Keresés

Részletes keresés

Sparherd Creative Commons License 2023.01.12 0 0 4623

Mert nem az a vége, az a közepe!

Kisgyerekkoromban láttam tévében, azt mondták, sok akkori nagy magyar színész játszott benne, most Major Tamás és Sinkó László jut csak eszembe. Talán a filmet egy híres magyar zenészből lett rendező rendezte, aki játszik is benne, ő mondja a film végén a mondatot?

Igen, Udvaros Dorottya színésznőt alakít, aki nem kap szerepet, mert nem fekszik le a rendezővel, szinházigazgatóval, a férje újságíró, megírja a történetet, kirúgják, mert korábban megrendelésre írt cikkeket pont azoktól, akik ellen fordult, mindent elveszít, lakását, feleségét. A film vége az, hogy sírva panaszkodik valakinek, hogy tudja, hogy rosszat tett, de mindent elveszített, mire az a film végén a válasz, hogy menjen fel az Eiffel torony tetejére és lássa be, hogy emberek még hangyáknak se látszanak, és jöjjön rá, hogy rajta kívül senkit se érdekel a problémája.

Előzmény: Attiska (4621)
Sparherd Creative Commons License 2023.01.12 0 0 4622

Keresek egy filmet, a nagybátyám szerint a "Kriptamesék" tv sorozat egyik része volt, de azt nem találom.

Csak "Tales from the Crypt" tv sorozatot találtam és a wiki szerint annak 93 része horrorjelenetek voltak, ez pedig inkább humoros.

 

A történet röviden annyi, hogy egy falusi templomban dolgozó idős házaspárt kirúgnak a nyugdíjazásuk előtt, mert az új előírások szerint csak írni-olvasni tudókat alkalmazhatnak, kényszerűségből egy teázót nyitnak, ami nagyon sikeres lesz. A film végén egy amerikai üzletlánc megkeresi őket, hogy átvennék az üzleti szabályaikat éves jövedelem fejében, de nem tudnak szerződést kötni, mert nem tudnak írni-olvasni. A film vége az, hogy az amerikai cégvezető megjegyzi, hogy vajon mire jutottak volna, ha tudnának írni, mire nevetve közlik, hogy akkor a falusi templom boldog nyugdíjasai lennének.

Attiska Creative Commons License 2023.01.07 0 0 4621

Sziasztok,

 

Egy magyar film címét szeretném tudni. Emlékeim szerint talán 1985 körül láthattam a tv-ben. Két dolog maradt meg belőle, az egyik, hogy egy lány telefonfülkéből telefonál haza, a másik, a vége, hogy a feleség egy Trabantban meghal autóbalesetben. Ez a feleség talán Udvaros Dorottya lehetett, bár végignéztem az összes korabeli film leírását, és így végződő filmet nem találtam a nevével.

MrVelius Creative Commons License 2022.12.31 0 0 4620

Sziasztok!

Nincs meg valakinek Johann Strauss: A Denevér című felvétele Latabár Kálmánnal? Nagyon boldoggá tenne vele!
Előre is nagyon szépen köszönöm, ha segít valaki megszereznem!
BUÉK Mindenkinek!🐷

Lewander Creative Commons License 2022.12.17 0 0 4619

Keresek egy filmet, úgy 20 éve ment késő este valamelyik csatornán. A tartalomra elég jól emlékszem: az olasz Alpokban (vagy a Dolomitokban) van egy teljesen elszigetelt magashegyi meteorológiai állomás, ahol egy házaspár teljesít szolgálatot, a külvilággal rossz minőségű rádión tartják a kapcsolatot. Egy nap egy férfi mászik fel hozzájuk, majd együtt dolgoznak tovább egyre nyomasztóbb légkörben. Közben szerelmi háromszög is kialakul, amely halállal végződik. A film végén a lefele mászó túlélő belebotlik egy sápadt színű, kővé fagyott tisztított csirkébe, amit fél évvel azelőtt az idegen férfi felfelé menet ejtett ki a hátizsákjából.

Hátha van valakinek infója a leírás alapján, köszi.

