Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13478

Üdv !

 

Ez így igaz. Az olajárak viszik a műanyagcső árakat is. Mezőfalva biztosan emelni fog tavaszra megint.

Mi újság működik minden rendesen ?

Előzmény: gfoto (13476)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13477

Méterenként 21 ezer + áfa ez már azért elég jó nem ? + a csövet is Te adod. Ennyiért talán el is mennék Kaposvárra csak 12 métert fúrni.

Előzmény: Törölt nick (13474)
gfoto Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13476

ebben csak az a bukfenc, hogy közben a jó kis forintunk is romlik, és így az anyagok / alkatrészek ára meg megy felfelé. Legalábbis nem vagyunk cső / fúrótorony / szivattyú / hidraulika gyártó nagyhatalom. 

Előzmény: lac1 (13467)
lac1 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13475

És neked ebben mi a jó?

Előzmény: Törölt nick (13474)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13474

Én kifúrom cső árában :)

Te adod a csövet hozzá de mezőfalvi erősített 200-as lesz  21 + áfa / méter. Biztos ami biztos ez nem fog összeszakadni :)

 

Előzmény: lac1 (13473)
lac1 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13473

Szia,

 

azt nem is várom el (de azért jó lenne), hogy a cső árában kifúrja a mester. Ha megkérdezek négyet, és mind a négy kb egy árat mond, akkor elfogadom mert valószínűleg annyi (vagy kartelleznek) ha különböznek és nagyon, akkor...

Előzmény: Törölt nick (13472)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13472

Ez így igaz, de attól hogy fogy a zsé még nem fogják a kenyeret fél kiló liszt árában adni, legfeljebb ha már penészes is lesz.  

Előzmény: lac1 (13467)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13471

Üdv

Egy-két választ leszámítva valóban nem a szakmaiság beszél belőled sőt kifejezett csacsiság is van köztük :).  A szösszeneted magyarázata nélkül is ez világosan látszik. Tudom a választ szeretnéd kiprovokálni :)

Amúgy hidd el minden (kút) fúrás más sokszor még akkor is ha "csak" a szomszédba kell átmenni. A másik pedig hogy komoly fúrósok nem szoktak fórumba beírkált felkérésekre ráugrani, főleg nem kidolgozott ajánlat formájában hiszen a helyzín pontos ismerete nélkül nem is lehet. (pl be sem fér a gép a kapun, vagy oda ahová a megrendelő megálmodta vagy a pálcás embere javasolta)  

Előzmény: .Guriga. (13469)
bohrer Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13470

Az egésznek az a szépsége hogy egy telken belül is találkoztam már 10m-en belül 4m nyugalmi szint különbségel, sít telken.  Domboldalon pedig a magasabban lévő szomszédnak volt 2m-rel feljebb a vízszint ahogy a domborzat gyűrődik.  Vagy 2-3km távolságra már egész más talajviszonyok, kőzet volt.

Elölre nem tudni mibe fúrunk, még ha az adott városról van is információ.

.Guriga. Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13469

a kérdések nagyon jók..

választ a helyszínen kaphatsz a "mestertől"... itt nemnagyon fognak neked válaszolni, mert : "..minek is tudnád??... elég ha a mester tudja.." :))

.. egy laikus (mint én) azt válaszolná:

 

- Vizes fúrásnál nem lehet megállapítani, hogy vizadó rétegbe értél. Biztosra száraz (kisátmérős) próbafúrással lehet az optimális mélységet "feltárni".... vagy száraz fúrással egyből.

 

-A földnek és a kölömböző rétegeknek van bizonyos tömörsége, így tartása is. Rövidebb-hosszabb időre marad a fal. Ennyi bőven elég a munka végéig. Lehet példának pl. emésztőgödör, vagy pince ásást venni... pár napig tart a fal, majd idővel leomlik (szárad, esik rá az esső, mossa a víz.. stb., vagyis változik a struktúra, állaga.. elkezd mozogni, tágúl, vagy zsugorogik és ezért mállik, omlik)

 

-Ideiglenes csövet pl kavicsos, homokos rétegeknél használnak, mikor a fal azonnal omlik, mert nincs tartása.

 

-A szűrő homok a gravitációtól megy le a helyére.. :))

 

-Az ellenörzést úgy hívják: geometria... a furt Lyukból kivonod a cső átmérőjét, majd szorzod a magassággal... megkapod: hány vödör homok (kavics) tölti ki "teret".

 

Fontos!!

Ezt  a kis szösszenetet csak neked írtam! Nem biztos, hogy így van, mert ez a saját véleményem.

Írtam ezt azért, nehogy lehurrogjanak a NAGYOK..

