Keresés

Részletes keresés

rotaryfun Creative Commons License 2011.10.21 0 0 13437

 Tiszteletem !

 

Ajánlom figyelmébe: köszörűs XXI Che 

A saját véleménye szerint kevesen tudnák felülmúlni :)

 

http://www.kut.guth1640.hu

 

Rezgős szivattyúval kipucolva homokmentesen adva át garanciával, fizetni  csak mikor minden rendben.

Vagy mégsem ?

 

 

Előzmény: olanzsahlef1 (13433)
nikolas70 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 13436

Üdv!

 

Egyik barátom a patak mellett lakik, ásott kútja van, olyan 5-6 méteres lehet, kb. 2-2.5 méteres vízoszloppal. Jól működik neki, még soha nem panaszkodott, hogy kifogyna a víz.  Véleményem szerint jobban jársz egy ásott kúttal, legalábbis anyagilag biztosan jobban :)

 

Üdv!

 

 

Előzmény: lac1 (13435)
lac1 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 13435

A patak part, ahol a szomszéd két ásónyom után talált vizet, az légvonalban 50-60 méterre van, GONDOLOM én, azért nem sivatagon ülök.

:-)

Mindegy, árat kell kicsikarnom, mert ha megfizethető, akkor gondolkodom, ha sok, akkor gondolkoznom sem kell.

Előzmény: Törölt nick (13426)
lac1 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 13434

Ja, én még itt leragadtam időben...

Frissítésre szorulok. Most akkor újra kell gondolnom. Lehet általánosságban kérdezni árat?

Előzmény: gamate (13425)
olanzsahlef1 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 13433

Kutat szeretnék fúratni, ajánlatokat kérek ide vagy mailben.

Budapesten, Budafokon a Borhegyen, közelebbről a Zilahi utcánál szeretnék egy legalább locsolás céljára szolgáló kutat. Mészkő biztos, hogy van alattam, a környék tele van mészkőbe vájt gombáspincékkel. A telek kb 121 méteren van, a Duna meg kb 600 méter távol 95 méterrel a tengerszint felett.

 

Mi a vízadó réteg itt? Van a mészkő alatt sóder? Milyen a várható kútmélység?

 

A kútra homok mentességet és jótállást várok el. Valamint szivattyút csak jövőre vennék, ha a kút beállt, tudható a vízhozam stb., a beüzemelést nem saját szivattyúval képzelem.

 

A telken van villany (3*16A) és víz, könnyen megközelíthető. A keletkező szennyvizet nincs hova elvezetni a telken, csatorna kb száz méterre van.

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.21 0 0 13430

 rotaryfun

 

üDV

 

eZ A 3. RÉSZ

 

A
 lényeg:

Néha ide ülök esténként, sosem gondoltam , hogy majd itt nő az egzisztenciám, lehetnék fórum guru mert amit nem tudok annak utána olvasok és már írom is, én csak itt séróból nyomom a magamét,  persze ezt lehet nemszeretni. fikázni is lehet szeretem is, ez a fórum lényege többek között. Eleinte segítettem ennek annak, de az nem éri meg. Lehet mondani a vajdaságból, hogy ha egy meló ilyen fontos akkor az egészet meg ette a fene csak, hogy itt kérem tendenciák, folyamatok vannak amik nekem nem tettszenek, és hadd engedjem meg magamnak, hogy elmondjam a magamét.

 

Igen én egy kis helyigényü és háztartási félkemény kútfúróvagyok. és versenyképesvagyok egy csomó nagykaliberü fúróssal kis helyeken , nekem ez a bolt többek között. Akivel találkoztunk életszerüen munka közben az egysem panaszkodik, és szépen privátban nyomjuk a melókat egymásnak, mert mindenhez nemérthet egy ember. Müxik hidd el nekem. de itt a fórumott már kerüli mindenki rajtamkivűl ebből a brigádból, Mivel én a grafomániámat itt élem ki ezért jobbhíjján most veled vitázom. de ez nem is vita csak duma duma.

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.21 0 0 13429

rotaryfun

 

Üdv ez a második rész.

 

S
ok dolog van amit tudok szégyelni de az nem itt van a fórumon.  ami neked ostobaság és nekem kizárás, az itt a fórumon a sok átlagos televízíót néző és néha fórumozó átlagembernek , Bocsi de főleg vidéken és a Bp VII. ker. ben élő teljesen átlag  sajátszámukra észrevehetetlen de mégis rabszolga lelkeknek talán ökörség. Nekem nem és én nekem Így jó.

