Keresés

Részletes keresés

cseik Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1806

 

 

azt kiherélte (99%-ban hatályon kívül helyezte) a 37/2007. ötm r és teljesen megszüntette a 362/2008. korm r.

 

egyéb tipp?

Előzmény: KömKel (1801)
xBen Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1805

1. Nem találtam.

 

2. Kéményseprő nyilatkozatát majd megnézem, de azt hiszem nem írták elő. Padláson van tisztítónyílás. De azért azt még megnézem, hogy mit írt.

A padlásfeljáró a metszeten be van jelölve, a garázsból lehet feljutni.

 

Köszi!

Előzmény: KömKel (1802)
KömKel Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1804

És gondolom jól meg is adóztatják őket használatbavételi után :)

 

Én itt mindent átnéztem az önkorinál, aztán jött az arconbszás, amikor meglett a házunkra a használatbavételi. Kiküldték az adópapirt, kiderült hogy a garázs 20 m2 feletti része adóköteles. Ha ezt tudom berakok terven oda egy falat, és a másik felére ráirom hogy tároló.

Basszus, lassan már több jogszabályt kéne tudnunk, mint a jogászoknak...

Előzmény: cseik (1803)
cseik Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1803

sajna két külön rendeltetési egység :( ha lenne ajtó, akkor nem számítana annak, mert akkor nem teljesül a rendeletetési egységek területének elkülönülése, ami alapfeltétele, hogy önálló rendeltetési egységként beszéljünk róla.

 

itt van egy régebbi illetékhivatali állásfoglalás. 4. oldal. összegek még a régiek, az elv maradt.

http://www.nyergesujfalu.helyinfo.hu/domain86/files/modules/module15/112902BC7F3E64600.pdf

 

logikailag pedig azért külön rendeltetési egység, mert sem a lakásnak nem kötelező tartozéka a garázs, sem a garázsnak a lakás.

 

 

 

a tetőre való kijutás kötelme nincs tisztázva építésjogban. valamelyik munkabiztonsági szabványban van benne, hogy 3 m-nél nagyobb szintkülönbség esetén mobil létra nem lehet és az induló és az érkező szinten is vízszintes fogadószint kell. ha kisebb 3 m-nél, akkor elvben lehet a létra, de sok önkori ezt nem fogadja el. de nálatok úgyis kellene tetőkibúvó a kéményhez, akkor nem egyszerűbb beépíteni?

Előzmény: xBen (1800)
KömKel Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1802

1. Helyi Épitési Szabályzatban nincs róla valami?

 

2. Tetőkibúvó ablakot a kéményseprő szokott kérni a kémény ellenőrizhetősége végett. Általában addig nem is adja meg a hozzájárulást, amig ez nincs bekarcolva a homlokzatra.

Az alaprajzon nem látom viszont jelölve a PADLÁSFELJÁRÓ-t (szerintem inkább erről lesz szó). Ez lehet belül is, vagy akár a homlokzaton kivülről. Rajzon szerepeltetni, vagy műszaki leirásba feltüntetni.

 

Létra és kosaras autó nem játszik...

Előzmény: xBen (1800)
KömKel Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1801

46/1997 KTM. rendelet

8.paragrafus (nem találom a jelet a billentyűzetn :D)

Előzmény: cseik (1796)
xBen Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1800

Sziasztok!

 

Nem nagyon tudtam visszaolvasni, hogy volt-e téma, de sürgős lenne a dolog, ezért megkérdem, hogy kinek mi a véleménye, tapasztalata.

 

Szóval a képen látható családi ház ép. engedély eljárása során megjött a hiánypótlás (szokás szerint).

 

1. A garázs és a ház náluk nem egy rendeltetési egység, tehát kérnek még 20 000 Ft illetéket.

 

Szerintem mivel közös a tető és van egy közös fal is, így ezt csak egy épületként lehet megépíteni, tehát egy ép. engedélyt fogok rá kapni! A tervezőm azt mondja, hogy külön van a bejáratuk, nincs közös ajtó a garázs és a háztartási helység között, ezért mondják azt, hogy két rendeltetési egység. Csak azt nem értem, hogyha ott lenne ajtó akkor az úgy már egy rendeltetési egység??? Még annyi, hogyha lenne kazánházam, ami ugye a szabadba nyílik, akkor az egy harmadik rendeltetési egység lenne? Gondolom a lényeg, hogy fizessek, minél többet.

