Keresés

Részletes keresés

kismohi1 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 13415

Hali!

Érd parkváros melyik részén? Mert ott mi már fúrtunk sikeresen kutat. Ha érdekel még vagy aktuális még akkor írj.

Kismohi

Előzmény: gfoto (13323)
gfoto Creative Commons License 2011.10.14 0 0 13414

Off

 

örülök, ha valamit fel tud használni belőle. A látogatottsági statot honan látod? a host szolgáltatód adja?

 

Én általában azt szoktam mondani amikor vki szeretne egy honlapot, hogyha statikus site-ot szeretne (nem akar beleírkálni időnként, cikkeket, nincs vendégkönyv meg kérdezz felelek, ilyesmi), az nyugodtan írathatja kód alapon php, .net, perl... 

Aki egy kicsit dinamikusabbat szeretne, vagy időnként hozzá akar nyúlni anélkül, hogy informatikai diplomája lenne (elég egy word ismerete mondjuk), az irassa cms alapokon. Ezekhez utána már lehet widgeteket meg mindenféle plugineket telepíteni, lájkolni, meg ilyen csicsák. Ezen utóbbival talán könnyebb a világ változásait is követni, az elérhető technológiák (pld. régan ez ajax, javascript, most css3, dhtml...) pedig ~~automatikusan be fognak éplülni a cms / plugin upgradekkel.

 

bocs a többiektől, térjünk vissza a topik témájához.

 

On

Előzmény: köszörűs XXI Che (13409)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13413

.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13412

Üdv

Köszi de szerintem hagyjuk. Épp elég komolytalan érdeklődő talál meg így is.

Előzmény: köszörűs XXI Che (13410)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13411

üdv passas

 

mikorra gondold a dolgot?

Előzmény: pasass (13401)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13410

lalibatyo

 

Heló

 

Oksa elég világosan elmondtad, csak mivel én lezártnak tekintettem az ügyet, viszont olvasván, hogy csak csak hozzá bigyeztettél egy kis szurka piszkát,ráadásul légbölkapottan, gondoltam reagálok rá. ennyi az egész.

Egyébként meg annyiszor mondod el ismét telefonon a véleményedet ahányszor csak akarod.

 

Azért ha arról ti felőletek keresnek kútfúrót továbbra is feléd irányítom a dolgot :)

 

üdv


Előzmény: Törölt nick (13396)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13409

 gfoto

 

hali


Óóó :) nagyon köszönöm, nekem ez egy fillérembe sem került egy barátom fia készítette, aki valóban iskolás:) Ehez és ősember vagyok nem titok. Viszont rengetegen megnézték 78 látogató 2 nap alatt, ez jó!

A tanácsodat tolmácsolom kis webmesteremnek, nekem írhattad volna kínaiul is :)

Előzmény: gfoto (13397)
pasass Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13408

Kanizsai  vagyok.

 

Ha gondolod segítek.

 

Keressél a közelben fúrt kutat, és tudakold meg a talp mélységét,

 

Pasass

Előzmény: lac1 (13406)
gamate Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13407

Üdv lac1!

 

Igen, lehet 9 méter mély kutat fúrni - a Duna partján, Csepelen, és egyes kavicsbányák közelében.

 

Az ásottkút és a fúrt kút csak névrokonok.

 

Az ásott kút egy "rosszul szigetelt ciszterna", amiben a szivárgó vizek összegyűlnek, és mint egy puffer tartály biztosítja a kellő mennyiségű vizet. Ha kiürül, pár óra, vagy pár nap alatt újra összegyűjti a vizet...

 

A fúrtkútma mincs puffer szerepe. Csak annyi vizet lehet kivenni belőle, amennyit azonnal pótolni tud.

 

Tehát más módszerrel készül és máshogy működik a fúrt és az ásott.

 

Az, hogy a szomszéd ásottkútjában van víz, az nem garancia arra, hogy a Te fúrottadban is lesz.

Ha volna neki egy 9 méteres fúrtja és Te csináltatsz egy 9 méteres ásottat, akkor abban tuti lenne víz...

 

gamate

www.kutfuro.com

Előzmény: lac1 (13406)
lac1 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13406

Ööööö... Vagyis lehet kutat furatni ilyen mélyre, vagy...?

Előzmény: Törölt nick (13405)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.12 0 0 13405

Üdv

 

Ha 9 méterben gondolkodsz akkor legalább 600-800 as átmérőt kellene csinálnod, mert az ásott és a fúrt kút csak annyiban hasonlít hogy szerencsés esetben mindkettőben van víz.

