Keresés

Részletes keresés

nécica66 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 13308

ha gyakorivá válik a köhögés 2 hét hosszú idő,hogy ismét kezelni kezdjük,ugy értem addig ujra fellángolhat úgy a gyulladás mint az elején?

nécica66 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 13307

most szabadságon van ismét 2 hétig,de múlt héten megnézte ,meghallgatta és azt mondta egyre jobb minden alkalommal,ez öt napja volt csupán......viszont a kezelés kezdetétől teljesen tünetmentes,ezért ijesztett meg a köhögés annyira tegnap,köszönöm a gyors válaszod,

Előzmény: Wet RinR (13305)
Wet RinR Creative Commons License 2011.08.02 0 0 13306

Sajnos nekem is van ilyen betegem: felnőttként, már betegen fogadták be, és azóta is kisebb-nagyobb szünetekkel, de állandóan visszatér a takony. Általában a herpes vírusos fertőzésre jellemző ez, a vírus úgy eltud bújni, hogy még a vakcinák sem érik el. Ezért kell fiatal korban, még egészségesen adni a védőoltást. 

Nálam az immunerősítők általában tünetmentessé teszik az ilyen krónikusan taknyos macskákat, de sajnos kevesen engedhetik meg, hogy folyamatosan adják.

zs

Előzmény: kuglimanó (13302)
Wet RinR Creative Commons License 2011.08.02 0 0 13305

Sajnos hallgatózás nélkül ilyen esetben bármit mondani felelőtlenség lenne. Szerintem vidd vissza a kollégához, hallgassa meg ő újra, neki fel kell tűnnie, ha változott valami.Egy ilyen súlyos betegség után akár 6-8 hétig is eltarthat, mire ismét tünetmentes lesz a macska, úgyhogy önmagában a köhögés még nem jelent feltétlenül rosszat.

zs

Előzmény: nécica66 (13304)
nécica66 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 13304

Kedves Zsolti!Sajnos elszóltam magam,mert tegnap megint köhögött a cicám,gondolod ujra felerősödött a betegség?5 nappal ezelőtt meghalgatta az orvos és azt mondta sokkal jobb,és akkor már gyógyszert sem szedett jó ideje ,,,mire figyeljek ,,?olyan jó lenne már megnyugodni hogy túl vagyunk rajta és nem veszitem el a cicámat.köszönöm a válszod üdv Éva

nécica66 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 13303

köszönöm,sokkal jobban van,biztos olvastad hogy tüdőgyulladást diagnosztizáltak és nem hittek a gyógyulásban,de én mindent megtennék érte örülök hogy a Pelyhecske is kigyógyult a tüdőgyüsziból ez is hitet ad.

Előzmény: kuglimanó (13302)
kuglimanó Creative Commons License 2011.07.31 0 0 13302

Köszönöm, ismerem, szoktam is adni, de most béres minera volt itthon, azt kapja, abban van vas is, az is kell neki.

Szerencsére mára már igazán javul, többször eszik már magától is, pár szem ropit is evett ma :)

 

Te cicád is jól van?

-

 

Le is írom, ha már itt járok, aki még emlékszik Pelyhecskére, akit 4 éve a kertünkben találtunk nagy betegen, több hónapos kálváriával sem sikerül teljesen meggyógyítani. Macskanáthával kezdte, tüdőgyulladással folytatta, tályogot találtak a tüdejében. 

Két és fél évig a garázsunkban lakott, tavaly tavasszal engedtük ki.

Szinte biztos, hogy nem fertőz, több más kinti macskával érintkezik azóta, nekik kutyabajuk.  

 

A lényeg, nem ismerem a statisztikákat, de valószínűsítem, hogy Pelyhecske világcsúcs közelében lehet azzal, hogy 4 éve náthás.

Közben ő a világ legboldogabb cicája.

Egy éve ráfázott, vagy valami fertőzést kapott erre az állapotára, majdnem el kellett altatni, de próbálkoztunk, és vissza lehetett hozni.

 

Zsolt, Antisystem, mások: Hallottatok már hasonlóról?   

Előzmény: nécica66 (13301)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.31 0 0 13301

vetri dmg!nekem is zsolt és antysistem ajánlotta és hálás vagyok érte!

