Keresés

Részletes keresés

E.Gyöngyi Creative Commons License 2009.01.13 0 0 7455
Szia Granuloman! Kérdésem lenne a Hotel Coral Hills 4*-el kapcsolatban. Nem ez véletlenül az a szálloda, amiről valahol (egy fórumban talán) régebben azt olvastam, hogy talán egy kilómétert is kell gyalogolni a tengerben, mire egyáltalán derékig ér a víz? Merthogy annyira korralos sekélyen, és ez olyan hosszan tart..Szóval kérlek írj a szállodához tartozó partszakaszról kérlek! :-) Ha lehet, arról is írj, hogy milyen távolságra van gyalogosan a szállástól, lehet-e sétálva a tebgerhez jutni. Mennyire voltál elégedett úgy általában? Azért a sok kérdés, mert talán mennénk február végén. Köszi!
Előzmény: Törölt nick (7444)
shifty666 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 7454
Faraana képek
kroma Creative Commons License 2009.01.13 0 0 7453
Itt találsz még képeket:
http://www.holidaycheck.com/detail-Travel+pictures_Hotel+El+Faraana+Reef+Resort+2004+stycze%C5%84-ch_ub-id_1156105766.html?ebene=hid#bildwechsel
Előzmény: Dijjja (7451)
kroma Creative Commons License 2009.01.13 0 0 7452
Küldtem képeket :))
Miért lenne hátrány? Nem olyan vészes...
Előzmény: Dijjja (7451)
Dijjja Creative Commons License 2009.01.12 0 0 7451

Tényleg annyira jó hely ez az El Faarana??

Küldjetek már egy-két képet!!! Néztem az Earth-ön, elég nagynak látom a szállodát, ez nem hátrány?

Előzmény: kroma (7450)
kroma Creative Commons License 2009.01.12 0 0 7450
El Faarana :)))
Jó hely!!!
Előzmény: nupusz (7449)
nupusz Creative Commons License 2009.01.12 0 0 7449

Szia Kitty!

 

Köszi! Azért betojok... most voltunk kint Dominikán, és mentünk delfinekkel úszni. Fejenként volt 145,- dollár, és közel sem kaptunk annyit érte, mint Ti. Óvatosan lehetett őket simogatni, de csak akkor, amikor elúsztak mellettünk. Pár trükköt mutattak még, és kb. ennyi. De nem tartott tovább 15 percnél, és két delfinre voltunk nagyjából 20-an.

És azt nem tudod, hogy ha esetleg a csajok másik szállodát választanak, akkor más szállodákban is van-e ilyen lehetőség ott, vagy csak abban, amiben voltatok?

Annak a neve nem El Faraana? Lehet, hogy nem két a-val írják, de mintha így láttam volna.

Pusz!

nupusz

Előzmény: Kittykati (7448)
Kittykati Creative Commons License 2009.01.12 0 0 7448

Szia nupusz!

A szállodában az utazási iroda (karthago) idegenvezetőjénél lehetett a fakultatív programjaira befizetni.A delfinúszás is fak.program volt,100 euroba került.

Van delfinshow is,az 2o euro volt.A szállodától( El farana) nem messze van egy aqva park,kb.5 perc,ott volt.Egy medencébe 3 delfinre hatan voltunk.Egy delfinnél 2-2 ember.Kb.40 percet voltunk a vízbe,labdáztunk velük,és úsztunk velük.Fantasztikus volt.Nem olcsó,de megéri.

Ui.:idegenvezető busszal visz és hoz is.

Kitty

Előzmény: nupusz (7442)
wayerdr Creative Commons License 2009.01.12 0 0 7447

 

 

Szia!!

 

Igen valóban sok az orosz, de ez Egyiptomban általános "probléma" Nekem tetszett, és a szovjet elvtársak jelenlétét kompenzálja a szuper segítőkész és hibátlan személyzet, no meg a tisztaság...

 

Hívj és mesélek.

 

Üdv: Wayer

Előzmény: zepj (7446)
zepj Creative Commons License 2009.01.12 0 0 7446
Köszi hogy felajánlottad a segítséget.Azt hiszem élni fogok vele.
Amúgy hogy tetszett a szálloda?Tényleg tele van oroszokkal?
2 család megyünk 4 gyerekkel és remélem nekik is megfelel.(mármint a gyerekeknek).
Valamelyik angol fórum oldalon olvastam egy hozzászólásban hogy az oroszokkal nagyon sok gond van: hangoskodnak,részegek, kötekednek.Ez egy éves hozzászólás volt, remélem változott valami azóta.Na de majd ha felhívlak akkor gondolom részletesebben elmondod.
Előzmény: wayerdr (7445)
wayerdr Creative Commons License 2009.01.12 0 0 7445

Szia!!! Most jöttem haza a TURQUOISE-ból....ha érdekel info, akkor hívj nyugodtan...

 

06-30-907-30-60..

 

Szívesen segítek.

