Keresés

Részletes keresés

OPi Creative Commons License 2002.10.16 0 0 1394
ez esetben ne kötözködj :)
Előzmény: Tycho Brache (1393)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.10.16 0 0 1393
Nem szeretnék kötöszködőnek tűnni, de Hrabalnak elég kevés Ferenc József-kori figurája van...
Haseknál bővebben fellelhetjük őket. Bár ha ebben a városkában is megállt az idő, akkor lehet, hogy egy-két századelőről (XX.) ittragadt alak beilleszkedett a szocreál életérzésbe :)
Előzmény: T613-4KATi (1392)
T613-4KATi Creative Commons License 2002.10.16 0 0 1392
Kutna Hora

Egy csodálatos hangulatú város,sok látnivalóval,és annál kevesebb külföldivel.
Ferenc József korának életérzésével./Ha ott vagyok,mindig felfedezek egy-két hrabali figurát/

A Barborka székesegyház a prágai St Vitus ikerpárja.A temlomtól a városközpont felé haladva
a vendéglátás igazi cseh remekműveivel találkozhatunk.A Staroceske Restauráce kínálata
még azt is megéri, hogy Prágából erre jöjjünk haza.

Tycho Brache Creative Commons License 2002.10.16 0 0 1391
Gondolom nem önként adták az alapanyagot...
Előzmény: zmrzlina (1390)
zmrzlina Creative Commons License 2002.10.16 0 0 1390
Csontkápolnát találtok Brno-ban is, az austerlitzi csatában elpusztult katonák adták az alapanyagot. Asterlitz kb. 12 km Brnotól keletre, ma Slavkov u Brna a neve, egyesek szerint itt nőnek a legnagyobb káposzták.
Előzmény: Napu (1389)
Napu Creative Commons License 2002.10.16 0 0 1389
Kutna Hora -ról.
Tavaly voltam ott és semmiféle rossz érzés nem kerített hatalmába. Szó sincsen egyébként temtők fosztogatásáról, hanem állítólag járvány végzett
több ezer emberrel és ezeknek a csontjaiból készült mementóként ez az emlékhely. Azt mindenképpen meg kell hagyni, hogy nem mindennapi látvány. Bűn kihagyni.
Tycho Brache Creative Commons License 2002.10.16 0 0 1388
Na pont ezért is - a túlbuzgó lányokat elkerülendő - érdemes többek között a külvárosban inni...
Előzmény: Fatboy Slim (1387)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.10.15 0 0 1387
Erről jut eszembe: a rossz negyedbe keveredve éjszaka az ember igen érdekes élményeken mehet keresztül Prágában. Kint álltak sorban a rossz lányok és hiába a nejem az oldalamon, úgyis leszólítottak és közben tapogattak itt-ott. Később rájöttem, miért. Tele volt a környék... hogy is mondjam... nem echte cseh származású pillangóval, akiket másnap a Károly-hídon láttam nyomulni egy-egy turista nyakán, miközben a másik két karvaly szerencsétlen áldozat táskájának kinyitásán melózott. Az egyik ilyen akciót észrevettem és elküldtem a nőt a jó édes anyjába. Azt hittem, ezzel eltűntek a környékről.
Másnap este megyünk ki a Pesten át Bukarestbe induló vonatunkhoz. Mondanom sem kell, hogy azon utazott az egész pereputty és marhára fostam egész éjjel, h ne vegyenek észre, ill. h ne fésüljék át a tolvajok az alvó turisták kabinjait.
Talán érdemes erre is figyelnetek. Szvsz sokkal több a zsebes, mint nálunk, különösen a forgalmas helyeken

Fatboy

Előzmény: bacee (1386)
bacee Creative Commons License 2002.10.15 0 0 1386
Nyáron egy görög bárban láttam egy "ismeretterjesztő" filmet hőn szeretett Prágánk éjszakai életéről. Mármint a különböző éjszakai bárok speciális szolgáltatásairól. Különösen teccett, mikor a páciens egy mesztelen nőröl evett le minden féle finomságot. (ez nekem spec. nem jönne be, mivel a kaják között nem láttam az általam igazán nagyrabecsült knédlit, párolt káposztát, 1200 gr-os csülköt, hermelint, vizihullát, ecetes disznósajtot). Miután a muksó jóllakot, ő vetkőzött le, majd bejött még három mesztelen lány és ők kezdtek kajálni a muksóról. izgi volt, mit ne mondjak. A filmből többre sajna nem emlékszem, mivel későn volt, én meg a változatosság kedvéért ittas...
Előzmény: Tycho Brache (1369)
bacee Creative Commons License 2002.10.15 0 0 1385
Úgy kb. 15 éve voltam a csontkápolnában, anyámék vállalatának brigádkirándulásán. Az idő távlatát , na meg akkor fiatalságomat jelzi, hogy az egész útból mondhatnám semmire sem emlékszem. De eme hely meglátogatása mégis olyan hatást gyakorolt rám, hogy meglehetősen részletesen emlékszem a helyre.
Perverz egy hely mindenképp. Két dologra emlékszem: a sarokban felhalmozott és gúlákba rakott koponyák, és egy csillár, amit a papok készítettek emberi csontokból. Eme "remekmű" arról híres, hogy az összes emberi csont megtalálható benne.
Az egy más kérdés, hogy mi indította a papokat erre a különös hobbira, honnan szerezték a csontokat, mit szóltak a helyiek eme munkássághoz, illetve ahoz hogy fosztogatják temetőiket(mivel a csontok ugye nem fán nőnek).

Az élmény és a rosszullét garantált. Sörözés után, és előtt a műintézmény látogatása szerintem nem ajánlott. De mindenképpen érdemes megnézni...