Előzmény: kuglimanó (13300)
kuglimanó Creative Commons License 2011.07.29 0 0 13300

Nagyon köszönöm :)

 

Kap Calopetet, már több, mnt egy tubus benne van, pár nap alatt. 

Előzmény: Wet RinR (13299)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.29 0 0 13299

Lefogyott, energiahiányos macskának nyugodtan adhatsz cukrot (talán a szőlőcukor lenne az ideális). Mesterséges infúziós táplálás esetében az infúzióban is van glükóz, és ezt akár több héten keresztül is kapja a cica. Esetleg még a Calopet pasztát ajánlanám kiegészítésre, mert ásványi anyagokra is szükség van a "kalóriabomba" mellé.

zs

Előzmény: kuglimanó (13297)
kuglimanó Creative Commons License 2011.07.29 0 0 13298

Kicsi anémiás is, ezt kifelejtettem az előbb. 

 

Egyértelműen javul amúgy, de a cukor eddig tiltott dologként élt az emlékezetemben macskáknak, bármennyire is tiszta energia, nem szeretném, ha később emiatt lenne gond. 

Előzmény: kuglimanó (13297)
kuglimanó Creative Commons License 2011.07.29 0 0 13297

Kedves szagértők,

 

Van egy 10,5 éves, hosszúszőrű, keverék, herélt kandúrom, lakásban tartott.

Bő három hete a többi macskával együtt elkapott vmi fertőzést, heveny hasmenésük volt, ebből rendbejöttek, de Törpe felülfertőződhetett, egy gyógyulófélben lévő fekélyt talált az orvos a nyelve tövéhez közel. 

 

Emiatt nem evett, nem eszik - bár már kezd nyalogatni, étvágya már van. 

B. Minerát, calopetet, szőroldót kap mindennap, illetve javasolták a tejes-cukros tojássárgáját az egyéb pépesített kaják mellé. 

 

Kérdésem a tojásos energiabombára vonatkozik, tegnap sikerült elsőre egy egész adagot megetetni vele, a hatás látványos. 

Ismételhetem ezt én még egy, vagy akár több napon át?  (1 tojássárgája, 1 kockacukor, kevés tejjel)

 

A macska kb. 3 kilóról fogyott kettő és félre, nagy szüksége van minden energiára,  bár nem elesett, nagyon sovány még mindig. 

Magától egyelőre csak a konzervek levét nyalogatja le, azt sem mindig.

 

Köszönöm:)

ancus75 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 13296

Kedves Zsolt!

 

Köszönöm a segítséget,a pasztát sikerült a kezemről beadni neki.A gyógyszert kihányta,ezért injekcióban kapja esténkét.

Angyal 73 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 13295

Köszönöm szépen az információt. Bocsánat tényleg elírtam a neveket.

nécica66 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 13294

ez vonatkozik antysistemre is

nécica66 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 13293

rendben köszönöm,meg ffogom csináltatni a rtg-nt,bár az már 3.sugár lesz ami éri,nagyon rendes tőled hogy a sok munkád mellett időt energiát szánsz ránk minden nap!

Wet RinR Creative Commons License 2011.07.25 0 0 13292

A probiotikumot 4-5 napig mindenképp kapnia kellene. A Vetri DMG-ből pedig nyugodtan csinálj végig egy 2-3 hónapos kúrát. Gyulladásos izzadmánynál szerintem a Furosemid nem túl hatásos, így jó hogy nem is kapja. A röntgent azért 4-6 hét (!) múlva megismételném, addigra már teljesen normális képet illene mutatnia.

zs

Előzmény: nécica66 (13289)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.25 0 0 13291

A két gyógyszer a Depo Promone és a Covinan lesz. A Covinan a modernebb hatóanyag, de ivarzás megelőzésre egy alkalommal bármelyik használható. Fontos, hogy huzamosabb (több éven át) használatra egyik sem javasolható.

