Keresés

Részletes keresés

Ruth22 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 10328

Igen-igen, én is kapok mindenfélét.

Na de mire erre is rájönnek, jó előrehalad, hacsak nem kezelték már a felmenődet. (pl.: Charcot-Marie-Tooth)

Szép napot :-)

Előzmény: ezsuzsa1 (10322)
Ruth22 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 10327

Köszönöm kérdésedet, félek. A bal kezemben van és jobbkezes vagyok.

A 11 eddigi műtéthez még megajánlottak 5-öt. És ha nem is arra a műtétre lenne szükségem? Pl nem protézis műtét, csak az idegeket kellene helyrehozni?

Előzmény: otthonülő (10321)
andi005 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10326

Köszönöm  válaszát!

Előzmény: BJszakért (10325)
BJszakért Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10325

andi

igen, csak rehabilitálható személyek rendelkezhetnek rehab kártyával, nem szükséges ellátottnak lennie, elég a szakvélemény, ez alapján állítja ki Rszsz a rehab kártya engedélyt Nav felé, aki pedig elkészíti, kiadja az ideiglenes A4 igazolást (ugyan olyan jogokat biztosít, mint kártya), később a rehab kártyát.

 

ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10324

Na igen! Még annyit, hogy az idegkárosodás az amit némelyik orvos egyáltalán nem ismer, nem tud vele mit kezdeni. Pedig csak egy eng vizsgálat kellene, meg egy jó ideggyógyász, aki meg is érti. 

Előzmény: Ruth22 (10320)
andi005 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10323

Sziasztok!

 

A rehab kártyával kapcsolatban szeretnék kérdezni:

csak addig érvényes amíg rehab ellátást kap az ember? Én jelenleg 4 órát dolgozom,és kapom a járadékot jövő tavaszig. Több esélyem számomra elfogatható munkát találni,ha marad a rehab kártya.

ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10322

Kedves Ruth 22!

Az én kálváriámnak csak egy részét írtam le, és tényleg elég "edzett" vagyok már.

Az özvegyire az igénylésem 2012-ben adtam be (a nyomtatványban kérdés volt, hogy rokkant vagyok-e), 2013-ig kaptam az ideiglenes özvegyit, így gondolom, most jutott eszükbe, hogy el kellene küldeni orvosszakértőire. Első fok elleni fellebbezésem pedig most 2014 áprilisában adtam be. Ők meg nem egyeztettek.

A telefon annyiba nem probléma, hogy az előfizetést így is úgy is fizetnem kell, ha postai levelet küldenék, az majdnem annyi, mint amennyit lehagytak az ellátásomból.

Az idegkárosodás az én esetemben herediter (örökletes), amelyre nincs gyógyszer, nem állítható meg. Még a fájdalom is csak antiepileptikával (nem vagyok epilepsziás), vagy antidepresszánssal csökkenthető, na ez amit én nem vagyok hajlandó szedni (emiatt halt meg a férjem).

Szóval leszázalékolási ügyben tudnék mesélni, már annyi mindenen mentem keresztül magam miatt, és a férjem miatt is.

Azért már rendesen unom.

Fájdalommentes éjszakát kívánok mindenkinek!

Előzmény: Ruth22 (10320)
otthonülő Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10321

Kedves Ruth22!

Szomorú a történeted. Az alagútszindrómával nem műtöttek meg?

Előzmény: Ruth22 (10320)
Ruth22 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10320

ENG - vel megállapítottak nekem is idegkárosodást. Kedves doktornőtől kiderült, van jó gyógyszer, de nem adják "kedvezménnyel" daganatos betegnek. (Már ezen kiakadtam.) Mondom: és traumatológiailag idegkárosodottaknak? (Mondjuk 7 hasműtét után pl. fájdalmak a hasfalban, főleg éjjel. Felkarba adott vérhígítók szuri-helyei által történt idegsértés, könyökben lévő alagútszindróma, melyet 4 évig nem hittek el... eng-re csak akkor küldtek.) Úgy nézett rám, mint aki majmot lát. Na ez megér még egy kört. 14.000 egy adag.

Az idegek myelin-hüvelyét állítja helyre.

Előzmény: ezsuzsa1 (10316)
Ruth22 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10319

Na, akkor kicsit előbbre vagy, bár a telefont nem fizetik meg.

Köszönöm, hogy írtál.

:-)

 

Előzmény: ezsuzsa1 (10315)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10318

Nem kellett a jelentkezéskor megadnod ennél az újabbnál, hogy a másik folyamatban van már? Jól megedződsz addigra testileg és lelkileg is - azt hiszem.

Előzmény: ezsuzsa1 (10316)
megamog Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10317

Köszönöm a felvilágosítást!