 

Üdv: Wayer

Előzmény: zepj (7438)
Yager001 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 7443
Ha szeretnék intrózni a Coral Hills környékén kit tudtok ajánlani? Mennyire hideg ilyenkor a tenger?
nupusz Creative Commons License 2009.01.11 0 0 7442

Szia Kittykati!

 

Köszi az infókat!

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy delfinúszásra hol fizettél be? És helyileg hol volt? És mennyibe került?

 

Köszi!

nupusz

Előzmény: Kittykati (7414)
kroma Creative Commons License 2009.01.11 0 0 7441
Hali!
http://utazas-egyiptom.indulhatunk.hu/turquoise-sharm-hotel-69301593
http://www.divehardtours.com/index.php?page=szalloda&id=403&menu=egyiptom/sharm/sharm&e=a
Előzmény: zepj (7438)
kroma Creative Commons License 2009.01.11 0 0 7440
Itt találsz egy pár infót!
http://airtourist.hu/sharm-el-sheikh-hotel-coral-hills-4
http://www.anubistravel.hu/egypt.htm?pid=721
Előzmény: Yager001 (7439)
Yager001 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 7439
Itt a hotel! Ismeritek..?


KLIKK IDE
zepj Creative Commons License 2009.01.10 0 0 7438
Sziasztok. Valaki volt már a TURQUOISE HOTEL-ben??
Kéne valami infó mert nemsokára megyünk és semmit nem tudok róla.Előre is köszi.
Dijjja Creative Commons License 2009.01.10 0 0 7437

 

Dijjja Creative Commons License 2009.01.10 0 0 7436

Némi kedvcsináló:

 

 

Dijjja Creative Commons License 2009.01.10 0 0 7435

Júúúj, de mázlisták vagytok!

A búvárkodás??? Még csak itt az igazi! Mi voltunk Hurghadán is meg Sharmon is, kicsit áramlatosabb Sharm, de gyönyörű!

El tudtok menni Delfináriumba, hajókirándulásra, Mózes-hegy (én annyira nem élvezem a felfelé mászást 3 órán keresztül, de van akit ez is feldob), üvegfenekű hajó stb, stb.

De ha rám hallgatsz csak a tengert kotrod!

Tényleg fontos, hogy melyik szálloda, mert nem mindegy a csillagok száma sem, meg a partszakasz sem. Szerintem.

Jaa, és azt az ejtőernyős, motorcsónakos megoldást sem érdemes kihagyni, aminek nem tudom a hivatalos nevét, mert igen jó!

Hú, most én is lázba jöttem, jövő héten kikérem az aktuális last minute-okat... :))

Még egy jó tipp annak, aki Ausztria közelében lakik: Kb 20-30 százalékkal olcsóbbak az osztrák utazási iroda által szervezett utak!!!

Előzmény: Yager001 (7433)
Yager001 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 7433
Sziasztok! Az asszony kapott vmi ajánlatot Sharm El Sheikh-be. 8 nap félpanzió 107e Ft /fő, mindennel...

Nem nagyon vagyok képbe az utazásokkal, főleg Sharm El Sheikh-el...szerintetek ennyiért megéri?
Mit lehet ott csinálni? Nem nagyon szeretem a szervezett doglokat, jobban szeretek önállóan mozogni!
4 éve voltam Hurghadán, és ott pl. elmentünk búvárkodni...itt milyen lehetőségek vannak?

Bocs, hogy nem olvasom végig a fórumot, de melózok.. :(
Remélhetőleg adtok egy kis iránymutatást, hogy képbe kerüljek a hellyel, az árakkal...főleg a búvárkodás érdekel......




volvo s80 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 7432
Benne van a sör az all inclusive-ban, viszont nincs benne a palackos víz.
Az ebédre itthon is, és kint is rá lehet fizetni.
Előzmény: piaszter (7418)
Kittykati Creative Commons License 2009.01.08 0 0 7431

Szia piaszter!

Az ebédhez a ráfizetést szerintem itthon kell megtenni,de nem tudom biztosan,az utazási irodában kérdezz rá.A sör valószínüleg nincs benne,én nem élek vele:-)

A szoba elég messze volt a recepciótól,inkább a parthoz közel.Semmi baj nem volt vele,mindennap takarítják,csak a hangyákkal kell vigyázni,jó nagyok:-),de ha nem viszel a szobába ennivalót,nem jönnek elő,csak néha.

Hajszárító?????????Bocsi,de nem hiszen,hogy 40 fokban szükségetek lenne rá,egyébként nincs.

A szobbahosszabítás kb 6.000 ft,de lehet,hogy több is,Mi nem vettük igénybe.Délben le kell adni a bőröndöt,a kézipoggyász nálad marad,vigyázni kell rá.Azt mondták,este felé igénybe lehet venni,egy szobát,ahol lehet fürödni,átöltözni.De ebből nem lett semmi,nem igazán úgy volt.Ha kényelmet szeretnél,ajánlom.

Nagyon szívesen.

A képpel nem bolodgulok,sajna.

