Üdv Doki! Fredy 4 mielőtt felhagyott a fórumozással,rengeteg görgősfúrót,és egyébb eladó dolgot tett ide fel! Próbáld meg őt megkeresni,mert az árak is barátságosak voltak! Jószerencsét!

Előzmény: Kútdoki (13319)
gödörásó Creative Commons License 2011.10.07 0 0 13378

Semmi megbántás ,a kútfúrók nagyon harcedzettek,itt a helyed a fórúmon megismered a kútfúrás nehézségeit , mindjárt az első ,egyáltalán nem midegy hogy hól és milyen kútról beszélünk. Ez egy nagyon sarkalatós probléma ,a kedves kuncsaft azt hiszi hogy a kútfúró mindjárt mindent tud ez nálunk mindennapos nem te vagy igy egyedűl álltalában harapó fógóval kell kiszedni az információkat.Ami  ebbe a furcsa,hogy a végén még a megrendelő se tudja hogy mit akar. Legyél köztünk szerintem ez egy nagyon élő fórúm itt mindenki tanúl mindenkitől de ezt a szakmát sóha nem tanulja ki senki tökéletesen mert mindig minden kút más  elő-elő fordul hogy téved a kútfúró  akkor megszívta. Remélem részletesen beszámolsz mindenről ami történik ezzel   a kúttal ha te csinálod ,vagy ha mestert fogadsz és az egyáltalán nem baj ha a fogadott mestereddel beszélsz a fórúmrol

Előzmény: Gepesz35 (13377)
Gepesz35 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 13377

Bocsánat ha megbántottalak.

Előzmény: gödörásó (13374)
Gepesz35 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 13376

Üdv!Bocsánatot kérek mindenkitöl akit megbántottam és nagyon tolakodtam mégegyszer bocsánat!A kut Szabolcs Megyében van és kb.33 méter az anyacső a szivócső 9,5 méter hosszu kb.A vizet bajai 1 es szivattyuval szivatom és locsolásra használom,a vizhozama régebben 1 évvel ezelőtt 40 perc/2000 liter volt amikor a szivattyu is rendesen dolgozot.Most az idén nyáron fokozatosan kezdett csökkeni a vizhozam mennyisége és a végén semmi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!