További kellemes estét!

 

Előzmény: olanzsahlef1 (13458)
.Guriga. Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13468

.

lac1 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13467

Hát majd körbeinformálódok a helyi erőknél. Csavar az egészben, ahogy fogy a népek pénze, egyre kevesebb lesz a megrendelés, és így talán jobb pozícióba kerülök.

Legalábbis a logikám szerint.

Előzmény: Törölt nick (13465)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13466

Üdv

Azért az a Budafoki sziklafúrás sem a szeretem kategória. Lehet gatyát felkötni fúrósnak és tulajnak is. Az egyiknek a talaj miatt a másiknak majd a fizetnivaló miatt. Ráadásul a vízhozam is bizonytalan és a siker pedig kérdéses.

- nem véletlen a sok kérdés szerintem :)

Előzmény: gamate (13461)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13465

Igen ez így lenne kerek.

Előzmény: lac1 (13462)
rotaryfun Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13464

Annyit vedelsz már arra se emlékezel miket irogatsz a fórumba. Elvonóba mész hogy 2 hétre nem leszel ? Talán mindenki sír majd érted. Mielőbbi gyógyulást kuruc komám !

Előzmény: guthkut (13452)
bohrer Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13463

Két dolog merült fel bennem is a kérdések alapján.

 

1., Vagy magad szeretnéd fúrni a kutat  , és próbálsz infót gyüjteni.

 

2., Vagy nagyon alapos megrendelő vagy aki próbál tanácsot adni a mesternek ha nem megfelelő eljárással dolgozik, legyen az akár száraz akár vizöblítéses  technológia.

Bár az általad feltett kérdéseket minden mester tudja, de azért dícséretes ha valaki ilyen felkészülten várja a mestert.

 

Ha az első eset áll fenn, lehet őszintének  lenni, aki akar segít, ha meg nem akar azt a kérdéseidből kisakkozzák  hogy miért kérdezed.

 

Először azt döntsd el mivel akarsz fúrni szárazon vagy vízöblítéssel. Mindkét technikának vannak előnyei, más a gépigénye, magam sem tudnám eldönteni melyik a nyerő.

kb. mint autóknál a Diesel-benzin vita.

 

 

Előzmény: olanzsahlef1 (13458)
lac1 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13462

Szia,

nem nem akarok csövezni, hanem úgy gondoltam, hogy a vállalkozó kifúrja, becsövezi, tisztít, kompresszor meg ami kell, esetleg ajánl egy szivattyút is, én meg az aknát kivitelezem - meg az energiaellátást - meg ami még dukál.

Előzmény: Törölt nick (13457)
gamate Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13461

Üdv olanzsahlef1 !

 

Ha ilyen mélységekben akarsz infót gyűjteni, akkor valamely szakmai könyv olvasgatását javasolnám, hiszen hosszú oldalak telnének meg a válaszokkal, és még mindig maradna megválaszolatlan kérdésed...

 

Ha veszel egy új autót, akkor sem tudakolod végig a gyártási technológiát, vagy igen?  :-)))

 

Ha megbízható mestert találsz, akkor ő korrektül elvégzi majd a munkát, és garanciát is ad rá.

Ha nincs garancia, akkor felejtős...

 

Ha megfelelő mennyiségű, homokmentes vizet ad a kút, engem az sem érdekelne, ha kiskanállal csinálja a fúrós...

 

gamate

Előzmény: olanzsahlef1 (13460)
olanzsahlef1 Creative Commons License 2011.10.24 -1 0 13460

Kutat fúratnék. De meg szeretném érteni, hogy miért fizetek majd. A kérdéseimre a válaszok az valami szakmai titok lenne? Szerintem egy technikai analfabétának fúrni kutat kockázatosabb lehet, mint egy olyan megrendelőnek, aki érti, hogy mi fog történni. Az utóbbi legalább nem fog hülyeségekért reklamálni.

Előzmény: komilfo (13459)
komilfo Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13459

Most kutat szeretne furatni, vagy kitanulni a szakmát?

Mert, ha az első, akkor  kÚtfúró legyen a talpán, aki az ilyen kíváncsi( értetlenkedő) vevőnek ajánlatot tesz.

Előzmény: olanzsahlef1 (13458)
olanzsahlef1 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13458

Nem sok ajánlat érkezett, ilyen reménytelen hely ez a Budafok?

 

Pár kérdés is felmerült azóta:

Vízöblítéses fúrásnál hogy lehet megállapítani, hogy vízadó rétegbe ért már a fúrás? Néha próba-szerencse alapon le kell szívni az összes fúró iszapot? Vagy előtte mindig van egy kis átmérős, száraz fúrás?