 

2. A tetőre való kijutást biztosítani kell!

 

Tervező szerint tetőkibúvó ablakot akarnak. Csak azt nem értem, hogy egy földszintes házra minek. Új házakon nem is láttam, csak a többszinteseken. Odatámasztok egy létrát, vagy bérelek egy kosarak kocsit. Sűrűn nem kell úgyse felmenni!

 



ivódzsima Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1799

Köszönöm a választ. Irány a földhivatal.

 

Sokat segítettél, mégegyszer köszönöm.

 

 

Előzmény: cseik (1798)
cseik Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1798

földhivatalban kikéred térképkivonatot. az 1:1000-es, arról vissza tudod mérni a méreteket. szomszéd telkek, épületek, kereszteződési pont stb. ha ez alapján nem stimmol, akkor földmérőt kell keresned mert a mérési pont koordinátákat neked nem adják ki.

Előzmény: ivódzsima (1797)
ivódzsima Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1797

Örömmel látom, hogy sok jószándékú hozzáértő forog a topcban.Ezt szeretném kihasználni,tisztelettel.

 

A XXII.ker.ben  van egy (örökölt)telkem, ami a szomszédok által körbe van kerítve. Ez eddig nagy öröm. Az üröm az, hogy szeretném tudni a pontos méreteit, mert ami egy régi rajzon van, az a valósággal köszönő viszonyban sincs. Mondanom sem kell, hogy kevesebb.    Azt szeretném megkérdezni, hogy én saját szeműleg hol sasolhatom meg a hivatalos méreteket? Mert valahol a földmérők is megnézik, igaz?

Annyit idősebb tulajoktól tudok, hogy azokat a bizonyos ki háromszögeket, öntöttvas dobozocskákat, "határköveket",meg miegymásokat, amik kellenek a pontos beméréshez, vagy mihez,  a terület rendezésekor véletlenül  kidózerolták.

 

Elég nekem a régen valamikor leírt méret, csak nem tudom hol keressem.

 

 

üdv. ivódzsima

cseik Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1796

kell-e közműhozzájárulás építési engedélyhez?

ha kell, hol van ez leírva?

 

lehet, hogy csak figyelmetlen vagyok mostanában, de nem találtam meg...

cseik Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1795

igen kell. méretétől és funkciójától függően vagy épeng vagy bejelentés. mindkettőhöz kell terv, csak más tartalommal.

Előzmény: Plöttyuraság (1793)
cseik Creative Commons License 2011.02.07 0 0 1794

jól okoskodsz :)

Előzmény: LACARAPTOR (1790)
Plöttyuraság Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1793

Üdv!

 

Kell-e építési engedély ha régi alapra új falat építek(ez egy melléképület lenne)?

kneissl Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1792

Először azt kell megnézni a HÉSZ ben, hogy lapostetős épületet engedélyeznek-e.

Előzmény: LACARAPTOR (1790)
kneissl Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1791

Ebben az esetben az lesz az izgalmasabb, hogy a föld alatti medence nem fog -e megsüllyedni.

Talajmechanikai vizsgálat és statikus megmondja mi kell neked oda.

;-)

Előzmény: Prefetto (1774)
LACARAPTOR Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1790

Köszi a segítségeket!

Ha jól okoskodom, akkor ha mondjuk a földszinti teraszhoz az épület síjából kiálló "szélfogó falat" építek, vagy akár egy falazott 1m magas "korlátot" akkor azzal már jelentősen csökkentem a számított értéket. Főleg ha ez az 1m magas fal mondjuk 3m hosszú.

L.

cseik Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1789

www.sagittariuspro.com/_atmeneti/epitmenymagassag.doc

 

itt egy elég érthető "példatár" az építménymagasság számításhoz, hogy melyik homlokzat számít bele és melyik nem.

nálad az utolsó oldal első két- és harmadik példáját érdemes megnézni. persze a többi is hasznos, de nálad ez fog játszani.

pl. egy 1 m-nél magasabb terasz (beleszámít beépítettségbe) erősen le tudja venni épmagot. ugyan így egy sima fal, ami csatlakozik az épülethez. és még sok-sok mindennel lehet játszani...