Előzmény: Fatboy Slim (1384)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.10.15 0 0 1384
Elég hangulkatosnak tűnik :) És még történelmi hely is... Semmiképp nem hagyom ki.

Köszi

Előzmény: zmrzlina (1376)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.10.15 0 0 1383
Én nagyon régen voltam, de mindig emlékezni fogok a helyre.
Igen... A hely jellege és hogy miből készült...
Ezt ott el kell felejteni. Az építmény viszont hihetetlenül szép, rendkívül gazdagon díszített. Ahhoz nem jártam olyan sok helyen, hogy csak úgy kijelentéseket tegyek a levegőbe, de én merész leszek: a világ egyik legkülönlegesebb, legegyedibb, a legmorbidabb, de egy ben az egyik legszebb építménye.

FAtboy

Előzmény: Tycho Brache (1369)
Tevemadár Creative Commons License 2002.10.15 0 0 1382
keptn_kork:

Köszönöm!

Előzmény: keptn_kork (1379)
bacee Creative Commons License 2002.10.15 0 0 1381
http://www.wunderground.com/global/Region/EU/Temperature.html

egy hétre előre a világ majd összes országa, de a három napon túli előrejelzés már több mint kétséges...

Előzmény: Tevemadár (1377)
Tevemadár Creative Commons License 2002.10.15 0 0 1380
Kedves zmrlzina!

Köszönöm szépen a gyors választ! Már rohanok is megnézni!
/Igen, a lehűlés nem baj - borovicka majd segít - csak eső ne essen nagyon.../

Hopp, még 1 kérdés a borovicka -ról jutott eszembe. Kocsmában hogy kérjük? Hogy van kiírva? És mennyire gyakori ital ez a kocsmákban?
Köszönöm!

Előzmény: zmrzlina (1378)
keptn_kork Creative Commons License 2002.10.15 0 0 1379
www.met.hu

utazas elott olvejz

Előzmény: Tevemadár (1377)
zmrzlina Creative Commons License 2002.10.15 0 0 1378
Időjárás = Počasí http://muj.seznam.cz/?akce=pocasi

Hétvégére lehülés várható, de talán ez is jobb, mint a mostani taknyos idő.

Előzmény: Tevemadár (1377)
Tevemadár Creative Commons License 2002.10.15 0 0 1377
zmrzlina:

Huhh.. nem semmi az a hely...!!

Egy kérdés:
Tudtok nekem segíteni, abban, hogy hol találhatok a neten olyan site -ot, ami ad némi infot arról, hogy milyen idő lesz várható szombaton Prágában? (jó, tudom, hogy nem igazán megbízhatóak, de azért csak kíváncsi vagyok mire számítsak.)

Előre is köszönöm!

zmrzlina Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1376
Tipp: http://www.nalouzi.cz/en/index.html
Előzmény: Fatboy Slim (1366)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1375
Ma jutott eszembe, hogy jó lenne kimenni megint.. Emberem még nem tudja. ;-))Bár ez nem kedv hanem pénzkérdés. :-((

Előzmény: Tycho Brache (1374)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1374
Vigyázz Csibee, mindjárt Te is kapsz egy határozott felszólítást OpI-tól a teendőidet illetően :)))
Nem tudom, milyen lehet Prága a két ünnep között, de talán sört akkor is lehet kapni :)
Előzmény: Törölt nick (1371)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1373
Az akut sörhiány kézzelfogható tüneteit fedezhetjük fel oPi esetében, kérem, nézzétek el neki előbbi hozzászólását...
Előzmény: OPi (1372)
OPi Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1372
k@pdbe :-)))))
Előzmény: Tevemadár (1359)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1371
Sziasztok!

Vajon milyen lehet Prága a két ünnep közt? Ha már Rodoszra nem mehetek vissza, Prágát szívesen megnézném megint.. ;-))

keptn_kork Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1370
Tegnap en is lattam kapucinus csontkapolnas utifilmet, az Romaban volt.
Előzmény: Tycho Brache (1369)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1369
A múlt héten láttam a Travel Channel műsorában egy sorozat (Alternate Routes) részeként a prágai részt. Nagyon primitív amerikai fiatalok útját kísérik figyelemmel, olyan szintig emelkedve csak, hogy he-he, milyen olcsó itt a buszjegy, csak 30 cent, he-he...
Na ebben volt egy kirándulás a csontkápolnába. Én nem voltam még ott, de nekem elég szörnyűségesnek tűnt a dolog. Elég sok sört meg kéne innom előtte valószínűleg, hogy egyáltalán bemenjek. (Ennek mondjuk nem szokott arrafelé különösebb akadálya lenni...)
Meghallgatnám annak a véleményét, aki már volt ott.
Előzmény: Fatboy Slim (1367)
keptn_kork Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1368
Persze, megneztem oket a terkepen. Karlstejn lehet egy pragai nap, Kutna Hora meg Brnobol Pragaba menet.

Koszi az otletert!

Előzmény: Fatboy Slim (1367)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1367
Ebbe az útvonalba belefér a kutna horai csontkápolna. Vagy Karlstejn vára. Nem gondoljátok?

Fatboy

Előzmény: keptn_kork (1363)
Fatboy Slim Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1366
Eggenberg? Tényleg? Na, ezt nem tudtam. Rámegyek a témára.
A városban sem voltam régen, így arra is kíváncsi vagyok. Egy vadászpanzió lesz a helyszín.

Fatboy

Előzmény: zmrzlina (1362)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.10.14 0 0 1365
Látnivalót nem annyira tudok ajánlani, mert a kocsmacégérek magassága fölé ritkán emelem a tekintetemet. De nem baj, sok szépség lakozik a prágai betonban, nem is beszélve a macskakőről!
Előzmény: keptn_kork (1363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!