Keresés

Részletes keresés

ásítósmacska Creative Commons License 2014.08.26 0 0 450
Előzmény: ásítósmacska (449)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.08.26 0 0 449
Szaganaki Creative Commons License 2014.08.08 0 0 448

Like!!!

Előzmény: jobbhorog (446)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.08.07 0 0 447

Azért ez nem ennyire fekete-fehér.

 

Én is szoktam lesütni különféle húsokat, de időnként megkívánom a párizsit, urambocsá' a lidl-s "olasz felvágott" jellegű nemistudomminekhíjjákját. :)

Előzmény: jobbhorog (446)
jobbhorog Creative Commons License 2014.08.07 0 0 446

Szerintem egyébként nem normális az, aki ezeket a drága előrecsomagolt felvágottakat megveszi. Venni kell egy kiló csontnélküli csirkemellet vagy karajt, fűszerezni és megsütni. Kész a finom felvágott. És még olcsóbb is. 

Előzmény: H_G (445)
H_G Creative Commons License 2014.08.06 0 0 445

A párizsit én magam nem eszem, de a gyerek kedvéért muszáj tartani otthon -- eddig az volt a benyomásom, hogy a Párizsi feliratúak nem jók az Aldiban, de a Zala felvágott feliratú (kevés gépsonka-zárvánnyal) ehető.

 

Előzmény: jobbhorog (443)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.08.06 0 0 444

Párizsiból kétfélét veszek: egyiket a Lidlben  - Dulano szeletelt sertéspárizsi, 85%-os hústartalommal, valamint a hiperekben kapható Wiesbauer borjú párizsit.

 

A Lidl-s egy kicsit sósabb az én ízlésemnél, de még mindig a legvállalhatóbbak egyike. És az ára is kb. rendben van (249 ft a húszdekás)

 

 

Előzmény: jobbhorog (443)
jobbhorog Creative Commons License 2014.08.06 0 0 443

Természetesen nem jött válasz.

 

És még valami: az Aldi új "magyar" extra párizsiját meg ne vegyétek. Ízetlen zsíros massza az egész. Döbbenet, hogy züllik ez a bolt.

Előzmény: aagica (442)
aagica Creative Commons License 2014.07.25 0 0 442

Klassz levelet írtál. :)
Ha mégis lenne válasz, akkor másold be azt is. (Bár valószínűleg nem lesz.)

Előzmény: jobbhorog (441)
jobbhorog Creative Commons License 2014.07.25 0 0 441

Folytattam levelezésemet az Aldi ügyfélszolgálatával:

 

ezt írták a hamburgerhúsról és a Herbe Sahne-ról:

 

 

Tisztelt ...................!

 

Köszönjük gyors válaszát és a termékünkkel kapcsolatos konstruktív visszajelzését! Kérdésére az alábbiakban szeretnénk reagálni:

 

Mint diszkont üzletlánc, sajnos nem mindig áll módunkban minden termék vagy azok minden típusának, illetve méretének szortimentben való felvétele vagy szortimentben tartása. Szortimentünk kialakítása és formálása során figyelembe kell vennünk diszkont filozófiánk által biztosított lehetőségeink korlátait (cikkelem-szám és polchely), valamint a piaci igényeket is. A Herbe Sahne csokoládét a megváltozott piaci igények miatt töröltük kínálatunkból.

 

Az Ön által a említett 98 %-os hústartalmú hamburger-húspogácsa és az 51 %-os hústartalmú hamburger-húspogácsa között nem csak minőségben, de árban is lényeges különbség van. A drágább termék teljesítménye nem indokolta a termék további szortimentben tartását, ellenben az olcsóbb termék rendkívül kedvelt és keresett termék a portfóliónkból. Büszkén állíthatjuk azt is, hogy az Ön által kifogásolt 51%-os termék magyar gyártó terméke, amely mint korábban is jeleztük Önnek, sok körös minőségellenőrzési teszteken és ellenőrzéseken esett át és amely ellenőrzéseket évente többször is megismételjük. Emellett a termék teljes körű, akkreditált laborban elvégzett minőségtanúsítvánnyal rendelkezik, amely szintén a minőségének kifogástalan mivoltát igazolja. Sajnáljuk, hogy nem volt elégedett a termékünkkel.

 

Köszönjük megértését, bízunk benne, hogy válaszunkat megfelelőnek találja és hamarosan elégedett vásárlónkként üdvözölhetjük üzleteinkben.