Előzmény: 560707 (10308)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10316

Nekem a másodfokú orvosszakértői 24.-én lesz, de ma kaptam egy levelet, hogy július 14.én menjek elsőfokúra. Akár lehetne vicc is, de rájöttem, hogy a Nyufig kérte a vizsgálatot az özvegyi nyugdíjam miatt. Istenemre mondom, hogy lassan az életem az orvosszakértői vizsgálatokra készülésből áll. Orvoshoz meg már nem merek menni, mert ahányszor megyek mindig találnak egy új betegséget. :D Amit lehet, hogy a szakértő figyelembe se vesz. Az egyik orvosom, azt mondta, hogy az a baj, hogy a felülvizsgáló orvosok bizonyos betegséget (köztük az enyémet) nem ismerik, így szubjektíven döntenek. Szeretném megérni, hogy végre az eng leletem alapján döntsenek, ne ránézésre.

Talán lesz olyan orvos aki kézbe veszi a komplex minősítési táblázatot és megtalálja benne az idegkárosodásokat, és azok százalékos értékelését (és megnézi a leletemet is), mert eddig arra a károsodásra, ami nekem van, máshol 40 %-ot adnak, a nekem ítélt 20 %-al ellentétben. 

Előzmény: labesco (10268)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10315

Nos, megérkezett végre az ellátásom, három nap késéssel. Elfelejtették utalni :D Ja, elnézést azt nem kértek. És hogy ne legyen minden oké, a 2013-as összeget kaptam, a 2014-es emelés nélkül. Így holnap megint telefonálhatok. Komolyan megáll az agyam!

Előzmény: Ruth22 (10264)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10314

Azok visszamennek maguktól is, mert megtehetik.

Előzmény: rokkant42 (10305)
Txetxu Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10313

rokkant42: előbb a beteg, rokkant félholt embereket terelik vissza a munka világába több százezret.

Előzmény: rokkant42 (10305)
Kaveka14 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10312

Üdv mindenkinek!

 

Ha esetleg másnak is van sérelme és röviden megírná nekem, szívesen feltenném ide:

 

http://www.lsz.eoldal.hu/

 

(Mert gondoltam egy-egy láncszem szétszóródva semmi, de egységben lehorgonyoz a vasmacska lánca egy hajót is...)

lanygyos Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10311

Kedves Ircsi57!

"Mél"ment,remélem fogadod is.Üdvözlettel jó egészséget.

bandolesa Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10310

Akkor a szociális hozzájárulási adót ez 27%.-ezt engedik el a Rehab kártyát használó munkavállalónak.

Előzmény: BJszakért (10306)
Ircsi57 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10309

Kedves lanygyos!

 

Sajnos nem kaptam meg a leveled. Kérlek próbálkozz! Mint írtam nincs meg a címed!  Julius 1-jén bemegyek az Erzsébet utcára érdeklődni, mert megyek a MÁV Rendelőbe.

Üdv. Ircsi

560707 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10308

Nem kell semmit tenned, majd hívni fognak, de elég nagy a csúszás a felülvizsgálatokon.

Előzmény: megamog (10307)
megamog Creative Commons License 2014.06.19 0 0 10307

Régi rokkant ellátott vagyok. A felülvizsgálatom az idén esedékes. Tudja-e valaki a tutit, hogy a rendes felülvizsgálatra kiküldik-e a behívót, vagy nekem kell kérni?

Esetleg van erre külön nyomtatvány, stb? Annyi volt az elmúlt években a változás, hogy elveszek a rengetegben!

Köszönöm a segítségeteket!

 

Mindenkinek szép Napot!

BJszakért Creative Commons License 2014.06.18 0 0 10306

bandolessa

Én is egy hete találkoztam először laminált rehab kártyával, tényleg szép, érintettnek az szerepel rajta, hogy készült 2012. július, és csak most kapta meg, ilyen sokáig készült, én pedig már 2012. január óta erről tájékoztatok, hogy A4 Nav igazolás ideiglenes, amíg a laminált nem készül el.

 

Hogy mit jelent ez, mire használhatja, mit jelent a munkaadónak, aki foglalkoztatná, honlapomon megtalálja a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett itt 4) pontban:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

majcsi0

amennyiben kereső tevékenységet végez, ellátás nem állapítható meg Mmtv szerint (2011. évi CXCI.tv.). El kell dönteni, mit szeretne. Az ellátásból önmagában nem tud megélni, sajnos, így rehabilitálódni sem.

 

Bővebben honlapomon megtalálja a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett itt 4) pontban:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

Vagy írtam, email keressen meg, személyes útmutatást nyújtok, nem ismétlem. Ha meg csak beszélni, rágódni szeretne az ügyön, nem tenni, előre haladni, megoldásokat találni, akkor beszélni, hezitálni itt lehet a fórumon, de ezt önmagában kellene eldönteni, nem nyilvánosan.

