Keresés

Részletes keresés

InGrindWeCrust Creative Commons License 2012.06.07 0 0 13601

Rendben, köszi a megerősítést!:)

kiss_atti Creative Commons License 2012.06.06 0 0 13600

2-3 év múlva persze szívesen kicseréljük valami normális ablakra...

:-))

Előzmény: Judit KB-i (13599)
Judit KB-i Creative Commons License 2012.06.06 0 0 13599

vedd meg gyorsan, itthon az üveg kerül kb. ennyibe...:)

 

 

Előzmény: InGrindWeCrust (13596)
ja69 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 13598

Gyanusan olcsó. Ha visszaolvasol a forumon hát nincs jó vélemény  a Lengyel ablakokról. Én is most veszek ablakot, hát a Lengyel nálunk is  nagyságrendekkel olcsóbb mint a többi. De csak egy emberke árul Lengyel ablakot a többi az  mind hazai gyártásút. Valamiért nagyon olcsó  a lengyel  vaj.. miért?

Előzmény: InGrindWeCrust (13596)
kiss_atti Creative Commons License 2012.06.06 0 0 13597

:-))))))

Előzmény: InGrindWeCrust (13596)
InGrindWeCrust Creative Commons License 2012.06.06 0 0 13596

Üdv Nektek!

 

BRÜGMANN ART Line ablakra kaptam mesésnek tűnő ajánlatot:

2x150x150 Bny     2x23 900Ft áfás.

Elmondásuk szerint a német cég kihelyezett lengyelországi gyárában készül.

Véleményt, tapasztalatot, álláspontot stb. örömmel vennék.

 

Köszönöm!

kiss_atti Creative Commons License 2012.06.04 0 0 13594

A.

 

Annyi kiegészítéssel, hogy némelyik igyexik a környezetében felbukkanó ilyen-olyan idióták elől kitérni...

:-)))))))))

Előzmény: Judit KB-i (13592)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 13593

A és B

Előzmény: Judit KB-i (13592)
Judit KB-i Creative Commons License 2012.06.04 0 0 13592

Ha a fórumban ilyen csend van, mint itt napok óta, az mit jelent: 

 

A: minden fórumozó kereskedő elment felmérni ablakot, és nem győzi a munkát

B: olyan potenciális vevő sincs, aki a fórumban kérdezne

C: nyílt egy ilyen témájú, nagyobb forgalmú, jobb topic

 

:)

kiss_atti Creative Commons License 2012.05.30 0 0 13591

Én nem,

 

de ebben a kategóriában nézelődve az Internorm az etalon.

Előzmény: Elmo. (13590)
Elmo. Creative Commons License 2012.05.30 0 0 13590

Ismeri valaki ezt a Szlovén nyílászáró gyártót?

 

http://www.m-sora.si/en/programms/windowsanddoors/windows/woodaluminium_windows.aspx

 

A profilok nagyon meggyőzőek (a képen).

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 13589

Majd teszek fel a weboldalra, ha eljön az ideje:) A választásod jó, de június 01.-től megdrágul a Comfort Line, úgyhogy ne sokat tétovázz...

 

A Trend Line 3 gumitömítéses, valamivel ezáltal jobb a hőszigetelése, 70 mm széles profil, ugyanúgy Maco vasalattal, 3 rétegű üvegezés és árban már beérné valszeg a Rehaut.

Előzmény: csigacsa (13587)
tronik Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13588

Keress rá a neten. :) De hogy pontosan milyen lesz, az juniusban derül ki. Tegnap voltam az egyik üzletben és azt monta az emberke, hogy valószínüleg a Premium-line vasalását kapja meg. Üvegben egyformák. Mindhárom profilba kérhetes a TPS-t.

Előzmény: csigacsa (13587)
csigacsa Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13587

Mit jelent az, hogy jobb vasalat ? Ez a Comfort-line is TPS Thermo három rétegű hőszigetelő üveggel van felszerelva. A Trendline ebben is jobb? Hol találok erről leírást?

Előzmény: tronik (13585)
kiss_atti Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13586

A kettő közül a Premier.

Előzmény: csigacsa (13584)
tronik Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13585

Szia!

Juni 1-től lesz Premier trendline. 0,6-os üveggel, jobb vasalással és 3x gumitömítéssel.

Én megvárnám. :)

A két ablak közül itt a premiert vállasztám, pedig nekünk Rehau Brilant abalakaink voltak anno és szerettem őket.

Előzmény: csigacsa (13584)
csigacsa Creative Commons License 2012.05.27 0 0 13584

Ti melyiket választanátok az alábbi árajánlatok közül (60x150-es ablak, 120x230-as erkélyajtó). A beépítés árát nem irtam ide, mert arra ugyanakkora összegű árajánlatot kaptam.

 

1. T-T Rehau Deisgn 70

Roto Nt vasalat, űveg:4 LOW-E-16+Arg-4=1,0

150.000 Ft

 

2. Premier Comfort-line

üveg:4mm Low-e /12mm/4mm Float/14mm/4mm Low-e (38mm) ug=0,6, Maco Multi-matic vasalat, 125 000 Ft

 

Judit KB-i Creative Commons License 2012.05.26 0 0 13583

Elsősorban az www.opten.hu -t használom, de az előfizetős. Abban lehet látni az egy vezetőhöz vagy tulajdonoshoz kapcsolódó vállalkozásokat és azokat is lehet csekkolni. 