 

 

 

 

Erre sajnos kénytelen voltam válaszolni:

 

Tisztelt Uraim!Értem, hogy Önöknek védeniük kell a mundér becsületét, de azért néhány felvetés. Azt írják: Szortimentünk kialakítása és formálása során figyelembe kell vennünk diszkont filozófiánk által biztosított lehetőségeink korlátait (cikkelem-szám és polchely)... A törtmogyorós Chouser-ből három sort raknak fel a polcra, miért nem fér el ott két sorban két másik típus? Az 51%-os hamburgerhús pedig nem hús, hanem egy szójával butított massza. És hiába olcsóbb, mint a 98%-os, ha csak a hústartalmat nézzük, sokkal drágább, hiszen a hústartalma jóval kevesebb, mint amennyivel az ára alacsonyabb. Érdekes, a Lidl-ben van mindkét típus, elférnek egymás mellett. Nem értem, ott miért van mindenből nagyobb választék, annak ellenére, hogy a boltjuk semmivel sem nagyobb. Az pedig nem érdekel, honnan van az áru: sajnos az a tapasztalat, hogy kilistázzák a német termékeket és sorban rakják be a helyükre a rossz minőségű magyart, erre egy példa a múltból: http://homar.blog.hu/2011/07/15/mar_az_aldi_sem_a_regi

Rossz a taktikájuk, higgyék el, mert nem véletlenül pártolnak el önöktől a vásárlók, főleg az olyan helyeken, ahol azért lenne fizetőképes kereslet is a jobb minőségre. A Balaton-parti németek sem mennek már be szívesen az Aldiba, mert a megszokott csomagolás gyakran egészen más dolgokat takar, mint amit otthon megszoktak. Azok a magyarok - és nem kevesen vannak - akik már jártak német Aldiban és az osztrák Hoferben, el vannak keseredve az áruház lebutítása miatt. Higgyék el, jót akarok a boltnak, mert korábban kedvenc üzletem volt és most a városomban is van. De az Önök csak a számokon alapuló taktikája vevőriasztó. Nem az a megoldás, hogy alulról verjük a konkurenciát: felülről kéne. Jó minőséggel és jó árakkal. Ez az, amit nem látok az Aldiban manapság.

Üdvözlettel 

 

Azóta csend van. Elfogytak a sablonválaszok...

 

 

Előzmény: jobbhorog (427)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.07.23 0 0 440

A 387-ben már megírtam a véleményem a Hengermalom utcairól... ;-))

 

A Savoya parki meg a Nagytétényi úti teljesen rendben vannak.

 

 

Előzmény: Szaganaki (439)
Szaganaki Creative Commons License 2014.07.23 0 0 439

Én többe is járok, és pl. a Hengermalom utcai egy nagy szar; az üzlet koszos, az árukészlet csapni való. De a Kispest-Lőrinc határon az Üllői úti az egy jó üzlet sokkal komolyabb választékkal.

Na erre gondoltam, amikor az üzletvezetőket említettem :)

Előzmény: ásítósmacska (438)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.07.23 0 0 438

Két aldiba járok, ez alapján nem tudom megítélni, hogy máshol milyenek...

 

Korábban volt már szó arról, hogy bizonyos egységekben csak 10-20%-os cetliket raknak a hamar lejáró élelmiszerekre - ahová én járok, ott meg rögtön 30-50%-ost. Na jó, az 50-es az általában a másnap lejáró. De a 30%-os sonkák-felvágottak kb. 4-6 nap múlva járnak le.

 

Előzmény: Szaganaki (437)
Szaganaki Creative Commons License 2014.07.23 0 0 437

ez igaz, de rengeteg pálya alkalmatlan üzletvezető is van, aki a saját retardált egyénisége alapján alakítja ki az üzlet kínálatát...

Előzmény: ásítósmacska (436)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.07.23 0 0 436

Van egy bizonyos vevőszegmens, akik csak az akció, ill. olcsóbb szóra fókuszálnak. Szerintem nekik szól az ilyen 1-2 %-os árengedmény.

Előzmény: jobbhorog (435)
jobbhorog Creative Commons License 2014.07.23 0 0 435

És mit lehet hozzáfűzni az ilyen és ehhez hasonló nagyvonalú árengedményekhez?