 

 Hogy nekem itt ki adna akár 1 Ft-tot is Ügyvéddel vagy a nélkül? Ki  a fenét érdekel?!

 

 Tudod?:" a karaván halad a kutya meg ugat" bocsi nem pont rólad jut az eszembe de mégis úgyérzem, hogy ez van.

 

A www. kut.guth1640.hu oldalon leírtak nem rizsák teljesen leinformálható és müködő, és elérhető sok  sok éve.

Lehet, hogy ez téged bosszant,Bosszancson is, legyen jobb napod :)

 

Valóban vannak itt nálam, de nálad is 100x jobbak, csak ők ebbe nem szolnak belel, csak ritkán.

 

A Freddy meg saját magát csinálta ki itt. és nem csak itt.

 

üdv

Előzmény: rotaryfun (13424)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.21 0 0 13428

rotaryfun

 

Nna milyen komaság van itt kérem

 

 

okossa beszélj, hogy komázzalak! :) komám.

 

- Nem bántottam a Tomikutat, tudom kitől tanult, tudom, hogyan, tudom mitcsinál mert kicsi a világ, de semmi közünk egymáshoz, és hála .. Ő nem az olcsóJános tipikus Csepeli

-Ostobaság?.. Rezgő? vs Kompresszeor, nálad és nála 100x nagyobbak is használják és müxik. Cáfolat? az kevés , hogy szerinted hülyeség!

-Saját fenekem fényesre...  ez a marketing a csíkos fogkrém, a mobil net korszakában 2011 van jÓóóreggelt :)

- A becsületes alföldiek valóban becsületesek, csak sokhelyen labdábasem rúghatnak, innentől nem becstelenek, csak nem megy a dolog. Egyébként az általam is innen hiányolt és szerintem is nagy becsü Freddy sokkal jobban le fikázta óket mint bár ki

 

 

majd folytatom?

Előzmény: rotaryfun (13424)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.20 0 0 13427

Üdv

Itt nézz szét először: http://www.youtube.com/results?search_query=well+drilling&aq=f

Aztán ha mindig nem ment el a kedved a fúrástól akkor inkább áss ha tényleg 2 ásónyomban van a víz.

Ásáshoz pedig a teljesen kezdő amatőrőknek itt a segítség :

http://www.youtube.com/results?search_query=well+digging&aq=0&oq=well+dig

Előzmény: Bubududu (13418)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.20 0 0 13426

Üdv lac1

Arról nem beszélve hogy nem 9 méter mélységre szokták csinálni. 9 méteren egy szivárgó talajvíz kutad lesz ( nem rétegvíz ! ) ami szerencsés esetben 10-15 liter szerencsétlen esetben 2-3 liter hozamot produkál percenként 200-250 es átmérőben fúrva. Nyilván kavicsteraszon egy nagyon bővizű kút is lehet de nem hinném hogy folyópartról beszélünk a helyszínnel kapcsolatban.

Előzmény: gamate (13425)
gamate Creative Commons License 2011.10.20 0 0 13425

Szia lac1!

 

Amiről írsz, az a belógós kút. Manapság már nem készítenek olyanokat, mivel igen macerás, és általában nem túl tartós.

 

gamate

Előzmény: lac1 (13422)
rotaryfun Creative Commons License 2011.10.20 0 0 13424

Komám

Most hogy az emlékezetfrissítő reggelid hehelyett sikerült fényesre nyalnod a saját feneked had juttassam eszedbe hogy épp elég jó és tőlled képzettebb és külömb fúrós volt itt csak szépen elmartál innen szinte mindenkit hogy hülyithesd a sok tudatlant.
Kezdve a becsületes alföldi fúrosokkal a Tomikúton át akik 100szor külömbek tőlled egészen Freddy-ig akinek a nevét sértés is leírni egy papírra a tieddel. Szinte mind eltüntek mert okos enged buta szenved.
A sok ostobaságod miatt hányszor zártak ki innen ? Van valami amit tudnál szégyelleni egyeltalán ? 
Van itt olyan aki adna neked akár csak 100 forintot is ügyvéd nélkül ? azt hiszem nincs senki. Aztán azt a hírös rezgős szivattyut amit kompressszor gyanánt használsz miért nem tetted be a kirakatba ? Az a baj a boltoddal hogy ami a kirakatban van abbol szinte semmi sem kapható odabenn csak rizsa.

