Keresés

Részletes keresés

toccata Creative Commons License 2010.05.05 0 0 10586
Sziasztok!

Ezt most találtam.
Gondoltam, hátha érdekel valakit.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 10585
Szia Attila!
Jól néz ki.C.aurantium?vagy tévedtem.milyen fajta ez a Pomeránc?Képzeld a Citrus
Ponderosa dugvány gyökeresedett és magról is kijött az egyik kedves topiktárs által
adott ponderosa mag.Az oltás viszont ugy elhagyta a trifoliata alanyt mint a pinty.
Előzmény: calamondin (10584)
calamondin Creative Commons License 2010.05.05 0 0 10584
C.aurantifolia
calamondin Creative Commons License 2010.05.05 0 0 10583
bocsika ez egy próba...
kurdilaci Creative Commons License 2010.05.04 0 0 10582
Egészen biztos,hogy lesz termésed,sőt talán másodtermésed is.Nálam is 5-6 éves korban virágzott először,s most százszámra érleli be a sárga,illatos gömböcöket.
Előzmény: csoer (10578)
kurdilaci Creative Commons License 2010.05.04 0 0 10581
A tavasok topikjába tett fel képeket a napokban,s részletes beszámolót is.
Előzmény: Tamás927 (10579)
marimama51 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 10580
Nézd meg itt.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=30&na_step=30&t=9107936&na_order=
Előzmény: Tamás927 (10579)
Tamás927 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 10579

Sziasztok!

Nem tudjátok hogy jozso48 hol tart az új kertjében ???

csoer Creative Commons License 2010.05.04 0 0 10578
Köszönöm a válaszod.

Több mint 3 éve vettem kertészetből, már akkor közel 1,5 méter magasan.

Most közel három méteresen, türelmetlenül vártam a termés sokaságát.

Nem akartam elhinni, hogy ilyen vontatottan fordul termőre.

Már csak azért is, mert tavaly elfogadtam, hogy nem kötött egy termés sem.

Még egyszer megnéztem, -és ahogy mondtad-, találtam néhány borsónyi termést. Igazad volt. Remélem ezekből nem hull le mind, mert legalább 1 vadcitromot szeretnék rajta látni beérni.

Eredmény: több türelemmel kell várni.

Előzmény: kurdilaci (10577)
kurdilaci Creative Commons License 2010.05.03 0 0 10577
Ne aggódj,nincs semmi baj.A vadcitrom első virágzásából általában nem köt termést,ez nagyon sok növénynél így van.A későbbi években egyre több a virág,s egyre több a megkötött termés is.Mesterséges beporzásra nincs szükség,a vadcitrom önporzó,s a méhek elvégzik a beporzást,hiszen szabadban lévő növényről van szó.A virágok túlnyomó többsége persze megtermékenyülés nélkül hullik le,hasonlóan a többi citrusféléhez,ahol többszáz virágra jut néhány termés.Nézd meg alaposan a bokrot,ha van rajta kötött termés,akkor az már borsónyi nagyságú kell hogy legyen.
Előzmény: csoer (10559)
mileff Creative Commons License 2010.05.03 0 0 10576
Köszönöm a javaslatokat. Az biztos gond, hogy eléggé hagyom kiszáradni a földjét, mert félek a túlöntözéstől. Termést nem hullat, szépen beérik rajta, és nagyon finom is. Valóban hagyni kell jól megérni.

Alacsony is a páratartalom, kicsit próbálom permetezgetni majd. Kártevő nyomait nem látom sehol. Mondjuk rengeteg levél van rajta, de remélem meg is marad :-)
kurdilaci Creative Commons License 2010.05.03 0 0 10575
Saját tapasztalatot tudok megosztani veled a kalamondinnal kapcsolatban.Kissé kényesebb citrusféle ,mint a többi nálam lévő(narancs,óriáscitrom,tahiti mandarin,kumkvat),nem szereti a tűző napot,igényli az állandó nyirkos,de nem vizes földet,télen feltétlenül 10 fok felett kell teleltetni.Ez legújabb tapasztalat,mert én próbaképpen együtt teleltettem 4-10 fok között a többi citrussal,s bár nem pusztult el,de megfakult a lombja,s azóta is nyugalomban van,nem hullajt,de új hajtásokat,virágot sem hoz.A termése ehető,bár nagyon savanyú,akkor kóstold,amikor már nagyon puha,szinte fonnyadt,s könnyen leválik a kocsányról.
Előzmény: mediterránkert (10569)
sjohn Creative Commons License 2010.05.03 0 0 10574
Meg.
Én ugyan nem olvastam még a Quicktor útmutatóját , de ha abban valóban az van , hogy a frissen vásárolt növényt helyhez-szoktatás nélkül azonnal ültesd át , hát bizony az elég nagy hiba. Mondjuk biztosan nem ettől hullik a levele.
A kumquat nem szereti , ha kiszárad a földje , tartsd nedvesen , de ne sárban!
Ioncserélt víz , minek ?
Sima esővíz , vagy ha nincs , akkor forralt víz , lehűtve.
Előzmény: mileff (10573)
mileff Creative Commons License 2010.05.03 0 0 10573
Sziasztok!