Előzmény: lac1 (13404)
lac1 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 13404

Sziasztok,

 

Kaposváron van-e valaki, aki vállal fúrást és mennyiért? A szóba jöhető mélységet meg tudom mondani, egyrészt a szomszéd kútja alapján, másrészt pedig emlékezem, hogy amikor az utcában vezették a csatornát, akkor a traktor markolója hol mart bele egy vízérbe, ahonnét úgy jött a víz, mintha egy slagot vágtak volna el a föld alatt, ez pedig kb. 7 méter. A szomszéd bevallása szerint pedig az ásott kút mélysége 9 méter, amiben 2 méter a vízoszlop.

tehát ilyen mélységű FÚRT kút kell, vagyis ebben gondolkodom.

Kösz.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13403

Hello Laci

Ha a Jóisten megsegít akkor megyek és kakasos helyett most ezt viszek :

 

 

 

Üdv !

Előzmény: pasass (13401)
Drillstar Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13402

Alföldi vagyok de már nem "alföldi technikával" dolgozom.Gyártás alatt van a lég ill. habölítéssel működő gépem.Személyesen ismerjük egymást én gyártottam amivel dolgozol,sok jól működő kutat sikerült vele megfúrni. Jó Szerencsét. Zs M.

Előzmény: gulyas_s (13399)
pasass Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13401

   Mélyen Tisztelt Kollegák !!

 

Látom a hangulat megint kezd eltolódni rossz irányba.

Nem egymás ellen vagyunk , hanem egymásért.

És ezt Zalakaroson el is fogadtuk.

Tehát ezért elkezdem szervezni az ezévi TALÁLKOZÓT !

Majd ott lent ezt is kilehet vesézni !

De jobben örülnék a szakmaiságnak , mint a civakodásnak.

 

Röviden :

2 fő 3 nap 2 éjszaka 9900 Ft.Félpanzióval./ 5 000 Ft / fő /

Garantálják a mindenki külön ágyban alszik:)

/lehet kérni francia ágyat azoknak akik itt akarnak megbékélni :) /

Megengedik a bográcsozást is !

 

Tehát ha valaki biztos nem akar jönni az írjon !/ Civakodók /

Aki jönni akar Tőle csak az időpontot kérem.

Biztos kitaláljuk mikor is .megyünk.

2- 3 napunk van lefoglalni befizetni.

Ha van jobb ötlet elfogadom.

 

Jószerencsét !

Somogyvári lászló                       

30 /858 0 658

 

 

http://www.kuponvilag.hu/budapest/osz-a-romantika-jegyeben-3-nap-2-ej-ket-felnott-es-egy-gyermek-reszere-felpanzios-ellatassal-29900-ft-helyett-9900-ft-ert-a-fenyo-panzio-es-halaszcsardaban-asotthalmon.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=Travel_1011_act&utm_content=somzitbt%40chello.hu&emst=JQiHVLG5Fx_151798_74279_1007

etiam Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13400

Üdvözletem Mindenkinek,

 

6/4-es öblítő fejet szeretnék venni /vagy. csináltatni/. Ebben kérek egy kis segítséget.

Köszönöm.

Üdv.

gulyas_s Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13399

Köszönöm szépen a segítséget. Egyenlőre megpróbálok kezdeni vele valamit, de ha nem boldogulok, akkor majd szólok. :) Te is az alföldön élsz?:) Köszönöm a segítséget.

Előzmény: Drillstar (13398)
Drillstar Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13398

Gulyás úr.Ahogy a kolléga is üzente a "fosóhomok" nem vízadóréteg, itt az Aföldön le kell menni az úgy nevezett szürkehomokig.Majd abban olyan mélységig fúrni hogy kellő menyiségű szűrő rakatot tudjál letenni, alá természetesen homokzsákot is.Amennyiben a nyugvó vízszinted túl mélyen van a szivattyút telepítsd a nyugvószinthez közelebb,tedd aknába!!Amennyiben gyakorlati segítség kell bátran keress fel.  Vizesember.Zs M.

Előzmény: gulyas_s (13381)
gfoto Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13397

ha fikázást meg a pörgést akarod...

a kútfúráshoz nem értek, csak valamelyest talán a webfejlesztéshez. Ez a kód tetszett, mintha a fiam iskolás könyvéből lenne (egyáltalán használod valahol?):

function confirmPost(){

var agree=confirm("Biztos vagy benne?");

if (agree)

return true ;

else

return false ;

 

én így használnám: function confirmpost(){ return (confirm("Biztos vagy benne?") == 1);}

 

de hogy kicsit értelmesebbet is írjak, ha azt akarod, hogy pörögjön, akkor tag-eld be rendesen és regisztrájl egy google analitic-ot, majd tedd be a kód aljára. 

 

aztán, a főcímet azért írtad így, hogy hátha jobban ráakadnak a keresők? elég "egyszerű" módja az árnyékolásnak 3 span közé tenni :). Az ilyen címeket inkább PS-ben gyártanám, max rá egy linket a főoldalra. 

 

nem sokat erölködtem, de a lapod olyan, mintha nem cms lenne mögötte. ahogy kinéz és működik (pld. képek, címek, pozícionálás, wrapper használata). 