Előzmény: LACARAPTOR (1787)
KömKel Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1788

Nem fontos letalpalnia, viszont 1.5 m túlnyúlás felett számitható be.

 

Küld át a skicceket, és ránézek.

Pécel itt van egy köpésre, de eléggé konzervativ településnek néz ki, mondjuk nektek épp elég, ha a tiltást nem rakták bele :)

Előzmény: LACARAPTOR (1787)
LACARAPTOR Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1787

Ühüm.

Tehát ha a földszinti előtető "letalpal" akkor a homlokzati képben ez a rész alacsonyabb. Vagyis csökkenti az "átlagmagasságot" (nem biztos hogy ez így teljesen pontos megfogalmazás).

Jól értettem?

Egyébként most kockaház a gondolat, de ha ez így elképzelhető, akkor lesz letalpalt előtető :)

Hogy lapostetőt engednek-e? Nemtom. Pécel. Majd megnézem.

L.

Előzmény: KömKel (1784)
KömKel Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1786

Eléggé elképzelhetetlennek tartom, hogy egy új, kétszintes lapostetős, környezettudatos házat valaki sima "kockának" vagy "téglalapnak" épitsen meg :)

 

Pont a manipulálás miatt irtam neki a számitást, kitűnően lehet ezzel játszani :]

Előzmény: Axióma (1785)
Axióma Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1785

Hat sik terepen, sima laposteto eseten el nem tudom kepzelni, miert ne lenne az atlagos magassag az egyforma magassaggal egyenlo:) Inkabb az a baj a szamitasban, hogy ugyan a felso felen nalunk is a kulso terepszint a padloszint, de normalisabb labazatot hagyni.

Az egy tok mas kerdes, hogy a tervezok tudnak kreativak lenni az atlag manipulaciojaban:)

Előzmény: KömKel (1784)
KömKel Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1784

Épitménymagasság NEM EGYENLŐ sima épületmagassággal!

 

Homlokzati felületek összege OSZTVA a ház kerületével.

 

Számold át igy.

 

Ha esetleg a földszinti rész kinyúlik alóla valahol, hogy legyen egy teraszod, akkor van esély rá, hogy belefér.

 

Vizsont:

Nagyon sok helyen alapból nem engedik a lapostetős épületeket, tehát mindig ez legyen az első, ami megérdklődtök az épitési osztályon.

Előzmény: LACARAPTOR (1783)
LACARAPTOR Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1783

Üdv Mindenkinek!

Van egy kigondolt családi ház, amihez telket keresünk. A kinézett telek maximális építménymagassága 6m. Jól gondolom, hogy ebbe nem fér bele egy lapostetős épület? 2x2,7m szintmagasság + 2x25cm födémvastagság + hőszigetelés min. 20cm + attika... az akárhogy is számolom 6m felett lesz 20-30 cm-el. De vajon az attika beleszámít-e az építménymagasságba?

Szóval 2 szintes lapostetős zöldtetős épület beleférhet-e 2,70-es belmagasságokkal a 6m-be szerintetek?

Köszi előre is a hozzászólásokat!

L.

_lala_ Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1782

"bányászati tevékenység"

 

ROTFL :D

 

 

Előzmény: cseik (1781)
cseik Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1781

:)

Előzmény: KalásziM (1780)
KalásziM Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1780

 A későbbi állításokkal ellentétben szerintem  a térburkoláshoz nem kell engedély !

ű Felfogható úgy is  !!

 

 Azután hogy készen van vársz egy darabig - hogyan reagálnak rá.

 Majd elkezded a bányászti tevékenységet. Megfelelő rézsüvel lejáratot csinálsz kiszeded a földet az 'építmény' alól.

 Az alátámasztás részletkérdés.  Pl.lehet boltozattal is mint anno az alagutakat építették. Csak rád ne omoljon  !!

Előzmény: Prefetto (1774)
KalásziM Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1779

  Ha van sok pénzed megoldható !!

 

 Sok beton és sok betonacél kell  hozzá !!

Előzmény: Prefetto (1774)
cseik Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1778

rendes építési engedély kell hozzá...

Előzmény: Prefetto (1774)
cseik Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1777

megoszlóban nem is annyira sok. 6 m-es fesztávra 3,5 kN/m2 nem vészes...

Előzmény: KömKel (1775)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!