Előzmény: köszörűs XXI Che (13420)
lac1 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 13423

Szia, hát amit konkrétan tudok, az légvonalban is kb 300 méterre van. Ez egy olyan lakóövezet, ahol ásott kúttal oldották meg ezt a problémát, utána meg jött a vezetékes víz, ergo fúrt kút nem nagyon van. Annyi bizonyos, hogy rengeteg víz van, mert a szembeszomszéd - olyan az utca metszete, hogy az utat veszem nulla magasságnak, akkor az egyik oldal egy házhelynyi távolságban egy emeletnyit emelkedik, a másik oldal meg ugyanennyivel alacsonyabb, vagyis egyik oldal az utcán kétszintes az utca felől, a másik meg egyszintes az utcán de kétszintes az udvar felől - egyszer aknát ásott a garázsába, és másnap reggelre  két ásónyom híján tele lett vízzel az egész.

De nézek, mert szerintem rossz felé megy a világ.

Előzmény: pasass (13408)
lac1 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 13422

Szia,

 

nem sok rálátásom van erre - gondolom látszik - de azt hittem, hogy a FÚRT kút aljára is mosatnak valami nagy üreget amiben felgyűlik a víz. Ezek szerint rosszul tudtam?

Előzmény: gamate (13407)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.18 0 0 13421

üdv

Te tényleg azt gondolod, hogy azért hírdetek, hogy utána nevállaljam el a megrendelést mert nincs mivel ?? :))

Előzmény: rotaryfun (13417)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.18 0 0 13420

rotaryfun

 

üdv

 

- nem sikerült

- de emlékezem, hogy milyen cuccaim vannak, és mikkel dolgozom  "köszörűs XXI.ker"

- szép vagy sem?! viszont hasznos, még a Nyuszi sétányon túl is.

- én sem szégyenlem, csak még nem jutottam odáig, egyrészt mert az iwiw galériámban és a facebook-os galériámban látható, viszont onnan nemtudom       vissza rakni a honlapomra. az eredeti meg nem tudom melyik lemezemen van, de ami késik az nem múllik.

- A szám az igen , az is van. Mind ezek mellet dőreség lenne azt állítani, hogy hang vagyok csupán:)

- Hogy mi illik a kirakatba és mi nem? Ez bizony egy komoly marketing kérdés. Mert aki itt a fórumon kiváncsi arra, hogy mivel dolgozom az egyrészt hamar megöregszik :) másrészt kérjen egy fotót és, ha lesz rá érkezésem küldök is. a honlapom pedig nem a kollégáknak, bocsánat , nem a kútfúróknak készült. Nekik ott vannak a szaklapok :)

- olyan embereknek készült, kizárólag üzleti megfontolásból: akik semmit, vagy csak kevesett tudnak a fúrásról, azon belűl adatokról, olyasmikről, hogy homokmentesség, helyigény, stb...

- az oldalamat amikor időm engedi, és kedvem is van akkor korrigálom esténként. Minden kritika jól jön, mert ebből épül a dolog.

 

 

  Hányan vannak szerinted akik szárazon és vizesen is fúrnak? Igaz kicsiben csak mint én? Akiket én ismerek azok nincsenek itt a fórumon. Az csak 3 kútfúró, te  mennyit tudsz, és abból hányan vannak itt? Ja és ebből hányan férnek el munka közben (4mx4m)=16M2-en? :))

 

www.kut.guth1640.hu

 

üdv

Előzmény: rotaryfun (13417)
gamate Creative Commons License 2011.10.18 0 0 13419

Üdv Bubududu!

 

Itt is lehet kérdezni...

www.kutfuro.com

 

 

gamate

Előzmény: Bubududu (13418)
Bubududu Creative Commons License 2011.10.18 0 0 13418

Sziasztok,

 

Annyira kezdo vagyok hogy ha most kene kutatfurnom akkor kimennek a gyepre egy 10 es vidiabetetes furoval es azzal allnek neki. szoval viccet felreteve. Tegyuk fel kutat szeretnek.

Van olyan weboldal valahol ahol ezt a tudomanyt korbeirjak? Mit hogy erdemes, mire figyeljek es hasonlok. Tehat minden osszeszedve a kutfurasrol. Azon gondolkodom hogy kene egy :) (foleg mivel nalunk allitolag ket asonyom melysegben mar feltor a viz)

 

Koszi

Udv

rotaryfun Creative Commons License 2011.10.17 0 0 13417

Úgy láttom nem sikerült az emlékezet frissítő reggeli az Orosházi tanyavilágban. Arra se emlékezel miféle géped van és mikkel dolgozol ?  Nem szép idegen tollakkal páváskodni a nyuszisétányon sem. Mások nem szégyellik megmutatni mijük van, neked akkor vagy csak a szád van vagy amid van az nem kirakatba való.