 

 

 

Előzmény: köszörűs XXI Che (13393)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13396

Béla

 

Egyszer már elég világosan elmondtam telefonon a véleményem. Ne akard hogy ismét megtegyem.

Köszönöm a megértésed a többi fórumtárs nevében is !

 

Sok sikert !

 

gulyas_s Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13395

Köszönöm szépen a tanácsokat, megpróbálok valamit kezdeni. :)

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13394

aholy

 a reptér mögött, Hol? 125/4 mm tokos Budafilter csővel réselve, szűrőkavicsolva, kitisztítva, 12ezer/m nettó

http://www.kut.guth1640.hu

Előzmény: mrbeck (13356)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13393

hadd pörögjön

 

Kutfúrás

www.kut.guth1640.hu

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.11 0 0 13392

Üdv Lalibátyó

oriási tévedés, nem a jim beam :) csak az ideg.

Hobby szinten most már te vagy itt a fórum guru, mert tudjuk erre jönnek a melók. Ráadásul mennyit beszéltünk az árakról, anno (zalakaros) Nagyon jól tudod, hogy sosem fúrtam 200 literes rétegbe 20 literest, ez csak duma mert haragszol . A hobbydról meg, ha atöbbieket nem zavarja akik esetleg ebből élnek, hogy te csak úgy passzióból, és csak a kiválogatott egyszerü esetekben olcsón nyomulsz, hát akkor csináld. Én csak arra próbáltalak rávenni, hogy ha már csinálod akkor csinálhatnád a piaci áron, hogy ne csesszél ki senkivel, de, ha annyira hobby akkor miért nem fúrsz ingyen?

A 2500Ft/m áron fúros faszi pedig konkrétan felhívott, ennyiért vállalt és nem ment neki. Hadd legyek már mérges egy kicsit, és ezt kajázzák meg a kedves megrendelők erre értettem. Ez nem is neked szólt. A te írásod már csak hab volt az egészre.

Nna hogy megy a vas csövezés? :)

 

És most itt egy cím lehet fikázni :

 

Kútfúrás:  www.kut.guth1640.hu

 

Előzmény: Törölt nick (13298)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13391

Üdv

Szerintem átmeneti szintcsökkenésen kívül más nem nagyon lesz ( ha lesz) .

Mire jön a nyár végeznek :)

Előzmény: Csaba110 (13389)
77zoli77 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13390

Szia Sádor!

 

7 méteres nyugvóval ne is várj nagy csodát. A Leo 8 métert tud szívni, max 8,5-et. Ha jól gondolom 40-es csővel fúrtál, az ilyen vékony csőnél komoly vízszint csökkenés van üzem közben, ez akár 4-5 méter is lehet. Jelen esetben inkább csak lehetne, mert a szivattyú nem tud tovább szívni.

Miklóson még nem fúrtam, de Szajolban 30 méteren sóder van, ami jó vízadó. Nem leht, hogy csak nem bírtad felmosatni a nagyobb szemcséket?

Egy kompresszorozás megmutatná mennyi vized van és kiderülne érdemes e ezzel tovább szúnyogolni. Első körben a szűrő tetejéről kompresszorozd, ha nem tetszik a hozam engedd le fenékre. Nem kell nagy gép, vmi kis 1,5 kW-os garázskompresszor pont elég, szabad kiáramláson hagy tolja.

 

Jó szerencsét.

Z

Előzmény: gulyas_s (13386)
Csaba110 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13389

Üdv a mestereknek!

 

Volna egy gondom itt nálunk Érden elekzték csinálni a csatorna hálozatot evvel egyidejüleg elkezték szivattyúzni a talajvizet is hogy a munkagödrükbe ne menjen kérdésem az lenne számíthatok e arra hogy a kútból ami kb 8m elmegyen a víz ásot kutunk van vagy mit lehetne csinálni ellene . Most még csak kb 800m vannak tőlünk.

 

Segítségeteket köszönöm:csaba

bohrer Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13388

Üzemi vízszint , ha működik ( üzemel ) a szivattyú, akkor lentebb esik a vízszint, a környező rétegek vízadó képességének függvényében .

Milyen teljesítményű az a LEO ? Nem-e nagyobb mint a kút vízhozama? Milyen a szívócső , remélem nem KPE, mert olyat szív ez a szivattyú hogy a KPE kötéseknél beszív egy kis vákuumot, és "megszívat".  A KPE kötések nyomásra vannak kitalálva.

Előzmény: gulyas_s (13386)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13387

Bárcsak ráérnék :)

Előzmény: boda1 (13385)
gulyas_s Creative Commons License 2011.10.10 0 0 13386

A nyugalmi vízszint körülbelül 7 méter körül van. Ne haragudj, de nem tudom az üzemi vízszint alatt mire gondolsz, nem vagyok még túl jártas a szakmában. Köszönöm, hogy válaszoltál! :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!