Keresés

Részletes keresés

Tycho Brache Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1364
Köszönöm a méltató szavakat, remélem odakünn is tudod majd használni.
Bár nem is jó szó ez, hogy odakünn, hiszen mi ott vagyunk otthon, csak időről időre eljövünk egy kis időre...
Előzmény: Tevemadár (1359)
keptn_kork Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1363
Nekunk meg 8 ejszaka az indulasig :))

Brno (1 ejszaka)-Praha (3 ejszaka) - E-Morvaorszag (1 ejszaka)

Minden ajanlott latnivalot szivesen fogadok! Tycho utleirasa es Sorturak c. konyv alapjan intenziv felkeszules folyamatban :))

Előzmény: Tevemadár (1359)
zmrzlina Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1362
Nagyon jól választottál, Český Krumlov a kedvenceim közé tartozik. Csak azt nem értem, miért kell prágai sörrel rontani a hangulatot, amikor a városnak van saját sörgyára, az EGGENBERG márka pedig néhány éve elnyerte a legjobb sör büszke címet is.
Előzmény: Fatboy Slim (1361)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1361
Dobré ráno,

úgy néz ki, szilveszterkor ha nem is Prágában, de közel leszünk, Cesky Krumlov környékén. Nagy királyság lesz. Külön kérésre Staroprament felárral beszállítok az országba :))

Fatboy

zmrzlina Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1360
A mai naptól a C metro a Főpályudvarig jár, a jövő héten pedig már a Florence lesz a végállomás. Mától a távolsági buszok is a Florence buszpályudvarig közlekednek, eddig a város szélén végezték, tartok tőle, hogy most még nagyobb tumultus lesz a közlekedésben.
Tevemadár Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1359
Már csak 4et alszom, és irány Prága!
/Addig is szorgalmasan magolom Tycho sörtárs Prága gájdját. Azt hiszem nagyon használhatóra sikeredett!!!!/
OPi Creative Commons License 2002.10.13 0 0 1358
Mikor voltál ?
Előzmény: Rókabilly (1357)
Rókabilly Creative Commons License 2002.10.12 0 0 1357
Én is jártam Prágában. Életem egyik legszebb élménye volt! Élményfinomságú sörök, kellemes emberek, udvarias autósok. Érdekes, hogy ott nem ciki odaülni más asztalához. Hozzánk egy plzeni férfi ült le, olaszoknak nézett minket. Jót beszélgettünk a "drága" prágai sörökről, meghívott minket Plzenbe.
A 2-es villamos végállomásánál volt a szállásunk volt a szállásunk, 4-en érdemes menni, elérhető az ár, jó a szinvonal. Ha valakit érdekel, felteszem a címet, vagy emilt írok.
Szóval nagyon szép volt, készítem én is a kocsmába járó pulóveremet.
Rbilly
OPi Creative Commons License 2002.10.12 0 0 1356
A valaszokat megleled az elozo tobb mint 1300 hozzaszolasban :-)
Előzmény: Fatboy Slim (1354)
Drapálek Creative Commons License 2002.10.11 0 0 1355
Amint olvasom, valóban ébredeznek...

Nos, javaslatom erre a negyedévre:
Baráčnická rychta a Tržiště utca 22-ben. Tel.: +420/257532461. Bár inkább érdemes városnézés közben, délután arra kanyarodni és személyesen foglalni estére egy asztalt.
Vagy a Karmelitskából fordultok rá erre a - szinte - kimondhatatlan nevű utcára, vagy a Nerudován tértek be egy kapualjba az olasz nagykövetséggel szemben. Az átjáró némi kanyargás után a vendéglő elé vezet*.
A hangulat kedélyes, az 50 m-re hömpölygő turistaáradatból alig szűrődik be valami.
Sör 25, étel 80 körül is. Ajánlom a resztelt(?) libamájat, érdekes, de tényleg meg tudták csinálni.**

* De vigyázat! Az átjáró kocsma felőli végén vasrácsban végződik, amit éjjel zárnak. Saját tapasztalat: ott álltam szomjasan, a bejárat előtt 15 méterre, de a vasrács miatt nem tudtam továbbmenni, kerülnöm kellett egy nagyot.
** Tapasztalatom, hogy a magyar ember ne legyen túl válogatós Prágában. A cseh átlagvendéglőben az átlagot kell kérni. Az olyan kalandjaim, amelyek úgy kezdődtek, hogy "na most már valami mást, mint knédlis ételt" - egy-két kivételtől eltekintve - teljes kudarccal végződtek.