Előzmény: köszörűs XXI Che (13394)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.16 0 0 13416

:)) egy szót sem értek de továbitom a srácnak aki csinálja ő érti :))

Kösz Üdv

Előzmény: gfoto (13414)
kismohi1 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 13415

Hali!

Érd parkváros melyik részén? Mert ott mi már fúrtunk sikeresen kutat. Ha érdekel még vagy aktuális még akkor írj.

Kismohi

Előzmény: gfoto (13323)
gfoto Creative Commons License 2011.10.14 0 0 13414

Off

 

örülök, ha valamit fel tud használni belőle. A látogatottsági statot honan látod? a host szolgáltatód adja?

 

Én általában azt szoktam mondani amikor vki szeretne egy honlapot, hogyha statikus site-ot szeretne (nem akar beleírkálni időnként, cikkeket, nincs vendégkönyv meg kérdezz felelek, ilyesmi), az nyugodtan írathatja kód alapon php, .net, perl... 

Aki egy kicsit dinamikusabbat szeretne, vagy időnként hozzá akar nyúlni anélkül, hogy informatikai diplomája lenne (elég egy word ismerete mondjuk), az irassa cms alapokon. Ezekhez utána már lehet widgeteket meg mindenféle plugineket telepíteni, lájkolni, meg ilyen csicsák. Ezen utóbbival talán könnyebb a világ változásait is követni, az elérhető technológiák (pld. régan ez ajax, javascript, most css3, dhtml...) pedig ~~automatikusan be fognak éplülni a cms / plugin upgradekkel.

 

bocs a többiektől, térjünk vissza a topik témájához.

 

On

Előzmény: köszörűs XXI Che (13409)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13413

.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13412

Üdv

Köszi de szerintem hagyjuk. Épp elég komolytalan érdeklődő talál meg így is.

Előzmény: köszörűs XXI Che (13410)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13411

üdv passas

 

mikorra gondold a dolgot?

Előzmény: pasass (13401)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13410

lalibatyo

 

Heló

 

Oksa elég világosan elmondtad, csak mivel én lezártnak tekintettem az ügyet, viszont olvasván, hogy csak csak hozzá bigyeztettél egy kis szurka piszkát,ráadásul légbölkapottan, gondoltam reagálok rá. ennyi az egész.

Egyébként meg annyiszor mondod el ismét telefonon a véleményedet ahányszor csak akarod.

 

Azért ha arról ti felőletek keresnek kútfúrót továbbra is feléd irányítom a dolgot :)

 

üdv


Előzmény: Törölt nick (13396)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13409

 gfoto

 

hali


Óóó :) nagyon köszönöm, nekem ez egy fillérembe sem került egy barátom fia készítette, aki valóban iskolás:) Ehez és ősember vagyok nem titok. Viszont rengetegen megnézték 78 látogató 2 nap alatt, ez jó!

A tanácsodat tolmácsolom kis webmesteremnek, nekem írhattad volna kínaiul is :)

Előzmény: gfoto (13397)
pasass Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13408

Kanizsai  vagyok.

 

Ha gondolod segítek.

 

Keressél a közelben fúrt kutat, és tudakold meg a talp mélységét,

 

Pasass

Előzmény: lac1 (13406)
gamate Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13407

Üdv lac1!

 

Igen, lehet 9 méter mély kutat fúrni - a Duna partján, Csepelen, és egyes kavicsbányák közelében.

 

Az ásottkút és a fúrt kút csak névrokonok.

 

Az ásott kút egy "rosszul szigetelt ciszterna", amiben a szivárgó vizek összegyűlnek, és mint egy puffer tartály biztosítja a kellő mennyiségű vizet. Ha kiürül, pár óra, vagy pár nap alatt újra összegyűjti a vizet...

 

A fúrtkútma mincs puffer szerepe. Csak annyi vizet lehet kivenni belőle, amennyit azonnal pótolni tud.

 

Tehát más módszerrel készül és máshogy működik a fúrt és az ásott.

 

Az, hogy a szomszéd ásottkútjában van víz, az nem garancia arra, hogy a Te fúrottadban is lesz.

Ha volna neki egy 9 méteres fúrtja és Te csináltatsz egy 9 méteres ásottat, akkor abban tuti lenne víz...

 

gamate

www.kutfuro.com

Előzmény: lac1 (13406)
lac1 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 13406

Ööööö... Vagyis lehet kutat furatni ilyen mélyre, vagy...?

Előzmény: Törölt nick (13405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!