Ez aztán az üzletpolitika, ettől jönnek a vevők :-)

 

ásítósmacska Creative Commons License 2014.07.23 0 0 434

Félre ne érts, én is zokon veszem, hogy kilistáznak cuccokat.... Pár éve pl. a jó minőségű német natúr joghurtot cserélték le magyarra... No de messze nem azonos áron. 79 ft volt a német, és betettemi ócska magyar 1,5%-ost 39-ért.

http://homar.blog.hu/2011/07/15/mar_az_aldi_sem_a_regi

 

Írd meg a Lidl topikba! :-)

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9097626

Előzmény: jobbhorog (432)
jobbhorog Creative Commons License 2014.07.23 0 0 433

Biztos megtudta, hogy megy a szekér Magyarországon...

Előzmény: ásítósmacska (431)
jobbhorog Creative Commons License 2014.07.23 0 0 432

Szerintem nem értetted meg, amit írtam. Pont az a baj, hogy kilistázzák a jó minőségű német dolgokat és helyette szart forgalmaznak majdnem azonos áron.  És azzal magyarzzák, hogy az áruház "diszkont jellege" stb. Akkor miért van a Lidl-ben kenguruhús? Az is diszkont, csak van eszük a vezetőknek és tudják, hogy valami választék is kell. Persze ők már könnyen vannak, van bevétel, sok a bolt, tudnak fejleszteni. Időben jöttek, az Aldinál sokkal jobb telkeket kaptak jobb helyeken, jobb az árukészletük és keményen akcióznak. Pillanatnyilag a Lidl az egyetlen hasznavehető diszkont széles e hazában, bár ők is csak közepesek. Ha lesz időm, írok arról is, hogy mi a bajom velük.

Előzmény: ásítósmacska (428)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.07.22 0 0 431

Meghalt az Aldi alapítója

A kalandos életű Karl Albrecht az orosz frontról hazatérve lett multimilliárdos. Tovább »

forrás: Index.hu

ásítósmacska Creative Commons License 2014.07.22 0 0 430

A kilistázás sajnos nem aldi-specifikus jelenség. :-((((  Az összes boltot fel tudnám sorolni, hogy honnan milyen kedvenc termékeim tűntek el.

 

Nem akarom védeni az aldit, mert nekem is voltak ott szuperkedvenceim, amik már nincsenek - de mondom, a kilistázás abszolút nem egyedi dolog.

 

 

Előzmény: jobbhorog (427)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.07.22 0 0 429

Ebből a fajtából az összes nagyon finom az Aldiban. :)  Legutóbb talán erdeigyümölcsöst meg dolce di latte-t vettem. Kifogástalan. :)

 

 

Előzmény: fehér atléta (425)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.07.22 0 0 428

Ezzel nem értek egyet.

 

Nyilván nem az alsó szegmenst célozzák meg.... Én örülök, hogy van olyan bolt, ahol nem a szutyok teszkógazdaságos-szintű termékeket lehet megvenni...

Előzmény: jobbhorog (426)
jobbhorog Creative Commons License 2014.07.22 0 0 427

Írtam az Aldinak a csokoládé és a 98%-os hamburgerhús eltűnése miatt. Ezt voltak képesek válaszolni:

 

Tisztelt ...................!

Köszönjük termékeink és üzleteink iránti érdeklődését, valamint megtisztelő megkeresését! Mivel számunkra kiemelkedően fontos vásárlóink véleménye, ezért köszönjük, hogy megosztotta velünk észrevételét. Szortimentünk kialakításakor figyelembe kell vennünk diszkont filozófiánk által biztosított lehetőségeink korlátait, illetve a piaci igényeket. Megkeresésére hivatkozva, kérem engedje meg, hogy tájékoztassuk, a megváltozott piaci igények miatt töröltük az Ön által keresett csokoládét.

Goldland Hamburgerhús termékünk bevezetését sokkörös, a legmélyebb részletekbe menő kóstolások és szigorú termékellenőrzési folyamatok előzték meg, a lehető legjobb íz és állag meghatározása érdekében. Kérjük, amennyiben minőségi problémát észlel, hozza vissza üzletünkbe a terméket és Elégedettségi garanciánk keretében kollégáink kicserélik Önnek, vagy visszaadják az értékét.

Reméljük, a fenti válaszainkkal sikerült minden kérdésére kielégítő választ adnunk és bízunk benne, hogy a jövőben is elégedett vásárlóink között üdvözölhetjük.

