Keresés

Részletes keresés

stevie-w Creative Commons License 2012.05.13 0 0 20973

Montenegrói vörösbor címkéje ;-)

 

 

 

Andika Ulciny Creative Commons License 2012.05.13 0 0 20972

Köszi szépen:)Megyünk akkor Belgrad felé:) Jah lehet hülye kérdés de hajnalban is nyitva vannak a határátkelőhelyek arra?? mert péntek este szeretnénk indulni és akkor hajnalban lennénk úton.

Előzmény: obi_van_kitobi (20940)
Amaribp Creative Commons License 2012.05.12 0 0 20971

Én meg azt nem értem, hogy mi a baj a félpanzióval, arra az időre, úgyis mindenki haza vetődik.

Előzmény: obi_van_kitobi (20969)
Amaribp Creative Commons License 2012.05.12 0 0 20970

Hát jól meg aszontad, vigyél magaddal, majd én megyek a kisboltba, és tálalom reggelit :DDDDDDDD

A kontinentálist!

Előzmény: obi_van_kitobi (20969)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2012.05.12 0 0 20969
Látod, pont ez a lényeg. Ebéd, vacsora sosem érdekel szálláson, de reggeli, az kell. Kisbolt kizárt. :-) Mindenkinek más a nyűgje..idén a kényelem a fontos.
Előzmény: Amaribp (20963)
Amaribp Creative Commons License 2012.05.12 0 0 20968

Én csak egy napot voltam, Perastban, de  szívesen töltenék ott egy hetet, kicsi....hangulatos, strand betonos,de  legalább nem kell annyit mászkálni a kavicsokon. Nekem való :)

Amaribp Creative Commons License 2012.05.12 0 0 20967

http://www.youtube.com/watch?v=3kFRTuH9QME

 

De itt a legszűkebb a Kotori öböl.

Előzmény: Törölt nick (20965)
Amaribp Creative Commons License 2012.05.12 0 0 20966

Eh, egyáltalán nem magányos, az csak a képeken néz úgy ki :) Canj Hosszú strand végében van. Nagy a nyüzsi.  Igaz nincs semmi Óváros, evődék-ivodák.

Előzmény: Törölt nick (20965)
Amaribp Creative Commons License 2012.05.12 0 0 20964

Mit mondanak? miért szavazzák le??

Előzmény: Törölt nick (20960)
Amaribp Creative Commons License 2012.05.12 0 0 20963

Én Perastba mennék, és a reggelit meg kis boltból beszerezném  :)

Előzmény: obi_van_kitobi (20958)
Amaribp Creative Commons License 2012.05.12 0 0 20962

Talán..., Jazzon Poseidon sokat változott,ahogy nézem a Booking.com-on

Előzmény: Törölt nick (20959)
Amaribp Creative Commons License 2012.05.12 0 0 20961

Na látod,itt is mindennek meg van az ára,de nem értem ezt:"Apartman nem erdekel, hacsak nincs reggelizos verzio belole."  ?

Előzmény: obi_van_kitobi (20953)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2012.05.12 0 0 20958

Van, csak nem olcsó. Albánia lesz a nyerő...csak hát a szívem a Fekete Hegyekhez húz..:)

Általában nem érdekel, ha gyalogolni kell a partra, nem vagyok elkényelmesedve, de idén csak a lustálkodásról kell szólnia a történetnek...Horvátországot csak az árak miatt zártuk ki.

Előzmény: Amaribp (20956)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.05.11 0 0 20957

Jópofa crnogorac népi szólás: Ako vrana gakanje, svoje srece се veseli.

 

Amaribp Creative Commons License 2012.05.11 0 0 20956

Alig van olyan szállás, amilyet szeretnél.

Előzmény: obi_van_kitobi (20953)
Amaribp Creative Commons License 2012.05.11 0 0 20955

Ne foglalkozz vele, azt se tudni, járt-e arra.

Előzmény: obi_van_kitobi (20953)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.05.11 0 0 20954

A helyi ász: szervezkedő

 

Előzmény: obi_van_kitobi (20953)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2012.05.11 0 0 20953

En nem ertelek...te reagaltal tul elesen valamire, amirol irtam, hogy ELMONDASOK ALAPJAN meghozott dontes.

Horvat-fan nem vagyok, nem is tudom, mi az? Engem a tajak szepsege, vagy epp a velencei epiteszet remekei nyugoznek le, de a horvatokkal sem akadt gondom eddig. Egy viszont biztos: sajat tapasztalat alapjan Isztriatol Del-Dalmaciaig tisztasag van.