 

Ingyenesen elérhető és hasznos: 

www.cegkozlony.hu - láthatod a keresett vállalkozás változását érintő változásokat, pl. végrehajtás, adószám felfüggesztés, bankszámla változás, tulajdonos, telephely, stb.

www.apeh.hu - sokféle adatbázisa van: felfüggesztett adószámok, végrehajtás alatti cégek, köztartozásmentes adózók, stb.

 

 

Előzmény: P++ (13579)
fgcs Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13580

Tamás ablak: egy éve alakult cég, egy panel lakás címén dolgozik...

 

avasi panel :)

Előzmény: Judit KB-i (13577)
P++ Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13579

Meg lehet tudni, hogy mely adatbázisokat használtad? :) Én csak az e-cégjegyzéket szoktam használni, de úgy látom, hogy te tudsz másról is :)

Előzmény: Judit KB-i (13577)
Judit KB-i Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13578

Bocs, nyilván az info 

Előzmény: Gergo116388 (13572) erre vonatkozik...

Előzmény: fgcs (13573)
Judit KB-i Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13577

Szerintem több szempontból nem választottál jól: 

 

Tamás ablak: egy éve alakult cég, egy panel lakás címén dolgozik...
Ablak lux: 10 hónapja alakult cég, a tulajnak van egy felszámolás alatt lévő másik cége, ami ablakforgalmazással foglalkozott...
Miger ablak: 3 éve működő cég, 2012.02.24. óta adó végrehajtás van ellene érvényben...

 

Az interneten elérhető nyilvános adatbázisokból vettem az infókat! 

 


Előzmény: fgcs (13573)
Judit KB-i Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13576

Miért kérdezed a fórumozók véleményét, ha neked egy szempontod van, legyen a legolcsóbb...

Sok mindenről szó volt eddig is a fórumban, ami szempont lehet: termék minőség, megbízható-e a cég, garancia érvényesítés, van-e CE szerinti minősítése a terméknek...

 

Az elméleted az olcsó és drága termékekről ott elvi hibás, hogy éppen a legalacsonyabb árú rossz termékkel lehet igazi kárt okozni neked mint vevőnek! Ha sok pénzt kell költeni, mindenki hozzád hasonló magyarázatokat gyárt, de mégse vásárol mindenki a kínai piacon, és nem mindenki Suzukival jár...?!

Ha olcsón veszel rosszat, akkor rövid időn belül meg kell venned drágábban a jót!

Ettől akartak megóvni a figyelmeztetéssel. Mivel mi ebben dolgozunk ismerjük a nyomokat az átveréshez...! 

 

 

Előzmény: Gergo116388 (13572)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13575

Roto NT vasalat, valszeg lengyel Brügmann, hogy rohadna már meg aki beengedi az országba....

Előzmény: fgcs (13574)
fgcs Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13574

a honlapon sehol nem szerepel, hogy milyen ablakot forgalmaznak

 

Ezt visszavonom.

 

"Műanyag ablakaink alapkivitelben 5 kamrás profilból készülnek, 1.0 W/m2 K alacsony nyomású argongázzal töltve, magas hő és hangszigetelésű üvegezéssel, kiemelés-gátlóval, hibásműködtetés-gátlóval, résszellőző funkcióval, RONO NT biztonsági vasalattal, a rendkívül magas minőségű német gyártmányú, "A kategóriás" Brügmann profilból"

Előzmény: fgcs (13573)
fgcs Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13573

Nekem igazából mindegy, csak a honlapok nem túl bizalomgerjesztők.

Tamás ablak: shp-s oldal, egy mobilszám, egy gmailes email cím
Ablak lux: Helyszíni megtekintés csak előzetes megbeszélés alapján!
Miger ablak: Félkész weboldal + a honlapon sehol nem szerepel, hogy milyen ablakot forgalmaznak

 

De ismét mondom, nekem mindegy, a döntés a tiéd, csak aztán ne siránkozz itt nekünk, ha esetleg eltűnt a foglalód.

 

Előzmény: Gergo116388 (13572)
Gergo116388 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13572

Ennél azért "picit" mélyebbreható keresést végeztem, kiválasztottam talán nem a legrosszabb profilt (deceuninck prestige), de nem hozzáértőként azon túl, hogy ennek 3 gumitömítése van nem 2 és itt a forumon sem szólták le nagyon eddig az ablakok oldalaláról nem sokmindennek tudok utánajárni. 

Azzal, ami itt korábban is volt, hogy rajta van-e a gyártó matricája a profilon, meg a szám az üvegen belül megint nem vagyok előrébb, mert azokat ugyanúgy lehet hamisítani.

Másik oldal az, hogy mi az igényem:

   - hőszigetelési tényező: Panel lakás, amíg nincs egyedi költségmérés addig mindegy, amint van, akkor meg már mindegy.