 

seci Creative Commons License 2022.12.15 0 2 4618
Előzmény: JohnIII (4612)
MrVelius Creative Commons License 2022.12.14 0 1 4617

Látom, borbély vagy (szőrszálhasogató...) 😃😃😃😃😃

Előzmény: tt-ths (4616)
tt-ths Creative Commons License 2022.12.14 0 1 4616

igazad lehet, nálunk konyha felújítás megy :-)

Előzmény: MrVelius (4615)
MrVelius Creative Commons License 2022.12.14 0 2 4615

És akkor mi van? Manapság nagyon sok mindent felújítanak, feljavítanak HD, full HD, sőt UHD minőségre/formátumra, még a magyarok is! Pl. UHD-ban van már a Tüskevár, A Tenkes kapitánya, Abigél, A fekete város, A dunai hajós, Kincskereső kisködmön, stb. stb. stb...

Előzmény: tt-ths (4613)
RazorX911 Creative Commons License 2022.12.14 0 0 4614

Gondolom, ez kéne neki, lehetőleg nyers MPG-es formájában: https://www.youtube.com/watch?v=V8ZAmGH7lSw

 

Ebben, a minőségében, azért én is megnézném.

Előzmény: tt-ths (4613)
tt-ths Creative Commons License 2022.12.14 0 0 4613

Már nem azért, de az még analóg technika volt vhs szalagon. Erős túlzás ettől minőséget várni.

Amúgy enkóron fennvan meg a kalózöbölben is.

Előzmény: JohnIII (4612)
JohnIII Creative Commons License 2022.12.13 0 0 4612

Az Ezüst tó kincse című filmet keresem, a lehető legjobb felbontásban és felirattal. Köszönöm!

MrVelius Creative Commons License 2022.12.10 0 0 4611

Senki másnak semmi tippje sincs? 😢😢😢

Előzmény: MrVelius (4607)
MrVelius Creative Commons License 2022.12.09 0 0 4610

Sajnos egyik sem az! Az én általam keresett filmben TELEFONON szeretnek egymásba a gyűlölt kollégák! (És szerintem nem magyar a film, bár ha valaki tud olyan magyar filmről, amire pontosan ráillik a tartalom és a TELEFONÁLÁS is, akkor azt is örömmel és köszönettel veszem)

Előzmény: Thibi (4608)
MrVelius Creative Commons License 2022.12.09 0 0 4609

Köszönöm a választ, máris utánanézek! ;)

"bár telefonon csak fel lehet ismerni a gyűlölt munkatárs hangját" - De Ők nem ismerték fel, különben nem lett volna sztori.
Mivel írtam, hogy a '80-as évek közepén volt a film, ezért három kapásból kizárva a listádból:

You've Got Mail (1998)

Christmas in Boston (2005) (TV Movie)

She Loves Me (2016) (TV Movie)
A '40-es évekbelik pedig túl régiek, úgyhogy egyedül csak a You've Got Mail marad, bár ha leveleznek, akkor ez sem az, mert az általam keresett filmben telefonon beszélgetnek rendszeresen, nem leveleznek....

 

Előzmény: Thibi (4608)
Thibi Creative Commons License 2022.12.09 0 0 4608

Az Illatszertár című színdarabra emlékeztet, abban ugyan leveleznek, készült belőle több film is, esetleg az egyikben telefonoznak (bár telefonon csak fel lehet ismerni a gyűlölt munkatárs hangját)

https://port.hu/adatlap/film/tv/illatszertar-illatszertar/movie-17264

 

The Shop Around the Corner (1940)

In the Good Old Summertime (1949)

She Loves Me (1979) (TV Movie)

You've Got Mail (1998)

Christmas in Boston (2005) (TV Movie)

She Loves Me (2016) (TV Movie)

 