Egy észrevétel: Az árvíz óta nem járnak át a metrószerelvények a belváros alatt. X-A, X-B jelű villamosok vették át a szerepüket, ami azt jelenti, hogy a meglévő villamosjáratok mellett további kettőt tettek sínre. A járatsűrűség tehát minden képzeletet felülmúl. Ezen túlmenően gyakran meg is bénul a forgalom. Ha egy autó valahol bennragad egy kereszteződésben, akkor pillanatok alatt feltorlódnak a járművek mind a sineken, mind az utakon.
Gyakoriságuk ellenére időnként borzalmasan tömöttek ezek a villamosok.

Egy másik észrevétel: Aki autóval menne, annak számolnia kell azzal, hogy az árvíz óta a belváros gyakorlatilag el van zárva a tranzitforgalom elől (behajtás csak engedéllyel). A főpályaudvar előtt elhaladó gyorsforgalmi úton egy sávot leválasztottak a metrópótló autóbusz számára Holesovicei pu. végállomás és a Prazského Povstáni megálló között.
A közlekedési dugók már csak emiatt is állandóak a tranzitvonalakon.
Ami viszont tetszik: az autóbuszsáv az autóbuszoké. Ez már a Nyugat :-)

Jó utat kívánok!

Fatboy Slim Creative Commons License 2002.10.11 0 0 1354
:)))
Srácok, ti egyébként milyen célból jártok ki Prágába? Sima hobby, sörözés, kirándulás vagy munka? hol szoktatok megszállni? és mi a véleményetek arról, hogy egy-egy kollégiumot kineveznek 3 csillagos panziónak és 25 Euróért vesztegetik? Eléggé rabolnak mostanában a vendéglátásban, észrevettétek? És így is zsúfolásig telth házas a város folyamatosan. Mi a véleményetek a cseh emberekről úgy általában? vendéglátás, szolgáltatások, stb...

Fatboy

Előzmény: Pivovar (1353)
Pivovar Creative Commons License 2002.10.10 0 0 1353
Itt???? :)))
Leninnel: Ucsityszja*3!
Előzmény: OPi (1352)
OPi Creative Commons License 2002.10.10 0 0 1352
Ez esetben a jövőben csak semleges, sört nem érintő témákhoz fogok hozzászólni. :)
Előzmény: Tycho Brache (1351)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.10.10 0 0 1351
Pivovar ugyan már megadta a választ, de ez legyen az utolsó eset! A kocsmanemismeret azonnali bukást jelent mostantól a beerettségi vizsgán!

Ajánlott irodalom:

http://www.extra.hu/praga/
http://www.mujweb.cz/cestovani/prahapivo/

Előzmény: Fatboy Slim (1349)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.10.10 0 0 1350
Ez a kocsmajáró pulóver óriási duma volt:)
Ma reggel a fejemre esett egy pulóverem, miközben - késésben lévén óvodából és reggeli teáról - rohamtempóban kapkodtam ki a cuccaimat a szekrényből. Pár másodpercre azonban lelassítottam, égnek emeltem a tekintetemet, és eltöprengtem, hogy vajon ez jelzés-e. Úgy döntöttem, hogy igen.
November 29. és december 2. között Prágában leszek elérhető, az özönvíz ellen Szent Norbert védelmét fogom kérni a Strahovi kolostorban...
Előzmény: Pivovar (1344)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.10.10 0 0 1349
Az én sem tudom, hol van...