   - megbízhatósági kérdés: számomra így csak ez számít 


Ahogy visszaolvastam, az ilyen kérdésekre hogy: Sziasztok, pest környékén lakom. Mondjatok már légyszi egy megbízható ablakost aki jól dolgozik, minőségi ablakokat kínál, nem ver át és még viszonylag jó árban is dolgozik....   törölték a válaszokat, mert különben mindenki itt reklámozna.   

 

Kiindulhatnék abból a feltevésből, hogy ami olcsó szar, ami drága jó, de akkor ha én gyorsan megszeretnék gazdagodni (és nem érdekelne az, hogy közben másokat átverek) akkor csinálnék egy jó honlapot, szar terméket kínálnék drágán, mert úgy is az emberek egy része nem ért hozzá, azokon meg jól lehet keresni. Persze nyilván az esetek nagyrészében ez nem így van, de akkor sem érzem magam biztonságban. 

 

Így ott tartok, hogy első lépésként amiben össze tudom hasonlítani az ajánlatokat az az ár, aztán ha valahol valami nem tetszik akkor megyek feljebb tovább, de ha bárkinek jobb ötlete van számomra, hogyan induljak el szívesen hallgatom.

Előzmény: fgcs (13570)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13571

Szia !

 

Én örülnék a legjobban ha a Premier Kömmerlinget 2 hét alatt legyártanák:)) Jó az 5 hétnek, de van amikor több....

 

Jó a sztori...Bár szépen dolgoznak, de ott a bukta a lengyel ablaknál. Helyszínen számolva több, ez a tipikus vevőátbaltázó hozzáállás.

Kiadunk egy gyenge ajánlatot, ha kihív felmérni, már a markunkban lesz a vevő.

 

A kiadott ajánlatok közül a nagyobb végösszegű jár közelebb a végső megoldáshoz.

 

Mondjuk Én ajánlat kiadásánál odaírom panelnél főleg, hogy "komplett kivitelezést takar". Nincs sumákság a dologban.

Előzmény: fincsi.bp (13569)
fgcs Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13570

Nem hallottam még róluk, de megnéztem a weboldalaikat, és rájöttem, hogy nálad a szűrés abból állhatott, hogy kiválasztottad a három legolcsóbbat.
Sok sikert hozzá!

 

Előzmény: Gergo116388 (13568)
fincsi.bp Creative Commons License 2012.05.25 0 0 13569

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszokat! :)

 

2 rétegű üveggel vannak az ajánlatok, ebben egyeznek.

 

Ma este volt kint felmérni egy cég. A héten az egyik szomszédnál cseréltek ablakokat, akkor csaptam le rájuk. A szomszédnál bent is voltam, megnéztem. Szépen dolgoztak, alaposak voltak, az ablak is szép (bár bevallom nem ezt tekintettem eddig sem az elsődleges szempontnak). Az erkélynél Ytonggal szépen felfalazták az ablak alatti részt. Nekem ez a megoldás pl. sokkal jobban tetszik, mint a fehér műanyag panel, de eddig mindenhol le akartak beszélni a falazásról.

 

Ami viszont új információ volt tőlük, hogy ők a 150x150-es ablakhoz nem ajánlják a tokosztós megoldást. Hanem a váltószárnyast. Eddig abban a hitben voltam, hogy azért lesz jobb a tokosztós, mert, ha mégis akarok redőnyt, akkor a redőnyt célszerűbb ekkora ablaknál már megosztani. De szerintük csak 180 cm szélesség felett érdemes az osztott redőnyt kérni, mert anyagiak szempontjából kb. onnan éri meg. Meg szerintük egy 150 cm-es redőny még nem akkora szélesség, hogy tartani kell a széltől, vagy a nehéz kezelhetőségtől.

 

Alapvetően meggyőző volt a férfi, aki felmért. De a végén kicsit elszólta magát, amitől elbizonytalanodtam. A holnapjuk és a napokban lent a parkolóban látott felmatricázott autóból arra következtettem, hogy német ablakokat szerelnek. Erre a végén közli, mikor megkérdeztem a szállítási határidőt, hogy a lengyelek kb. 3 hétre szállítanak. Rákérdeztem, hogy akkor most hogy is lenne pontosan, mert én a telefonban nem ezt egyeztettem és nem erre mondták nekem az árat. Mondja, hogy igen van német Premier-Kömmerling, annak 2 hetes a szállítási határideje, mert itthon gyártják le, de ott nem lehet az áfával trükközni. Nem is kértem... Kicsit meredeknek tartottam, hogy mindezt 1 óra egyeztetés után kifele menet veti oda. Ráadásul a helyszínen általa kalkulált hozzávetőleges ár nagyjából 700ezer lett számla nélkül. Igaz, redőnyökkel együtt...

 

2004-ben volt már nyílászárócserém Veszprémben. Az koránt sem volt ekkora procedúra. Mondjuk ott ismeretség miatt adott volt, hogy kik csinálják. Amit persze azonnal meg is bántam. Iszonyatos munkát végeztek horror áron. Ezért gondoltam, hogy most jobban körüljárom a dolgot.

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!