Kitty

Előzmény: piaszter (7418)
Napfény1 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 7430
Én tavaly voltam ezen. Jó volt nagyon!!! Nekünk Szakkara is összejött. Úgy volt, hogy Kairoban várt az id.vez. a reptéren, egy nagyon szimpatikus arab-magyar nő, később láttam a tv-ben is egy műsorban őt, Aidának hívják. Szóval a buszban elmondta, hogy milyen fak. programok vannak Kairoban, a "kötelező" látnivalókon felül. És mivel a buszban mindenki beleegyezett és befizetett, együtt mentünk el ezekre, úgy értem az egész csoport. Ezek között volt SZakkara is. A programot egyébként csak dícsérni tudom, szuper idegenvezetés és a szervezéssel sem volt különösebb probléma, inkább apróságok, de ezek eltörpülnek a látnivalók mellett. Első este Kairoban egy nílusi hajón volt a vacsi, az is hangulatos volt!! Ajánlom!! Zárójelben jegyzem meg, hogy én régebben egy nílusi hajóúton is részt vettem a King Tours szervezésében és az, ha lehet, még ennél is jobb volt, bár ott kevesebb idő maradt tengerezésre, az inkább kulturális utazás volt. De annak tökéletes!!! Akkor szerettem bele az országba:) Másodszor pedig akkor, mikor életemben először lenéztem a víz alá, Sharmban...:)
Előzmény: karolka1980 (7425)
sanona Creative Commons License 2009.01.08 0 0 7429

másbap=másnap

Bocs!

Előzmény: sanona (7428)
sanona Creative Commons License 2009.01.08 0 0 7428

Szia!

Igaz, nem mostanában (2003) de voltam a King T-vel Kairó-Sharm programon.

Nagyon kényelmes 1 óra a repülőút Sharmra :)

Viszont, a Szakkarai fak. programot buktuk, mert kint már nem lehetett elintézni, volt egy pár akik még itthon fizették be, ők úgy tudom el is mentek megnézni.

Lehet, 5 év alatt változott a rendszer, ha érdekel benneteket, kérdezzetek rá.

Nagyon kellemetlen volt, mert én már voltam ott 2000-ben és a fotóim alapján a többiek is szerették volna látni.

Vagy magánban megnézitek :)

De cserébe, elintézték nekünk, hogy (ne veszítsünk el 1 napot) másbap este helyett már hajnalban repültünk Sharmra, assszem fél 8 körül már a szállodában voltunk.

 

Nem tudom van e még ez a program, mert nem írta senki, ha még létezik, én csak ajánlani tudom:

egész napos Ras Mohamed Nemzeti Park buszos változat.

Sokszor megálltunk, mangrove-t nézni, fürdeni egy álomszép tóban, a hasadékot is megnéztük, beduin ebéd volt, du. sznori egy korallpadon.

 

Fotóim linkje a Hurghadás topicon fent van, keress rá a hsz-eimre.

 

Üdv:

Krisz

Előzmény: karolka1980 (7425)
kroma Creative Commons License 2009.01.08 0 0 7427
Szia! HÍvj fel úgy egyszerübb :20/9438-022
Előzmény: piaszter (7422)
gumimacy67 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 7426

Szia,

 

Napfény1 volt ilyen úton a King Tourssal. Épp nekem írta :))

 

Előzmény: karolka1980 (7425)
karolka1980 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 7425
Sziasztok,

volt esetleg valaki az Anubis Travellel olyan kombinált úton,hogy először Budapestről Kairóba repülnek,2 nap Kairo és aztán nyaralás Hurghadán vagy Sharmon?
Gondolkodunk valami ilyesmi kombinált úton,mert Anyukám mindenképpen látni akarja Kairót,de a fakultativ Hurghadáról és Sharmról is nagyon megerőltető program.
Ha jól olvastam,akkor a King Tours-nak is vannak hasonló szervezésű programjai.
King Tours-sal utazott már esetleg valaki mostanában?
Dijjja Creative Commons License 2009.01.07 0 0 7424

Sziasztok!

Mi tavaly a Melia Sinaí-ban voltunk. A szálloda 5*-os, bár ez kívülről nem látszik (sőt néhol még belülről sem), de mi imádtuk. Minden a közelben van, mert a szálloda nem nagy. A szobából kilépve a medencébe pottyantunk, 50 méterre volt tőlünk a tenger, és kb 100 méterre az étterem és a recepció. A kaja a szokásos "egyiptomi" koszt. (Rengeteg féle főétel, és édesség hegyek. :))) A partja pedig a Ras Nasrani nemzeti park része, úgyhogy erről nem kell sokat írnom. Nálam mindent összevetve a szálloda kap egy erős 4*-ot, a partja pedig egy über 5*-ot.

Idén a Baron-ba szeretnék menni, mert a Melia mellett van közvetlenül, és nekem a tenger az életem.

Viszont sokan dícséritek az El Faranát, úgyhogy elbizonytalanodtam. Tudna valaki képet küldeni a szobáról, a FÜRDŐRŐL, az étteremről stb.???

Ha valaki szeretne több infót a Meliáról, vagy az el gounai Three Corners-ről, szívesen írok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!