Előzmény: MrVelius (4607)
MrVelius Creative Commons License 2022.12.09 0 0 4607

Sziasztok!
Remélem, legalább egyvalaki fogja ismerni azt a filmet, amit én keresek!
Csak annyit tudok mondani róla, hogy a '80-as évek közepe táján vetítette a Magyar Televízió.
A tartalma: A főszereplői egy munkahelyen dolgozó férfi és nő, akik ki nem állhatják egymást. A férfi otthon szórakozásból betárcsáz egy random számot, amit egy nő vesz fel. Elkezdenek beszélgetni és nagyon megtalálják a közös hangot, egy hullámhosszon vannak. Ezek a telefonbeszélgetések rendszeressé válnak köztük, majd addig fokozódik a szimpátia, hogy megbeszélnek egy találkozót. A randin nagyon megdöbbenve és csalódottan látják, hogy az egyre inkább kedvelt telefonos partnerük tulajdonképpen a gyűlölt kollégájuk. A nagy csalódás után aztán egyre inkább mégiscsak a sok telefonálás alatt kialakult kölcsönös szimpátia győz és nagynehezen túltéve magukat azon, hogy imádott partnerük a gyűlölt kollégájuk, szép lassan egymásra találnak a nem telefonos világban is.
A PONTOSSÁG kedvéért: Lehet, hogy arra a részre rosszul emlékszem, hogy hogyan derül ki számukra, hogy az imádott, titkos partnerük a gyűlölt kolléga: lehet, hogy a munkahelyükön valami ok miatt telefonszámot kell cserélniük és egymás telefonszámának megtudása csapja arcon őket és döbbenek rá titkos telefonpartnerük valódi kilétére...
Aki tud bármit erről a filmről, az nagyon szépen kérem írja meg, jellezze nekem.
Előre is köszönöm szépen!
Velius

H. úr Creative Commons License 2022.12.03 0 0 4606

Szia,

Azt hiszem nem ezek a filmek amit keresek ( Robin Cook ezt a művét ismerem,Abuladze filmje pedig jó tíz évvel korábban készült ),de nagyon köszönöm,hogy foglalkoztál a kérdéssel.

Üdv

Előzmény: karikaska (4604)
H. úr Creative Commons License 2022.12.03 0 0 4605

Szia,

Ez lesz az!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

 

Előzmény: karikaska (4603)
karikaska Creative Commons License 2022.12.03 0 0 4604

A 2. film Robin Cook Halálfélelem című regényére emlékeztet, amiből film is készült 1994-ben.

A 3. talán Tengiz Abuladze Vezeklés című grúz filmje.

Előzmény: H. úr (4601)
karikaska Creative Commons License 2022.12.03 0 0 4603

A japán film címe: Emberi torpedó.

Előzmény: H. úr (4601)
Nesrine Morel Creative Commons License 2022.12.02 0 0 4602

Sziasztok.

 

A Részeg eső című filmet keresem!

Rendező: Hajdufy Miklós

Év: 1980.

Szereplők:

Avar István

Csomós Mari

Őze Lajos

:):):)

H. úr Creative Commons License 2022.11.29 0 0 4601

Sziasztok,

Három film címét keresem már egy ideje,kérem aki tud,segítsen.

 

1. Egy régebbi japán film,talán a70-es évek eleje.

A II. viágháború vége felé,egy fiatal japán fiút kamikázénak képeznek ki,és egy fém hordóban kucorodva egy hozákötözött torpedóval,ellenséges hajókat kellene  megsemmisítenie a nyílt oceánon.A tengeren hánykolódva,félholtan az éhségtől és szomjúságtól,összemosódik a múlt és jelen....

 

2.Egy nem túl régi orvosi - kórházas thriller.Egy fiatal doktornő rájön,hogy a kórházban kezelt progériás ( felgyorsult öregedésben szenvedő ) betegek agyalapi mirigyéből (?) illegálisan,a szájpadlásukon keresztül egy enzimet vonnak ki,amivel jól fizető betegeknél az öregedést próbálják megakadájozni.A dokinő segítsége egy szintén progériás kisfiú...

 

3.Egy délszláv háborús film.Valahol a volt jugoszláviában már a háború után (?) bosszúból megölnek egy hívatali személyt - talán egy polgármestert - és az ügy kivizsgálására egy nyomozót küldenek,miközben felidéződnek a háború borzalmai,és régi lelki sebek tépődnek fel....

 

Segítségeteket köszönöm,

Üdv

 

 

Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2022.11.28 0 0 4600

Köszönöm!

Vagy egy hete írtam a Nemzeti Film Archívumba egy kompetensnek, de sajna, még nem érkezett válasz. Ugyanis szívesen megvásárolnék egy másolatot, vagy megnézném bárhol, de ezidáig még nincs válasz.