Ez sajnos CG-rol sem mondhato el es ez nem penz, hanem igenyesseg kerdese. Barmit, barhova kepesek kidobni...:(

Albaniaval ugyanez a gondom, terveztuk, hogy iden ott nyaralunk, de nem biztos, hogy hianyzik az a kosz.

 

Egy kis ON: tengerparti szallast keresek aug vegere 2 fo reszere, de kizarolag tengerpartit, ami nem "csak 5 perc gyaloglas" a partra. Ilyenek nem erdekelnek. Ha valakinek van jo tippje, szivesen veszem. Apartman nem erdekel, hacsak nincs reggelizos verzio belole.:) Inkabb Bartol eszaki szallasok erdekelnek.

Előzmény: Muity Mijo (20949)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.05.11 0 0 20952

:( No comment! :(

Előzmény: H_G (20950)
Andika Ulciny Creative Commons License 2012.05.11 0 0 20951
Heeellookkaa:-)Nagyon édesek vagytok hogy aggodtok értem tényleg!!!Jòl esik;-)Igen még minig tart a loveee:-)Most megyünk ki Július elején kocsiva már nagyon várom!pusziii
Előzmény: szervezkedő (20945)
H_G Creative Commons License 2012.05.11 0 0 20950

"évek óta nagy ívben ßarik a horvátok által nyújtottakra, mióta belekóstoltak a bolgár tengerpart nyújtotta "all-inclusiv mocsokba" Primorsko üdülőtelepülésen"

 

Na ja, a skótság nagy úr :) Mert amúgy ez a Primorsko a képeken ugyanolyan betonocsmányság, mint Igalo, épp csak szép hegyek és fél/szigetek nem látszanak a háttérben sem.

 

"De ha ennyire okos vagy, akkor informálódj magyar bőrgyógyászoknál, miként vélekednek a csodás horvát tengerparti nyaralásokról."

 

Marhaságnak tűnik, nekem és asszonykámnak kimondottan érzékeny a bőrünk, de a leégésen kívül soha semmi bajunk nem lett HR-ban (se CG-ban).

 

 

Előzmény: Muity Mijo (20943)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.05.11 0 0 20949

Nem értelek, ha elfogadod az elismerő véleményt a valóban lenyűgöző fotóiddal kapcsolatban, akkor fogadd sértődés nélkül az őszinte kritikát is olyan megnyilvánulásoddal szemben, ami ok nélküli lekicsinylő minősítésben mutatkozik más tájakkal szemben.

Jómagam több hasonló társammal együtt évek óta küzdünk mindenféle begyökeresedett előítéletekkel szembeszállva, melyek a Balkán-szféra egykori jugoszláviai területeit érinti (hasonló a helyzet bolgár és román vonatkozásban is), így ma már lám, Montenegró is kezd egyre inkább feljövővé válni, de még mindig nem tölti be méltó helyét turisztikai értelemben.

Tőlem lehet bárki horvát-fan, de én struccpolitika mellőzésével vagyok tisztában azzal, hogy a kellemes élmények lehet, hogy távolság tekintetében ott kezdődnek, de globalice hétszent, nem ott fejeződnek be.

Még egyszer: az össznépi mentalitás az, ami képes mások fölé emelni kevésbé felkapott, talán még nem felfedezett helyeket! És ezzel a horvátok igencsak hadilábon állnak.

 

Előzmény: obi_van_kitobi (20944)
Alkapánó Creative Commons License 2012.05.11 0 0 20948

Mi pont egy hét múlva indulunk Montenegróba, 10 napra, motorral.

Már egy ideje nézegetem az előrejelzést és nyugtalanít a jövő héttől kezdődő lehülés, de főleg az esőzés.

Még Ulcinj-ba is csak 22 fokot mutat.

Viszont egyből a Durmitorban kezdünk és ott még hűvösebb lesz. Átmegyünk a hegyi úton Zabjaktól - Trsa - Savnik felé, lesz ahol 2000 m magasan.

Savniktól pedig a Maganik hegységben megyünk majd a Mrtvica kanyon felé.

Mindenhol vadkempingezünk majd.

 

Tud valaki megbízható helyi időjáráselőrejelző oldalt??

Előzmény: szervezkedő (20946)
szervezkedő Creative Commons License 2012.05.11 0 0 20947

szervezkedő Creative Commons License 2012.05.11 0 0 20946

Remélem az alábbi kép alkalmas lesz a nyugalom megzavarására!

Este fél11kor csináltam a teraszon!

 

A tenger felől kellemes meleg szél fúj.

A sós levegő keveredik a virágzó rózsák, a citrom, a mandarinok virágainak intenzív illatával!

Csend van, nyugalom. 

 

Az utakon semmi forgalom!