Fatboy

Előzmény: Tycho Brache (1342)
OPi Creative Commons License 2002.10.10 0 0 1348
Pulovert tegnap kitettem szellozni, mivel a korabbi turak elegge megviseltek az anyagszerkezetet [szvsz 100ev alatt sem szellozne ki:-) ]. Okorben elegge soxor voltam mar ezexerint, csak . . . .
Előzmény: Pivovar (1344)
Tevemadár Creative Commons License 2002.10.10 0 0 1347
Ja, fene a figyelmetlen fejemet!
Bocsánat, természetesen mindenkinek köszönöm az információkat!!!
Elnézést az udvariatlanságomárt...
Tevemadár Creative Commons License 2002.10.10 0 0 1346
bacee:
Kösz az infot!
Amúgy vonattal megyünk. Ez a metros dolog szomorit el kicsit, de végül is erre számítottam.
Előzmény: bacee (1338)
Csokis Creative Commons License 2002.10.10 0 0 1345
Természetesen nálunk is lennének ilyen buszsávok - elméleti síkon. :-)
Előzmény: bacee (1338)
Pivovar Creative Commons License 2002.10.09 0 0 1344
A Vártól jőve tovább fel "egyenesen" a főkapun keresztül, Strahov felé a Loretánskán végig. Olvasd Tycho kalauzát vagy az enyémet - ha jártál arra, talán beugrik... Ha nem, akkor meg beugorhatsz te is legközelebb :)

Mindenesetre jó tudni, hogy alaptérképünk fontos bázispontjai elérhetőek megint - Drapálekkel szólva: hol is az a pulóver? :)

Előzmény: OPi (1343)
OPi Creative Commons License 2002.10.09 0 0 1343
Merre van az Ökör ? Voltam én már ott ? Vagy csak nem emléxem ? :-)
Előzmény: Tycho Brache (1342)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.10.09 0 0 1342
>Tigris nyitva, Ökör nyitva: mi kell még?

Rohadt nagy árvíz kéne ahhoz, hogy az Ökröt elöntse a víz. Valószínűleg az már maga lenne az Özönvíz... Bár ott még azt is lenne esélyünk túlélni. Ha meg nem, legalább jól telnek az utolsó percek:)

Előzmény: bacee (1338)
T613-4KATi Creative Commons License 2002.10.09 0 0 1341
a "po cesky" az szlovákul van a csehek a po elöljárót itt nem használják-bocs csak nehogy Prágában félreismerjenek
Előzmény: Fatboy Slim (1339)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.10.09 0 0 1340
kb X perccel megelőztél
Ugyanezt írtam, csak pepitában :)

Előzmény: bacee (1338)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.10.09 0 0 1339
Írtunk itt a helyzetről alább többen is.
Vannak új infok. A nagynéném tegnap jött haza..
A turisták ugyanúgy hömpölyögnek, a belváros újra teljes gőzzel, majdnem minden házával műkszik. Majdnem minden házat, éttermet átadtak újra, de volt, ami nem élte túl, vagy hónapok kellenek neki a felélesztéshez. A külvárosok helyreállítása már lényegesen lasabban folyik, a metro újranyitása pedig hetekbe, hónapokba tellhet még.

Fatboy

Vschni mluvite po Cesky tady?

Előzmény: Tevemadár (1333)
bacee Creative Commons License 2002.10.09 0 0 1338
Figyuzz Tevemadár!

A tegnapi Népszabiban volt egy cikk Prágáról. A közlekedés halott. Mármint az autóknak. Mivel a metrók helyett buszok járnak, ezért majdnem mindenhová(ahol kétsávos az út) buszsávokat festettek. Aki rápofátlankodik 40.000,-Ft. Minden létező villamost és buszt forgalomba állítottak. Az autósok meg békésen és megértően állank a dugókban. (kiváncsi lennék, hogy ez nállunk hogy lenne - persze csak elméleti síkon). Emellett túristákban továbbra sincs hiány, a várost pedig rohamtempóban tatarozzák. A sör meg változatlanul finom. Tigris nyitva, Ökör nyitva: mi kell még?

Bacee

Előzmény: Tevemadár (1333)
andrej11 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 1337
Mi is örülünk neked...
Előzmény: T613-4KATi (1323)
andrej11 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 1336
Azt elhiszem, hogy tetszik.
Előzmény: OPi (1325)
Pivovar Creative Commons License 2002.10.08 0 0 1335
:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!