 

A száraz technikánál mitől nem omlik be a furat oldala, amíg nincs bent a végleges cső? Vagy egy ideiglenes cső fúrás közben is kell, és az a végén valahogy kihúzzák?

 

Végül az sem világos, hogy a szűrő homok mitől megy le a helyére, a furat fala és a cső külső felülete között. Hogy lehet ellenőrizni, hogy a szűrőzött részt már teljesen körbe veszi?

 

 

Előzmény: olanzsahlef1 (13433)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.23 0 0 13457

Üdv

Ezt szinte mindenki így csinálja ahogy szeretnéd. Hogy meddig tart ? Kinek meddig és mennyire lelkiismeretesen csinálja meg és kompresszorozza próba és tisztító szivattyúzza e vagy sem. Általában a ki és visszatelepülés és a befejező munkák ugyanannyi ideig tartanak egy kis kútnál mint egy nagynál ezért aztán nagy tolongás a normálisabb fúrósok közt nem nagyon lesz ezért mert úgy is sokallni fogod az árát. Ha bepróbálod vékonycsövesen és szerencséd van, lehet hogy olcsón lesz jó kutad de ha nem akkor így jártál. Mi az hogy csak lyuk kell ? Magad akarod csövezni stb ?

Előzmény: lac1 (13450)
guthkut Creative Commons License 2011.10.22 0 0 13456

:)

 én meg csak mondom hogy ez az utolsó infóm kútásásról ez állítólag átlag ár, ezt sem tudom mit jelent, gondolom van olcsóbb és van drágább talajon végzett munka.

Üdv

nikolas70 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 13455

Hali!

 

Elképzelhető a 34 ezer is, én csak megközelítő árat írtam. Nem tudom Tóth Attila mennyiért csinálja, csak küldöm hozzá az emberkéket :)

 

Üdv.

Előzmény: guthkut (13453)
guthkut Creative Commons License 2011.10.22 0 0 13454

Rotari most egy hoszabb időre hanyagolom itt a fórumon az irogatást mert, elutazom mostanság úgysem történik itt érdemben semmi, csak azért, hogy ne hidd, hogy a moderálás az oka, vagy esetleg a te piszkoskodásod, de jövök majd és folytathatod. Addig legyél türelemmel, és csak úgy irogass rólam, hogy  nem leszek itt egy-két hétig.

 

köszörűsXXI.che

Előzmény: guthkut (13452)
guthkut Creative Commons License 2011.10.22 0 0 13453

nikolas70

 

Helló. A nyáron nekem Őrbottyányi kútásó 34ezerft/gyűrü árat mondott.

Előzmény: nikolas70 (13439)
guthkut Creative Commons License 2011.10.22 0 0 13452

Rotari komám! :)

 

köszi a reklámot csak legközelebb, ha lehet pontossan ídézd a nálam olvasottakat , mert még azt hiszi valaki, hogy szándékossan megtéveszted az érdeklődőket.

köszörűs XXI.che sosem mondta sehol, hogy felülmúlhatattlan csak ez a te piszkoskodásod :) rotari . A nick-em ki lett moderálva egybizonyos hírprtál ide

ollózása miatt. melyben csak reagáltam a te véleményed szerinti butaságnak tartott dolgaidra.

Valóban fizetni csak a végén kell, mikor is homokmentessen megtörténik a kút átadása.

http://www.kut.guth1640.hu

 

Előzmény: rotaryfun (13437)
lac1 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 13450

Hát...

1. megmondom őszintén, pár helyről árajánlatot fogok kérni, mert ebben a világban szerintem ez már kötelező

2. tavasz előtt semmiképp, kis átrendezés lesz a kertben, nem mindennek van kialakulva a helye még.

Amúgy ez mennyi idő? Egy nap? Kettő? több? Nekem majd csak a lyuk kell meg a gépészet, mert aknát szeretnék a cső köré ásni, kifalaznám, etc., ott lenne a szivattyú is.

Előzmény: Törölt nick (13448)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.22 0 0 13449

Jó estét!

Tisztelettel felhívom mindenki figyelmét, ez szakmai topik.

Nincs politizálás, főleg kuruc.info link.

Az érintett nick 1hónap eltiltást kapott figyelembe véve h vannak szakmai beírásai.

Nem mondhatjátok h nem szóltam.

köszönöm a figyelmet, további jó fórumozást.

moderátor

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.22 0 0 13448

Üdv

Ha nem lennél oly messze ebéd utáni desszertnek bevállalnám de szerintem Pasass fórumtársnak sem fog ez fejtörést okozni.

Előzmény: lac1 (13447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!