Van egy érdekes problám a kumkvat-ommal. Kb fél éve vettem, akkor rögtön átültettem Quicktor oldalán leírt útmutatók alapján. szükség is volt rá, mert agyagos volt az egész. Van rajta termés is. A probléma az, hogy minden locsolás utáni 1-2 napban lehullik róla 2-3 levél. De csakis a locsolás követően. Kap tápot, ioncserélt és esővízzel locsolom kb hetente, úgy hogy megvárom míg száraz lesz a földje.


Megtudná valaki esetleg mondani, hogy mi lehet a probléma? :-(
vica46 Creative Commons License 2010.05.02 0 0 10572
AddX Creative Commons License 2010.05.01 0 0 10571
Ok.Igazad van,hagyom békén,lesz ami lesz.Most jó meleg van neki és nem éri közvetlen szél sem.Az árus arra panaszkodott,hogy lehullott a télen a levelei a citromfáinak,hogy nem tudja mi lehet a baja,de megmondtam neki,hogy ez teleltetésnél előfordul.Hozott nekem egyet-kettőt megmutatni majd az egyiket hazahoztam.Ennyi a történet :)
Előzmény: beetee (10570)
beetee Creative Commons License 2010.05.01 0 0 10570

Az első, hogy ne parázz... :)

Hagyd így, ahogy van. A bimbót is. Ha a növény fel tudja nevelni, akkor nem rúgja le, ha nem, akkor meg bármit tehetsz úgy sem marad rajta.

 

Előzmény: AddX (10568)
mediterránkert Creative Commons License 2010.05.01 0 0 10569
Sziasztok!
Ma boldog tulajdonosa lettem egy:Citrus mitis-nek!Banyanapi ajándék:-))Ez volt a legszebb tele gyümivel és virággal,fantasztikus íze és illata van!!Valami bővebb infó a szakiktól?:)
AddX Creative Commons License 2010.05.01 0 0 10568
Hello. Én már visszaolvastam vagy 3 évet is,sokat okosodtam,csak az a gond,hogy a mi udvarunkra a közvetlen Dny-i szél támad.Ha északi akkor valamivel jobb.A kis citromfának vannak új levelei azok zöldebbek.Most kint van egy biztonságos fóliázott valamiben(szél nem éri,közepes fény és meleg van ott).Majd ha tudok szerzek citrus földet is.Kb.: 45 levél van rajta és egy virágbimbó.Meghagyjam?Most türelmesen várjak? Még csak ő az első citrus növényem.
A weboldalad szerintem nagyon jó,főleg az,hogy kiemeled benne,hogy családi házban vagy panelben mire érdemes odafigyelni.
Előzmény: Quicktor57 (10567)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 10567

Kedves "AddX"!

 

Elnézést kérek, hogy belekotyogok a beszélgetésetekbe, de úgy érzem, kicsit leegyszerűsítve szeretnéd az első citrusodat nevelni. Javaslom, hogy mielőtt bármibe belefognál ezen a téren, legalább egy évet olvassál vissza a fórumon, és a weblapomon található Citrusnevelési útmutatót tanulmányozd át.

Előzmény: AddX (10566)
AddX Creative Commons License 2010.04.30 0 0 10566
Köszönöm a jó tanácsaitokat.Szóval az a fehéres por atkát jelent.Az jót tenne neki ha megmosnám a leveleit?A nagyobb sárgás színű leveleket leszedtem,és megspricceltem egy kis langyos vízzel a növényt.A nyúltrágya már egy éves,remélem enyhíti a veszélyt.
Mától kint hagyom.
A közeli virágárusnál citrus táp nincs,de sima növény tápoldat van,az segítene neki?
Luigi50 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 10565

 

 Kedves AddX ! És mindenki másnak is írnám, akinek ilyen problémája van !

 

 A kereskedelemben kapható növények nagyon ritkán edzett növények, mert a termelőnek az az érdeke, hogy minél hamarabb minél szebb növényt állítson elő. Amint a kereskedő elhozza tőle, már más körülmények közé kerül, a szállítás, és az áruházi körülmények miatt. Ezt a növény mindenképpen "megsínyli" valamennyire, aztán megveszed te, hazaviszed, és megint változik a flora. -Átültetés, stb, stb.. 