Üdvözlettel,

ALDI Magyarország Élelmiszer Bt.
Corporate Buying - Public Relations
Mészárosok útja 2.
2051 Biatorbágy
Hungary
Cg.13-06-058506 Budapest Környéki Törvényszék Cégbírósága

Erre én ennyit bírtam reagálni:

Tisztelt Uraim,a maguk válasza egy hatalmas nulla, előre gyártott sablonokból gányolták össze. Kimondottan röhejes, hogy azt akarják bemagyarázni, hogy az 50%-os hústartalmú hamburgerpogácsájuk megfelelő minőségű a korábbi német minőségű 98%-os helyett. Ezt sajnos sok magyar beveszi, én nem. A kedvenc csokoládémat "törölték", pedig bőven elférne a boltban, hely van, viszont választék nem nagyon; A törtmogyorós Choceur-verzió három teljes sort foglal el, tehát bőven lenne hely a Herbe Sahne-nak is. De Önök törölték - legfeljebb én is törlöm Önöket az általam látogatott boltok sorából. Valahogy nem csodálkozom azon, hogy egy órával ezelőtt a Lidl előtt 40 autó parkolt, míg az önök vadonatúj üzlete előtt 10 árválkodott, de még az ugyancsak hasonlóan ócska cikkeket árusító Pennynél is többen voltak. Kíváncsi vagyok, erre is van-e valamilyen sablonválaszuk.Tisztelettel .....................

 

Ritka bután működik az Aldi, valami nagyonhülye lehet a vezető.

Előzmény: jobbhorog (423)
jobbhorog Creative Commons License 2014.07.20 0 0 426

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9208991

 

Az Aldi valamit nagyon elb@szarintott Magyarországon szerintem...

fehér atléta Creative Commons License 2014.07.19 0 0 425
tisztes őszes Creative Commons License 2014.06.12 0 0 424

Magyar ember nem eszi, de nem is keresi azokat a német sz@rokat!!!

Nem olvasod a Nemzetet?

Ha meg van egy kis eszed átugrasz Komárnoba a Kauflandba :)

Előzmény: jobbhorog (423)
jobbhorog Creative Commons License 2014.06.10 0 0 423

Újabb kedvenc tűntek el az Aldiból: a 100 g-os Choceur csokoládék közül szinte az összes, különös tekintettel a Magyarországon kapható legjobb ár-érték-arányú (és kiváló minőségű) barna csomagolású "Herbe Sahne" (tejszínes étcsoki") csokoládéra, egykori kedvencemre...

Nem értem, miért nem forgalmazzák, mivel a törtmogyorós még kapható és csak ez az egy fajta 3 sort foglal el a polcokon, tehát bőven elférne a többi fajta is. Folytatódik tehát az a tendencia, hogy sorban tűnnek el a jó minőségű német termékek, és helyett jönnek be a silány magyar gyártású utánzatok, nem sokkal olcsóbban. Így történt ez a 98%-os hústartalmú hamburger-húspogácsával is, és sorolhatnám. Megint eggyel kevesebb ok, hogy az Aldiba menjek tehát. Még van 3-4 termék utolsó mohikánnak, amelyek miatt benézek, kíváncsi vagyok, azok mikor tűnnek el, helyüket átadva valamilyen silány kelet-európai utánzatnak.

 

Íme tehát a - volt - kedvenc csokoládém...

soppingfüggő Creative Commons License 2014.04.27 0 0 422

Ma reggeli élmény: fiatal fiútól kérdem merre lehet az éppen akciós gabonapehely (merthogy nem látom sehol)...hát ő se tudta...valahol hátul - mondja.

Mire sorra kerülnék, az újonc pénztárosnál reklamálnak,  aki kollegiájának átszól, mi a péksüti helyes kódja, de még néven sem tudja szólítani...látszik, most tölti az első napjait...meg lehetnek ezek a rabszolgák is fizetve, aki teheti gondolom odébb áll, és helyette mindig jönnek újabbak akiknek a kevés pénz is megfelel, csakhát a teljesítményük is olyan...

újmóni Creative Commons License 2014.04.27 0 0 421

Aki félre akarja érteni, az még így is értheti úgy, hogy a lakást kellett levinni a kukába. :-DDDD

 

Bocs, nem kekeckedés, csak jót derültem rajta. :)))

 

 

Előzmény: soppingfüggő (419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!