A hegyekben minden csodás zöld, de pár csúcs tetején még fehérlik a hó.

A nyáron kiszáradt patakokban most kéklik a jéghideg, kristály tiszta víz!

szervezkedő Creative Commons License 2012.05.11 0 0 20945

Kedves Óhazában maradtak!

 

Jelentem...

 

- Nem írt senki semmi infót a hétvégi kézilabda mecsről, ezért a celekés mezejére léptem!

 

- Ahol honfogaló Árpád ősapánk feladta, én kb. onnan startolva ismét meghódítottam a Balkánt!

 

- Kicsit hullámzott délután a víz, de ennek ellenére, Schirilla követőként természetesen már úsztam!

(Levike32! Szedd össze magad!)

 

Andika!

Végre hallunk rólad!

Mi a helyzet az albán híííímmel? Amarival már aggódtunk érted! Én személy szerint azt hittem valami szervkereskedő hálójába kerültél!

:-)))

Előzmény: szervezkedő (20912)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2012.05.10 0 0 20944

Az összehasonlítás értelmetlen. Horvátországba gyorsan és kényelmesen lehet eljutni (bár én nem szeretem az autópályákat), legtöbben ezért IS választják. Bulgária, Románia...építsenek utakat. Bulgáriával kapcsolatban a közbiztonságról se túl jókat lehet hallani, kivéve a tengerpartot.

 

Hoztam néhány képet a múltkor, olvasója voltam a topiknak, de itt be is fejeztem: 

 

De ha ennyire okos vagy

 

Személyeskedést nem kéne...szerintem. Azzal kezdtem, hogy mások elmondása alapján...

 

Dovidzsennya...vagy inkább nem. :(

 

 

 


Előzmény: Muity Mijo (20943)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.05.10 0 0 20943

Hogy a zárszavaddal kezdjem, annyira "egyeni", hogy a szerb-horvát nyelvet perfekt beszélő barátaim közül nem egy évek óta nagy ívben ßarik a horvátok által nyújtottakra, mióta belekóstoltak a bolgár tengerpart nyújtotta "all-inclusiv mocsokba" Primorsko üdülőtelepülésen, nem mellesleg egy köpésre a törököktől.

 

De ha ennyire okos vagy, akkor informálódj magyar bőrgyógyászoknál, miként vélekednek a csodás horvát tengerparti nyaralásokról.

Természetesen, ha az Adria mentén maradunk, akkor a top-vezető Crna Gora marad úgy cakk-pakk a rá jellemző összmentalitásával (már ha érted, hogy utóbbi alatt mire kívánom a hangsúlyt helyezni).

 

Előzmény: obi_van_kitobi (20941)
stevie-w Creative Commons License 2012.05.10 0 0 20942

Meg nem jartam Romaniaban es Bulgariaban sem, de ismerosok elmondasa alapjan nem is vagyom oda. Az odajutas is maceras, ha meg mocskot akarok, akkor befizetek all-inclusivera Tuneziaba..:)

 

 

Arról nincs szó, hogy kosz lenne...

 

Az elmúlt években a rengeteg építkezés miatt volt por (esőben sár), de most már a szezonban tilos építkezni. Azt nem állítom, hogy a földről lehetne enni, de kb az a színvonal, mint Montenegróban. Vannak makulátlanul tiszta területek, és vannak kevésbé rendezettek, de az átlag az bőven elfogadható.

 

(Én tizenévig éltem, tanultam és dolgoztam Bulgáriában, aztán évekig dolgoztam Bukarestben, most meg a Belgrád-Szarajevó-Podgorica tengely mentén fordulok elő a leggyakrabban.)

Előzmény: obi_van_kitobi (20941)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2012.05.10 0 0 20941

Meg nem jartam Romaniaban es Bulgariaban sem, de ismerosok elmondasa alapjan nem is vagyom oda. Az odajutas is maceras, ha meg mocskot akarok, akkor befizetek all-inclusivera Tuneziaba..:)

 

Mi az, hogy megunni Horvatorszagot? Az atlag magyar azert nem jut le evente, sot, de ha ketevente megy, akkor is rengeteg valasztasa van. Rovinj es Dubrovnik teljesen mas atmoszfera, kozottuk meg van par szaz km-nyi partszakasz. Van valasztek boven, latnivalok tekinteteben is - ha meg valaki csak a aparton akar dogleni vegig, akkor kb. tokmindegy, hova megy.

 

Meg aztan vannak szemelyes preferenciak is, en pl. az aprokavicsos part hive vagyok, a homokkal csak a szivas van, de ez persze egyeni.

Előzmény: Muity Mijo (20934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!