  Tehát én azt tudnám tanácsolni neked, amit Vica is írt, hogy igaz, hogy a képen nem annyira látszik, de szerintem is mintha atkás lenne, tehát kezeld; és ha már úgyis kint volt, akkor hagyd kint, félárnyékban, huzatmentes helyen. A nyúltrágya nem tudom mennyire erős, de vigyázni kell vele, mert könnyen kiégetheti a növényt. A földje nedves legyen, és esetleg egy kicsit néha spricceld le vízzel a leveleit.

 Még valami: most már hagyd egy helyen, mert ha össze-vissza rakosgatod, az sokkal rosszabb.  Üdv: Lajos

Előzmény: AddX (10563)
vica46 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 10564
Nyugottan kinn hagyhatod takarás nélkül ,de ha eddig benn volt tedd árnyékba két hétig, mert megégeti a nap,kicsit atkásnak látszik a levele,nézd meg ,azt le kell irtani róla.
Előzmény: AddX (10563)
AddX Creative Commons License 2010.04.29 0 0 10563
Szia,amint megvettem,mindig kirakom az udvarra vagy a folyosón világosabb helyen van.Készítettem neki egy mini üvegházat és most kint van. Kb.:60cm-es és dugvány.A virágot megvárom míg elnyílik majd leszedem.Szerinted jót tesz neki ha kint hagyom éjjelre?
Előzmény: beetee (10561)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 10562
Meghökkenve olvasom,hogy nem kötött a Trifoliata.El sem tudom képzelni miért nem.
Az én "termetesem"ilyet soha sem csinált.Közelébe meg most sincs másik,mert mire virágozna valaki már megkapta,elvitte stb.Az "öreg"még mindig megajándékozott má-
sod termésekkel is.Ugyan ezek kisebbek de vannak.
Előzmény: csoer (10559)
beetee Creative Commons License 2010.04.29 0 0 10561

Szia!

 

Kicsi a kép, nem sok minden látszik rajta...

Ha sárgák a levelei, akkor adnék neki valami zöldítőt. Vasat és magnéziumot, de vannak ilyen komlex szerek is.

Beöntözni is ajánlatos, de híg lével levéltrágyázni sem rossz.

 

A nyúltrágya nem tudom milyen irányba tolja el a NPK egyensúlyt... keress rá, és keresd ki a citrusok igényei szerinti arányt... ha nem stimmel, akkor segítsd ki a hiányzó anyagot.

 

Egyébként meg türelem is kell hozzá, mert én azt látom, hogy az új levelek már sötétebbek. Mondjuk kicsit elnyúltnak tűnik a hajtás... kap elég fényt?

Előzmény: AddX (10560)
AddX Creative Commons License 2010.04.29 0 0 10560
Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.A közeli városban vettem a citromfát,majd át is ültettem homok,nyúltrágyás föld és virágföld keverékébe,de sajnos még mindig nem akar rendbe jönni.A nagyobb levelek halványan sárgásak a többi pedig hullámos.Van egy virágbimbó is rajta.Most mit kezdjek vele?
csoer Creative Commons License 2010.04.29 0 0 10559

Lehet, kissé későn kérném a tanácsot-segítséget.

Van egy közel 4 éves, több  mint 3 méteres vadcitrom fám.

Tavaly kezdett először virágozni, de nem maradt rajta egy termés sem.

Idén nagyon szépen virágzik, igen sok virág van rajta.

De úgy látszik megtréfál a fa, mert hullanak a virágok, terméskötés nélkül.

 

Úgy gondoltam ekkora és szabadföldi növényt nem kell kézzel porozgatni. Talán tévedtem?

Nem tudom, mi a baj lehet?

Azért is kérdezem, mert tudom, hogy többeteknek is van termő vadcitromotok.

Luigi50 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 10558
 Szia ! Hát a Mínusz az nem tesz jót  Lehet attól, hirtelen hőmérséklet változás,tápanyag hiány, Túlöntözés,kiszáradás,huzat-)) Te tudod,hogy mit követtél el ellene-)). Lehet még valamilyen kórokozó is De hát az látszana a levélen ( bogár,atka,stb) Űdv L.
Előzmény: Pepe7 (10557)
Pepe7 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 10557
Magastörzsű oltott kumquatom ledobálta a gyümölcseit, csak néhány maradt meg.
Lehet ez az oka, hogy hidegben telelt, csak néhány fokban? Sőt, legalább egyszer lement mínusz egy-kettőbe is a hőmérséklet. Teljesen le volt hibernálva tavaszig, majd ahogy kitettem, elkezdte dobálni a gyümölcseit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!