Előzmény: Angyal 73 (13288)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.25 0 0 13290

Paszta, vagyis lehet a szájba nyomni, vagy az orrtükörre vagy a mellső mancsára. Elméletileg mindegyikről lenyalogatja, de szájba nyomva a tuti.

zs

Előzmény: ancus75 (13286)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 13289

kedves Zsolt!4 napja álltam le a 17napos AB kuráról csak normaflore-t volt itthon azt adtam neki legközelebb kedden tudok állati probiotikumhoz jutni,megvegyem vagy már ugyis késő ?Irtam,hogy némi beszürődés még látható a tüdőn(gyulladásos izzadmány volt nem ödéma)ezt már le tudja küzdeni az ő kis immunrendszere?Jelenleg jól van a vetri meghozta az étvágyát csak kálciumot -inj vizben-kap 2 naponta .és vitaminos pasztát Köszönöm üdv Éva

Angyal 73 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 13288

Kedves Zsolt!

 Érdeklődni szeretnék,hogy mi a külömbség a De Promone és a Covinjan fogamzásgátló injekció között? Köszönöm válaszát!

ágika1 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 13287

Ez volt a 3. szemle a hatósági állatorvosnál, többet már nem kell vinni a cicát, a Seduxen-t ő adta be.

Előzmény: Wet RinR (13281)
ancus75 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 13286

Nem sikerült beadnom,mert kiköpi.A kajára tettem,de úgy sem ette meg.Evett egy falatot,de még nem ivott.Próbáljam meg úgy,h lefogom és a szájába teszem?

Wet RinR Creative Commons License 2011.07.24 0 0 13285

A paszta ízesített, viszonylag könnyen megeszik.

zs

Előzmény: ancus75 (13283)
Ulfang Creative Commons License 2011.07.24 0 0 13284

Köszönöm szépen a választ.

Előzmény: Wet RinR (13280)
ancus75 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 13283

Köszönöm,most jöttünk a dokitól.Azt mondta,hogy gastroenteritis acuta.Kapott két injekciót(Baytril és Torecan) és 2 gyógyszert,Enroxil 1x1-et és Florentero pasta 2x1-et 5 napig.Has tapintása kortyogó belek,hőmérséklet 38,7.Diétáztassam rizs és csirke.A pasztát nyomjam a tubusból a szájába?Remélem sikerül.

Előzmény: Wet RinR (13282)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.24 0 0 13282

Ancus!

Fiatal cica, bágyadt, nem eszik és hány: feltétlenül el kellene vinned egy orvoshoz, ez így együtt már azonnali kezelést igényelhet. Addig is koplaljon és adj neki óránként egy kevés (pár kanál) folyadékot.

zs

Előzmény: ancus75 (13279)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.24 0 0 13281

Epilepszia esetén alapvető, hogy nem kezdjük el rögtön kezelni, csak ha rendszeresen ismétlődik és egy hónapon belül több is van. Természetesen ilyenkor is ki kell zárni, hogy nem valamilyen szervi elváltozás okozza-e a görcsöket (májfunkció, stb). Szerintem hatósági megfigyelés alatt álló macskáná nem is nagyon szabad nyugtatókat használni, hiszen elleplezheti a veszettségre utaló görcsöket is.

Vagyis addig én nem kezelném, amíg csak a hordozó vált ki nála görcsöket, legfeljebb a szállítóba tétel előtt kapna nyugtattót.

zs

Előzmény: ágika1 (13277)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.24 0 0 13280

Ulfang!

Kis mennyiségű ilyen váladékozás természetes a vemhesség vége felé. A vemhesség pontos időtartamával kapcsolatban viszont semmilyen specifikus maine coon adatról sem hallottam. Mivel nagy testű macskáról van szó, a 61-68 napos időtartamból a hosszabb vonatkozik rá, de ennél pontosabban szerintem nem lehet jósolni.

zs

Előzmény: Ulfang (13276)
ancus75 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 13279

Kedves Zsolt!

 

Van egy brit cicám5 és fél hónapos.Tegnap evett ivott és játszott rendesen,viszont ment a hasa.5-6 kakit láttam,az utolsó teljesen folyékony volt.Reggelre viszont találtam 5 hányást,2 nagyot és 3 kicsit.Szintelen és szagtalan mint a víz,csak habos.A cicus csendes,nem játszik és nem evett már reggel.Mit kell tennem?Vigyem orvoshoz vagy figyeljem még napközben?Köszönöm előre a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!