Én azért még reménykedem!

 

(… és azt sem értem, hogy miért nem hozzáférhető! Annyi sz…t vetítenek úton útfélen, aközben ez a különleges kulturális érték pedig valahol el van ásva. Pedig nem hiszem, hogy csak engem érdekel, hiszen a hatvanas évek popzenei világából alig maradt fenn valami! Pedig rengeteg érték teremtődött!)

Előzmény: seci (4599)
seci Creative Commons License 2022.11.25 0 0 4599
Előzmény: Egyletenkívüli3~ (4598)
Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2022.11.21 0 0 4598

Egyletenkívüli3~  2020.10.02      0 0 4346

A mozikban valahol 66-68 táján vetítettek egy rövidfilmet, aminek 2 címe is volt(!); “Tiltakozó ének” és “Ilyen ez a háború”. A néhány perces filmben szerepelt a Metro és az Omega, plusz a Wittek Mari is.

A dal az Orszáczky Jackie (Syrius) első szerzeménye volt! 
A filmmel kapcsolatban a netről is eltűnt minden információ – mintha nem is lett volna – a rövidfilmek listájában sem találom, a rendezőjének sajna elfelejtettem a nevét, pedig – szerintem – rocktörténeti érték, de valahogy felszívódott!
Még van néhány, a forgatáson készült fotó a neten, de semmi egyéb. Kiretusálják a magyar filmtörténetből? 
Kár, hogy hozzáférhetetlen!

Aki látta, vagy ismeri a fellelhetőségét, az kérem, hogy értesítsen!

Egyletenkívüli3~  2020.10.02      0 0 4347

A rendező Schiffer Pál”

 

 

 

 

Még reménykedem, hogy egyszer talán sikerül ismét látnom a filmet! De hiába keresem, sehol nem lelhető fel! Pedig szerintem talán nem is kevesen  – már csak az Orszáczky Jackie miatt is – szívesen megnéznék! Az egész film vagy 5-6 perc! Írtam ide-oda, ahol talán kompetensek léteznek, de sajna semmi válasz.

Ha valaki tud, az kérem segítsen! 

Norbi0528 Creative Commons License 2022.11.15 -1 0 4597

Sziasztok! 

 

Keresek egy régi fekete-fehér magyar filmet, melynek a temetési jelenetét a soroksári felszámolt Szentlőrinci úton forgattak.

 

Köszi a segítséget előre is!

D1N1 Creative Commons License 2022.11.13 -1 0 4596

Szeretnék megtalálni egy filmet, amiből mindössze egy jelenetre emlékszem.
Lehet, hogy egy sorozat epizódja volt de inkább filmre tippelnék.
A jelenet komikus mivoltából ítélve valószínűleg vígjáték vagy akció-vígjáték lehetett.

 

Egy férfi és egy csinos nő szeretkezni készül. Amennyire emlékszem a hölgy kb 30 éves lehetett, szőke vagy világosbarna félhosszú haja volt, rövid szoknyát és térdig érő fekete csizmát viselt.
Az egyikük valami olyasmit mond: Rég csináltam már.
A másik válaszol: Én is.
Röviddel miután belekezdenek megszólal valami riasztó-szerű hang és félbeszakítja a dolgot. A nő mosolyogva megszólal: Ez meg mi a fene?

 

Az HBO-n láttam a 2000-es évek környékén. (Vélhetően 1998 és 2002 között jelenhetett meg.)
Tudna valaki segíteni?

lyukas csokoládé Creative Commons License 2022.11.06 0 0 4595

A "You" (magyarul: Te) c. Netflix sorozat egyik epizódjában van ilyen jelenet.

Előzmény: K_vivi06 (4594)
K_vivi06 Creative Commons License 2022.11.04 0 0 4594

Sziasztok.
keresek egy filmet de csak egy kisebb részlet maradt meg. Egy nő a fürdőszobában a plafonba elrejtve talál egy dobozt abban vannak fogak meg talán telefon is. Amikor meghallja, hogy jönnek kiborítja összeszedi majd oda rakja talán ahol találta. Köszönöm ha megírjátok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!