 

rokkant42 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 10305

Nem először az egészséges embereket kellene a munkába vissza szorítani?ja persze ő dolgozik mert egészséges!

 

pld: 

http://www.hir24.hu/bulvar/2014/06/18/39-evesen-ment-nyugdijba-a-bon-bon-egyuttes-enekese/

bandolesa Creative Commons License 2014.06.18 0 0 10304

Megjött a kártya alapú rehab kártya. Tartották a 60.-napot. Hát most ezzel mit lehet kezdeni?

Szép kék színű, mintha egy újfajta útlevél lenne. Ez 100%-os támogatást ad a munkáltatónak?

Hol érdemes elkezdeni, Önkormányzat közmunkára elfogadhatja ezt?

Előzmény: BJszakért (10300)
majcsi0 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 10303

Évszakok,BJszakért,olvastam a hozzászólást,megnézem a honlapot!

Kilépni és fizetetlen szabira menni nem szeretnék,addig kiesne a fizum ami nagy érvágás lenne a családnak.... Persze feketén találna az ember munkát,de ha nem biztos a leszázalékolás akkor lukra futok!

majcsi0 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 10302

Köszönöm a választ.....nekem kicsit kínai:-)A leleteimet nézegetem,de nem találok semmiféle ilyen irányú számokat.Küszöbaudiometria csontvezetéses értékei vannak,de százalékok nincsenek.Kinek lehetne megmutatni a papírokat,gondolom háziorvos nem ért hozzá....

Sajna a jogalkotók nem érzik át milyen cipőben jár az ember.....minden hónapban kellene  mennem audiológiára,hogy elég papírom legyen,esetleg háziorvosnál kiíratni rá gyógyszert??Voltam neurológián is ,de hiába szedtem végig az agyértágító kúrát,a szédülésem megmaradt...ezek után nem éreztem visszajárni,mert a doktornő azt javaslta,hogy pihenjek...na persze munka mellett 2 gyerek és háztartás..MIKOR pihenhetek??Marad a szédülés,fülcsengés és társai!

Neten olvastam,hogy adókedvezmény is jár a BNO kód alapján...Innen jött az ötlet,hogy jól körbejárom a témát!

Évszakok Creative Commons License 2014.06.18 0 0 10301

majcsi0

 

Röviden: aki nem hall semmit mindkét fülére, és más baja nincs, akkor az illetőnek  63% egészségi állapotot állapítanak meg.

Előzmény: majcsi0 (10297)
BJszakért Creative Commons License 2014.06.18 0 0 10300

majcsi0

be kell adni a megváltozott munkaképességű személyek ellátására igényt, ha ellátást szeretne, persze jelenlegi állapotát igazoló szakorvosi-, háziorvosi véleménnyel. Ám ha dolgozik, mint írja, a megállapításhoz ki kell lépnie, vagy fizetés nélküli szabit kell kivennie.

Ám ha csak szakvéleményt szeretne, akkor is megyei RSZSZ-nél kérheti komplex minősítését, a szakvélemény elég egy rehab kártyához vagy más foglalkoztatást elősegítő kedvezményhez a munkaadónak.

BIZOTTSÁG szakvéleménye alapján hoz határozatot Hivatal. Előre ezt nem lehet megjósóolni, hogy egészségi állapotát bizottság 60% vagy kevesebbre minősíti és vajon mit ír rehabilitálhatóságáról, amelyek meghatározzák a határozat tartalmát is.

NYOMTATVÁNYOK

http://www.kormanyhivatal.hu/hu/budapest/szakigazgatasi-szervek/kulturalis-oroksegvedelmi-iroda

Útmutatást nyújtok személyesen rehab gazd szakértőként, fellebbezést, keresetet írok, szakterületem: felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatás, önzetlenül, szakmai honlapomon megtalálják elérhetőségem: http://www.versenykepesseg.eu/

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.18 0 0 10299

Még kiegészítem nehogy félreértsd.

A fenti százalékok csak a hallószervi károsodásra vonatkozóan jöttek ki.

Az összegészség károsodásba ez más szervek károsodásával együtt azokat erősítve vagy csökkentve számít bele (lényegében egy elbagatellizáló szorzónak lehet tekinteni ha más problémát nem találnak).

 

A leírásod alapján lehet esély arra, hogy találjanak egyéb értékelhető problémát is. Ezt kell kiderítened és orvosi papírokkal dokumentáltatnod. A komplex minősítés erről szól.

Előzmény: Törölt nick (10298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!